Letenky z Budapešti do jordánského Ammánu - 5.493 Kč.

Před 2 lety

Jak akci využít?

Jordánsko je zemí, kterou byste měli chtít navštívit. Na jejím území se odehrálo několik historicky důležitých okamžiků spjatých s pobytem Ježíše, Mojžíše, Jana Křtitela či Mohameda. Zároveň Jordánsko hostí 2 z nejúžasnějších památek Blízkého východu - starobylé město Petra a měsíční krajinu ve Vádí Rumu. Pokud jste nevyužili výhodných letenek do Ejlatu v sousední Izraeli, alternativou jsou lety přímo do Ammánu s Aegean air.

TIP: skvělé ceny na Blízký východ nabízí také Pegasus s odletem z Prahy (Kuvajt, Kyrgyzstán, Dubaj, Bejrút, Bahrajn) od 4.190 Kč - detail příspěvku.

V ceně je pouze příruční zavazadlo, pokud byste chtěli zavazadla i k odbavení, lze je dokoupit ve správě rezervace za 20 € / cesta.

Vízum do Jordánska obdržíte po příletu na letišti v Ammánu za cenu 40 JOD / 1.400 Kč.

Ubytování v Ammánu patří k levnějším, nejnižší ceny startují na 450 Kč za noc a pokoj. Dopravu po Jordánsku plánujte spíše pomocí autobusů, doprava je zejména ve městech chaotická a dle informací nejsou mapy v navigacích aktuální.

Vstup do Petry (úvodní foto) činí 50 jordánských dinárů, případně 17,- v rámci večerních prohlídek. Dopravu z Ammánu zařizují autobusy JETT za 20,- umožňující celodenní návštěvu (odjezd v 06:30, zpět z Petry v 16:00). Přespat však můžete i v samotném městě Petra a vrátit se druhý den - dvoudenní vstupné stojí 55 dinárů.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele skigo

Vstupenka nestojí 50JD ale 90JD!!! Těch 50JD je to pouze v případě, že strávíš v Jordánsku alespoň 1 noc. Byli jsme tam před 2 roky.

Vzhledem k tomu, že jsou letenky do Jordánska, tak nepředpokládám, že by tu někdo v rámci této letenky nestrávil pár nocí ;)

Avatar uživatele skigo

Jde o objektivní informaci. Tvůj pichlavý příspěvek je irelevantní. Někdo tam např. pojede na 1 den z Izraele a pak se bude divit. Ostatně jet do Jordánska z Izraele při cenách letenek do Eilatu kolem 2000,- vyjde podstatně levněji než zde uvedená cena.

Nejde o žádnou pichlavou reakci. Zároveň nemůžu a ani nechci popisovat veškeré informace, které ani nesouvisí s tématem. Když budou letenky do Ejlatu a budeme lákat do Petry, tak samozřejmě uvedeme 90 jd, a o 50 nepadne ani slovo. Jsem rád za tvé věcné doplnění, jen reaguji na to, proč jsem tuto věc nezmínil v textu já.

Avatar uživatele Peter Tinath

Vstup do Petry je 50JD na jeden den, 55JD na dva dni.

Avatar uživatele Kubino88

Vstupenka je opravdu draha a navic je jednodenni stejme draha jako dvoudenni (kdyz mas potvrzeni o noclehu), coz doporucuju - Petra je fakt rozlehla.

Avatar uživatele t.chlumska

Když bych chtěla z Prahy odbavené zavazadlo, ta cena dvacet euro je tam účtovaná kolikrát? děkuji T.

Obávám se, že 4x.. Nejsem z toho moc moudrý http://en.aegeanair.com/travel-information/baggage/add-baggage

Avatar uživatele kaina

Zdravím, už jsem se jednou přimlouvala, jestli by někde stranou nemohl být uveden kurz, když člověk spěchá, aby koupil a musí ještě hledat kurzy, tady mi to nějak nesedí. Vážně vstupenka do Petry stojí 1600 Kč?

Ahoj, u víza je uveden přepočet kurzu (40 jod - 1400 czk) tak pak jsem to už nepsal. Ano, vstup mne také zaskočil http://www.visitpetra.jo/VisitorsServices/TheFees.aspx

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

S Regiojetem do Evropy za polovic
-50 %

Jedem!

Na nákupy z Prahy do Londýna s odbaveným kufrem
-37 %

A už tam budem?

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Tam jsi ještě nebyl!

Další akce