Lotyšsko

Letní Pobaltí a Skandinávie z Prahy: Helsinky, Tallinn, Palanga, Riga - 3.238 Kč.

7 komentářů
2016-01-14T13:26:34+01:00

O akci

Po delší době se vracíme s oblíbenými open-jaw letenkami z Prahy do celého Pobaltí včetně Skandinávie, které je možné zakoupit na téměř jakýkoli termín během letních prázdnin. Poznávací výlet napříč pobaltskými státy nadchne každého milovníka přírody, historie, ale třeba také architektury z doby socialistického realismu. V létě si určitě nenecháte ujít koupání v Baltském moři, ať už třeba v letovisku Jūrmala v Lotyšsku nebo na nekonečných plážích Kurské kosy v Litvě.

Na výběr máte několik variant open-jaw letenek. Záleží jen na vás, jak moc ze široka chce výlet pojmout. Vyhledali jsme pro vás tyto letenky:

  • Praha – Helsinky / Riga – Praha za 3.238 Kč rezervuj >>
  • Praha – Tallinn / Riga – Praha za 3.558 Kč rezervuj >>
  • Praha – Palanga / Riga – Praha za 3.558 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: celý rok 2016
  • Délka pobytu bez omezení
⇒ Před cestou můžete načerpat inspiraci z Daveova cestopisu s recenzí Air Baltic, který je doplněn úžasnými fotografiemi profesionální fotografky Michaely Zaňkové.

Letenka zahrnuje bezplatnou přepravu příručních zavazadel maximálních rozměrů 55×40×20 cm a hmotnosti 8 kg, dále si můžete vzít menší zavazadlo 30×40×10 cm, což může být kabelka, taška s nákupem z duty-free, brašna s notebookem či fotoaparátem apod. Na léto vám stačí pár lehkých věcí, proto byste si měli s příručními zavazadly bohatě vystačit. V opačném případě zaplatíte 35 euro za zavazadlo do 20 kg v každém směru, zavazadlo můžete přiobjednat kdykoliv na www.airbaltic.com.

Jak se přesunout mezi státy

Bude-li vaše cesta začínat v Helsinkách, musíte přeplout do Tallinnu. Na této vodní trase operuje několik lodních společností, jízdenky jsou k mání od 19 euro. Srovnání jízdenek na tomto webu.

Pozemní přesuny mezi Estonskem, Lotyšskem a Litvou vyřešíte jednoduše a levně autobusovou dopravou na linkách společnosti Simple Express či Lux Express, jízdenky koupíte dlouho dopředu za 3 eura, na každém spoji je většinou pět míst v nejnižší ceně. Běžně koupíte za 16 euro. Aktuálně jsou v prodeji jízdenky jen do 14. července. Pakliže budete začínat v Litvě, tedy přiletíte do Palangy, pokračujte dále po železnici Klaipéda – Šiauliai – Vilnius. V Šiauliai se povinně zastavte a nevynechte unikátní Horu křížů. Z Vilniusu do Rigy opět využijte levného autobusu.

Noclehy

Zvažujete-li variantu s příletem do Finska, počítejte s vyššími cenami ubytování v Helsinkách, proto doporučujeme poohlédnout se spíše po pokojích či celých bytech ve službě Airbnb, na první rezervaci je sleva cca 500 Kč. Ubytovací kapacity v Pobaltí můžete řešit nejjednodušší cestou přes portál booking.com.

Z Helsinek do Petrohradu

Pokud svou cestu začnete v Helsinkách, mohli byste si cestu okořenit návštěvou Ruska, a to jeho nejpůsobivější metropole. K tomu můžete využít bezplatný 72 hodinový bezvízový vstup. Jak z Helsinek do Petrohradu vč. podmínek bezvízového vstupu se dozvíte z našeho diskuzního fóra.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2016-01-14T14:26:34+01:00

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce