Guadeloupe

Letenky nejen přes Vánoce a Silvestra na Guadeloupe za 12.115 Kč.

17 komentářů
2016-08-25T11:26:45+02:00

O akci

Na skvělý tip nás dnes upozornil čtenář Martin, a to konkrétně na zpáteční letenky z Budapešti do Pointe a Pitre na karibském Guadeloupe, které jsou dostupné s odletem z Budapešti za příjemných 12.115 Kč. Obrovským plusem je pak dostupnost termínů, která se nevyhýbá ani oslavám příchodu Nového roku či Vánočním svátkům.

Upozornění: v Paříži se budete muset přesunout mezi letišti Charles de Gaulle a Orly. Transfer je zajištěn přímými autobusy společnosti Air France, na které si vyzvednete na letišti poukaz zdarma. Nezapomeňte si jen vzít a znovu odbavit zavazadla.

  • Praha - Pointe a Pitre za 14.052 Kč rezervuj >>
  • Praha - Fort de France (Martinik) za 14.052 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: 1.9. - 22.12.2016 a 31.12. - 30.6.2017
V ceně je klasické zavazadlo o hmotnosti 23 kg.

Před cestou

Do Budapešti se pohodlně dopravíte přímými vlaky Českých drah, kde je k dispozici též jídelní vůz za přibližně 800 Kč á zpáteční, případně využijte autobusových společností Eurolines a Regiojet. Vzhledem k ranním odletům počítejte též s jednou nocí v romantické Budapešti. Na letiště se pak dostanete letištním autobusem ze stanice metra Köbánya-Kispest.

Pobyt na Guadeloupe je pak záležitostí priorit. Méně nároční cestovatelé uvítají přívětivé ceny ubytování, které začínají přibližně na 1.000 Kč za pokoj. Využít se dá též nabídek skrze portál Airbnb.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2016-08-25T11:26:45+02:00

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele PavlaM
PavlaM
před 6 lety

Ahoj,nevíte jak dlouho trvá plavba z Guadeloupe na Dominiku nebo Martinik? Uvažuji se přesunout na pár dní na jiný ostrov. Ubytování doporučujete zajistit už teď na lednový termín nebo ještě počkat? Spíše přes Booking nebo Airbnb , Díky

Avatar uživatele Milan _3
Milan _3
před 6 lety

Pavlíno ... plavba z Guadeloupe na Dominiku trvá 2,5 hodiny a z Dominiky na Martinik 2 hodiny. V případě že plaveš s Express de Iles. Pokud chceš jenom jeden z těchto ostrovů, tak z cenových důvodů doporučuji Martinik (společností Jeans for freedom). Pokud cena nehraje roly tak Dominiku, která je mnohem hezčí. Po čerstvých zkušenostech s těmito ostrovy bych ti doporučil zabookovat ubytování co nejdříve. Budeš mít mnohem lepší výběr, než když to necháš na později.

Avatar uživatele Lukas.mikula88
Lukas.mikula88
před 6 lety

Ahoj hodne o tom uvazujem ale nemuzem najit nikde aktualni ceny v miste potraviny a podobne

Avatar uživatele jan.filip
jan.filip
před 6 lety

Zdravím, mohu mluvit jen za Martinik - jsou to "západní ceny". Tedy cena jídla v restauraci se pohybuje od 10€ (malá pizza nás stála 16€), pití kolem 2,5€, vodu dávají většinou zdarma. Obsluha bývá započítaná v ceně. Co se týče potravin v supermarketu, tak nejsou o tolik vyšší. Co tam mají opravdu levné a dobré, jsou jejich ryby (takové ty červené, co se tady prodávají jako exotické ryby kolem 700 Kč, tak seženete v pohodě za pár € - my měli 2kg za 7€). Vyplatí se nakupovat na místním trhu ovoce (není levné, ale dobré), pečivo, ryby. Pro zbytek doporučuji zajet do Carrefour nebo do hyperU. Ve 4 jsme za 15 dní utratili 13k za jídlo, ale to jsme se nedrželi zpátky.

Avatar uživatele Milan _3
Milan _3
před 6 lety

Pokud se nebudeš stravovat v restauracích, tak se cen bát nemusíš. Je to jako u nás. Něco je dražší, něco levnější. Něco se dá koupit v akcích (např 200g salamu typu vysočina za 1 EUR). Nejlevnější supermarket je tam asi Ecomax. Bagety je lepší ale kupovat v bageteriích. Jsou chutnější a čerstvější. Ovoce a zeleninu zase u stánkařů. Nevím jak je to možné, ale Martinik je mnohem dražší než Guadeloupe, ačkoliv to jsou oba francouzské ostrovy. Co ale doporučuji, tak pronajmout si tam auto. Na týden stojí cca 3000 Kč.

