Kuala Terrangu

Letenky na ostrovy Langkawi, Penang a Borneo - 11.633 Kč.

54 komentářů
2015-04-14T14:52:52+02:00

O akci

Nejen zlevněné letenky na Bali je možné koupit v aktuální promo akci dopravce Qatar airways. Velmi výhodné letenky naleznete také pro lety do mé oblíbené Malajsie, a to rovnou na ostrovy Langkawi, jemu sousedící Penang a přírodou nabité Borneo. Problém v itineráři nebudou dělat ani open-jaw routingy, tedy přílet a odlet z jiného letiště. Navštívíte tak nejen místa určená k opalování a relaxu, ale i místa plná asijské kultury, kterým je například hlavní město Malajsie Kuala Lumpur.

Letenky obsahují zavazadlo do 30 kg, což bohatě vystačí i pro rodiny s dětmi, pro které jsou tyto pohodlné lety s kvalitním dopravcem naprosto ideální.

  • Cestovní období: 13.04. – 10.12.2015 (včetně letních prázdnin)
  • Maximální délka pobytu 1 měsíc
  • Prodej do 19.04.
Chcete využít open-jaw trasování? Rezervujte dle tohoto příklad BUD - Langkawi / Kuala Lumpur - BUD. Kombinace jsou jen otázkou vaší fantazie. Víza do Malajsie nebudete potřebovat, maximální doba pro bezvízový pobyt činí 90 dní.

Sipadan na Borneu je rájem potápěčů i šnorchlistů

Pokud se vydáte na ostrov Borneo, zamiřte i na jihovýchodní část malajsijské části ostrova. Doporučuji přeletět do Tawau s Airasia za pár šupů, odkud již budete pokračovat lodí na 500 x 500 metrů velký ostrov Mabul, odkud se podnikají výpravy na Sipadan. V obou lokalitách se těšte na pestré moře, kde nechybí rejnoci, mořští hadi, murény a především mořské želvy. Ubytování (800 Kč na noc) je nutné rezervovat předem, a je vždy formou all inclusive.

Borneo však nabídne mnohem víc, zamiřte například do rehabilitačního centra Sepiloku, kde spatříte Orangutana bornejského.

Naprostý relax na tichém ostrově Langkawi

Langkawi je ve skutečnosti souostroví z 99 ostrůvků. Hlavní ostrov je oblíbenou destinací pro Malajsijce k víkendovým a svátečním pobytům. Zahraničních turistů tu však mnoho nenajdete, což je ve své podstatě jen dobře. Ostrov si doposud uchovává klidnou atmosféru, kterou vám vyloženě vnutí. Bez motorky si však ostrov neužijete.

A není lepšího místa, kde se naučit jezdit na skútru a rovnou v levostranném provozu, než na Langkawi. Hustota provozu je tu mírná a lidé jsou ohleduplní, stejně tak i ceny za půjčení. Skútr máte na den za 200 Kč a benzín sotva za 12 Kč / litr. Vydejte se na západ slunce z nejvyšší hory ostrova Mount Ryay – výjezd zabere až 40 minut a užijte si nikým neobjevených pláží podél ostrova.

Opičí války v T-star chatkách? Můj skromný tip na ubytování je jasný – autentické bydlení s opicemi. Nenechávejte však věci bez dohledu a proti opicím jděte jen s koštětem v ruce!

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-04-14T15:52:52+02:00

54 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Haczek
Haczek
před 8 lety

Nevíte někdo, jak je to s místenkama. Lístky jsme koupili (díky Dave a případně spol.!), ale o místence nebylo nikde ani slovo. Řeší se to až při check-inu? Nechce se mi věřit, že Katar airlains fungují, kdo dřív příjde ten dřív mele. Díky

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ahoj, všichni fungují na automatickém přidělování seatingu, případně dle rezervačních čísel se přihlásíš do systému a seating je možné upravit - ne vždy.

