Mapa

Do Kyjeva a Černobylu z Katowic - 1.060 Kč.

4 komentáře
2013-08-27T13:01:18+02:00

O akci

Ohromné, velkolepé, honosné město, to je Kyjev. Malou exkurzi do dob sovětské éry můžete zažít právě v Kyjevě, ať už se projedete metrem nebo navštívíte památník Velké vlastenecké války, nad kterým se tyčí 102 metrová socha Matky vlasti. Kyjevskopečerská lávra, Majdan Nezaležnosti nebo Chreščatyk, Chrám sv. Sofie, to jsou další ze seznamu, které nesmíte při návštěvě města vynechat. 

Praktickým průvodcem po Kyjevě může být web kiev.cz

Právě k návštěvě Kyjeva Vás zcela určitě vyzve velmi výhodná nabídka letenek dopravce WizzAir Ukraine, kde za letenku na trase Katowice-Kyjev zaplatíte 1.060 Kč. Cena je platná pro majitele členství WDC. Cena bez členství činí 1.225 Kč. Níže přinášíme přehled termínů za avizovanou cenu.

Nalezené termíny za uvedenou cenu:

 • Katowice - Kyjev
  • listopad: 1, 8, 20, 22
  • prosinec: 4, 6
 • Kyjev - Katowice
  • listopad: 8, 13, 22, 24, 27
  • prosinec: 4, 11
Jistým benefitem při cestě s WizzAir Ukraine je, že v ceně letenky máte:
 • zavazadlo k odbavení do max. hmotnosti 32 kg,
 • standardní příruční zavazadlo max. rozměrů 56 x 45 х 25 a hmotnosti 10 kg,
 • odbavení na letišti.
Nemusíte tedy nic dokupovat! Platba letenek je možná pouze platební kartou! Bankovní převod lze provést jen na ukrajinský účet.

Doprava z/na letiště v Kyjevě

WizzAir nalétává na městské letiště Žuljany. Z letiště se dostanete trolejbusem č. 22 na nejbližší stanici metra Olzhicha, lístek (kvitok) stojí 1,50 UAH, lze jej zakoupit jen ve stánku. Další možností jsou maršrutky, které Vás rovněž zavezou na nejbližší stanice metra. Více informací o dopravě na webových stránkách letiště.

Ubytování v Kyjevě

Město nabízí dostatek ubytovacích kapacit, jak v hotelech, tak nejlevnějších hostelech. Za zmínku stojí, že postel ve sdílené noclehárně v hostelu nebude stát více než tisícovku za týden.

Výlet do Černobylu a Pripjati

Pokud zvolíte delší návštěvu Kyjeva, určitě byste mohli podniknout jednodenní výlet do zakázané zóny, kterou tu po sobě zanechala nechvalně proslulá jaderná elektrárna Černobyl, která před téměř 30 lety explodovala. Celodenní výlety nabízí spousta ukrajinských agentur, ceny za výlety začínají na 100 amerických dolarech, ceny se odvíjí podle velikosti skupiny. Ceny zahrnují vyřízení všech formalit s ukrajinskými orgány (povolení ke vstupu do zóny), dopravu, občerstvení (oběd).

Agentury nabízející výlety do Černobylu:

Doprava na letiště z ČR

K přesunu z Ostravy na letiště v Katowicích byste mohli využít dopravce Tigerexpress.eu, který 4x denně spojuje svými komfortními minibusy Severní Moravu s polskými letišti.

Parkování na letišti v Katowicích

Pokud plánujete dopravu na letiště automobilem, pak vězte, že levnější parkování na letištích v celé Evropě nenaleznete. Letiště v Katowicích nabízí 90% slevu na parkování před letištním terminálem automobilům s českou poznávací značkou. Podmínkou k získání slevy je předložení slevové karty Fly Silesia, kterou obdržíte v informačním stánku letiště. Za týden parkování nezaplatíte více než 15 złotých.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2013-08-27T13:01:18+02:00

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce