Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nově zlevněné tarify nejlepšího evropského dopravce vybízí cestovatele k návštěvě Thajska ještě v rámci aktuální turistické sezony. Na výběr je několik variant, jedny zahrnují pohodlné přestupy, nejnižší ceny, jiné naopak kompromis v podobě celodenního stopu v Istanbulu, který využijete k prohlídce města.

Není potřeba nic plánovat, kupte letenky a leťte za dobrodružstvím!

  • Praha - Bangkok - Vídeň za 11.979 Kč rezervuj >> (od 22.04.)
  • Praha - Bangkok za 12.233 Kč rezervuj >> (od 22.04.)
  • Praha - Bangkok za 12.836 Kč kalendář >> (od února)
Jak to u Turků bývá, některé termíny nemusí být dostupné, ačkoliv se tak na první pohled tváří.

Tip na nejjednodušší poznání Thajského zálivu pro začátečníky

Zejména cestovatelé mířící prvně do Thajska často pátrají po tom, co vlastně je dobré a vhodné navštívit během svého pobytu v této nádherné zemi. Ačkoliv je mi jasné, že pouhými třemi lokalitami těžko poznáte alespoň zlomek Thajska, minimálně nasajete atmosféru exotiky a sžijete se s místní kulturou. Proto přidávám svůj tip na thajský trojúhelník v podobě Bangkok – Phuket – Krabi.

Po příletu do Bangkoku z Evropy doporučuji ponechat jednu noc v tomto městě, budete-li v Asii prvně, nechejte si klidně noci dvě. Pořádné rozkoukání a překonání jetlagu není nikdy od věci a navíc první kontakt s zcela cizí kulturou bývá doprovázen jistým šokem a stavem bezmoci. Není se však čeho bát. Po pár hodinách si Bangkok naprosto zamilujete!

Po dvou až třech dnech se přesuňte letecky na Phuket, využít můžete nabídek aerolinek NOKair, AirAsia a dalších. Cena přeletu se pohybuje okolo 800 Kč. Je důležité si dát pozor na fakt, že AirAsia létá z jiného letiště, než jste přiletěli. Pokud využijete taxíků, není co řešit.

Phuket, stejně jako Krabi, je známým thajským letoviskem kam míří značná část cestovatelů. Z letiště si vezměte taxík – sdílený (cca 80 Kč) nebo soukromý. Čekat na veřejnou dopravu se zde příliš nevyplatí. Nyní je na vás, zda se nejprve vypravíte do plážových lokalit, či si necháte koupání ještě na pozdější chvíli.

Nicméně naše další kroky povedou do hlavního města tohoto poloostrova, stejnojmenného Phuketu. Městečko je malé a stejně jako každé předtím, i toto má své kouzlo v podobě všemožných vůní a následně i chutí díky místním trhům. Objednejte si v místní agentuře, nejhůř na hotelu, transfer na trase Phuket – Phi Phi – Krabi (ceny okolo 600-800 Kč). Vzhledem k ranním odjezdům lodí budete muset nocovat v tomto městě – neberte to jako nutnost, ale skvělou příležitost.

K ránu vás na hotelu vyzvedne taxi, který vás odveze přímo do přístavu. Po nalodění poplujete přibližně dvě hodiny na oblíbené souostroví Phi Phi. Phi Phi si vysloužilo svůj obdiv díky účasti ve filmu s Leonardo DiCapriem Pláž. Jedná skutečně o dva malé ostrůvky, z nichž jen jeden je obydleným a druhý slouží k půl denním výletům. Právě na neobydleném naleznete onu Pláž zvanou Maya Bay. Na Phi Phi doporučuji zůstat nanejvýš 3 noci a poté pokračovat dále. Je zde zbytečně draho oproti zbytku Thajska.

