Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Navštívit dechberoucí krajinu v podobě drsné, ale zároveň panenské divoké přírody je snem nejednoho dobrodružného cestovatele. Kyrgyzstán vám v tomto vyjde maximálně vstříc. Krajina posetá pastvinami lemujících se v údolích Nebeských hor doplněné mešitami a pravoslavnými kostely vás přivítá jak v Biškeku, tak i jižněji položeném Oši. Obě města jsou v nabídce tureckých aerolinií za 7.960 Kč, přičemž nechybí ani jejich kombinace. Má to však jeden háček. Přelet mezi městy bude na palubách aerolinií uvedených na zakázané listině EU.

Pokud jsem vás neodradil, ale naopak povzbudil k návštěvě Kyrgyzstánu, potěším vás i tím, že nebudete potřebovat vízum pro vstup do země.

  • Cena platná při odletu od 1.10., letenky během léta jsou o +2.000 dražší
  • Prodej do 15.6.

Do letenky lze přidat i stop-over v Istanbulu zdarma (např. 2 noci). Případně během delších denních přestupů využití organizované prohlídky města pod záštitou Turkish airlines, která je taktéž zdarma.

Letenky mezi Biškekem a Oší se zabanovanými aeroliniemi

Trasa mezi těmito dvěma městy lze po zemi urazit přibližně za 14 hodin jízdy. Variantou je pak přeprava letecká, která stále funguje na principech minulého staletí. Nejen kvůli tomu jsou vesměs všechny aerolinie Kyrgyzstánu uvedeny na seznamu dopravců, kteří mají zákaz létat do Evropy.

Seznam aerolinek: Air Bishkek, Air Mana, AVIA Traffic Company, Central Asian Aviation Services, Heli Sky, Air Kyrgyzstan, Manas Airways, S Group Aviation, Sky Bishkek, Sky KG Airlines, Sky Way Air, Tez Jet a Valor Air

Zákaz je vydáván z důvodu nižších standardů na údržbu a využívání staršího přístrojového vybavení. Neznamená to, že letadlo po vzletu spadne! :-)

Mezi Biškekem a Oší denně letí na 15 leteckých spojů a pokud vím, v televizi se o žádné katastrofě na této lince nemluvilo. Letenky lze předem rezervovat online, ale vesměs vám nic nebrání je zakoupit v místních agenturách po příletu. Cena se pohybuje okolo 2.000 KGS, tedy 900 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jannis
jannis

Ahoj všichni, připojí se někdo 22.8.-2.9.? Napiště na prazanovajana@gmail.com. Díky a hodně štěstí při plánování cest i na cestách.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele hans.moravec
hans.moravec

Ahoj, v říjnu tam chci letět (cca 2.10) na tři tejdny. chci letět do Oshe a pak stopem a pěšky do Bishkeku. Nemá chut se někdo přídat??

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele milotovi
milotovi

Když si přečtu dnešní moderní výraz "dechberoucí",tak mně vždycky bere amok.nějakej blbec to otrocky přeloží z lonely a další bambula to hned dá do článku - viz výše.hrozný.přitom je to teď všude.na reklamách v metru,dokonce i na hedvábné stezce.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Lingvistika je dynamický obor a pravidla pravopisu se musí vyvíjet. :) Není na tom nic nepřirozeného.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele jan.kovarik
jan.kovarik

Ahoj, prosim o nazor. Do 15.6. je cas na rozmyslenou, nebo se muze stat ze uz letenky nebudou? Diky za info i super praci!

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Honzo, osobně si nemyslím, že by byl u tuto linku takový zájem a proto je čas ;)

před 7 lety
Avatar uživatele scratch
scratch

Pro informaci, zájem není o cestování do Bishkeku či Oshe, avšak let Praha - Istanbul je ten kritický bod cestování a proto cena celé letenky stoupá přiměřeně obsazenosti letadla. Mluvím z vlastní zkušenosti cestování do Kyrgzystánu 6-7 ročně, takže pozor!

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele PetrLou
PetrLou

Zajímalo by mne, jaké je v říjnu v oblasti počasí, resp. teplota... Má někdo přímou zkušenost?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele jan.kulis
jan.kulis

Závist... Proč nebyla akce loni, když jsem tam byl za 11,5 ? :) Taky jsme letěli z Oše do Biškeku, Air Biškek asi, nějaký starší Boeing, služby nula, ale jinak v pohodě. :)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Snowkill
Snowkill

Do kyrgyzstanu letíme ted ... kolik stojí odlet z Vídně, popřípadě Bratislava, Budapešt ? 1.10 v zimě bych určitě neletěl :D

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Daku71
Daku71

Zdravím, Před 2 rokama jsem vyzkoušel cestu jak po zemi taxíkem, která byla úžasná, ale dosti vyčerpávající a adrenalinová (cena cca. 3 000,-Kč), tak letecké spojeni s Air Bishkek. Letadlo bylo Boeing 737, čisté a na pohled v lepším stavu než letadla stejného typu např. u ČSA nebo jiných evropskych dopravců.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele jbargl
jbargl

už jsem si to přečetl oka :D

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele jbargl
jbargl

Ahoj, jaký je důvod toho uvedení na zakázané listině EU? Díky

před 7 lety
Avatar uživatele smittinka
smittinka

Jestli umíš číst, tak to najdeš o kousek výš přímo v textu článku...

před 7 lety
Avatar uživatele jbargl
jbargl

aneb..potrefená husa se vždy musí ozvat :D

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele jo_1
jo_1

Jakými typy letadla jsou ty přelety?

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Aerolinka od aerolinky, např. TEZ Jet létá s BAe 146.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Všude dobře, co doma!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam to bude krásný!
Ragusa
ušetříš až 60%
Všude dobře, co doma!
Gambie
ušetříš až 36%
To bude jízda!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Jurty v Kyrgyzstánu
Kyrgyzstán

Hornatá perla Střední Asie

Kyrgyzstán je překrásná země, která láká k návštěvě divokou přírodou, dobrým a neobvyklým jídlem, krásnými tržišti a příjemnými lidmi. Kyrgyzové jsou hrdí na svou zem, na svou kulturu, kterou tvoří jak náboženství, tak tradice. V zemi je znatelný odlesk z dob Sovětského svazu, ale také orientální duch.

Republika Kyrgyzstán je nejvíce vnitrozemský stát světa, žádná jiná země nemá dále k moři. Nachází se ve Střední Asii mezi Čínou, Kazachstánem, Tádžikistánem a Uzbekistánem na ploše o cca dva a půl násobku rozlohy České republiky. Více než 90 % území leží v nadmořských výškách nad 1.500 metrů, 30 % dokonce nad 3000 metrů. 

Průvodce pro Kyrgyzstán