Letenky pro dobrodruhy do Biškeku a Oše (+ 2v1) - 7.960 Kč.

Před 3 lety

Jak akci využít?

Navštívit dechberoucí krajinu v podobě drsné, ale zároveň panenské divoké přírody je snem nejednoho dobrodružného cestovatele. Kyrgyzstán vám v tomto vyjde maximálně vstříc. Krajina posetá pastvinami lemujících se v údolích Nebeských hor doplněné mešitami a pravoslavnými kostely vás přivítá jak v Biškeku, tak i jižněji položeném Oši. Obě města jsou v nabídce tureckých aerolinií za 7.960 Kč, přičemž nechybí ani jejich kombinace. Má to však jeden háček. Přelet mezi městy bude na palubách aerolinií uvedených na zakázané listině EU.

Pokud jsem vás neodradil, ale naopak povzbudil k návštěvě Kyrgyzstánu, potěším vás i tím, že nebudete potřebovat vízum pro vstup do země.

  • Cena platná při odletu od 1.10., letenky během léta jsou o +2.000 dražší
  • Prodej do 15.6.

Do letenky lze přidat i stop-over v Istanbulu zdarma (např. 2 noci). Případně během delších denních přestupů využití organizované prohlídky města pod záštitou Turkish airlines, která je taktéž zdarma.

Letenky mezi Biškekem a Oší se zabanovanými aeroliniemi

Trasa mezi těmito dvěma městy lze po zemi urazit přibližně za 14 hodin jízdy. Variantou je pak přeprava letecká, která stále funguje na principech minulého staletí. Nejen kvůli tomu jsou vesměs všechny aerolinie Kyrgyzstánu uvedeny na seznamu dopravců, kteří mají zákaz létat do Evropy.

Seznam aerolinek: Air Bishkek, Air Mana, AVIA Traffic Company, Central Asian Aviation Services, Heli Sky, Air Kyrgyzstan, Manas Airways, S Group Aviation, Sky Bishkek, Sky KG Airlines, Sky Way Air, Tez Jet a Valor Air

Zákaz je vydáván z důvodu nižších standardů na údržbu a využívání staršího přístrojového vybavení. Neznamená to, že letadlo po vzletu spadne! :-)

Mezi Biškekem a Oší denně letí na 15 leteckých spojů a pokud vím, v televizi se o žádné katastrofě na této lince nemluvilo. Letenky lze předem rezervovat online, ale vesměs vám nic nebrání je zakoupit v místních agenturách po příletu. Cena se pohybuje okolo 2.000 KGS, tedy 900 Kč.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jannis

Ahoj všichni, připojí se někdo 22.8.-2.9.? Napiště na prazanovajana@gmail.com. Díky a hodně štěstí při plánování cest i na cestách.

Avatar uživatele hans.moravec

Ahoj, v říjnu tam chci letět (cca 2.10) na tři tejdny. chci letět do Oshe a pak stopem a pěšky do Bishkeku. Nemá chut se někdo přídat??

Avatar uživatele milotovi

Když si přečtu dnešní moderní výraz "dechberoucí",tak mně vždycky bere amok.nějakej blbec to otrocky přeloží z lonely a další bambula to hned dá do článku - viz výše.hrozný.přitom je to teď všude.na reklamách v metru,dokonce i na hedvábné stezce.

Lingvistika je dynamický obor a pravidla pravopisu se musí vyvíjet. :) Není na tom nic nepřirozeného.

Avatar uživatele jan.kovarik

Ahoj, prosim o nazor. Do 15.6. je cas na rozmyslenou, nebo se muze stat ze uz letenky nebudou? Diky za info i super praci!

Ahoj Honzo, osobně si nemyslím, že by byl u tuto linku takový zájem a proto je čas ;)

Avatar uživatele scratch

Pro informaci, zájem není o cestování do Bishkeku či Oshe, avšak let Praha - Istanbul je ten kritický bod cestování a proto cena celé letenky stoupá přiměřeně obsazenosti letadla. Mluvím z vlastní zkušenosti cestování do Kyrgzystánu 6-7 ročně, takže pozor!

Avatar uživatele PetrLou

Zajímalo by mne, jaké je v říjnu v oblasti počasí, resp. teplota... Má někdo přímou zkušenost?

Avatar uživatele jan.kulis

Závist... Proč nebyla akce loni, když jsem tam byl za 11,5 ? :) Taky jsme letěli z Oše do Biškeku, Air Biškek asi, nějaký starší Boeing, služby nula, ale jinak v pohodě. :)

Avatar uživatele Snowkill

Do kyrgyzstanu letíme ted ... kolik stojí odlet z Vídně, popřípadě Bratislava, Budapešt ? 1.10 v zimě bych určitě neletěl :D

Avatar uživatele Daku71

Zdravím, Před 2 rokama jsem vyzkoušel cestu jak po zemi taxíkem, která byla úžasná, ale dosti vyčerpávající a adrenalinová (cena cca. 3 000,-Kč), tak letecké spojeni s Air Bishkek. Letadlo bylo Boeing 737, čisté a na pohled v lepším stavu než letadla stejného typu např. u ČSA nebo jiných evropskych dopravců.

Avatar uživatele jbargl

už jsem si to přečetl oka :D

Avatar uživatele jbargl

Ahoj, jaký je důvod toho uvedení na zakázané listině EU? Díky

Avatar uživatele smittinka

Jestli umíš číst, tak to najdeš o kousek výš přímo v textu článku...

Avatar uživatele jbargl

aneb..potrefená husa se vždy musí ozvat :D

Avatar uživatele jo

Jakými typy letadla jsou ty přelety?

Aerolinka od aerolinky, např. TEZ Jet létá s BAe 146.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

To budou fotky!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Jedem!

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

Jedem!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Kyrgyzstán  

Hornatá perla Střední Asie

Kyrgyzstán je překrásná země, která láká k návštěvě divokou přírodou, dobrým a neobvyklým jídlem, krásnými tržišti a příjemnými lidmi. Kyrgyzové jsou hrdí na svou zem, na svou kulturu, kterou tvoří jak náboženství, tak tradice. V zemi je znatelný odlesk z dob Sovětského svazu, ale také orientální duch.

Republika Kyrgyzstán je nejvíce vnitrozemský stát světa, žádná jiná země nemá dále k moři. Nachází se ve Střední Asii mezi Čínou, Kazachstánem, Tádžikistánem a Uzbekistánem na ploše o cca dva a půl násobku rozlohy České republiky. Více než 90 % území leží v nadmořských výškách nad 1.500 metrů, 30 % dokonce nad 3000 metrů. 

Průvodce pro Kyrgyzstán