Avatar uživatele Anežka
Anežka
před 8 lety

Ahoj, chtěla jsem koupit letenky pro 4 lidi přes "kalendář termínů" na ostrov Johor Bahru v termínu 12.7. - 10.8., ale píše mi to, že to nebylo dopravcem potvrzeno. V čem je prosím problém? Kalendář termínů se neaktualizuje podle nabídky? Díky!

Avatar uživatele Snowkill
Snowkill
před 8 lety

Cau Dave hele zajímá mě ta open jaw letenka :) přeci jen vracet se nemá smysl né ? začali bychom třeba Langkaw a cíl by byl Singapur, nebo dá se přeleten i na Borneo za super peníz ? stojí za to vůbec cestovat z Langkaw směr Singapur po ceste samozrejme bychom dali Kuala Lumpur ... ale co dál stačilo by 21 dní ?:)Dík moc

Avatar uživatele Lukash
Lukash
před 8 lety

Nechci odpovídat za Davida, ale myslím, že tu psal někde, že na přelety jsou dobrý Air Asia. Škoda akorát, že nelítají na Novou Guineu, byť to už je kousek dál.. :-)

Avatar uživatele Snowkill
Snowkill
před 8 lety

65 SGD ... ze Singapuru do Bornea to je i dost... né ? ale letenka vycházi za 13 tisíc .... dá se to stihnout v pohodě za 21 dní ?? 25 ?:) přílet do Langkawi pak putovaní Kualalumpur a Singapur po ceste ruzné treky ... aze Singapuru odlet do Bornea a tam taky nějakej čas a odlet odtud směr Evropa :)v srpnu ?:)

Avatar uživatele Lukash
Lukash
před 8 lety

Lidi, co už máte zkušenosti, pls: Když chceme teď koncem dubna a začátkem května nějaký šnorchl a přírodu, je lepší vyrazit na Borneo nebo vzít Langkawi a odtamtud podnikat výlety? Nebo třeba týden Langkawi a pak se přesunout na Borneo, co byste radili? Omlouvám se za neznalost, ale nikdy jsem v téhle oblasti nebyl. Díky moc za radu všem! :-)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Oba požadavky skvěle splní Borneo. ;)

Avatar uživatele Lukash
Lukash
před 8 lety

Ale Ty seš na Langkawi vysazenej, Dave a dost nás to navnadilo. Mám docela hektickou práci (dispečer v dopravě), tak si říkám, esi by nebylo lepší se napřed pár dní rozkoukat na Langkawi a pak směřovat někam jinam? Za kolik dní se tam dá prvotně "vyrelaxovat" a poznat dobře ostrov? Díky moc!

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Pokud jste hodně aktivní cestovatelé, tak za 2 dni, na relax a pohodu bych viděl optimálně 5 dní a poté přeletět dál.

Avatar uživatele Lukash
Lukash
před 8 lety

Ok, díky! A ještě esi můžu otravovat, máš nějakou třeba "Top 5", co je "must-see"? Omlouvám se, že takhle prudím, něco jsem googlil a zjišťoval, ale seš zkušenej cestovatel a tvůj názor určitě uvítám. Btw ještě off-topic - loni jsme byli měsíc v Brazílii (Sao Paolo, Rio, vodopády Iguazu, Fernando de Noronha, Manaus - Amazonie), tak mě napadá, že bych mohl třeba někomu ze zdejších helfnout radou nebo kontaktem atp. Mám se "nabídnout" ve fóru? Jde mi o to, že je fér taky někomu helfnout, kdyby o to třeba stál a Brazílie může být divočina, když tam člověk zamíří poprvé.

Avatar uživatele
Radek Strokosz
před 8 lety

V dubnu začíná sezona na vychodním pobřeží Malajsie.Byli jsme loni na Perhentian a Tioman Island.Žádní turisté,naprostý klid..Tioman je neskutečně nádherný(takové Tahiti)..šnorchlovali jsme se žraloky černocípými,úžásná džungle,zátoka Juara,paráda.

Avatar uživatele Lukash
Lukash
před 8 lety

Ahoj Radku, zdravím z Langkawi a díky za info! Jenom se zeptám (a díky, přečteš-li si můj vzkaz a odpovíš-li): Ten Perhentian - vy jste tam byli v pohodě v dubnu? Já jenom, že nám tady místní říkali, že tam je do začátku června většina obchodů, restaurací atp. zavřená? A druhý dotaz pls: Jak se pak nejlíp dostat na ten Tioman, to jste pak frčeli lodí napřímo? Nebo jste museli zpátky na pevninu a pak třeba busem? Díky moc!

Mojmír Paulička
před 8 lety

Ahoj Dave a ostatní, Nehrali ste sa niekto náhodou s touto akciou od QA a letmi do Nepálu? Viem, že sa dajú nájsť nejaké dobré ceny zo Štokholmu/Amsterdamu, z Viedne som ale dobrú cenu nenašiel. Nevie niekto o cenách z Prahy/Viedne/Mníchova/Berlína? Osobne asi čakám na akciu flyDubai a let priamo z Bratislavy, ale ak by sa za podobnú cenu dalo dostať do Nepálu s QA, tak neváham :) Dátum - cca 3 týždne od konca Septembra. Vďaka

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ahoj, hrál hrál.. Cena 12,8k na trase IST-KTM-VIE..

Avatar uživatele Tomáš V
Tomáš V
před 8 lety

Ahoj, jsou ještě nějaké letenky na Langkawi během prázdnin asi na 14 dní? případně začátek září? Pořád mi to píše, že objednávka nebyla potvrzena

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ahoj Tomáši, pro kolik osob hledáš? Mě v pohodě jde projít na další krok objednávky..

Avatar uživatele Tomáš V
Tomáš V
před 8 lety

jen pro 2, chtěl jsem ty poslední 2 týdny v srpnu. no ještě to párkrát zkusím.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

http://bit.ly/1E1eeYg

Avatar uživatele pavlinka2002
pavlinka2002
před 8 lety

Ahoj Dave and company. Snažím se najít letenku pro 4 v termínu 1.- 18. srpen na Langkawi, není někde ještě nějaká, přijde mi to dost probrané. Děkuji

Avatar uživatele Tomáš V
Tomáš V
před 8 lety

diky, zakoupeno. jeste bych poprosil o radu, od kdy muzu resit ubytovani? do mailu mi prisla letenka (itinerary for), znamena to, ze uz to je jiste ze jedeme?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Určitě můžete začít vše plánovat.. Rušit vám to nikdo nebude, jen se může stát, že se posune let atd.. Ale to je běžná záležitost leteckého průmyslu.

Avatar uživatele klara.fojtikova
klara.fojtikova
před 8 lety

Ahoj, díváme se na lety Budapešť - Johan Bahru.... 24. července - 18. srpna... Lety bychom chtěli využít pro Thajsko, a proto bychom raději letěli jen do Kuala Lumpuru, ale nemůžeme najít ty stejné lety. Vidíte je někde? :D Cena je i tak výhodná, je popřípadě možné prostě nenastoupit v KL (při cestě tam) a zpátky nastoupit až v KL( při cestě zpět)... Nebo ještě počkat přímo na BKK? :) Díky, Klára

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ahoj Kláro, určitě musíte dodržet celý itinerář, jinak vám letenky zruší.. Do Thajska si klidně počkejte na další akci ;) Nebo kupte Langkawi a odtud je to jen přejezd lodí do thajského Satunu, dále pak třeba na Ko Lantu.

Avatar uživatele klara.fojtikova
klara.fojtikova
před 8 lety

Díky za radu :) A "jen" přejezd lodí.. Kde najdu spoje a ceny prosím

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Loď je nutné rezervovat přes hotel. Jezdí jinak tuším jeden ráno ze Semporny, což je logicky trochu nevýhodné pokud nechceš trávit noc zde.. Více info jsem tehdá sepsal https://www.cestujlevne.com/mabul

Avatar uživatele klara.fojtikova
klara.fojtikova
před 8 lety

Teď jsem asi někde jinde :D Bavíme se o tom Langkawi?

Avatar uživatele bastysek
bastysek
před 8 lety

Dave, jak je to s tím Mabulem? Nějak mi tam ceny okolo 400 Kč nevyskakují, spíš tak o nulu navíc....

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Koukám na to Pavle, většina je obsazená - zde si zobraz mapu http://bit.ly/1PLfkum Byl jsem zde před 3 roky, takže mé info už asi nebude aktuální.. :/

Avatar uživatele basapetr
basapetr
před 8 lety

Ahoj v Doha je na přestup jen 45 minut, stačí to? Díky moc.

Avatar uživatele Afleben
Afleben
před 8 lety

45 minúť v DOHA nestačí, pretože aj pri prestupe treba prejsť security kontrolou. A nové letisko je dosť veľké. Iba, že by ťa previedli nejakou skratkou.

Avatar uživatele Afleben
Afleben
před 8 lety

A už vôbec nemôže počítať s tým, že to stihne podaná batožina. To považujem za úplne vylúčené.

Avatar uživatele Offloaded
Offloaded
před 8 lety

Takhle krátké přestupy se v DOH stíhaly i v době starého, špinavého terminálu, kdy letadla stály na ploše a z/do budovy k přestupu se jezdilo autobusy přes celé letiště a pak zase zpátky. Když máš k dispozici armádu otroků, tak jako mají v Kataru, tak se to stíhá i s přeložením zavazadel.

Avatar uživatele Marek Gál
Marek Gál
před 8 lety

Určitě stačí, jinak by to neprodávali. Když ti uletí, dostaneš hotel a dají tě na další let :-)

Avatar uživatele vrkock
vrkock
před 8 lety

Hezký den, opravdu se to dá stihnout? Jedná se sice o Qatar Airlains (oba lety) ale nemám žádné zkušenosti jak to probíhá? Přece jen se mi zdá 45 minut málo. Děkuji Kuba V.

Avatar uživatele matess
matess
před 8 lety

Měl by jsi dostat už v Budapešti speciální barvu na palubky pro krátký přestup, se kteryma projdes security pres fastrack

Avatar uživatele vrkock
vrkock
před 8 lety

Takže se to dá přes fasttrack stihnout v pohodě? Dá se někde zjistit, jestli to jsou stejné letadla - jen musím vyjít a zase vlézt zpátky? protože, jak to je s batohama (to vše se podle mě nedá stihnout za 45 minut).

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Tak si to spočítej třeba v Praze.. Stačí ti 12 minut :) zbytečně se vždy přestupy dramatizují. V systému se nikdy neobjeví spoj, který nelze stihnout.

Avatar uživatele basapetr
basapetr
před 8 lety

Díky moc za odpovědi, googlil jsem ještě další diskuze a mělo by to být v pohodě. Každopádně letenky máme, díky Cestujlevně.cz :)

Avatar uživatele vrkock
vrkock
před 8 lety

A bágly řeší ta společnost sama jo? ty řešit nemusím?

Avatar uživatele Marek Gál
Marek Gál
před 8 lety

Batohy odbavíš až do cílové destinace. O ty se v Doha nestaráš.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Petře, sice jsme .com, ale už i .cz doménu máme :D

Avatar uživatele Baruse
Baruse
před 8 lety

O batohy se taky nemusíte bát, při kratším přestupu systém informuje pracovníky za přepážkou, aby Vám nezapomněli na batoh připnout SHORT CONNECTION nebo visačku v tom stylu, tudíž pak už i nakladači vědí, kam s takovejma batohama, aby se přestup zvládl. Věřím, že QA to budou mít zmáklý ;-)

Avatar uživatele petra.krejcova
petra.krejcova
před 8 lety

Díky, koupili jsme letenky z budapešti do kuala lumpur a zpět z bornea do budapešti za sympatických 444 dolarů na červenec :-). Přestup v doze 45 minut, tak snad vše klapne.

Avatar uživatele Lukash
Lukash
před 8 lety

Naše víkendová zkušenost: My letěli v sobotu z Budapešti do Kuala Lumpur a v Dauhá jsme měli na přestup jen hodinu, ale díky zpoždění letu z Budapešti se čas na přestup smrsknul jen na fyzických 28 min. Kromě visačky Short transit, kterou jsme dostali už v Budapešti, na nás (po vchodu do budovy po výlezu z letadla a 5 min v letištním autobuse) čekala pracovnice Qatar Airways s cedulí s názvem našeho letu a vyznačeným městem a převedla nás přímo k přepážce našeho navazujícího letu z Dauhá do Kuala Lumpur. Šli jsme trochu rychlejším krokem, ale stihli jsme navazující spoj v pohodě. Ještě mi řekla, že garantovaná doba přestupu je u nich 40 min a že když vznikne nějaká mimořádná situace jako u nás (zpoždění odletu prvního spoje), může se odlet letadla kvůli čekání na pasažéry z předchozího letu zpozdit o pár minut. A kdyby prý ne, tak nás dají na nejbližší možný let nebo při čekání delší jak 8 hod nabídnout i hotel. :-) My byli dohromady 4 cestující, kvůli kterým se čekalo, ale nakonec i tak se stihl odlet na původní čas. Takže úplně v pohodě.

Avatar uživatele Afleben
Afleben
před 8 lety

Ja som bol na Borneu (malajská časť) v máji a počasie bolo super. Mne to vtedy vychádzalo práve tak, že máj je dobré obdobie. Ale nekvitli tam tie gigantické kvetiny, to ma trocha sklamalo.

Avatar uživatele jbargl
jbargl
před 8 lety

Ahoj, Kdy je prosím vhodné období pro cestování do této lokality? (ne monzum atd..) díky.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Jirko, optimálně dle statistik vychází listopad až březen.. My byli začátkem října a počasí bomba.. Navíc jsou vodopády ještě plné vody. Ono se ale moc obecně na počasí nedá spoléhat, nebál bych se proto ani léta, stačí se podívat jak vypadá zima u nás.

Avatar uživatele Lukash
Lukash
před 8 lety

Dave, že se vmísím do diskuze, nemáš vlastní zkušenost z téhle oblasti teď z druhé půle dubna? Různé weby mají celkem protichůdné informace, tak proto se ptám. Díky moc!

Avatar uživatele Lukash
Lukash
před 8 lety

Ještě se pls zeptám: Koukám správně, že ty termíny nejsou od 13.4., ale až od začátku května, že? :-/ Díky moc!

Avatar uživatele ivanslivka84
ivanslivka84
před 8 lety

ahojte, cez vikend som bol na langkawi, takze viem poslat report k pocasiu.. hlavna sezona je cez zimu (dry season).. teraz je tam medzi obdobie -> najblizsie 2 mesiace, potom zacinaju dazde... cez vikend som mal zamracene a prsalo mi asi 2 hodiny... viac ako tyzden by som tam ale urcite nechel byt ;) za 2 dni som stihol prebehnut vsetky atrakcie co tam su + lezat na plazi :)

Avatar uživatele kizkiz
kizkiz
před 8 lety

Na Langkawi jsem byl loni asi týden a opravdu to stačilo, některé zboží v obchodech je osvobozeno od některých daní a například alkohol vychází velmi levně ( 1L Bourbonu cca 200,-Kč). Z Langkawi je lodí (asi 1 hod. jízdy) dostupný Thajský ostrov Ko Lipe s překrásným mořem s jemným bílým pískem.

Avatar uživatele Lukash
Lukash
před 8 lety

Cestovatelé, co už jste tam byli, pls: Když chceme teď koncem dubna a začátkem května nějaký šnorchl a přírodu, je lepší vyrazit na Borneo nebo vzít Langkawi a odtamtud podnikat výlety? Díky moc za radu!

Avatar uživatele Petraj
Petraj
před 8 lety

Perhentian v nabídce náhodou není?

Další akce