Poznaň

Letní letenky do Norska se zastávkou ve Varšavě - 370 Kč.

21 komentářů
2015-07-16T14:19:10+02:00

O akci

Skloubit dechberoucí severskou přírodu s kulturou a historií sousedního Polska umožňují výhodné letenky společnosti Ryanair. Ta na svých dělnických linkách v rámci Polska i do Norska nabízí nejlevnější tarify při ceně 120 Kč za let. V rámci routingu  Vratislav - Varšava - Oslo lze sestavit zpáteční lety za pětistovku komplet, jeden termín pak umožňuje i trojúhelníkové trasování.

Příklad trasy na přelom srpna / září s 5 nebo 3 dny v Norsku a 1 dnem ve Varšavě:

  • Rezervujte na ryanair.com
  • Vratislav - Rygge za 19 zlotých (27 / 29.8.)
  • Rygge - Varšava za 39 norských korun (2.9.)
  • Varšava - Vratislav za 19 zlotých (2.9.)
Pokud byste se nechtěli vydat do Vratislavi autem, počítejte s cenou navazujících jízdenek z Prahy ve výši 1.100 Kč (polskibus.com), případně za 750 Kč (simpleexpress.eu) s nutností nocování v obou směrech.

Vratislav patří k pro mě nejhezčím polským městům. Své kouzlo nabízí jak v zimních měsících během adventu, tak i letních dnech, kdy si můžete posedět na Rynku u kávy pod radnicí.

Odlétáme do Norska:

V Norsku je mnohdy letiště Ryggy přiřazováno k Oslu, avšak od tohoto hlavního města vás dělí 1,5 hodina jízdy a dalších 1.000 Kč za jízdenky. Doporučuji proto zůstat v oblasti letiště a navštívit městečko Moss s trekem a přespáním v norské přírodě.

Odlétáme do Varšavy:

Ve Varšavě strávíme celý den. Doprava z letiště do centra města je zajištěna shuttle busy nebo vlakovými spoji. Jeden celý den vám bohatě postačí k procházce starým městem obehnanými dochovanými hradbami. Mimo to se vybízí relax u břehu řeky Visly či návštěva Národního technického muzea.

Letíme zpět do Vratislavi:

Další alternativy během babího léta

Po zbytek měsíce září a října můžete kombinovat vždy 2 zpáteční letenky mezi Vratislaví a Varšavou (2x denně) a poté lety z Varšavy do Osla. Vzhledem k tomu, že první letenky jsou vždy za 19 zlotých, odpíchnout se budete muset termínově od letenek z Varšavy do Norska.

U těchto variant počítejte také s jednou nocí ve Varšavě (ta jako jedna z mála evropských metropolí nabízí velmi levné ubytování).

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-07-16T15:19:10+02:00

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele janp18
janp18
před 8 lety

Chtěl bych se zeptat trošku mimo téma: V jaké aplikaci tvoříte mapy podobné té v tomto příspěvku? Našel jsem aplikaci na letecké přelety, ale žádnou takovou, kde by se daly zobrazit i pozemní přesuny. Díky moc předem!

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

toto je z rome2rio, let.mapy na gcmap

Avatar uživatele radek.studeny
radek.studeny
před 8 lety

Ahoj Moniko a Jakube, do Osla odlétám ve stejný termín, zpátky o den později -> můžu se taky přidat? :)

Avatar uživatele radek.studeny
radek.studeny
před 8 lety

Ahoj Moniko a Jakube, mám stejný let do Osla a podobný z Osla - můžu se taky přidat? :)

Avatar uživatele jirkonos
jirkonos
před 8 lety

Pro případ, že si budete chtít zarezervovat auto doporučím Vyhledávač autopůjčovny který nabídne autopůčovny skoro v každé zemi. Více info tady https://www.cestujlevne.com/go-rentalcars Myslím, že stojí za to výpravu podniknout.

Avatar uživatele sovietovic
sovietovic
před 8 lety

To je reklama? Lebo jedine co to spravi je to, ze to pozije rentalcars.com a nic viac. Pekny vtip.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

+1 - zeditováno

Avatar uživatele silny
silny
před 8 lety

Chci se zeptat, jelikož jsem ještě takhle na vlastní pěst nikam neletěl, ikdyž už celkově dost dlouho slintám na nabídky na cestujlevne. Takže některé mé otázky se mohou zdát být úplně debilní :D Ceny letenek jsou už finální nebo se ještě platí nějaké příplatky a poplatky? Jak velké a těžké mohu mít zavazadlo? Je mi jasné, že je to celkem omezené. Dá se reálně s věcma v příručním zavazadlem přežít několik dní v norské přírodě nebo je třeba si připlatit za větší? Jaké máte s tímto zkušenosti? Díky:)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ahoj Honzo, cena je vždy konečná. Samozřejmě teď nemusí souhlasit, protože se mohly změnit. Jinak pár dní s batohem není problém. Mikina a kalhoty na sobě, trička do batohu a je to ;) Záleží na člověku.

