Mapa

Letenky do SAE: z Prahy do Abú Dhabí - 5.964 Kč.

16 komentářů
2014-02-24T09:03:20+01:00

O akci

Není to tak dávno, co jste mohli na našem webu narazit na chybný tarif srbského dopravce Air Serbia, který nabízel letenky do Spojených Arabských Emirátů za necelé 4 tisíce. Dnes jsme pro vás nalezli pár pěkných termínů, kdy můžete vyrazit do hlavního města SAE za cenu do 6 tisíc.

Letenky z Prahy do Abú Dhabí jsou dostupné za cenu 5.964 Kč, která zahrnuje přepravu 30 kg zavazadla. Z Abú Dhabí budete přilétat na vídeňské letiště Schwechat.

Termíny:
 • Praha - Abú Dhabí
  • březen: 4, 13
  • duben: 8 (cena 5.982 Kč)
  • květen: 1, 20 (cena 5.982 Kč)
 • Abú Dhabí - Vídeň
  • březen: 6, 10, 11, 12, 13, 18, 20, 22, 23, 24
  • duben: 14, 15, 16, 18, 19
  • květen: 5, 6, 7, 8, 9, 10, 26, 27, 28, 29, 30
Změnu termínu a počtu cestujících provedete po kliknutí na Změnit. Případně využijte tento návod nebo nám napište dotaz do komentáře.

Vízum do SAE

Před svou cestou však nezapomeňte na nutnost víz! Víza vyřídíte přes Etihad Airways - turistická na 30 dní 110 USD /2.192 Kč. Při vyplňování žádosti nezapomeňte, že letíte do SAE ze Srbska, nikoliv České republiky.

Z Vídně

Autobusové spojení z letiště ve Vídni do Prahy stojí 550 Kč se společností Student Agency, která jezdí v tomto směru několikrát denně. Další alternativou může být vlakové spojení, jízdenku zakoupíte v e-shopu ČD.

Hotely v Abú Dhabí

Přestože Spojené arabské emiráty mají pověst bohaté země, ubytování v kvalitních hotelech v tomto emirátu není nikterak nákladnou záležitostí. Hotely v Abú Dhabí hledejte dle preferencí, případně prozkoumejte nabídku aktuálních 50% slev.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2014-02-24T10:03:20+01:00

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele kkoukal
kkoukal
před 9 lety

Jak dlouho jim může trvat vydání toho víza už čekám týden. Mám sice ještě měsíc před cestou ale ....

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Processing Time: Due to the current high volume of applications, we require a minimum of 5 - 7 working days to process your applications . The processing time provided here is only indicative and actual processing time depends upon immigration. We encourage you to plan your travel accordingly. Čili - vyřízení může trvat dva dny, ale také klidně 10..

Avatar uživatele kkoukal
kkoukal
před 9 lety

Já jsem si koupil letenky v té minulé akci(za těch 3,6tis) a na jejich stránkách se píše že tento autobus je zdarma pro lety operovanými Etihad, proto se ptám jestli bych ho nemohl využít? Možná by bylo nejlepší jim napsát na info? A jak časově náročný by to bylo pomocí public transport? Díky moc za info

Avatar uživatele Dana11
Dana11
před 9 lety

Napsat na Etihad můžeš zkusit .... ale myslím, že minulá akce s autobusy mohla být trochu i chybička... možná chtĕná, možná nechtĕná. Na začátku, než se to zcela rozebĕhlo dokonce nešel autobusový spoj k letenkám z Prahy připojit ani na stránkách Air Serbia ... doplnili ho sice do menu destinací, možná ale nyní jsou pokyny, že zdarma je až od nĕjaké částky za letenku .... jiné lety za jiné ceny ho zdarma mají ... to má i logiku. Ano. Autobus slouží pro všechny lety Etihad odkudkoliv, ale myslím si, že v tomto případĕ zdarma už nebude ... cena ve vyhledávači bude odpovídat pokynům managnentu. Prostĕ nízká cena letenky = žádný následný servis. Ale třeba ne ... napiš jim a dej vĕdĕt. Časovĕ veřejnou dopravou ... cesta na autobus. nádr. cca 3/4 h., cesta Abu Dhabi - Dubai ... cca 1,5h . Celkový čas závisí na návaznosti dopravy a množstvím času na přestupech. A na hustotĕ dopravy. Autobus Etihadu jede cca 1h 20minut.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

