Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Skloubit dechberoucí severskou přírodu s kulturou a historií sousedního Polska umožňují výhodné letenky společnosti Ryanair. Ta na svých dělnických linkách v rámci Polska i do Norska nabízí nejlevnější tarify při ceně 120 Kč za let. V rámci routingu  Vratislav - Varšava - Oslo lze sestavit zpáteční lety za pětistovku komplet, jeden termín pak umožňuje i trojúhelníkové trasování.

Příklad trasy na přelom srpna / září s 5 nebo 3 dny v Norsku a 1 dnem ve Varšavě:

  • Rezervujte na ryanair.com
  • Vratislav - Rygge za 19 zlotých (27 / 29.8.)
  • Rygge - Varšava za 39 norských korun (2.9.)
  • Varšava - Vratislav za 19 zlotých (2.9.)
Pokud byste se nechtěli vydat do Vratislavi autem, počítejte s cenou navazujících jízdenek z Prahy ve výši 1.100 Kč (polskibus.com), případně za 750 Kč (simpleexpress.eu) s nutností nocování v obou směrech.

Vratislav patří k pro mě nejhezčím polským městům. Své kouzlo nabízí jak v zimních měsících během adventu, tak i letních dnech, kdy si můžete posedět na Rynku u kávy pod radnicí.

Odlétáme do Norska:

V Norsku je mnohdy letiště Ryggy přiřazováno k Oslu, avšak od tohoto hlavního města vás dělí 1,5 hodina jízdy a dalších 1.000 Kč za jízdenky. Doporučuji proto zůstat v oblasti letiště a navštívit městečko Moss s trekem a přespáním v norské přírodě.

Odlétáme do Varšavy:

Ve Varšavě strávíme celý den. Doprava z letiště do centra města je zajištěna shuttle busy nebo vlakovými spoji. Jeden celý den vám bohatě postačí k procházce starým městem obehnanými dochovanými hradbami. Mimo to se vybízí relax u břehu řeky Visly či návštěva Národního technického muzea.

Letíme zpět do Vratislavi:

Další alternativy během babího léta

Po zbytek měsíce září a října můžete kombinovat vždy 2 zpáteční letenky mezi Vratislaví a Varšavou (2x denně) a poté lety z Varšavy do Osla. Vzhledem k tomu, že první letenky jsou vždy za 19 zlotých, odpíchnout se budete muset termínově od letenek z Varšavy do Norska.

U těchto variant počítejte také s jednou nocí ve Varšavě (ta jako jedna z mála evropských metropolí nabízí velmi levné ubytování).

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele janp18
janp18

Chtěl bych se zeptat trošku mimo téma: V jaké aplikaci tvoříte mapy podobné té v tomto příspěvku? Našel jsem aplikaci na letecké přelety, ale žádnou takovou, kde by se daly zobrazit i pozemní přesuny. Díky moc předem!

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

toto je z rome2rio, let.mapy na gcmap

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele radek.studeny
radek.studeny

Ahoj Moniko a Jakube, do Osla odlétám ve stejný termín, zpátky o den později -> můžu se taky přidat? :)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele radek.studeny
radek.studeny

Ahoj Moniko a Jakube, mám stejný let do Osla a podobný z Osla - můžu se taky přidat? :)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele jirkonos
jirkonos

Pro případ, že si budete chtít zarezervovat auto doporučím Vyhledávač autopůjčovny který nabídne autopůčovny skoro v každé zemi. Více info tady https://www.cestujlevne.com/go-rentalcars Myslím, že stojí za to výpravu podniknout.

před 7 lety
Avatar uživatele sovietovic
sovietovic

To je reklama? Lebo jedine co to spravi je to, ze to pozije rentalcars.com a nic viac. Pekny vtip.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

+1 - zeditováno

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele silny
silny

Chci se zeptat, jelikož jsem ještě takhle na vlastní pěst nikam neletěl, ikdyž už celkově dost dlouho slintám na nabídky na cestujlevne. Takže některé mé otázky se mohou zdát být úplně debilní :D Ceny letenek jsou už finální nebo se ještě platí nějaké příplatky a poplatky? Jak velké a těžké mohu mít zavazadlo? Je mi jasné, že je to celkem omezené. Dá se reálně s věcma v příručním zavazadlem přežít několik dní v norské přírodě nebo je třeba si připlatit za větší? Jaké máte s tímto zkušenosti? Díky:)

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Honzo, cena je vždy konečná. Samozřejmě teď nemusí souhlasit, protože se mohly změnit. Jinak pár dní s batohem není problém. Mikina a kalhoty na sobě, trička do batohu a je to ;) Záleží na člověku.

před 7 lety
Avatar uživatele uchytma
uchytma

Ahoj, Honzo. Já jsem letos poprvé na vlastní pěst letěl kolečko Nantes / Mallorca / Nantes / Mnichov, a ničeho se neboj :) Letěl jsem jenom s příručním zavazadlem a určitě se dá. Akorát je pravda, že počasí v Norsku a na Mallorce asi bude trochu rozdílné a stan do příručního zavazadla nenarveš (nicméně plachtu ano).

