Letenky z Prahy na safari v Nairobi - 11.820 Kč.

Keňa
Před 3 lety

Jak akci využít?

Zimní dovolenou můžete trávit nejen na pláži u moře, ale též v přírodních rezervacích státu Keňa pozorováním krás afrického kontinentu v podobě místní fauny. Jen kousek za centrem města se nachází Národní park Nairobi, který je domovem stovek zeber, bizonů, žiraf, lvů, gepardů, hrochů a až na 400 druhů ptactva. V rámci vánoční akce nabízí belgický dopravce Brussels airlines zpáteční letenky z Prahy do hlavního města Keni Nairobi za 11.820 Kč, včetně odbaveného zavazadla.

  • Ubytování v Keni můžete porovnat zde >>
  • Cestovní pojištění pro dovolenou v Keni je možné zakoupit již za 17 Kč/den zde >>
Po cestě máte na výběr mezi krátkým hodinovým přestupem a delším, během kterého se bez problémů dostanete na otočku do centra Bruselu.

Vízum do Keni obdržíte po příletu na mezinárodní letiště v Nairobi, a to za poplatek 50$. Před odletem do Keni si též prostudujte informace a doporučení k této destinaci na mzv.cz.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele skigo

My jsme na to šli trošku jinak. Přímo na letišti jsme si po příletu vybrali průvodce (kterých se tam nabízí přehršle), s tím jsme si stanovili program a usmlouvali cenu (dost dobrou) a způsob placení a pak už vše zařizoval on - řidiče + auto, vstupy, ubytko, další průvodce atd. Tak jsme byli na treku Mt. Kenya, Mt. Kilimanjaro, Massai Mara a Nakuru. Vše skvěle klapalo, žádné podfucky, naopak. jiný způsob bych už v Keni a Tanzanii nebral.

Přidal se 26. 09. 2014
Napsal 13 příspěvků
Aktivní před měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele Veronka

chalani a dajte aj nejake cenove relacie aby som tak cca vedela co by to vyslo a ci do toho ist ;)

Přidal se 21. 12. 2013
Napsal 61 příspěvků
Aktivní před 11 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele davidII

Tiež by som bol vďačný za nejaký odhad, koľko je asi treba počítať na takýto pobyt v Keni

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele skigo

7 dní Mt. Kenya $250, 8 dní Mt. Kilimanjaro $920, 6 dní Nakuru + Massai Mara $230. Vše a jídlem, průvodcem, nosiči, organizace, doprava, vstupy, organizace, hotely v Nairobi s polopenzí atd. Ceny z roku 2008. Moc se nezměnily ale kurz byl tenkrát $1 = 15Kč :-)

Přidal se 18. 01. 2016
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele Jardaxxx

Honzo, umíš poslat email. Rád bych získal na bližší informace. Dík

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele martin.kot

Jó, tak to je masakr. :-) :-) :-)

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele martin.kot

Koukal jsem, že nejbližší safari je Maasai Mara. Má někdo nějaké zkušenosti jak to tam zařídit? Díky. :-)

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4250 příspěvků
Aktivní před 17 hod
Zobrazit profil

Když už tam budeš, nezapomeň zajít do místního duty free shopu :D https://www.cestujlevne.com/seznamte-se-nejkurioznejsi-duty-free-shop-svete/

Přidal se 03. 01. 2014
Napsal 7 příspěvků
Aktivní před rokem
Zobrazit profil
Avatar uživatele zero

Masai Mara je parádní, strávili jsme tam i v okolí celkem dost času a fakt stojí za to. Bydlení se dá sehnat buď přímo v parku, ale za to si celkem připlatíš, nebo těsně před vjezdem do parku je celkem dost různých úrovní ubytování - my bydleli ve stanu s pevnou podstavou a s vlastní koupelnou, bylo to v podstatě součástí parku, ale ještě před hlavním vjezdem. Cena byla kolem 700,- na osobu myslím. V noci okolo samé zvuky hyen, hrochů apod..paráda :-). Jinak teda ceny za vstup jsou tady http://www.maasaimara.com/entries/park-fees-2 . Pro non-residenty to bylo myslím tak 10x dražší než pro Afričany. Jinak ideál je půjčit si auto v Nairobi (jeep 4x4 je nutnost) a vychutnat si celou tu cestu do Masai Mary - paráda, cesty jsou fakt drsné :-)...nebo aspoň byly. Problémy s místníma jsem žádné neměli, byli všichni milí a v pohodě. Pak jsou dvě možnosti, zkusit sehnat místního Masaje ještě před vjezdem do parku (většinou se potulujou okolo míst s ubytováním) a domluvit se s ním, že bude dělat průvodce (někteří Vám dokonce nabídnou, že Vás do parku dostanou zadarmo, nějakou boční cestou)..my jsme raději zaplatili vstupné a pak jsme se s ním domluvili, cenu už nevím, ale nic závratného. Jezdí pak celou dobu s Váma autem a doporučuje kde máte jet aby jste viděli co chcete, fakt nám hodně pomohl a bez něj by to asi nebylo tak dobré. Viděli jsme s ním úplně vše, slony, hrochy, lovící lvy, gepardy, žirafy, migrující pakoně apod. S autem si v parku můžete jezdit úplně volně kde chcete, stejně tak z něj můžete vystoupit a projít se kde chcete, ale v některých místech bych to úplně nedělal :-). Jinak celkově doporučuju, byli jsme i v TSAVO národním parku a v několik dalších, ale v Masai Mara se nám líbila nejvíc.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele h.novosadova

Souhlasím s tím, že Masai Mara je top! Byli jsme letos v lednu na více místech, ale Masai Mara byla opravdu nejlepší. Doporučuju určitě jet s průvodcem (mám kontakt na jednoho poctivého a spolehlivého, mluvícího skvěle anglicky), protože on je ve spojení s ostatními přes vysílačku a když se někde něco děje zajímavého, tak tam jede. Takže jsme viděli např. lví hostinu, geparda a lvici na lovu, atd.. Pokud by měl někdo zájem o více informací, tak pište na mail h.novosadova@seznam.cz.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

HIT: Z Milána do Mexika od srpna do března (i Vánoce)
-57 %

Tam chceš!

Přímé lety do Catanie během července
-67 %

Tam jsi ještě nebyl!

Babí léto v Makedonii z Bratislavy
-56 %

Tam jsi ještě nebyl!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Keňa  

To nejlepší z černé Afriky

Keňa se nachází ve východním cípu Afriky. Na severu sousedí s Jižním Súdánem a Etiopií, na západě s Ugandou, na jihu s Tanzanií a na východě s nestabilním Somálskem. Keňské východní pobřeží pak omílá Indický oceán.

Keňa v sobě snoubí to nejlepší z pravé Afriky, kterou známe z cestopisných dokumentů, a moderního vzkvétajícího státu poskytujícího západním turistům dostatečný komfort. Díky tomu lze v jedné zemi vidět rozlehlá safari plná volně pobíhajících lvů, slonů či zeber, tradiční vesničky plné hliněných chýší, v nichž jako by se zastavil čas, ale zároveň i moderní velkoměsta plná širokých a dlouhých bulvárů a prosklených mrakodrapů.

Průvodce pro Keňa