On je problém v tom, že letenky jsou vystavené pod Air Serbia kódem, ne pod Etihadem.. Dana myslím říkala, že cena přejezdu je 100 Kč? :) Takže to není nic dramatického.

Avatar uživatele Dana11
Dana11
před 9 lety

Přesnĕ tak...je to let Air Serbia, i když je na lince nasazeno i letadlo Etihad. V tomto případĕ je to o dohodách mezi let.společnostmi, které jsou pochopitelnĕ ovlivnĕny vlastnickým podílem Etihadu v Air Serbia. Takže autobus musí být k č.letu Air Serbia povolen ... a u normálních cenových tarifů taky povolený je. V minulém kole nákupů systém pustil autobus i k levným letenkám, teď už ne. Podle mĕ je to tak správnĕ. Cena autobusu do centra Abu Dhabi je 4 dirhamy, následnĕ 20 dirhamů k IBN Battuta Mall (začátek moderní Dubaje, přestup na metro), 25 dirhamů na dopravní uzel Al Ghubaida (stará Dubai...creek). Pravda je, že autobus Etihadu je pro přesun perfektní, protože stojí hned u východu a cestou do Dubaje prakticky nezastavuje, přesun je rychlý i s občerstvením.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Dano, dnes jsem zkoumal platbu těch víz a vzpomněl jsem si na tebe. Pokut u https://www.ttsuaevisas.com/ nastavíš CZ, tak opravdu funguje platba pouze přes Paypal.. U jiných zemí ne :)

Avatar uživatele Dana11
Dana11
před 9 lety

No vida. Ale my teď nemáme přes koho jako češi TT servis použít. Smart Wings žádné dohody nechystá. Nemáš už za sebou cestu s wizzairem na kargo letištĕ v Jebel Ali? Průbĕh hladký? Nĕjaké nástrahy?

Avatar uživatele kkoukal
kkoukal
před 9 lety

Ok díky zkusím napsat a dám vědět. Do Abu Dhabi máme přílet po 20h a tak bych chtěl co nejrychlejší přesun do Dubaje, kde máme již zaplacené ubytování! Tak proto to řeším, když vím, že to v té minulé nabídce bylo, ale chtěl jsem využít jen cestu tam a jinak díky moc za cenné informace a ještě bych se zeptal na cestování metrem a autobusy po Dubaji, jaký ty jízdenky je nejlepší koupit!? A ohledně těch víz, v té minulé nabídce bylo upozornění že letíme z Bělehradu, tak že tam máme zadat Srbsko jako místo nákupu nebo tak něco a platili jsme je normálně kartou. Dělali jsme to v pondělí a přítelkyni už přišli mě zatím ne, tak čekám!

Avatar uživatele Dana11
Dana11
před 9 lety

Pokud má první vízum přítelkynĕ, tak je to v suchu. Nervy trochu bývají v opačném případĕ ... Na přepravu si kupte stříbrnou kartu ... stojí 20 dirhamů, je na ní kredit 14 AED. Funguje to jako lyžařský vlek. Do metra jsou turnikety ... při vstupu i výstupu přiložíš kartu a odečte se projetý úsek. To stejné v autobusu ... čtečka, vždy přiložit. Za 1 den se odečte max. 14 dirhamů. Dobíjí se libovolná částka (buďto nĕjaká suma naráz, lze i jednotlivé úseky ... zde je výhoda stříbrné karty. Platí 5 let a má neomezený počet dobití, zůstatek nepropadne. Jde koupit i červenou papírovou kartu, poplatek za ni je 2 dirhamy, maximální počet dobití je 10 a teď nevím, kolik je povoleno projetých úseků, ale je spíše vhodná pro kratší pobyty a ne moc časté vystupování a nastupování. Karty se dobíjí v každé stanici metra v automatu či na přepážce ... tam vám obsluha spočítá i přesnĕ naplánovanou trasu a nabije tolik penĕz, kolik je potřeba (hodí se na konci pobytu).