Avatar uživatele uchytma
uchytma
před 8 lety

Ahoj, Honzo. Já jsem letos poprvé na vlastní pěst letěl kolečko Nantes / Mallorca / Nantes / Mnichov, a ničeho se neboj :) Letěl jsem jenom s příručním zavazadlem a určitě se dá. Akorát je pravda, že počasí v Norsku a na Mallorce asi bude trochu rozdílné a stan do příručního zavazadla nenarveš (nicméně plachtu ano).

Avatar uživatele mates.muzika
mates.muzika
před 8 lety

Ahoj, zrovna letos jsme s přáteli v Norsku byli. U Ryanairu můžeš mít dvě kabinová zavazadla (větší+menší), takže jsme vzali batohy odpovídajících rozměrů + spacáky na palubu a zaplatili si k tomu jeden 15kg batoh v nákladovém prostoru (cca 800 jedna cesta, letěli jsme Wroclaw - Rygge a zpět). Stan jsme nebrali, pro čtyři chlapy nám stačila lehká zakrývací plachta 3x5m a jedna 3x2 pod sebe + alumatky z batohů. Ten 15kg batoh jsme měli narvaný potřebnýma věcma, jako jsou ty plachty, nože, provaz, jídlo atd. Každopádně mysli na to, že pokud chceš vařit na plynovém vařiči, tak si do letadla nesmíš vzít kartuši a je nutné ji koupit na místě ;-) Kdybys chtěl s něčím poradit, ozvi se na mates.muzika@gmail.com

Avatar uživatele dec11
dec11
před 8 lety

Má někdo s touto oblastí kolem Osla zkušenost? Chtěl bych naplánovat hike někde po horách. Není problém si půjčit auto či se jinak přepravit.Díky :)

Avatar uživatele pepatomas.rk
pepatomas.rk
před 8 lety

My šli s kámošema pěšky přímo ze středu Osla s krosnama rovnou do přírody. Cca 4 hodky a už jsme byli u jezera, kde se dalo kempovat. Cestou jsme se ještě dalo v pohodě stavit v technickém muzeu (prohlídku nepočítám do těch 4 hodin :p). Dá se též využít metro/nadzemka, na jehož konečné jsme nasedli na cestu zpět do centra. Ta konečná byla prakticky taky už v přírodě. Toulali jsme se tam od jezera k jezeru asi 10 dní. Nebylo moc lidí celkově vzato fajn výlet, nic moc náročného, ale řekl bych, že na severu Norska je to mnohem parádnější.

Avatar uživatele zuzka11
zuzka11
před 8 lety

Ahoj lidi :) Mám na Vás dotaz. Ještě nikdy jsem neletěla se společností ryanair. Ale přemýšlím, že bych ráda koupila letenky a jela stanovat do Polska. Pokud bude mít stan rozměry jako 2. příruční zavazadlo a hmotnost také, je možné si hi vzít i s tyčkami do letadla, aniž by to bylo bráno jako zbraň? Děkuji za odpovědi Zuzka

Avatar uživatele zuzka11
zuzka11
před 8 lety

A pokud stan v originálním zabalení přesahuje z rozměrů 10 cm, ale ostatní jsou v pohodě, je to problém?

Avatar uživatele
mirjur
před 8 lety

Ahoj, se stanem v příručním z. jsem ještě necestoval, ale mám za to, že by to neprošlo. Stanové tyče končí bodci, kolíky taky nejsou úplně v pohodě (onehdy jsem tady dostal radu vzít si umělohmotné). Zkus se pro jistotu informovat přímo na letišti. Nadrozměr 10 cm je taky docela dost, pokud by si toho někdo všiml.

Avatar uživatele wizurovamartina
wizurovamartina
před 8 lety

Přes jakou společnost?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ryanair.com ;) doplnil jsem, nějak mi to uteklo.

Avatar uživatele kuba-jz
kuba-jz
před 8 lety

Je to tam! Vratislav – Rygge za 19 zlotých (27.8.) Rygge – Varšava za 39 norských korun (30.8.) Varšava – Vratislav za 19 zlotých (1.9.) Kdyby se to někomu podařilo stejně, dejte vědět, jsem sám takže se klidně k někomu připojím

Avatar uživatele monikapindarova
monikapindarova
před 8 lety

Ahoj, sme traja, odchadzame v rovnakom termine z Vratislavy do Rygge. Vraciame sa naspat sice az 2.9., ale na tych par dni by si sa k nam mohol pridat, ak chces :)

Avatar uživatele kuba-jz
kuba-jz
před 8 lety

Ahoj Moniko, to bych rád. Můžeš mě tedy kontaktovat buď to emailem (kuba-jz@email.cz) nebo přes facebook (Jakub Tenzer). Jakub

Další akce