Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud jste neodolali zvýhodněným jízdenkám z Prahy do polské Wroclawi a dále, nechte se inspirovat k levnému výletu po Polsku díky vnitrostátním letenkám. Shodou okolností na jednom podobném výletě právě jsem a trip report sepíši ještě tento víkend. Jednosměrné letenky mezi Wroclawí a Varšavou, případně Varšavou a Gdaňskem, zakoupíte za 9 zlotých, což je 60 Kč. Dostupnost je do konce května téměř na každý den v obou směrech.

  • Letenky rezervujte na ryanair.com
  • Wroclaw - Varšava nebo Varšava - Gdaňsk za 60 Kč (i v opačném směru)
  • Cestovní období: 08.04. - 31.05.2015
V ceně je zahrnuto příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a menší kabelka či taška na notebook.

Detailní informace k podobné cestě se dozvíte v sobotu, aktuálně jen pár rad k plánování. Na Wroclaw si nechte klidně dva dny včetně půl dne, který dorazíte do města.

Samotné hlavní město Varšavu s přehledem proběhnete v rámci jednoho dne, tedy nebudete zde ani nocovat. Stačí vhodně nakombinovat ranní a odpolední odlet. Pokud vám však návštěvy muzeí nejsou cizí, dní bude zapotřebí více.

A poslední Gdaňsk, tak zde doporučuji minimálně dva dny. Centrum je poměrně rozlehlé a kromě Gdaňsku navštívíte Gdyni a Sopoty. Tyto tři města jsou souhrnně nazývána jako trojměsto.

Tip: cestu zpět můžete vzít také přes Krakov, neboť na této lince jezdí Polskibus i LuxExpress za 5 zlotých. Z Krakova pak s TigerExpress klidně až do Prahy.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele lukas_cz
lukas_cz

Diky za tip. Letenky koupeny, program naplanovan a vse zarezervovano.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele ilunka
ilunka

Ahoj, kupuji letenky poprvé, tak bych se ráda zeptala, na kolik cesta Wroclaw - Warsaw se vším všudy přijde? Kolik se platí za sedadla v letadle, kolik za zavazadlo, a jaké všechny poplatky jsou povinné? Pokud bychom letěli jen s příručním zavazadlem, co všechno v něm můžeme mít? Nějaké tipy na levné ubytování? Předem díky za jakékoli rady

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Gaza
Gaza

Já to tam mám za 19 zlotych, ale i to je dobrá cena (y)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele
Adam _2

Ahoj, jen základní info jelikož sem se z podobné cesty vrátil v pondělí. Na Wroclaw letiště MHD z ulice Glowna č.406 za 3 zlotý. Na modlinu máte možnost do Waršavy buď modlinbus a nebo jezdí shuttlebus + vlak Koleje Mazovietske cca 13 zlotých(cena narozdíl od modlin busu nestoupá s obsazením) .Skoro bych řekl že Koleje Mazovietske vyjdou nastejno časově jako přímý bus. Zde je jízdní řád : http://en.modlinairport.pl/modlin-en-new/web/passenger/access/koleje-mazowieckie-trains.html Jen bych dodal. Koukněte i na další destinace. Z Waršavy určitě koukněte kam se dá letět dál např wizzair ( z druhýho letiště.) Já pokračoval z modlinu do CRL.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Adame, za těch 13 zlotých je jen jízdenka Modlin - Varšava, měl jsi koupit za 17 zlotých Modlin Airport - Varšava :)) v buse jsem měl vždy kontrolu a vyhazovali ven.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Bavaro Punta Cana
ušetříš až 54%
To budou fotky!
Sofie
ušetříš až 60%
Honem, dokud jsou místa!
Bosa
ušetříš až 67%
Tam chceš!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Honem, dokud jsou místa!
5560 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Poznaň
Polsko

Fénix, který povstal z popela

Polská republika je stát ležící ve střední Evropě, jež hraničí s Německem na západě, s Českou a Slovenskou republikou na jihu, Běloruskem a Ukrajinou na východě a s Litvou a Ruskem na severu.

Žádná jiná země nemá takovou minulost jako Polsko, během druhé světové války prakticky zmizelo z mapy a třetina obyvatelstva byla vyhlazena. Dnes je země hrdým a nezávislým členem Evropské unie, kde z většiny míst stále dýchá historie a kde si můžete vychutnat dobroty polské kuchyně. Polská krajina je stejně rozlehlá a nevšední jako historie země, můžete obdivovat pohyblivé písečné duny, zasněžené vrcholky Tater, ponořit se do temnot skutečného pralesa nebo relaxovat u Mazurských jezer. 

Průvodce pro Polsko