Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vydejte se na druhý největší z havajských ostrovů, na němž se trůní vyhaslá sopka Haleakala nacházející se ve stejnojmenném národním parku, ke kterému se dostanete po známé a velmi klikaté silnici „Hana Highway“, která se táhne celým východním pobřežím od přístavního města Kahului, jež je zároveň přístavem leteckým. Jestli existuje skutečný ráj surfařů, je to právě Maui a pláže na severu ostrova, na které se sjíždějí surfaři a windsurfaři z celého světa. A proč zrovna tady? Je to hlavně kvůli obřím vlnám, které se lámou na pláži s příznačným názvem Jaws. Ne, nemusíte být jen vyznavači surfu, Maui je lemované nádhernými plážemi, některé jsou sopečného původu, a nabízí nekonečné možnosti poznávání podvodního světa. V zimním období od prosince do května se vám také naskytne jedinečná příležitost pozorování velryb. Ostrov Maui toho samozřejmě nabízí mnohem více, ale to už musíte okusit na vlastní kůži.

Věříme, že vás k vycestovaní na Havajské ostrovy vybídne zajímavá nabídka letenek z Prahy na křídlech spolupracujících dopravců alliance One World, ve které lze zakoupit zpáteční letenku do Kahului za cenu pod dvacet tisíc. Taktéž je možné sestavit letenku s pobytem na Havaji přes vánoční svátky s návratem v následujícím roce.

Letenka:

Podmínky tarifu OLX0R4T1:
  • Cestovní období platí pro odlety 1. 10. - 15. 12. s maximální délkou pobytu 3 měsíce
  • Rezervace možné do 24. května
  • Cena platí do vyprodání míst v tarifní třídě O
Potřebujete-li pomoci s nalezením vhodného termínu, napište si o něj níže do komentářů. Většina itinerářů zahrnuje minimálně v jednom směru delší přestup v USA. Na cestu se můžete zabalit do jednoho zavazadla do 23 kg, standardní příruční jsou samozřejmostí. Proletěné míle si nechte zapsat do některého z věrnostních programů, obdržíte 8000-9000 mil v závislosti na výsledném trasování. Kalkulačku a zároveň porovnání věrnostních programů leteckých společností vám poskytne jednoduchý web www.wheretocredit.com.

Pokud byste chtěli přeletět na některý z dalších ostrovů nebo si naplánovat nějaký "island hopping", počítejte s cenami jednosměrných letenek od 60 do 100 dolarů. Na havajských ostrovech operují společnosti Hawaiian, Mokulele Airlines a Island Air.

Nezapomeňte také na povinnou cestovní registraci ESTA, kterou si musíte zajistit před cestou do USA. Vyřízení je jednoduché, zabere pár minut, provádíte ho online, budete jen potřebovat biometrický pas a platební kartu.

Pronájem auta, noclehy

Jak už jsme zmiňovali v úvodu, Hana Highway je jednou z hlavních atrakcí ostrova, proto byste si měli v každém případě vypůjčit auto, nejlépe však na celou dobu pobytu. Na ostrově sice funguje autobusová doprava, avšak ve velmi omezeném režimu. Denní pronájem auta vás na Maui vyjde od cca 850 Kč.

Ubytování na havajských ostrovech patří mezi tu dražší položku, proto dobře zvažte celkovou délku pobytu. Nejnižší ceny najdete u hostelů, nejvyšší pak u řetězců a hotelových rezortů.

Na spaní v autě už předem zapomeňte, v celých USA je zakázáno. Prakticky nejlevnější variantou noclehů je stan rozložený v některém z mnoha více či méně vybavených kempů.

Nejautentičtější ubytování vám poskytnou místní, kteří pronajímají mnoho plážových chatek nebo apartmánů, k této možnosti směřujte na portál Airbnb. Co je Airbnb a jak získat na první rezervaci slevu, se dozvíte v našem článku.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Kladie
Kladie

Ahoj, existují nějaké akce na přelety mezi ostrovy?

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele chmura
chmura

Tento tarif se vztahuje pouze na ostrov Maui, neni mozne letet take na Big Island?

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Bohužel jen za vyšší a nezajímavou cenu, nelze sestavit ani open-jaw :-/

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Zanzibar
ušetříš až 43%
Tam jsi ještě nebyl!
Punta Cana
ušetříš až 39%
Hurá za zážitky!
Zimní Bergamo
ušetříš až 73%
To budou fotky!
Na espresso do Bergama a zpět
398 Kč
2021-12-02T08:08:51+01:00 0 komentářů
Pláže v Hurghadě
ušetříš až 50%
To budou fotky!
5231 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké