Venkov Karpaty

Letní Rumunsko: letenky z Prahy do Bukurešti - 2.998 Kč.

26 komentářů
2015-02-03T09:08:04+01:00

O akci

Přestože se Rumunsko může chlubit bohatou historií, krásnou přírodou, pěknými městy a letovisky, patří všeobecně mezi opomíjenou zemi. Abyste se na vlastní kůži přesvědčili, že i Rumunsko má každému, co nabídnout, musíte se do něj samozřejmě vydat.

Výchozím bodem za poznáváním Rumunska může být v tomto případě jeho hlavní město, neboť právě do Bukurešti lze pořídit zpáteční letenky z Prahy za hezkou baťovku 2.998 Kč.

Výhodnost této nabídky ještě umocňuje fakt, že cestovní období zahrnuje i hlavní letní prázdniny, což může přijít vhod těm, kteří chtějí zamířit k černomořskému pobřeží a užít si pár dní slunění a relaxu v letovisku Mamaia.

  • Praha - Bukurešť za 2.998 Kč kalendář termínů >>
  • Cestovní období: únor - říjen 2015
  • Délka pobytu max. 14 dní
  • Prodej do 15. února
Budete cestovat s rumunskou národní aerolinií TAROM, u které je samozřejmostí přeprava odbaveného zavazadla do 23 kg a taktéž občerstvení během letu.

Po příletu do Bukurešti

Z letiště do centra města vedou dvě expresní autobusové linky, ta s číslem 780 má konečnou na stanici Gara de Nord, tedy na hlavním bukurešťském vlakovém nádraží. Druhá linka 783 končí v centru Bukurešti na Piața Unirii, což je takový středobod Bukurešti, odkud už v dáli zahlédnete druhou, po americkém Pentagonu, největší budovu na světě, kterou je Ceaușescův palác.

Zastávky autobusů jsou v přízemí na příletech, kde se taktéž nachází stánek RATB, ve kterém zakoupíte jízdenku na dvě jízdy těmito expresními linkami za 7 lei / 45 Kč. Jízdné na tyto linky je odlišné od toho standardního v systému bukurešťské hromadné dopravy.

V Bukurešti

V Bukurešti se můžete ubytovat v centru nebo u vlakového nádraží, neboť všechny pamětihodnosti a důležitá místa se nesoustředí v pomyslném jádru města. Pro snadnější poznávání města proto doporučuji využít turistický double decker autobus "Bucharest City Tour" s otevřenou palubou, který provozuje bukurešťský dopravní podnik. Jízdenku zakoupíte v autobusu za hotové nebo kartou za 25 lei / 160 Kč, platí 24 hodin od označení přiložením ke čtečce v autobusu. Tato autobusová okružní linka za vás víceméně naplánuje prohlídku Bukurešti, takže stačí jen vystoupit a zase nastoupit u každého důležitého bodu. Více informací poskytnou stránky RATB.

Pokud byste se chtěli v Bukurešti svézt metrem, musíte si pořídit jinou jízdenku, neboť systém podzemní dopravy provozuje jiná společnost.

Rumunská kuchyně

Výbornou typickou rumunskou kuchyni můžete ochutnat v jedné z šesti restaurací La Mama, které se nacházejí v různých částech Bukurešti. Ceny pokrmů odpovídají těm, na které jsme zvyklí z českých restaurací, takže se nemusíte bát průvanu v peněžence. Jídla jsou opravdu výborná a poctivá.

Přesunujeme se do Konstance

Pokud vám bude Bukurešť málo, sedněte na vlak nebo autobus a zajeďte si do přístavního a starobylého města Konstance, ve kterém najdete mnoho antických památek a historických budov, ať už jde o mešitu krále Karla I. či slavné Kasino na promenádě u přístavu. Na centrálním Ovidiově náměstí, jemuž dominuje socha básníka samého, se nachází významné archeologické muzeum, které nesmíte vynechat.

Jak jsem psal v úvodu, Konstanta je především o trávení příjemné dovolené u moře, a proto vaše kroky nejspíš povedou na 8 km dlouhou riviéru Mamaia, kde se soustředí mnoho hotelů a zábavních center. Najdete zde i delfinárium s malou zologickou zahradou, rovněž doporučuji navštívit.

Vlaky z Bukurešti do Konstance jezdí několikrát denně, doba jízdy činí cca 2 hodiny. Autobusy do Konstance jezdí velmi často, jednosměrné jízdné od 30 lei / 190 Kč, doba jízdy je asi 3 hodiny.

Všechny autobusy najdete na webu autobusového nádraží v Bukurešti.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-02-03T09:08:04+01:00

26 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Tomo
Tomo
před 8 lety

Pokud někdo létá pravidelně a jde to nakombinovat, tak vychází lépe platit Bukurešť - Praha - Bukurešť. S TAROMEM cca za 100 EUR, což odpovídá i této akci na opačný směr.

Avatar uživatele Lukas ing
Lukas ing
před 8 lety

Dobrý den, koupili jsme si s manželkou letenky jen pro sebe a nakonec jsme se rozhodli vzít sebou ještě 3 ročkního syna. Bohužel jemu nejde zakoupit samostatná letenka. Je problém když mu koupíme normálně dospělou? Díky za radu!

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Dobrý den, problém to není. A je to zřejmě jediné řešení, jinak byste museli původní letenky zrušit a koupit nové, což je z finančního hlediska nesmysl.

Avatar uživatele lukynator
lukynator
před 8 lety

Dobrý den, do kdy bude tato akce platit? Děkuji

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Lukáši, dle tarifních podmínek by měla platit snad do konce června :-)

Avatar uživatele kathie_prochi
kathie_prochi
před 8 lety

Dobry den, to znamena, ze se da letenka koupit az do konce cervna? To by bylo krasne :D

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Zuzko, tarifní podmínky neudávají platnost tarifu, proto se cena může kdykoliv změnit, proto jsem do příspěvku napsal "platnost do aktualizace tarifu". Červen jsme zmínil, neboť v tarifních podmínkách stojí, že musí být letenky vystaveny do 23. 6., ale loňského roku :-)

Avatar uživatele
Ivan
před 8 lety

No já čtu na stránkách TAROM prodejní období 2.-15. února 2015

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Ivane, díky za informaci, jsme zvyklí tyhle údaje číst z tarifních podmínek. Kolikrát nás ani nenapadne se podívat na web aerolinky :-)

Avatar uživatele
Ivan
před 8 lety

Jinak tam zmiňujou pro tuhle akci za stejné peníze i trasu Bukurešť - Ammán, ale přiznám se, ze jsem trochu hledal ale nenašel.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Zkoušel jsem se po těch letenkách dívat, je spousta termínů jako v případě linky Praha - Bukurešť, námátkově termín v květnu za 3 tis. - příklad

Avatar uživatele feb51998
feb51998
před 8 lety

Jak je to s max delkou pobytu u tohoto tarifu? Kdyz chci vybrat datumy vic jak 2 tydny, tak mi to nedovoli.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Délka pobytu max. 14 dní. Díky za upozornění, opraveno!

Avatar uživatele Tomo
Tomo
před 8 lety

Bukurešť je skvělá, taxíky levné. Není nutné jezdit MHD.

Avatar uživatele feb51998
feb51998
před 8 lety

S tema taxikama souhlasim. Nemam tu zkusenost z Bukuresti, ale z Cluj-Napoca a tam bylo opravdu lepsi vzit tago, nez cekat na MHD.

Avatar uživatele kathie_prochi
kathie_prochi
před 8 lety

Letam do Bukuresti kazdy tyden a muzu jen potvrdit, ze je to krasne mesto, i kdyz potrebuje trochu opravit. Taxik z letiste do stredu mesta Vas vyjde na maximalne 30 LEI (200 korun).Autobusy muzou byt tezsi na orientaci, ale da se zvladnout i to. Metro stoji 2 LEI (12 korun) jedna cesta, ale da se koupit celodenni asi za 60 korun a dostanete se metrem vsude.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Smím se zeptat, za jakou průměrnou cenu většinou pořídíte zpáteční letenku do Bukurešti a v jakém předstihu?

Avatar uživatele kathie_prochi
kathie_prochi
před 8 lety

Dobry den, kupuji letenky pres firemni portal (asi agentura) a cena na brezen a duben je v tomto momente kolem 170 EUR zpatecni letenka.

Avatar uživatele Niki _1
Niki _1
před 8 lety

Me to funguje pro délku pobytu cca tyden, dělám neco špatně?

Avatar uživatele
Ivan
před 8 lety

TAROM na webovkách píše, že je podmínkou cesta delší než 4 dny a nebo strávení noci ze soboty na neděli v cílové destinaci.

Avatar uživatele peyomwter
peyomwter
před 8 lety

Rad bych se dozvedel duvod cenzury prispevku Alese. Byla zde otazka na Lukase ci Davida. Prispevek byl smazan. Nevidim zadne haterstvi. Take byme zajimala odpoved na zmenu nazoru Tohle ale asi neprojde. Jak psal SAN "nehodici skrtnete".

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Nebyla to cenzura Aleše, ale chyba v komunikaci u nás :D včerejší situaci jsem vysvětloval u Austrálie.

Avatar uživatele feb51998
feb51998
před 8 lety

Ja myslel, ze do takoveho usmudlaneho a spinaveho mesta, s nefunkcni MHD, jak jsi me onehda rikal, radsi nepojedes a tedka se to tady vychvaluje. :):):)

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Aleši, mně se v Rumunsku libilo, stěžoval jsem si akorát na dopravu. Muselo dojit k nějakému komunikacnimu šumu :-)

Avatar uživatele feb51998
feb51998
před 8 lety

Asi jo. Ja jen jsem reagoval na komentar ohledne neupravenych chodniku, celkove spine a neprakticnosti MHD ohledne listku na metro a busy.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Aleši, neupravené chodníky a špínu najdeš v každém velkém evropském městě. Tyto věci jsme však rozebírali soukromě a nechápu, proč je tady rozebíráme.

Další akce