Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nejen študáci zakončující zkouškové období si mohou zaletět odfrknout na legendární místo v jihovýchodní Asii, na ostrov Bali. Několik volných míst za zvýhodněnou cenu naleznete při odletech z Prahy koncem června a návratem v první polovině července, tedy v hlavní turistické sezoně. Chcete-li dát přednost před typickou dovolenou ve Středozemním moři této exotice, věřte, že vás nevyjde o mnoho dráž. Letenky zakoupíte za 15.195 Kč a pobyt na místě počítejte okolo 500 Kč na den.

Lety jsou operovány dopravci Air France / KLM zahrnující 4 hodinové přestupy v Amsterdamu a Paříži. V ceně je také zahrnuto zavazadlo do 23 kg, které si vyzvednete až na Bali, na letišti v Denpasaru.

Trocha motivace v podobě videa z Lomboku a Bali od kluků z EyeEye.

https://www.youtube.com/watch?v=-9wdYPMcfzc

Tip k přestupu v Paříži: Doporučuji naskočit na CDG Val (vláček spojující terminály) a vystoupit na Terminálu 3. Zde menším parkem, kde je plno zajíců, pokračujte dále až dojdete ke spotterskému místu odkud můžete pozorovat letadla a hlavně si prohlédnout legendární letoun Concord.

Vízum do Indonésie obdržíte po příletu. Hradí se 35$ za 30 dní pobytu.

Zapomeňte na Kutu, pravé Bali se skrývá jinde

Rozhodnete-li se pro návštěvu Bali, nezůstávejte jen v hlavním centru dění Kutě. Centrum dění je jen proto, že sem míří spoustu zahraničních turistů a kouzlo indonéské kultury zde dávno vyprchalo. Objevovat opravdovou krásu ostrova tisíce chrámů musíte na severu a severovýchodě ostrova. K tomu vám nejlépe poslouží skútr, který si půjčíte za pár korun. Nezapomeňte však na mezinárodní řidičský průkaz.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

32 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele andrea.kalinovska
andrea.kalinovska

Můzu vedet kolik stoji vstupy do ruznych chramu a pamatek na bali? vstup se mysli to ze se jde dovnitr nebo je clovek jen pred pamatkou...? vyrazime v breznu a zjistuji ceny dekuji

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Bavíme se o desítkách korun :)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele kolinskytom
kolinskytom

Dobrý den, můžu Vás poprosit o pomoc při hledání letenek na Bali v srpnu? Idealně s odletem z Prahy, Vídně, nebo Mnichova. Zatim nacházim pouze letenky za cca 25000 a s dobou letu kolem 30ti hod. Předem děkuju. Tomáš

před 7 lety
Avatar uživatele Anicka83
Anicka83

Pred par dny jsem dostala typ... z Prahy letet do Kuala Lumpur (napr. Turkish air, prestup v Istanbulu) a z Kuala Lumpur primy letet na Bali s Air Asia (tato nizkonakladova spolecnost tam ma zakladnu, takze letu je dost), tak snad se zadari sehnat levne :) preji prijemny let a fajnou dovolenou.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele lucierebickova
lucierebickova

...myslím ovšem, že např. bez předchozí zkušenosti s řízením motorky v takovém provozu je to trochu nebezpečné. souhlasím s tím, že na malých silničkách jezdí nejhůř turisté, ale na místních bypassech je to (tedy alespoň pro mne) peklo permanentní (říkám tomu soukromě road terror:D). místní na motorce vyrůstají a v neděli v sedum večer chtějí být doma všichni brzo, takže alespoň pokud chcete poznávat i trochu odlehlejší části ostrova bez zbytečného stresu (tzn. pokud nejste nadšení motocyklisté), vřele doporučuji nechat se dopravovat mezi jednotlivými destinacemi ("větší přejezdy") buď podle všeho skvěle fungující místní (tedy velice lacinou) hromadnou dopravou zvanou bemo nebo autem s řidičem (s dovolením kontruji i fakt, že řidič nepoví víc, než kniha typu lp - měla jsem velmi mnoho dotazů ohledně náboženské praxe ostrova a zažila jsem velice příjemnou, otevřenou debatu o ní) a pak na místě pronajmout motorku a potloukat se na ní po okolí dál, jelikož jízda na motorce rýžovými poli a palmovými háji k zážitku bali asi patří... mezinárodní řidičský průkaz, který Vám zdarma vydají u nás na dopravním oddělaní s poznámkou, že s Indonésií ale nanáme smlouvu o uznání, tu uznávají. Policisté Vám ovšem za rp250 000 - 500Kč takový doklad sami rádi vystaví. Nebude ale možná pravda, že jeho platnost je omezená jedním měsícem - mohou ho vystavit na jak dlouhou dobu chtějí!!! přeji příjemné zážitky!L

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele MissCali
MissCali

Ahoj Dave, propasla jsem podzimni letenky na Bali. Nemáš tip u koho je koupit? Moc dekuju!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele v.wolfova
v.wolfova

V dubnu se vízum stale platilo 35 dol. ...pry zatim neodsouhlaseno vladou......

