Letní Pobaltí a Skandinávie z Prahy: Helsinky, Tallinn, Palanga, Riga - 3.238 Kč.

Před 2 lety

Jak akci využít?

Po delší době se vracíme s oblíbenými open-jaw letenkami z Prahy do celého Pobaltí včetně Skandinávie, které je možné zakoupit na téměř jakýkoli termín během letních prázdnin. Poznávací výlet napříč pobaltskými státy nadchne každého milovníka přírody, historie, ale třeba také architektury z doby socialistického realismu. V létě si určitě nenecháte ujít koupání v Baltském moři, ať už třeba v letovisku Jūrmala v Lotyšsku nebo na nekonečných plážích Kurské kosy v Litvě.

Na výběr máte několik variant open-jaw letenek. Záleží jen na vás, jak moc ze široka chce výlet pojmout. Vyhledali jsme pro vás tyto letenky:

  • Praha – Helsinky / Riga – Praha za 3.238 Kč rezervuj >>
  • Praha – Tallinn / Riga – Praha za 3.558 Kč rezervuj >>
  • Praha – Palanga / Riga – Praha za 3.558 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: celý rok 2016
  • Délka pobytu bez omezení
⇒ Před cestou můžete načerpat inspiraci z Daveova cestopisu s recenzí Air Baltic, který je doplněn úžasnými fotografiemi profesionální fotografky Michaely Zaňkové.

Letenka zahrnuje bezplatnou přepravu příručních zavazadel maximálních rozměrů 55×40×20 cm a hmotnosti 8 kg, dále si můžete vzít menší zavazadlo 30×40×10 cm, což může být kabelka, taška s nákupem z duty-free, brašna s notebookem či fotoaparátem apod. Na léto vám stačí pár lehkých věcí, proto byste si měli s příručními zavazadly bohatě vystačit. V opačném případě zaplatíte 35 euro za zavazadlo do 20 kg v každém směru, zavazadlo můžete přiobjednat kdykoliv na www.airbaltic.com.

Jak se přesunout mezi státy

Bude-li vaše cesta začínat v Helsinkách, musíte přeplout do Tallinnu. Na této vodní trase operuje několik lodních společností, jízdenky jsou k mání od 19 euro. Srovnání jízdenek na tomto webu.

Pozemní přesuny mezi Estonskem, Lotyšskem a Litvou vyřešíte jednoduše a levně autobusovou dopravou na linkách společnosti Simple Express či Lux Express, jízdenky koupíte dlouho dopředu za 3 eura, na každém spoji je většinou pět míst v nejnižší ceně. Běžně koupíte za 16 euro. Aktuálně jsou v prodeji jízdenky jen do 14. července. Pakliže budete začínat v Litvě, tedy přiletíte do Palangy, pokračujte dále po železnici Klaipéda – Šiauliai – Vilnius. V Šiauliai se povinně zastavte a nevynechte unikátní Horu křížů. Z Vilniusu do Rigy opět využijte levného autobusu.

Noclehy

Zvažujete-li variantu s příletem do Finska, počítejte s vyššími cenami ubytování v Helsinkách, proto doporučujeme poohlédnout se spíše po pokojích či celých bytech ve službě Airbnb, na první rezervaci je sleva cca 500 Kč. Ubytovací kapacity v Pobaltí můžete řešit nejjednodušší cestou přes portál booking.com.

Z Helsinek do Petrohradu

Pokud svou cestu začnete v Helsinkách, mohli byste si cestu okořenit návštěvou Ruska, a to jeho nejpůsobivější metropole. K tomu můžete využít bezplatný 72 hodinový bezvízový vstup. Jak z Helsinek do Petrohradu vč. podmínek bezvízového vstupu se dozvíte z našeho diskuzního fóra.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Yana

Ahoj Dave, omlouvám se, ze píšu sem. Jak se mám na tebe obrátit s dotazem?