Z Phi Phi na Krabi se přesunete ve stejném rytmu – ráno do přístavu a po dvou hodinách plavby usmlouvat taxi na cestu do města či hotelu v oblasti Thajského zálivu. Samotné Krabi nabízí malé náměstí, kde si večer můžete dát vynikající kokosovou zmrzlinu v kokosu sypanou kokosem. Svou cestu završíte znovu leteckým spojením do Bangkoku, kde si nechte alespoň noc na průzkum zbylých nenavštívených památek či pingpong show. Budete mít hlavně jistotu nezmeškání odletu do Evropy.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele ownage46
ownage46

Daj se někde koupit letenky od lidí, který je nechtějí? Nemám s tím zkušenosti a jestli to vůbec jde, když je letenka objednaná na jiné jméno? Kdyžtak prosím info do meilu: ownage46@centrum.cz Děkuji. Adam

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nejde :) letenky jsou na jméno a nedají se měnit.

před 6 lety
Avatar uživatele mm.ltd
mm.ltd

Čau Dejve, mohl bys nám pomoc. Nevím čím to je, ale nejde u žádného termínu dotáhnout u vás na portále objednávku letenek. Snažíme se s Turkish v březnu do BKK. Dík moc

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele aati
aati

Medzi 2 letiskami BKK a DMK v Bangkok chodi shuttle bus zadarmo. Len je potrebne mat uz kupenu letenku na ten let z druheho letiska a ukazat to pri nastupu na bus. Cesta trva asi 1 az 2 hod. v zavislosti na premavke. http://www.pausethemoment.com/bkk-to-dmk-for-free/

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele Michal _19
Michal _19

Jsou ještě nějaké volné termíny na březen/duben? Zkoušel jsem udělat snad 30 rezervací na různé data a bez šance: "Termín nebyl potvrzen dopravcem" .... :-/

před 6 lety
Avatar uživatele muznymen
muznymen

vypadá to, že už nic zkoušel sem konec unora do března a nic, btw celkem otrava pořád dokola proklikávat ten formulář, když nevidím v kalendáři termínů, že třeba není

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele jankostal
jankostal

pokud budete mít den dva navíc, určitě stojí za to letět z Bangkoku (DMK) do Siem Reapu v Kambodže a podívat se na Angkor Wat!! Vyjde vás to na cca 5000/osoba (pokud pojedete na 1 noc), určitě to chce průvodce po chrámech. Ale takovou nádheru si nenechte ujít

před 6 lety
Avatar uživatele teplyjaroslav
teplyjaroslav

Do Sieam Reapu jde dojet bez problému po zemi, na chrámy jsme průvodce neměli a vůbec nám nechyběl. Jen jsme po cestě spali v hostelu hned u hranic, samotný přechod hranic bez problému. Pokud nepočítám marnou snahu místních veksláků vnutit nám předražený zajištění víza nebo zbytečnou zdravotní prohlídku.

před 6 lety
Avatar uživatele
mirjur

Koukám, že letenky Bangkok-Siem Reap nejsou z nejlevnějších (AirAsia), po zemi to zase zřejmě bude na dlouho... nějaké tipy, jak to rozumně zrealizovat jako jednodenní výlet (z Bangkoku)? Jde to?

před 6 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Vzhledem k cenám letenek je blbost zabít den na cestu do Siem Reapu, když tam můžeš být za hodinu letadlem, pokud teda nejedu brutálně na rozpočet. Souhlasím s tím, že průvodce potřeba není, stačí si třeba přes Tripadvisor domluvit dobře hodnoceného tuktukáře. Taky to určitě nevyjde na 5000/osoba na 1 noc, i když poletíš a započítáš do toho tuktuk a vstupné, spíš bych řekl, že tak na půlku.

před 6 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Je opravdu nesmysl jet na 1 den do Siem Reapu, minimálně jednu noc bych tam zůstal, abych měl aspoň jeden celý den tam, stojí to za to a po zemi na jeden den je to nereálný. Jinak teda koukám, jaký jsou aktuálně ceny letenek, je to docela ranec!

před 6 lety
Avatar uživatele havlik.martin
havlik.martin

klidně doporučím jet vlakem na hranice, sice je to na půl dne, ale zážitek :) na hranici se opravdu vy*erte na všechny nabídky, jsou to jen a jen podvodníci, co vás chtějí ošulit. no a v Siem Ream určitě zůstat na 1 noc a navštívit Angkow Whatt bar :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele KubajsM
KubajsM

Koukal, že termín třeba na 30.6.-11.7. je za 12.700Kč. Je to dobrá cena? A je to v létě dobré vydat se vzhledem k monzunům do Thajska? :-) Budu rád za nějakou zkušenost. Díky.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele kizkiz
kizkiz

Thajsko jsem navštívil již několikrát a pobřeží u Krabi mně moc nenatchlo, snad až na překrásnou vychodní část pláže u Ao Nangu kde je přístup po opičí lávce (žije zde několik tlup opic) nebo po moři. Od konce května je velká pravděpodobnost tropických bouřek. Pokud preferujete koupání a moře, doporučuji ostrovy jižněji k Malajsiji např. Koh Lipe odkud je jen skok (hodina lodí) na Malajský Langkawi.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele expektcom
expektcom

Co se týče Turkish Airlines a Istanbulu, tak je tam skvělá akce v podobě prohlídky města zdarma. Jistě to víte, ale v článku jsem to nepostřehnul. http://www.istanbulinhours.com

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

V Krabi doporučuju fantastický víkendový noční trh v centru města (myslím že pá-ne večer), hlavně na jídlo a posezení v baru.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

"kokosovou zmrzlinu v kokosu sypanou kokosem" :D :D

před 6 lety
Avatar uživatele havlik.martin
havlik.martin

to bych si nechal líbit

před 6 lety
Avatar uživatele pensamiento
pensamiento

Nemá prosím někdo osobní zkušenost s počasím v Thajsku (konkrétně Ko Chang, Koh Mak, Koh Kood..) na přelomu června/července? Děkuji.

před 6 lety
Avatar uživatele mekous
mekous

V tu dobu už tam docela často prší. Byl jsem před dvěma lety ale i tak to stoji za to.... střídá se déšť a nechutné horko

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Pokud říkám správně, tak třeba během dne 2 - 3 hodinové přeháňky. Člověk na chvíli někam zaleze a pokračuje dále :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Zanzibar
ušetříš až 43%
Tam chceš!
Punta Cana
ušetříš až 39%
Tam chceš!
Zimní Bergamo
ušetříš až 73%
Tam jsi vždycky chtěl!
Na espresso do Bergama a zpět
398 Kč
2021-12-02T08:08:51+01:00 0 komentářů
Pláže v Hurghadě
ušetříš až 50%
Jedem!
5231 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Thajsko
Thajsko

Krajina úsměvů i protikladů

Thajské království se nachází v jihovýchodní části Asie, jehož sousedy jsou ze severu Myanmar a Laos, z východu Kambodža a z jihu Malajsie.

Thajsko, to je svoboda, kterou má země přímo zakomponovanou ve svém názvu. Populárnější i dostupnější cíl dovolenkářů má rozhodně co nabídnout i nezávislým dobrodruhům a digitálním nomádům. Romantická svůdnost v kombinaci s jedinečným poznáním naservírovaná na orientálním podnose. Země mnohých možností, kde se moderní velkoměsta mísí s buddhistickou tradicí, aby tak vytvořila správný koktejl toho, co duše 21. století hledá.

Thajsko je zemí dýchající exotikou, kde pláže s bílým pískem střídají hory nebo čajovníkové plantáže. Ráj na zemi, kde starosti a problémy mizí ve vánku mořských vln nebo je přehluší pulzující džungle Bangkoku. A k tomu usměvavý národ, který svou otevřeností a pohostinností umocní sílu zažitého.

Průvodce pro Thajsko