Kuala Terrangu

Tip na trip: z Prahy přes Kuala Lumpur na snové Perhentiany - 13.220 Kč.

27 komentářů
2016-05-02T09:26:16+02:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Souostroví Perhentiany - slyšíte prvně a absolutně nemáte ponětí, kde se tento ráj na zemi nachází? Dovolte, abychom vám představili takříkajíc malajské Seychely. Dva malé ostrůvky, kde se průzračné moře spojuje s běloskvoucími plážemi obklopené zelenou džunglí a vodní svět je tak dokonalý, že nebudete chtít vyndat šnorchl z úst. Civilizace? Tak na tu zapomeňte.

A právě sem míří náš dnešní tip na levné cestování. Vyměňte Bulharsko či Řecko za Malajsii a s klidem na duši si naplánujte cestu i během letních prázdnin, na Perhentianech je právě v tuto dobu nejlepší počasí.

Co budeme potřebovat? Dvě letenky a lodní transfer. Samozřejmě bychom měli do celkových nákladů ještě připočítat spoje z letiště do měst a přístavu, ale náš rozpočet by to nijak příliš nenavýšilo, proto zůstaneme u základních položek.

  • let Praha - Kuala Lumpur za 12.450 Kč rezervuj >>
  • let Kuala Lumpur - Kota Bharu od 58 rm / 350 Kč (airasia.com, firefly.com.my)
  • loď Kuala Besut - Perhentiany za 70 rm / 420 Kč (kupuje se na místě)

Před cestou!

Letenky z Prahy zahrnují dva celodenní přestupy v Šanghaji - neváhejte a jděte prozkoumat toto velkoměsto, transitní víza do Číny máte zdarma. Zastavte se také na pár nocí i v Kuala Lumpur. Dovolenou to příjemně zpestří a nebudete na cestě dva dny v kuse.

Letenky z Kuala Lumpur do Kota Bahru zakoupíte přes airasia.com z letiště, kam přiletíte při cestě z Evropy. FireFly nabízí odlety z nedalekého regionálního letiště Subang.

Buďte připraveni: v Kuala Besut, stejně tak jako na celých Perhentianech, není bankomat! Mějte proto s sebou dostatečnou hotovost.

Co na Perhentianech?

Relax, potápění, šnorchlování, trek džunglí nebo kayaking - to jsou hlavní aktivity na tomto souostroví. Za zmínku taktéž stojí dobrovolničení či návštěva v místní farmě pro želvy zelenavé.

Souostroví se skládá ze dvou ostrůvků Kecil a Besar. Zatímco menší z nich, Kecil, láká spíše nízkorozpočtové cestovatele pro své levné ubytování, na Besaru naleznete více typické resorty i restaurace.

On-line nabídku ubytování srovnáte na hotely.cestujlevne.com, vydat se na ostrovy ale můžete i tzv. na blind.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2016-05-02T10:26:16+02:00

27 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce