New York

Letenky na havajský ostrov Maui z Prahy včetně vánočních termínů - 18.183 Kč.

3 komentáře
2016-05-16T08:24:02+02:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Vydejte se na druhý největší z havajských ostrovů, na němž se trůní vyhaslá sopka Haleakala nacházející se ve stejnojmenném národním parku, ke kterému se dostanete po známé a velmi klikaté silnici „Hana Highway“, která se táhne celým východním pobřežím od přístavního města Kahului, jež je zároveň přístavem leteckým. Jestli existuje skutečný ráj surfařů, je to právě Maui a pláže na severu ostrova, na které se sjíždějí surfaři a windsurfaři z celého světa. A proč zrovna tady? Je to hlavně kvůli obřím vlnám, které se lámou na pláži s příznačným názvem Jaws. Ne, nemusíte být jen vyznavači surfu, Maui je lemované nádhernými plážemi, některé jsou sopečného původu, a nabízí nekonečné možnosti poznávání podvodního světa. V zimním období od prosince do května se vám také naskytne jedinečná příležitost pozorování velryb. Ostrov Maui toho samozřejmě nabízí mnohem více, ale to už musíte okusit na vlastní kůži.

Věříme, že vás k vycestovaní na Havajské ostrovy vybídne zajímavá nabídka letenek z Prahy na křídlech spolupracujících dopravců alliance One World, ve které lze zakoupit zpáteční letenku do Kahului za cenu pod dvacet tisíc. Taktéž je možné sestavit letenku s pobytem na Havaji přes vánoční svátky s návratem v následujícím roce.

Letenka:

Podmínky tarifu OLX0R4T1:
  • Cestovní období platí pro odlety 1. 10. - 15. 12. s maximální délkou pobytu 3 měsíce
  • Rezervace možné do 24. května
  • Cena platí do vyprodání míst v tarifní třídě O
Potřebujete-li pomoci s nalezením vhodného termínu, napište si o něj níže do komentářů. Většina itinerářů zahrnuje minimálně v jednom směru delší přestup v USA. Na cestu se můžete zabalit do jednoho zavazadla do 23 kg, standardní příruční jsou samozřejmostí. Proletěné míle si nechte zapsat do některého z věrnostních programů, obdržíte 8000-9000 mil v závislosti na výsledném trasování. Kalkulačku a zároveň porovnání věrnostních programů leteckých společností vám poskytne jednoduchý web www.wheretocredit.com.

Pokud byste chtěli přeletět na některý z dalších ostrovů nebo si naplánovat nějaký "island hopping", počítejte s cenami jednosměrných letenek od 60 do 100 dolarů. Na havajských ostrovech operují společnosti Hawaiian, Mokulele Airlines a Island Air.

Nezapomeňte také na povinnou cestovní registraci ESTA, kterou si musíte zajistit před cestou do USA. Vyřízení je jednoduché, zabere pár minut, provádíte ho online, budete jen potřebovat biometrický pas a platební kartu.

Pronájem auta, noclehy

Jak už jsme zmiňovali v úvodu, Hana Highway je jednou z hlavních atrakcí ostrova, proto byste si měli v každém případě vypůjčit auto, nejlépe však na celou dobu pobytu. Na ostrově sice funguje autobusová doprava, avšak ve velmi omezeném režimu. Denní pronájem auta vás na Maui vyjde od cca 850 Kč.

Ubytování na havajských ostrovech patří mezi tu dražší položku, proto dobře zvažte celkovou délku pobytu. Nejnižší ceny najdete u hostelů, nejvyšší pak u řetězců a hotelových rezortů.

Na spaní v autě už předem zapomeňte, v celých USA je zakázáno. Prakticky nejlevnější variantou noclehů je stan rozložený v některém z mnoha více či méně vybavených kempů.

Nejautentičtější ubytování vám poskytnou místní, kteří pronajímají mnoho plážových chatek nebo apartmánů, k této možnosti směřujte na portál Airbnb. Co je Airbnb a jak získat na první rezervaci slevu, se dozvíte v našem článku.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2016-05-16T09:24:02+02:00

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce