Indonésie

Letenky z Prahy na indonéský ostrov Bali - 15.195 Kč.

32 komentářů
2015-06-01T09:05:01+02:00

O akci

Nejen študáci zakončující zkouškové období si mohou zaletět odfrknout na legendární místo v jihovýchodní Asii, na ostrov Bali. Několik volných míst za zvýhodněnou cenu naleznete při odletech z Prahy koncem června a návratem v první polovině července, tedy v hlavní turistické sezoně. Chcete-li dát přednost před typickou dovolenou ve Středozemním moři této exotice, věřte, že vás nevyjde o mnoho dráž. Letenky zakoupíte za 15.195 Kč a pobyt na místě počítejte okolo 500 Kč na den.

Lety jsou operovány dopravci Air France / KLM zahrnující 4 hodinové přestupy v Amsterdamu a Paříži. V ceně je také zahrnuto zavazadlo do 23 kg, které si vyzvednete až na Bali, na letišti v Denpasaru.

Trocha motivace v podobě videa z Lomboku a Bali od kluků z EyeEye.

https://www.youtube.com/watch?v=-9wdYPMcfzc

Tip k přestupu v Paříži: Doporučuji naskočit na CDG Val (vláček spojující terminály) a vystoupit na Terminálu 3. Zde menším parkem, kde je plno zajíců, pokračujte dále až dojdete ke spotterskému místu odkud můžete pozorovat letadla a hlavně si prohlédnout legendární letoun Concord.

Vízum do Indonésie obdržíte po příletu. Hradí se 35$ za 30 dní pobytu.

Zapomeňte na Kutu, pravé Bali se skrývá jinde

Rozhodnete-li se pro návštěvu Bali, nezůstávejte jen v hlavním centru dění Kutě. Centrum dění je jen proto, že sem míří spoustu zahraničních turistů a kouzlo indonéské kultury zde dávno vyprchalo. Objevovat opravdovou krásu ostrova tisíce chrámů musíte na severu a severovýchodě ostrova. K tomu vám nejlépe poslouží skútr, který si půjčíte za pár korun. Nezapomeňte však na mezinárodní řidičský průkaz.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-06-01T10:05:01+02:00

32 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele andrea.kalinovska
andrea.kalinovska
před 8 lety

Můzu vedet kolik stoji vstupy do ruznych chramu a pamatek na bali? vstup se mysli to ze se jde dovnitr nebo je clovek jen pred pamatkou...? vyrazime v breznu a zjistuji ceny dekuji

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Bavíme se o desítkách korun :)

Avatar uživatele kolinskytom
kolinskytom
před 8 lety

Dobrý den, můžu Vás poprosit o pomoc při hledání letenek na Bali v srpnu? Idealně s odletem z Prahy, Vídně, nebo Mnichova. Zatim nacházim pouze letenky za cca 25000 a s dobou letu kolem 30ti hod. Předem děkuju. Tomáš

Avatar uživatele Anicka83
Anicka83
před 8 lety

Pred par dny jsem dostala typ... z Prahy letet do Kuala Lumpur (napr. Turkish air, prestup v Istanbulu) a z Kuala Lumpur primy letet na Bali s Air Asia (tato nizkonakladova spolecnost tam ma zakladnu, takze letu je dost), tak snad se zadari sehnat levne :) preji prijemny let a fajnou dovolenou.

Avatar uživatele lucierebickova
lucierebickova
před 8 lety

...myslím ovšem, že např. bez předchozí zkušenosti s řízením motorky v takovém provozu je to trochu nebezpečné. souhlasím s tím, že na malých silničkách jezdí nejhůř turisté, ale na místních bypassech je to (tedy alespoň pro mne) peklo permanentní (říkám tomu soukromě road terror:D). místní na motorce vyrůstají a v neděli v sedum večer chtějí být doma všichni brzo, takže alespoň pokud chcete poznávat i trochu odlehlejší části ostrova bez zbytečného stresu (tzn. pokud nejste nadšení motocyklisté), vřele doporučuji nechat se dopravovat mezi jednotlivými destinacemi ("větší přejezdy") buď podle všeho skvěle fungující místní (tedy velice lacinou) hromadnou dopravou zvanou bemo nebo autem s řidičem (s dovolením kontruji i fakt, že řidič nepoví víc, než kniha typu lp - měla jsem velmi mnoho dotazů ohledně náboženské praxe ostrova a zažila jsem velice příjemnou, otevřenou debatu o ní) a pak na místě pronajmout motorku a potloukat se na ní po okolí dál, jelikož jízda na motorce rýžovými poli a palmovými háji k zážitku bali asi patří... mezinárodní řidičský průkaz, který Vám zdarma vydají u nás na dopravním oddělaní s poznámkou, že s Indonésií ale nanáme smlouvu o uznání, tu uznávají. Policisté Vám ovšem za rp250 000 - 500Kč takový doklad sami rádi vystaví. Nebude ale možná pravda, že jeho platnost je omezená jedním měsícem - mohou ho vystavit na jak dlouhou dobu chtějí!!! přeji příjemné zážitky!L

Avatar uživatele MissCali
MissCali
před 8 lety

Ahoj Dave, propasla jsem podzimni letenky na Bali. Nemáš tip u koho je koupit? Moc dekuju!

Avatar uživatele v.wolfova
v.wolfova
před 8 lety

V dubnu se vízum stale platilo 35 dol. ...pry zatim neodsouhlaseno vladou......

Avatar uživatele b007
b007
před 8 lety

Na září by prosím něco nebylo? díky!

Avatar uživatele dohnalroman
dohnalroman
před 8 lety

Dobry den da se letenka vykombinovat tak ze zpatecni letenka by byla v pozdejsim datu ? ( obv. pocitam s narustem ceny) nebo koupit jen let do Denpasaru ? diky.

Avatar uživatele praguna
praguna
před 8 lety

Pro navazující lety doporučuji vyhnout se Lion airu(neberou naše karty ,ale možno koupit např přes www.entiket.com )..mívájí jako jediní velké zpoždění .Letos jsem kvůli jejich 4 hodinovému zpoždění musel kupovat za 14000,- novou letenku z Jakarty do Prahy.

Avatar uživatele soram.baranek_1
soram.baranek_1
před 8 lety

Nebolo by niečo podobné s odletom v july (Cervenec)

Avatar uživatele MaarsCZ
MaarsCZ
před 8 lety

Za pár dní odlítáme na Jávu a Bali a mám pár otázek: Má cenu kupovat letenky na přelet dopředu, nebo až na místě. Dá se vůbec koupit u AirAsia, nebo to musím kupovat přes prostřetkovatele, např. Nusatrip? Odletová taxa se platí vždy, nebo je už zahrnuta v ceně letenky? Platí se i u místních přeletů?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Určitě kupujte dopředu. Letenky lze koupit kdekoliv, i na stránkách aerolinky a odletové taxy jsou nově zahrnuty v ceně letenky od letošního roku.

Avatar uživatele praguna
praguna
před 8 lety

Nejlepší je tak 2 měsíce předem..upravují ceny podle obsazenosti letadla postupně (plné se zdražují,prázdné zlevnují)

Avatar uživatele praguna
praguna
před 8 lety

Denně létají po hlavních destinacích desítky letů, nejvíce tyto aerolinky(seřazeno podle kvality,většinou možno koupit na jejich stránkách)- Garuda,Citilink,Batavia, Sriwijaya,Merpati,Susi air,Lion air, ze Singapuru -Tigerairways, Austrálie-Jetstar

Avatar uživatele praguna
praguna
před 8 lety

..zapomněl jsem samozřejmě na Airasia (centrum v Kuala Lumpur, dceřiné spol. v jiných asijských zemích včetně Indonésie také)

Avatar uživatele praguna
praguna
před 8 lety

Air Asia má dobrou úroveň ,ale na rozdíl od ostatních se za zavazadla platí

Avatar uživatele MaarsCZ
MaarsCZ
před 8 lety

Děkuji za vyčerpávající odpovědi. Co jsem koukal na AirAsia, tak v ceně je 15kg zavazadlo, za kdyždých 5kg navíc se platí.

Avatar uživatele praguna
praguna
před 8 lety

vlastně ano,v Indonésii kvůli konkurenci Airasia 15kg zdarma,sorry

Avatar uživatele xberan
xberan
před 8 lety

Jen malá poznámka k doporučení v závěru článku, že nejlépe poslouží k cestování po ostrově skútr -> to bych doporučil jen těm, kteří chtějí minimalizovat náklady a navíc zažít dobrodružství na úzkých silničkách s tisíci dalších motoristů. Nám se osvědčilo najmout si auto s řidičem, který nás vozil celý den na místa, kam jsme chtěli, případně doporučil další zajímavá po trase. Výsledkem byla bezstarostná jízda bez zbytečných časových ztrát a sebemenšího bloudění (orientace na silničkách a křižovatkách bez značení, s desítkami dalších účastníků provozu ve stejném okamžiku ze všech směrů a do všech směrů jedoucích, se mi nejevila jako nejsnadnější). Ve třech lidech vyšlo auto s řidičem a všemi náklady tuším na 300 Kč na osobu a den (10 hodin). V každém případě má smysl smlouvat. Jinak souhlas s tím, že je nanejvýš vhodné netrávit čas v Kutě, úplně nám stačilo strávit tam jeden den a večer, ale jinak bydlet a cestovat všude jinde. V Kutě nicméně rozhodně doporučuji zúčastnit se vypouštění čerstvě narozených mořských želviček do moře, probíhá téměř každý den kolem 16. hodiny. Dále je na Bali vynikající ptačí zoo - Bali Bird Park. No a dále vše ostatní...:o)

Avatar uživatele Sam
Sam
před 8 lety

Neni uz tech 35 dolacu za vizum zruseno?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Toť otázkou, původní záměr zrušení nakonec nebyl potvrzen státy, natož samotnými turisty.

Avatar uživatele
Jan Macháček
před 8 lety

Ahoj, poletim za tri tydny do Indonesie a vizum zrusene zatim neni. Koukal jsme na stanky ceske ambasady v Indonesii a volal jsem i na indoneskou ambasadu v Praze a oba zdroje zruseni viz dementovaly. Takze zatim vse pri starem. Mozna nekde v budoucnu nam to zrusi, je to asi zatim jenom plan.

Avatar uživatele praguna
praguna
před 8 lety

V lednu jsem 35 dol.platil

Avatar uživatele yvetakorunkova
yvetakorunkova
před 8 lety

V kvetnu jsem platila.Nabidli bud 35$ nebo 35E.

Avatar uživatele s
s
před 8 lety

V těchto termínech je to levněji ještě přes Turkish Airlines :-)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Na Bali? Turkish frčí do Jakarty, Bali u nich nevidím :)

Avatar uživatele s
s
před 8 lety

Ano, pravda. Pardon:-) Do Jakarty ale vychází některé lety za 12t. plus letenka na Bali kolem 2 tis. :-)

Avatar uživatele martina.holubovaa
martina.holubovaa
před 8 lety

Sylvi, prosím Tebe, kde bys kupovala letenky Jakarta-Denpasar? Děkuji moc za odpověď :-)

Avatar uživatele mahroch
mahroch
před 8 lety

AHoj Dave, kde si nasiel tie letenky do Jakarty za 12k CZK? ja som to cele presiel a to najleosie co som nasiel bolo BUD-JAKarta za 550e. Dik

Avatar uživatele karolina.svarcova
karolina.svarcova
před 8 lety

Pro vetsi prejezdy na Bali bych doporucila nez skutr spise auto s ridicem (tj.nekolikadenni taxi, tam bezna vec, stoji cele cca 800 Czk/den). Jednak na Bali se jezdi nejen vlevo, ale hodne divoce a pak policiste si vyhlizi belochy na skutrech a radi je pokutuji (za vymyslene veci). Navic ctyrhodinova cesta napric ostrovem je v aute pohodlnejsi a ridic funguje i jako pruvodce.

Avatar uživatele xo7ox
xo7ox
před 8 lety

My na Bali rozhodně preferovaly skútry. Nejezdí se divoce, naopak na silnici jsou všichni místní velmi ohleduplní, nejhůř jezdí turisté. Auta i skútry jezdí na úzkých silnicích všichni asi 30 km/hod. Je pravda : na jihu prý číhají policisté na turisty a první co chtějí je mezinárodní řidičský průkaz. Mnoho turistů ho nemá. Slyšel jsem - to je nejčastější příčina pokuty. Průvodce turistů obvykle funguje tak, že budete nakupovat v obchodech jeho známých (zaplatíte tak i provizi řidiči). Asi vám neřekne více než kniha typu LP. Největším problémem pro nás na Bali byl rapidní vzestup cen ubytování, dále se rozpadla místní hromadná doprava (všichni - i děti - totiž mají skútry). A tak byl výběr mezi předraženým taxi, předraženým turistickým busem nebo skútrem. My jako podprůměrně placené poctivě pracující vysokoškolsky vzdělané ženy :o) volily skůtr.

Další akce