Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

V květnu a červnu 2015 můžete strávit dovolenou na jedinečném ostrově Reunion, který se nachází v Indickém oceánu. Letenky z Paříže na Reunion jsou s francouzskou leteckou společností XL Airways France dostupné již za 540 € / 14.836 Kč. Cena letenky zahrnuje jedno odbavené zavazadlo o maximální váze 23 kg.

  • Rezervuj letenku Paříž - Reunion za 14.836 Kč / 540 €
  • Dostupné termíny za tuto cenu jsou k dispozici v kalendáři v květnu a červnu 2015
  • Ubytování na Reunionu můžete porovnat zde >>
  • Cestovní pojištění pro vaši dovolenou si můžete sjednat zde >>

Přímo na pařížské letiště Charles de Gaulle létá společnosti Easyjet.

Proč navštívit Reunion?

Reunion je součástí souostroví Maskarény. Jedná se o zámořské území Francie v Indickém oceánu s hlavním městem Saint Denis. Ostrov je sopečného původu a naleznete na něm překrásné scenérie místních hor (nejvyšší vrchol Poton des Neiges dosahuje výšky 3.069 metrů nad mořem), vulkán Piton de la Fournaise s rozmanitými útvary z vulkanické činnosti, vodopády Takamaka, nejrůznější druhy palem a bohatou reunionskou květenu. Ve městě Bras Panon můžete navštívit výrobnu vanilky.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele luckycesta
luckycesta

Z Réunionu jsem se vrátila cca před třemi týdny a přestože neměla být sezóna, počasí bylo skvělé!!! Možná bude trochu více pršet, ale to se od tropického ostrova dá čekat:) Na svůj blog jsme sepsala praktické info a pár postřehů. Třeba se vám to bude hodit!:) Čau, Lůca http://www.luckycesta.cz/cestovatelske-tipy-reunion/

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele josefhanzlik
josefhanzlik

Na obou ostrovech jsme strávili 1. tři květnové týdny. Jak je uvedeno v předchozích komentářích počasí bych se rozhodně nebál. Na plážíš na slunění ideálně, tzn. kolem 25 °C, na trekování v horách na Reunionu taktéž, zde záleží na nadmořské výšce, ale při slunečním svitu jsme vždy chodili v krátkém rukávu. Něco jiného je při mlze (v mraku) a dešti - ale období bez srážek si prakticky nevybereš (prší cca. 5- 10 dní do měsíce po celý rok), na plážích se jedná spíš o přeháňky, v horách o trvalejší déšť. V tomto období navíc nehrozí výskyt cyklonů, takže další + pro to neváhat, koupit a jet :-)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele
Ivan

Byl jsem tam na přelomu října a listopadu a na teplotě vzduchu i ře bylo znát, že to je konec zimy a léto teprve začíná.V květnu nebo červnu bych za koupáním a teplem letěl spis do Karibiku

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Byl jsem na MRU na začátku července a teploty 22-26C na pobřeží a ve vnitrozemí kolem 20C. Je to jednoznačně mimosezónní období, ale koupat se dá.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele BarunkaN
BarunkaN

Je to kolem těch 24-26C... Ale to je jen dole u oceánu - pokud půjdete do hor počítejte s mnohem nižší teplotou, klidně i kolem 5C (možná i míň)....

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele tirionek_1
tirionek_1

No chladno tam rozhodně není. Teploty kolem 24-28 stupňů, ale ve stínu. Je tam příjemné teplo i v době jejich zimy. Teď jsem se vrátil například z Mauriciu, kde vrcholí zima a bylo tam krásné teploučko. Mauricius je nedaleko Reunionu.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele
Ivan

Je fakt, že v tuhle dobu je tam už trochu chladno, ale Réunion je jinak nádherný a tahle cena je tak o 5 tis. menší než bývá obvykle

před 8 lety
Avatar uživatele
Forty

Dočetl jsem se, že teploty v červnu by se mohly pohybovat okolo 24, máte prosím někdo zkušenosti s počasím na Réunionu v květnu a červnu?

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Hagia Sophia, Istanbul
ušetříš až 62%
To bude jízda!
Istanbul nejlevněji z Prahy
1 155 Kč
2022-08-16T15:49:43+02:00 5 komentářů
Pantheon
ušetříš až 60%
A už tam budem?
Cedulka GR-221
ušetříš až 63%
To budou fotky!
Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
To bude jízda!
5564 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Réunion
Réunion

Zelená perla Indického oceánu

Réunion (La Réunion) – sopečný ostrov ležící v jižní části Indického oceánu mezi 700 km vzdáleným Madagaskarem a 200 km vzdáleným Mauriciem, s nimiž společně patří k souostroví Maskarény. Území je francouzským zámořským departementem a součástí EU.

Réunion je rájem pěší turistiky a vodních sportů i domovem divokých orchidejí a tajemných útesů. Láká nejen špičkovými treky v přírodě připomínajícími velkou botanickou zahradu, ale i možností vypravit se k druhé nejaktivnější sopce světa – Piton de la Fournaise.

Průvodce pro Réunion