Jak akci využít?

Jordánsko je zemí, kterou byste měli chtít navštívit. Na jejím území se odehrálo několik historicky důležitých okamžiků spjatých s pobytem Ježíše, Mojžíše, Jana Křtitela či Mohameda. Zároveň Jordánsko hostí 2 z nejúžasnějších památek Blízkého východu - starobylé město Petra a měsíční krajinu ve Vádí Rumu. Pokud jste nevyužili výhodných letenek do Ejlatu v sousední Izraeli, alternativou jsou lety přímo do Ammánu s Aegean air.

TIP: skvělé ceny na Blízký východ nabízí také Pegasus s odletem z Prahy (Kuvajt, Kyrgyzstán, Dubaj, Bejrút, Bahrajn) od 4.190 Kč - detail příspěvku.

V ceně je pouze příruční zavazadlo, pokud byste chtěli zavazadla i k odbavení, lze je dokoupit ve správě rezervace za 20 € / cesta.

Vízum do Jordánska obdržíte po příletu na letišti v Ammánu za cenu 40 JOD / 1.400 Kč.

Ubytování v Ammánu patří k levnějším, nejnižší ceny startují na 450 Kč za noc a pokoj. Dopravu po Jordánsku plánujte spíše pomocí autobusů, doprava je zejména ve městech chaotická a dle informací nejsou mapy v navigacích aktuální.

Vstup do Petry (úvodní foto) činí 50 jordánských dinárů, případně 17,- v rámci večerních prohlídek. Dopravu z Ammánu zařizují autobusy JETT za 20,- umožňující celodenní návštěvu (odjezd v 06:30, zpět z Petry v 16:00). Přespat však můžete i v samotném městě Petra a vrátit se druhý den - dvoudenní vstupné stojí 55 dinárů.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele skigo
skigo

Vstupenka nestojí 50JD ale 90JD!!! Těch 50JD je to pouze v případě, že strávíš v Jordánsku alespoň 1 noc. Byli jsme tam před 2 roky.

před 4 lety
David Eiselt

Vzhledem k tomu, že jsou letenky do Jordánska, tak nepředpokládám, že by tu někdo v rámci této letenky nestrávil pár nocí ;)

před 4 lety
Avatar uživatele skigo
skigo

Jde o objektivní informaci. Tvůj pichlavý příspěvek je irelevantní. Někdo tam např. pojede na 1 den z Izraele a pak se bude divit. Ostatně jet do Jordánska z Izraele při cenách letenek do Eilatu kolem 2000,- vyjde podstatně levněji než zde uvedená cena.

před 4 lety
David Eiselt

Nejde o žádnou pichlavou reakci. Zároveň nemůžu a ani nechci popisovat veškeré informace, které ani nesouvisí s tématem. Když budou letenky do Ejlatu a budeme lákat do Petry, tak samozřejmě uvedeme 90 jd, a o 50 nepadne ani slovo. Jsem rád za tvé věcné doplnění, jen reaguji na to, proč jsem tuto věc nezmínil v textu já.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Peter Tinath
Peter Tinath

Vstup do Petry je 50JD na jeden den, 55JD na dva dni.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele Kubino88
Kubino88

Vstupenka je opravdu draha a navic je jednodenni stejme draha jako dvoudenni (kdyz mas potvrzeni o noclehu), coz doporucuju - Petra je fakt rozlehla.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele t.chlumska
t.chlumska

Když bych chtěla z Prahy odbavené zavazadlo, ta cena dvacet euro je tam účtovaná kolikrát? děkuji T.

před 4 lety
David Eiselt

Obávám se, že 4x.. Nejsem z toho moc moudrý http://en.aegeanair.com/travel-information/baggage/add-baggage

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele kaina
kaina

Zdravím, už jsem se jednou přimlouvala, jestli by někde stranou nemohl být uveden kurz, když člověk spěchá, aby koupil a musí ještě hledat kurzy, tady mi to nějak nesedí. Vážně vstupenka do Petry stojí 1600 Kč?

před 4 lety
David Eiselt

Ahoj, u víza je uveden přepočet kurzu (40 jod - 1400 czk) tak pak jsem to už nepsal. Ano, vstup mne také zaskočil http://www.visitpetra.jo/VisitorsServices/TheFees.aspx

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 36%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 36%
To bude jízda!
ušetříš až 69%
To bude jízda!
ušetříš až 45%
To bude jízda!
4468 starších akcí
Zavřít boční panel
Jordánsko

Království beduínů

Jordánsko, celým jménem Jordánské hášimovské království, se nachází na Blízkém východě a sousedí s Izraelem, Sýrií, Irákem a Saúdskou Arábií. Atraktivita Jordánska spočívá jak v jedinečných přírodních oblastech, tak v jeho bohatém kulturním dědictví. 

V Jordánsku spatříte nekonečné pouště a skalní města, vykoupete se na nejnižším místě světa a navštívíte antické památky i pozůstatky středověkých hradů. Tamní příroda vám nabídne bezpočet možností k výletům a outdoorovým aktivitám. Jordánci, potomci beduínských kmenů, jsou hrdí a přátelští a rádi se s vámi podělí o šálek čaje a kousek svého života. Bezpečnostní situace v zemi je dlouhodobě stabilní, Jordánsko je tedy vhodné i pro individuální cestovatele.

Průvodce pro Jordánsko