Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Určitě nám dáte za pravdu, že obyčejná zpáteční letenka do New Yorku za deset či dvanáct tisíc už málokoho překvapí. My se dneska víceméně budeme malinko opakovat, a mile vás překvapíme, a určitě i navnadíme na letní výlet.

Předem musíme upozornit, že následující tip je založen na chybně naceněném tarifu, proto v žádném případě nekontaktujte leteckou společnost, která by tuto „botu“ promptně opravila. Vy byste se tak připravili o možnost vyrazit na skvělou cestu. 

1) Malta - 22. června

Chcete-li se v cestování trochu odvázat a zamířit přes velkou louži příjemnou oklikou, pak čtěte dále. Na začátek cesty se vyprávíte na pár dnů na odpočinkovou dovolenou u moře, kterou strávíte na úžasném maltském souostroví. Malta je zemí kostelů, neboť jich tu na rozloze menší než má Praha, najdete kolem čtyř set. Na Maltě musíte kromě relaxace na pláži každopádně ochutnat i zdejší specialitu, kterou je slané pečivo „pastizzi“.

2) Řím - 25. června

Další zastávkou na cestě do New Yorku bude Věčné město Řím. Hlavní město Itálie snad ani nemusíme představovat. Řím je jako stvořený na jednu dlouhou procházku, nemusíte se nikde trmácet autobusy nebo metrem.

Z Říma se pak musíte přesunout do hlavního města Kampánie, do Neapole. Regionálním vlakem dojedete do Neapole za asi 2,5 hodiny, jízdenka stojí necelých 12 €. V předprodeji lze zakoupit levnější jízdenky i na rychlovlaky Frecciarossa, které zvládnout tuto trasu za hodinu a deset minut.

3) Neapol - 27. června

„Vidět Neapol a zemřít.“ Pod tímto rčením si můžete představit ledasco, co utváří kolorit samotné Neapole, ať už to jsou všudypřítomné odpadky či stále činná sopka Vesuv. Neapol je fascinující v každém ohledu, a tím spíš se do ní budete chtít jednou vrátit, než byste kvůli ni umírali.

4) New York - 29. června - 4. července

Nyní přichází hlavní část itineráře, kterou je cesta přes Atlantik do New Yorku. Z Neapole poletíte přímou linkou na Kennedyho letiště. Z letiště JFK se AirTranem přesunete na stanici Jamaica, kde zaplatíte 5 dolarů + 1 $ za kartu, abyste mohli turniketem vyjít ze stanice. Dále chytnete vlak podle toho, kam chcete jet, a oba mají konečnou na dolním Manhattanu. Na několik dnů v New Yorku se rozhodně vyplatí 7 denní MetroCard za 30 dolarů.

Ubytování v New Yorku bude patrně tou nejdražší položkou, především na Manhattanu, o něco levnější hotely naleznete na v Queensu v Long Island City. Jízda metrem na Manhattan z Queensu na Times Square zabere přibližně 10 minut. Určitě zvažte možnost bydlet v soukromí přes Airbnb. Často to bývá nejlepší řešení. Na první rezervaci přes náš odkaz získáte slevu 620 Kč.

Program v New Yorku necháme ve vaši režii, záleží jen na tom, jak dlouhý pobyt si zvolíte.

Letenky

A teď už tedy k těm letenkám, které budete k tomuto úžasnému prázdninovému tripu potřebovat. Hlavní letenka tvoří čtyři segmenty s trasováním Budapešť – Malta – Řím / Neapol – New York – Neapol, druhá letenka je přípojem z Neapole do Prahy, který dobře navazuje na přílet z New Yorku. Můžete začínat i v Praze, nicméně musíte připočíst dalších cca 1.500 Kč. Myslím, že by bylo škoda se připravit o prohlídku skvělé Budapešti.

Letenky:

  • Budapešť – Malta – Řím / Neapol – New York – Neapol za 10.866 Kč rezervuj >>
  • Neapol – Praha za 45 € / 1.230 Kč na wizzair.com (cena s WDC) vč. odbaveného zavazadla
⇒ Letenky v tomto routingu a ceně je možné sestavit na různě dlouhou dobu pobytu v jednotlivých destinacích, vždy záleží na dostupnosti a ceně jednotlivých segmentů. Taktéž je možné letenku využít na libovolně dlouhouhou dobu pobytu v USA, tarif není ohraničen minimální ani maximální dobou pobytu, vhodné tedy i pro Work and Travel pobyty. Nejlepší dostupnost v této ceně platí do 10. července, pak až od září. Při plánování berte v potaz přílet z New Yorku do Neapole následující den.

Zavazadla a odbavení

Hlavní letenka zahrnuje přepravu standardními aerolinkami, což znamená, že je v ceně kromě příručního také jedno zavazadlo k odbavení o max. hmotnosti 23 kg a obvyklé služby, jako je odbavení na letišti, občerstvení během letu apod.

Přípojná letenka je s nízkonákladovým Wizzairem, uvádíme cenu s členstvím Wizz Discount Club, bez členství letenka s odbaveným zavazadlem vyjde na 60 €. Nezapomeňte, že kromě odbaveného zavazadla s sebou můžete mít jen jeden kus příručního zavazadla max. 42 x 32 x 25 cm, pokud si taktéž nepřiplatíte standardní kabinové. K letu se musíte odbavit pomocí aplikace pro chytré telefony a tablety nebo musíte jít klasickou cestou web check-inu s následným vytištěním palubní vstupenky.