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele b007
b007

Na září by prosím něco nebylo? díky!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele dohnalroman
dohnalroman

Dobry den da se letenka vykombinovat tak ze zpatecni letenka by byla v pozdejsim datu ? ( obv. pocitam s narustem ceny) nebo koupit jen let do Denpasaru ? diky.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele praguna
praguna

Pro navazující lety doporučuji vyhnout se Lion airu(neberou naše karty ,ale možno koupit např přes www.entiket.com )..mívájí jako jediní velké zpoždění .Letos jsem kvůli jejich 4 hodinovému zpoždění musel kupovat za 14000,- novou letenku z Jakarty do Prahy.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele soram.baranek_1
soram.baranek_1

Nebolo by niečo podobné s odletom v july (Cervenec)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele MaarsCZ
MaarsCZ

Za pár dní odlítáme na Jávu a Bali a mám pár otázek: Má cenu kupovat letenky na přelet dopředu, nebo až na místě. Dá se vůbec koupit u AirAsia, nebo to musím kupovat přes prostřetkovatele, např. Nusatrip? Odletová taxa se platí vždy, nebo je už zahrnuta v ceně letenky? Platí se i u místních přeletů?

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Určitě kupujte dopředu. Letenky lze koupit kdekoliv, i na stránkách aerolinky a odletové taxy jsou nově zahrnuty v ceně letenky od letošního roku.

před 7 lety
Avatar uživatele praguna
praguna

Nejlepší je tak 2 měsíce předem..upravují ceny podle obsazenosti letadla postupně (plné se zdražují,prázdné zlevnují)

před 7 lety
Avatar uživatele praguna
praguna

Denně létají po hlavních destinacích desítky letů, nejvíce tyto aerolinky(seřazeno podle kvality,většinou možno koupit na jejich stránkách)- Garuda,Citilink,Batavia, Sriwijaya,Merpati,Susi air,Lion air, ze Singapuru -Tigerairways, Austrálie-Jetstar

před 7 lety
Avatar uživatele praguna
praguna

..zapomněl jsem samozřejmě na Airasia (centrum v Kuala Lumpur, dceřiné spol. v jiných asijských zemích včetně Indonésie také)

před 7 lety
Avatar uživatele praguna
praguna

Air Asia má dobrou úroveň ,ale na rozdíl od ostatních se za zavazadla platí

před 7 lety
Avatar uživatele MaarsCZ
MaarsCZ

Děkuji za vyčerpávající odpovědi. Co jsem koukal na AirAsia, tak v ceně je 15kg zavazadlo, za kdyždých 5kg navíc se platí.

před 7 lety
Avatar uživatele praguna
praguna

vlastně ano,v Indonésii kvůli konkurenci Airasia 15kg zdarma,sorry

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele xberan
xberan

Jen malá poznámka k doporučení v závěru článku, že nejlépe poslouží k cestování po ostrově skútr -> to bych doporučil jen těm, kteří chtějí minimalizovat náklady a navíc zažít dobrodružství na úzkých silničkách s tisíci dalších motoristů. Nám se osvědčilo najmout si auto s řidičem, který nás vozil celý den na místa, kam jsme chtěli, případně doporučil další zajímavá po trase. Výsledkem byla bezstarostná jízda bez zbytečných časových ztrát a sebemenšího bloudění (orientace na silničkách a křižovatkách bez značení, s desítkami dalších účastníků provozu ve stejném okamžiku ze všech směrů a do všech směrů jedoucích, se mi nejevila jako nejsnadnější). Ve třech lidech vyšlo auto s řidičem a všemi náklady tuším na 300 Kč na osobu a den (10 hodin). V každém případě má smysl smlouvat. Jinak souhlas s tím, že je nanejvýš vhodné netrávit čas v Kutě, úplně nám stačilo strávit tam jeden den a večer, ale jinak bydlet a cestovat všude jinde. V Kutě nicméně rozhodně doporučuji zúčastnit se vypouštění čerstvě narozených mořských želviček do moře, probíhá téměř každý den kolem 16. hodiny. Dále je na Bali vynikající ptačí zoo - Bali Bird Park. No a dále vše ostatní...:o)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Sam
Sam

Neni uz tech 35 dolacu za vizum zruseno?

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Toť otázkou, původní záměr zrušení nakonec nebyl potvrzen státy, natož samotnými turisty.

před 7 lety
Avatar uživatele
Jan Macháček

Ahoj, poletim za tri tydny do Indonesie a vizum zrusene zatim neni. Koukal jsme na stanky ceske ambasady v Indonesii a volal jsem i na indoneskou ambasadu v Praze a oba zdroje zruseni viz dementovaly. Takze zatim vse pri starem. Mozna nekde v budoucnu nam to zrusi, je to asi zatim jenom plan.

před 7 lety
Avatar uživatele praguna
praguna

V lednu jsem 35 dol.platil

před 7 lety
Avatar uživatele yvetakorunkova
yvetakorunkova

V kvetnu jsem platila.Nabidli bud 35$ nebo 35E.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele s
s

V těchto termínech je to levněji ještě přes Turkish Airlines :-)

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Na Bali? Turkish frčí do Jakarty, Bali u nich nevidím :)

před 7 lety
Avatar uživatele s
s

Ano, pravda. Pardon:-) Do Jakarty ale vychází některé lety za 12t. plus letenka na Bali kolem 2 tis. :-)

před 7 lety
Avatar uživatele martina.holubovaa
martina.holubovaa

Sylvi, prosím Tebe, kde bys kupovala letenky Jakarta-Denpasar? Děkuji moc za odpověď :-)

před 7 lety
Avatar uživatele mahroch
mahroch

AHoj Dave, kde si nasiel tie letenky do Jakarty za 12k CZK? ja som to cele presiel a to najleosie co som nasiel bolo BUD-JAKarta za 550e. Dik

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele karolina.svarcova
karolina.svarcova

Pro vetsi prejezdy na Bali bych doporucila nez skutr spise auto s ridicem (tj.nekolikadenni taxi, tam bezna vec, stoji cele cca 800 Czk/den). Jednak na Bali se jezdi nejen vlevo, ale hodne divoce a pak policiste si vyhlizi belochy na skutrech a radi je pokutuji (za vymyslene veci). Navic ctyrhodinova cesta napric ostrovem je v aute pohodlnejsi a ridic funguje i jako pruvodce.

před 7 lety
Avatar uživatele xo7ox
xo7ox

My na Bali rozhodně preferovaly skútry. Nejezdí se divoce, naopak na silnici jsou všichni místní velmi ohleduplní, nejhůř jezdí turisté. Auta i skútry jezdí na úzkých silnicích všichni asi 30 km/hod. Je pravda : na jihu prý číhají policisté na turisty a první co chtějí je mezinárodní řidičský průkaz. Mnoho turistů ho nemá. Slyšel jsem - to je nejčastější příčina pokuty. Průvodce turistů obvykle funguje tak, že budete nakupovat v obchodech jeho známých (zaplatíte tak i provizi řidiči). Asi vám neřekne více než kniha typu LP. Největším problémem pro nás na Bali byl rapidní vzestup cen ubytování, dále se rozpadla místní hromadná doprava (všichni - i děti - totiž mají skútry). A tak byl výběr mezi předraženým taxi, předraženým turistickým busem nebo skútrem. My jako podprůměrně placené poctivě pracující vysokoškolsky vzdělané ženy :o) volily skůtr.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Lapad
ušetříš až 66%
Tam jsi ještě nebyl!
Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Tam jsi vždycky chtěl!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Jedem!
Almadraba
ušetříš až 49%
Tam to bude krásný!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
5456 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Indonésie
Indonésie

Smaragdový náhrdelník na rovníku

Indonésie je ostrovním státem v jihovýchodní Asii, který tvoří ho více než 17.000 ostrovů, z nichž největší jsou Sumatra, Jáva, Kalimantan (o ten se Indonésie dělí s Malajsií a Brunejí), Sulawesi a Nová Guinea (k Indonésii patří západní polovina ostrova). Na severu přes moře sousedí s Malajsíí a Filipínami, na jihu s Austrálií. Hlavním městem je Jakarta na ostrově Jáva.

Indonésie je neskutečně rozmanitá země, na její národní heslo „jednota v rozdílnosti“ budete narážet všude – na každém ostrově se setkáte s jinými kulturami, zvyky, jazyky, lidmi i jejich obyčeji. Ačkoliv je tato země republikou, najdete zde sultanáty, království nebo kmeny, jejichž způsob života se od doby kamenné příliš nezměnil, v kontrastu s moderními a pohodlnými velkoměsty přetíženými dopravou.

Milujete-li přírodu, jste tu správně, je to nádherná zelená země s druhou nejrozmanitější biodiverzitou na světě, mnoha přírodními parky a rezervacemi. Můžete se sem vydat s cestovkou, nebo na vlastní pěst – Indonésie vás přijme s otevřenou náručí. Jak moc dobrodružná bude vaše cesta touto zemí, záleží jen a pouze na vás.

Průvodce pro Indonésie