Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Jordánsko je zemí, kterou byste měli chtít navštívit. Na jejím území se odehrálo několik historicky důležitých okamžiků spjatých s pobytem Ježíše, Mojžíše, Jana Křtitela či Mohameda. Zároveň Jordánsko hostí 2 z nejúžasnějších památek Blízkého východu - starobylé město Petra a měsíční krajinu ve Vádí Rumu. Pokud jste nevyužili výhodných letenek do Ejlatu v sousední Izraeli, alternativou jsou lety přímo do Ammánu s Aegean air.

TIP: skvělé ceny na Blízký východ nabízí také Pegasus s odletem z Prahy (Kuvajt, Kyrgyzstán, Dubaj, Bejrút, Bahrajn) od 4.190 Kč - detail příspěvku.

V ceně je pouze příruční zavazadlo, pokud byste chtěli zavazadla i k odbavení, lze je dokoupit ve správě rezervace za 20 € / cesta.

Vízum do Jordánska obdržíte po příletu na letišti v Ammánu za cenu 40 JOD / 1.400 Kč.

Ubytování v Ammánu patří k levnějším, nejnižší ceny startují na 450 Kč za noc a pokoj. Dopravu po Jordánsku plánujte spíše pomocí autobusů, doprava je zejména ve městech chaotická a dle informací nejsou mapy v navigacích aktuální.

Vstup do Petry (úvodní foto) činí 50 jordánských dinárů, případně 17,- v rámci večerních prohlídek. Dopravu z Ammánu zařizují autobusy JETT za 20,- umožňující celodenní návštěvu (odjezd v 06:30, zpět z Petry v 16:00). Přespat však můžete i v samotném městě Petra a vrátit se druhý den - dvoudenní vstupné stojí 55 dinárů.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele skigo
skigo

Vstupenka nestojí 50JD ale 90JD!!! Těch 50JD je to pouze v případě, že strávíš v Jordánsku alespoň 1 noc. Byli jsme tam před 2 roky.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Vzhledem k tomu, že jsou letenky do Jordánska, tak nepředpokládám, že by tu někdo v rámci této letenky nestrávil pár nocí ;)

před 7 lety
Avatar uživatele skigo
skigo

Jde o objektivní informaci. Tvůj pichlavý příspěvek je irelevantní. Někdo tam např. pojede na 1 den z Izraele a pak se bude divit. Ostatně jet do Jordánska z Izraele při cenách letenek do Eilatu kolem 2000,- vyjde podstatně levněji než zde uvedená cena.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nejde o žádnou pichlavou reakci. Zároveň nemůžu a ani nechci popisovat veškeré informace, které ani nesouvisí s tématem. Když budou letenky do Ejlatu a budeme lákat do Petry, tak samozřejmě uvedeme 90 jd, a o 50 nepadne ani slovo. Jsem rád za tvé věcné doplnění, jen reaguji na to, proč jsem tuto věc nezmínil v textu já.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Peter _1
Peter _1

Vstup do Petry je 50JD na jeden den, 55JD na dva dni.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Kubino88
Kubino88

Vstupenka je opravdu draha a navic je jednodenni stejme draha jako dvoudenni (kdyz mas potvrzeni o noclehu), coz doporucuju - Petra je fakt rozlehla.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele t.chlumska
t.chlumska

Když bych chtěla z Prahy odbavené zavazadlo, ta cena dvacet euro je tam účtovaná kolikrát? děkuji T.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Obávám se, že 4x.. Nejsem z toho moc moudrý http://en.aegeanair.com/travel-information/baggage/add-baggage

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele kaina
kaina

Zdravím, už jsem se jednou přimlouvala, jestli by někde stranou nemohl být uveden kurz, když člověk spěchá, aby koupil a musí ještě hledat kurzy, tady mi to nějak nesedí. Vážně vstupenka do Petry stojí 1600 Kč?

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, u víza je uveden přepočet kurzu (40 jod - 1400 czk) tak pak jsem to už nepsal. Ano, vstup mne také zaskočil http://www.visitpetra.jo/VisitorsServices/TheFees.aspx

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Edinburgh
ušetříš až 75%
Hurá za zážitky!
Jeruzalem
ušetříš až 59%
To bude jízda!
Canal Grande most
ušetříš až 66%
A už tam budem?
Sicílie
ušetříš až 59%
A už tam budem?
5553 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Skalní město Petra
Jordánsko

Království beduínů

Jordánsko, celým jménem Jordánské hášimovské království, se nachází na Blízkém východě a sousedí s Izraelem, Sýrií, Irákem a Saúdskou Arábií. Atraktivita Jordánska spočívá jak v jedinečných přírodních oblastech, tak v jeho bohatém kulturním dědictví. 

V Jordánsku spatříte nekonečné pouště a skalní města, vykoupete se na nejnižším místě světa a navštívíte antické památky i pozůstatky středověkých hradů. Tamní příroda vám nabídne bezpočet možností k výletům a outdoorovým aktivitám. Jordánci, potomci beduínských kmenů, jsou hrdí a přátelští a rádi se s vámi podělí o šálek čaje a kousek svého života. Bezpečnostní situace v zemi je dlouhodobě stabilní, Jordánsko je tedy vhodné i pro individuální cestovatele.

Průvodce pro Jordánsko