Avatar uživatele kkoukal
kkoukal
před 9 lety

Ale je zajímavé, že první jsem dělal vízum pro sebe až poté pro ni a má ho dřív :-) Jo díky a nejlepší doprava z Emirates mall na pláž bude asi pomocí taxi že?! A máš nějakej tip co stojí za to navštívit kromě klasickejch věcí?

Avatar uživatele Dana11
Dana11
před 9 lety

Tak pardon ... červenou kartu nepoužívám, tak jsem si to radĕji přečetla ... je na maximálnĕ 10 úseků a nabíjí se jednorázovĕ na přesnou sumu.

Avatar uživatele Dana11
Dana11
před 9 lety

Z Emirates mall je taxi asi nejlepší. Na dochod k moři je teoreticky stanice metra Jumeirah Lake Towers .... přes marinu vede v tĕch místech most a je to cca 700m k hotelu Hilton. Je to pláž, kde jsou zcentrovány hotely stř. třídy (Hilton, Sheraton, Carlton Ritz, Movenpick apod.), je tam známá pobřežní třída Jumeirah Walk ... restaurace, kavárny atd. Nevýhoda současné doby ... dodatečná výstavba tramvaje a u moře obrovská stavba parkovištĕ. Ale i tak na jedno mrknutí dobrý...můžeš si pak srovnat náklady na dovolenou v tĕchto hotelech a svoje. Ze stejné stanice metra dojdete taky do přístavištĕ k Marina Mall ... svezte se mezi mrakodrapy vodní linkou za 2 dirhamy nebo si můžete dát vyjížďku dubai ferry. Je možné, že hotel bude mít minibus na přepravu na pláž. Využijte plážový park Jumeirah Beach park .. vstup 5 dirhamů, ale zeleň, sprchy, záchody, převlékárny, stín, občerstvení. Nevynechat nĕjaký ze dvou akvaparků. Nudit se určitĕ nebudete.

Avatar uživatele kkoukal
kkoukal
před 9 lety

Jak se nejlépe dostat z letiště do Dubaje? Lze využít Etihad express zdarma? Nebo jinou dopravu? Díky

Avatar uživatele Dana11
Dana11
před 9 lety

S tím autobusem Etihad je to v případĕ tohoto tarifu nĕjaké divné. Pokud se navolí letenka až do Dubaje, načte se za spoj autobusem pomĕrnĕ velká suma. V případĕ letů za normální peníze tomu tak není ... tam spoj zůstává zadarmo. Takže asi potřebují vytížit let, ale už se rozhodli, že k pĕkné cenĕ letenky bonus v podobĕ autobusu navíc už nedají. Takže z letištĕ mĕstským autobusem na centrální autobusové nádraží http://www.abudhabiairport.ae/english/to-and-from-the-airport/information/public-transport.aspx a potom mezimĕstským do Dubaje ... hledej intercity route ... linka 100 a 101 http://bus.rtaprojects.me/rta_bus_eng/plan_what.php

Avatar uživatele kkoukal
kkoukal
před 9 lety

Já jsem si koupil letenky v té minulé akci(za těch 3,6tis) a na jejich stránkách se píše že tento autobus je zdarma pro lety operovanými Etihad, proto se ptám jestli bych ho nemohl využít? Možná by bylo nejlepší jim napsát na info? A jak časově náročný by to bylo pomocí public transport? Díky moc za info

Další akce