Avatar uživatele baltak

Zkus to ve foru :)

Avatar uživatele baltak

Neni to nahodou duty-free? :D

Avatar uživatele lukas

Jo :-D Děkuji, jsem rád, že čteš naše příspěvky velmi důsledně ;-)

Avatar uživatele luckaten

Dobrý den, děkuju. Jen nemohu najít, jak se dostat z Helsinki do Rigy. Spíš mi všude nabízejí lety a ne ferry. (upředňostnuji ferry, protože myslím, že je levnější) Děkuji.

Musí se přes Tallin, ferry do Rigy z Helsinek snad ani nevyplouvá.

Avatar uživatele torpy68

My sme išli minulý rok týmto trajektom http://www.lindaline.fi/en/ Je to najrychlejsie a cena bola tuším 17€ /osoba.Boli sme vďaka CL minulý rok :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Na nákupy z Prahy do Londýna s odbaveným kufrem
-37 %

To budou fotky!

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Tam jsi ještě nebyl!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

To musíš vidět!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Litva  

Země čápů a pasoucích se krav

Litva (litevsky Lietuvos Respublika) sousedí s Polskem, Běloruskem, Lotyšskem a ruskou Kaliningradskou oblastí. Naleznete zde přívětivé obyvatele a zachovalou krajinu drobných zemědělců. Na své si přijdou milovníci lesů, jezer a cykloturistiky.

Průvodce pro Litva

Zavřít
Ikona pinu
Finsko  

Země tisíce jezer

Finsko neboli Suomi, země tisíce jezer a nekonečných lesů, která se nachází na severu Evropy. Jeho sousedé jsou Norsko, Švédsko a Rusko. Patří do širší skupiny skandinávských zemí (při striktním dodržení jsou zahrnuty jako Skandinávie jen země Norsko, Dánsko a Švédsko).

Návštěvou Finska však určitě neprohloupíte. Jakmile se pro výlet nebo dovolenou rozhodnete a strávíte zde pár dní nebo týdnů, vždy budete mít krásné vzpomínky. Ať už na krásnou a čistou finskou přírodu, nebo na dlouhé lesní stezky, v nichž jste úplně oproštěni od ruchu měst a vy si tak můžete vychutnat klid a pohodu, která se dá zpříjemnit ještě zchlazením v přírodním jezeře a opečením klobásky na ohni. 

Dobrodruzi, kteří mají rádi zimu, si určitě vyberou z nepřeberného množství běžkařských či sjezdařských tratí a občas i mrazu k -30 °C. Výborným využitím tohoto mrazu je ho spojit se saunováním, kdy z rozehřáté sauny na cca 90 °C můžete skočit rovnou do sněhu a vychutnat si krásný a nezapomenutelný pocit zchlazení. A možná zpestřit i pohledem na nebeskou oblohu a při troše štěstí i polární září. 

Průvodce pro Finsko

Zavřít
Ikona pinu
Estonsko  

Země lesů a bílých nocí

Estonsko je nejsevernější baltickou zemí. Jedná se o přímořský stát s více než 1.500 ostrovy. Sousedí s Lotyšskem a Ruskem, od Finska ho odděluje 80 km široký Finský záliv. Je nejmenším státem Baltiku s 1,3 milionem obyvatel (440.000 obyvatel žije v hlavním městě).

Estonsko se hned po obnovení nezávislosti v roce 1991 vydalo cestou skandinávských zemí a založilo svůj úspěch na rozvoji IT odvětví, ale stále se vypořádává s dlouhou historii pod ruskou nadvládou. Kombinace progresivního vývoje a sovětských památek vytváří zajímavou atmosféru spolu s vysokou úrovní angličtiny Estonců s komunitami starých Rusů, kteří mluví pouze rusky. Sousední země považují Estonce za pomalé, ovšem v dobrém smyslu. V hlavním městě Tallinnu se nikdo nikam nežene a víkendy jsou ve znamení lesa, sauny a klidu. Z baltických zemí je Estonsko na nejvyspělejší úrovni, například mají zákon nedovolující počítat s dluhem v ročním rozpočtu.

Průvodce pro Estonsko