Londýn

Letenky na unikátní letiště Barra v Hebridách - 6.099 Kč.

3 komentáře
2015-06-22T10:01:38+02:00

O akci

Patříte k leteckým nadšencům a nevadí vám sáhnout si hlouběji do kapsy kvůli návštěvě jednoho malého ostrůvku ve Vnějších Hebridách? Poté začněte plánovat - navštívíme Glasgow, ostrov Barra a třeba i Edinburgh.

Ostrov Barra hostí unikátní letiště, jediné na světě, kde je pravidelný letecký provoz operován na vzletové a přistávací dráze umístěné na pláži. Ano, všechny lety jsou plánovány na veřejnosti přístupnou pláž, která je v mezičase populární pro sběr mušlí. Uzavření pláže ohlásí vzdutý větrný rukáv, tehdy přistává jediná linka ze skotského Glasgow, která je v provozu každý den jednou či dvakrát denně v závislosti na odlivu. Lety společnosti Loganair, operované DHC-6, se musí časově řídí stavem hladiny moře. Noční provoz je povolen pouze v nouzových situacích, kdy osvětlení zajišťují automobily místních obyvatel.

Kompletní album zde

Po přistání na letišti Barra si můžete nechat vystavit certifikát za 5 liber. Před odletem si pak řekněte o razítko do pasu, potvrzující vaše přistání. Barra není jen o unikátním letišti, nabízí krásné pláže a skotskou přírodu - podrobný cestopis z Barry od Prokyho.

  • Glasgow - Barra za 80 liber / 3.050 Kč rezervujte na flybe.com
V ceně letenky je zahrnuto příruční zavazadlo i jeden kus k odbavení do 20 kg.

Jak se dopravit do Glasgow? Přímým letem nebo přes Edinburgh

Výhodou celé cesty je fakt, že můžete a měli byste navštívit 2 skotské metropole - Glasgow a Edinburgh. Glasgow proto, že odtud poletíte na Barru, a Edinburgh proto, že jízdenky z Glasgow stojí 1 libru (megabus.com) a autobusy vyjíždí co 20 minut.

Na výběr je několik variant jak se dopravit do jednoho z těchto dvou měst.

  • Vratislav - Glasgow okolo 2 tisíc s Ryanair.com a Wizzair.com
  • Praha - Glasgow do 3 tisíc s Jet2.com
  • Praha - Edinburgh do 3 tisíc s easyJet.com
  • Praha - Edinburgh za 3.202 Kč s ČSA (kalendář)
Využít můžete taktéž jednosměrných letenek (kalendář - 1.483 Kč) s ČSA do Edinburghu a odletět zpět z Glasgow s Jet2 za 40 liber (1.527 Kč) . Ideální jsou termíny úterý - neděle k pohodlnému průzkumu všech 3 destinací.

Celkově tedy zaplatíte v tomto příkladovém termínu 1.483 Kč (PRG-EDI), 39 Kč (EDI-GLA), 3.050 Kč (GLA-BRR-GLA) a 1.527 Kč (GLA-PRG), což činí 6.099 Kč.

Samozřejmě je možný i trip s vynecháním Barry.

Co je dobré si propočítat před odletem je i ubytování. Skotsko tradičně patří k dražším destinacím a hotel zakoupíte od 1.500 Kč za noc.

Za tento tip ještě jednou děkujeme Prokymu, který poskytl nápad a fotografie. Pokud byste potřebovali znát další podrobnosti, určitě vám odpoví :)

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-06-22T10:01:38+02:00

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele mojanonymnyemail
mojanonymnyemail
před 8 lety

Zaujimavy tip! Davam do pozornosti aj podobnu destinaciu na Islande - ostrov Grimsey. O vyse 90 % mensi aj ludoprazdnensi ostrov - proste uplne ina kategoria. Treba ist v mimosezone, na ostrov lodou, a na ceste naspat zazit to, ze si letenku od Vas nik nebude pytat - cely ostrov bude vediet o Vas :), a jedinu zamestnankynu letiska budete poznat z jedinej krcmy :)

Avatar uživatele tommy_1
tommy_1
před 8 lety

obrovská škoda že to nejde na červenec/srpen....tohle mám v hledáčku hodně dlouho..

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Pokud jsi sehnal dříve avizované letenky do EDI s ČSA, neměl by to být problém. Aktuálně jsou ale prázdniny rozebrané a nejlevnější je za 4,5k

Další akce