Avatar uživatele LenkaR
LenkaR
před 6 lety

Ahoj, je normální, že letenka pro 1 osobu stojí 14 052,-a když zadám 3 osoby cena se zvedne na 14 916,-/os.Dobrá množstevní sleva.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Množstevní slevy v leteckém průmyslu neexistují, alespoň do té doby, než chceš stovky letenek :)

Avatar uživatele vl k
vl k
před 6 lety

Dik za tip, letenky na Silvester kupene :) Pozor na tie trojhodinove prestupy, je to dost o drzku, my sme to presunuli na dalsi let a mame na prestup 6 hodin.

Avatar uživatele jitkajet
jitkajet
před 6 lety

Díky za tip, který jsme využili. Už máme letenky z Prahy na Martinik. Ví někdo, kde v Paříži dostaneme poukaz na presun mezi letišti a odkud pak odjíždí bus na Orly? Díky Ji

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Buďto na letišti v Praze, ale s největší pravděpodobností v Paříži na transferové přepážce, sledujte ukazatele nebo se optejte pro směr :) Autobus projíždí všemi terminály mimo T3, tak stačí jen vylézt ven s ukazatelem Bus.

Avatar uživatele 123
123
před 6 lety

Minulý rok jsme letěli se stejným přestupem v Paříži. V Praze nám lístek na Bus nedali s tím že to odbavovalo ČSA a ti nemohou vydávat lístky na Bus AF. V Paříži nám bohužel už nikdo nic nedal (byly jsme na stánku AF). Je možné že jsme hledali špatně. Raděj jsme vzali taxik (trochu problematickej černoch s minivanem, který každému říkal že za 2 minuty jedem a čekali jsme asi 20 minut než minibus naplnil). Nakonec jsme to stihli tip top, takže doporučuju pokud nebudete mít lístek, hned berte první taxi nebo placený Bus a nehledejte kde Vám ho dají. Cestou spátky problém nebyl, na Guadeloupe nás odbavoval AF, tak nám lístky na Bus dali hned na odbavení.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Tady s tímto právě problém nebude, neboť ČSA tu nefigurují.

Avatar uživatele jan.filip
jan.filip
před 6 lety

My jsme minule vyzvedávali jízdenky na autobus na přepážce airfrance, která se nacházela na 2F a autobus jeden skoro přímo před terminálem (staví postupně u většiny terminálů). V ruce jsem měl vytištěnou předchozí verzi stránky - http://www.airfrance.fr/FR/fr/common/guidevoyageur/aeroport/transfert_aeroports_paris.htm (textace se proti původní liší - tam bylo výslovně napsáno, že jízdenky jsou zdarma, pokud přestupujete mezi CDG a ORLY a využili jste přitom airfrance). My měli let operovaný s ČSA, tak mladík na přepážce nejprve někam zavolal a následně nám vydal jízdenky. Rozhodně doporučuji si nechat minimálně 4 hodiny na přestup. U nás to bylo jen tak tak - nejdřív jsme čekali 40 minut na zavazadla, následně 10 minut šli terminálem a 30 minut čekali na to, než přijel autobus (řidič toho, co měl jet, tak se porval s konkurentem a museli jsme čekat až na další spoj). Cesta přes Paříž trvala dvě hodiny v kolonách. A pokud jedete na Martinik, tak doporučuji pronajmout auto (my měli přímo od majitele nemovitosti). Pokud by byly nějaké další otázky, rád odpovím :)

Avatar uživatele Milan _3
Milan _3
před 6 lety

Na konci června jsme takto letěli. Cestu do Paříže operovali ČSA. Transfer kartu mezi CDG - Orly jsme dostali již na letišti v Praze. Přímo jsem se na to ale na přepážce zeptal. Na CDG (přiletěli jsme na terminál 2F) když si vyzvedneš kufry tak jdeš ven a pokračuj stále rovno směrem na terminál 2E. Jdi po směrovce Bus. Zastávka busu je přesně mezi terminály 2F a 2E. Transfer zajišťuje Linka 3 společnosti Le Bus Direct (http://en.lebusdirect.com/). Bus z tohoto místa vyjíždí a potom zastavuje na všech terminálech. Všude jsou pikolíci, kterých se můžeš zeptat.

Avatar uživatele scifi
scifi
před 6 lety

...neda sa tertmin letenky dat napr. na 3 tyzdne?

Avatar uživatele scifi
scifi
před 6 lety

Zdravim. Celkom nerozumiem tym terminom. To su vsetky letenky na 10 dni?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Ahoj, můžeš si navolit libovolný termín i počet osob. Uvádíme vždy jen příkladový termín s rozmezím +-3 dny.

Další akce