před 7 lety
Avatar uživatele mates.muzika
mates.muzika

Ahoj, zrovna letos jsme s přáteli v Norsku byli. U Ryanairu můžeš mít dvě kabinová zavazadla (větší+menší), takže jsme vzali batohy odpovídajících rozměrů + spacáky na palubu a zaplatili si k tomu jeden 15kg batoh v nákladovém prostoru (cca 800 jedna cesta, letěli jsme Wroclaw - Rygge a zpět). Stan jsme nebrali, pro čtyři chlapy nám stačila lehká zakrývací plachta 3x5m a jedna 3x2 pod sebe + alumatky z batohů. Ten 15kg batoh jsme měli narvaný potřebnýma věcma, jako jsou ty plachty, nože, provaz, jídlo atd. Každopádně mysli na to, že pokud chceš vařit na plynovém vařiči, tak si do letadla nesmíš vzít kartuši a je nutné ji koupit na místě ;-) Kdybys chtěl s něčím poradit, ozvi se na mates.muzika@gmail.com

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele dec11
dec11

Má někdo s touto oblastí kolem Osla zkušenost? Chtěl bych naplánovat hike někde po horách. Není problém si půjčit auto či se jinak přepravit.Díky :)

před 7 lety
Avatar uživatele pepatomas.rk
pepatomas.rk

My šli s kámošema pěšky přímo ze středu Osla s krosnama rovnou do přírody. Cca 4 hodky a už jsme byli u jezera, kde se dalo kempovat. Cestou jsme se ještě dalo v pohodě stavit v technickém muzeu (prohlídku nepočítám do těch 4 hodin :p). Dá se též využít metro/nadzemka, na jehož konečné jsme nasedli na cestu zpět do centra. Ta konečná byla prakticky taky už v přírodě. Toulali jsme se tam od jezera k jezeru asi 10 dní. Nebylo moc lidí celkově vzato fajn výlet, nic moc náročného, ale řekl bych, že na severu Norska je to mnohem parádnější.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele zuzka11
zuzka11

Ahoj lidi :) Mám na Vás dotaz. Ještě nikdy jsem neletěla se společností ryanair. Ale přemýšlím, že bych ráda koupila letenky a jela stanovat do Polska. Pokud bude mít stan rozměry jako 2. příruční zavazadlo a hmotnost také, je možné si hi vzít i s tyčkami do letadla, aniž by to bylo bráno jako zbraň? Děkuji za odpovědi Zuzka

před 7 lety
Avatar uživatele zuzka11
zuzka11

A pokud stan v originálním zabalení přesahuje z rozměrů 10 cm, ale ostatní jsou v pohodě, je to problém?

před 7 lety
Avatar uživatele
mirjur

Ahoj, se stanem v příručním z. jsem ještě necestoval, ale mám za to, že by to neprošlo. Stanové tyče končí bodci, kolíky taky nejsou úplně v pohodě (onehdy jsem tady dostal radu vzít si umělohmotné). Zkus se pro jistotu informovat přímo na letišti. Nadrozměr 10 cm je taky docela dost, pokud by si toho někdo všiml.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele wizurovamartina
wizurovamartina

Přes jakou společnost?

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ryanair.com ;) doplnil jsem, nějak mi to uteklo.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele kuba-jz
kuba-jz

Je to tam! Vratislav – Rygge za 19 zlotých (27.8.) Rygge – Varšava za 39 norských korun (30.8.) Varšava – Vratislav za 19 zlotých (1.9.) Kdyby se to někomu podařilo stejně, dejte vědět, jsem sám takže se klidně k někomu připojím

před 7 lety
Avatar uživatele monikapindarova
monikapindarova

Ahoj, sme traja, odchadzame v rovnakom termine z Vratislavy do Rygge. Vraciame sa naspat sice az 2.9., ale na tych par dni by si sa k nam mohol pridat, ak chces :)

před 7 lety
Avatar uživatele kuba-jz
kuba-jz

Ahoj Moniko, to bych rád. Můžeš mě tedy kontaktovat buď to emailem (kuba-jz@email.cz) nebo přes facebook (Jakub Tenzer). Jakub

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius pláže
ušetříš až 26%
To bude jízda!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Jedem!
Almadraba
ušetříš až 49%
A už tam budem?
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
To bude jízda!
5455 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Poznaň
Polsko

Fénix, který povstal z popela

Polská republika je stát ležící ve střední Evropě, jež hraničí s Německem na západě, s Českou a Slovenskou republikou na jihu, Běloruskem a Ukrajinou na východě a s Litvou a Ruskem na severu.

Žádná jiná země nemá takovou minulost jako Polsko, během druhé světové války prakticky zmizelo z mapy a třetina obyvatelstva byla vyhlazena. Dnes je země hrdým a nezávislým členem Evropské unie, kde z většiny míst stále dýchá historie a kde si můžete vychutnat dobroty polské kuchyně. Polská krajina je stejně rozlehlá a nevšední jako historie země, můžete obdivovat pohyblivé písečné duny, zasněžené vrcholky Tater, ponořit se do temnot skutečného pralesa nebo relaxovat u Mazurských jezer. 

Průvodce pro Polsko

Zavřít boční panel
Norsko
Norsko

Země trollů a nepopsatelné přírody

Norsko (norsky Norge) je jednou ze skandinávských zemí, která se rozkládá na nejsevernějším cípu Evropy, Skandinávském poloostrově. Západ země omývají Atlantický oceán a Norské moře, na východě země sousedí se Švédskem, Finskem a Ruskem.

Země je známá díky bohatým nalezištím ropy a vysokému životnímu standardu. Nedílnou součástí Norska jsou však také kilometry dlouhé fjordy, národní parky, jezera, ledovce, náhorní plošiny a další přírodní úkazy.

Průvodce pro Norsko