Do Budapešti za 430 Kč

Se levně dopravíte několika dopravci, ať už autobusy Student Agency za 430 Kč, Orangeways za 21 € či Eurolines za 500 Kč, tak i přímým vlakem ČD z Prahy, Včasná jízdenka Evropa za 809 Kč (bez In Karty s Rail Plus).

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele daviduli24
daviduli24

Ahoj, nedalo by se to nějak nakombinovat v rozmezí od 27.7. do 9.8.? :)

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Davide, nejlepší ceny jsou na začátku července, pak už rostou exponenciálně. Můžeš zkusit data navolit sám.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele trinitrin
trinitrin

Našli jste někdo termín na září kolem těch 12 000 Kč? Díky

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele pavlina_1
pavlina_1

Uzasna nabidka, ale ja se netrefim tim prvnim tydnem do dovolene :( nemate tam potom nejaky treba ciste italsky trip?

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Je tam zajímavý termín 1. - 4. - 8. - 14. července z Prahy za 12.258 Kč, přípoj z Neapole do Prahy na 15.7. vyjde na 65 € s členstvím WDC nebo základní cena 80 € vč. zavazadla

před 7 lety
Avatar uživatele telupilova
telupilova

Dobry den, Lukasi, dal by se najit termin z odletem z Prahy kolem 4.7. a navrat 18.-20.7. Moc dekuji. Dagmara

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele janp18
janp18

Pokud by se někdo sháněl po levném přesunu Řím-Neapol, tak Megabus v těchto dnesch otevřel prodej nových linek po Itálii jž od 1€. Spojení několikrát denně, je tam i spousta jiných destinací.

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Super tip, díky za něj :-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele misa_o
misa_o

Ahoj, můžu se zeptat, jak je to s dopravou mezi Římem a Neapolí? Vlaky tam asi jezdí každý den, co? Pak se chci zeptat, našla jsem si super odlety i přílety, ale zpět z NYC do Neapole dorazíme 28.9. a na tenhle den jsem nenašla žádnou kloudnou letenku zpět do Prahy. Je možný mi nějak poradit, jak cestovat třeba vlakem? Nebo mi pomoci najít nějakou dobrou letenku na tenhle den? v 10:15 bysme měli přistávat v Neapoli. Předem moc díky. Míša

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Míšo, vlaky jezdí spíš každou chvíli, je to páteřní trasa. Z Neapole 28.9. nic neletí do Prahy nebo do Budapešti. Rozumné bude se přesunout vlakem do Říma a letět odtama do Prahy. Letenka je za 40 € nebo za 30 € s "klubovným", ale je nutné pobýt jednu noc v Římě. Vlaky hledej na www.trenitalia.com

před 7 lety
Avatar uživatele misa_o
misa_o

Děkuju moc za radu :-) ten odlet z Říma mě vůbec nenapadl :-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele sebekmail
sebekmail

Cau, nebylo by tam neco podobnyho mezi 4.7. a 19.7.? Bouzel nemuzeme hybat s terminem, ale odlet muze byt lehce po a prilet pred nebo po. Diky predem, Martin

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele pepa.m1
pepa.m1

Cesta s Meridianou za louzi bude pekny peklo :)

před 7 lety
Avatar uživatele
Mailand

Já s Meridianou ještě neletěl, můžeš ve zkratce popsat tvoje zkušenosti? Díky.

před 7 lety
Avatar uživatele misninek
misninek

Také by mě zajímaly vaše zkušenosti. přeci jen to není krátký let, tak aby se tam člověk cítil aspon trochu pohodlně :-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Edinburgh
ušetříš až 75%
Tam chceš!
Jeruzalem
ušetříš až 59%
Tam jsi ještě nebyl!
Canal Grande most
ušetříš až 66%
To musíš vidět!
Sicílie
ušetříš až 59%
Honem, dokud jsou místa!
5553 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie

Zavřít boční panel
Comino
Malta

Rozmanitý ostrovní stát ve Středozemním moři

Málokterý ostrov ve Středozemí toho může nabídnout tolik jako Malta. I přes to, že se jedná o nejmenší stát v Evropské unii a s rozlohou 316 kmdokonce 10. nejmenší na světě, naleznou tu své snad všechny věkové skupiny s rozličnými zájmy.

Rodiny s dětmi si užijí dovolenou na čistých klidných plážích s pozvolným vstupem do moře, milovníci zábavy pak nikdy nekončící párty v místních klubech. Na každém rohu na vás navíc bude dýchat bohatá historie se všudypřítomnými památkami, které ani nestihnete všechny projít. To vše pouhé 2,5 hodiny letu z Prahy.

Maltské souostroví se skládá ze tří obydlených ostrovů, z nichž každý nabídne jedinečné zážitky a i přes svoji malou rozlohu vás zabaví klidně na týden.

Malta leží ve stejném časovém pásmu jako ČR.

Průvodce pro Malta

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké