Venkov Karpaty

Letní Rumunsko: letenky z Prahy do Bukurešti - 2.998 Kč.

26 komentářů
2015-02-03T09:08:04+01:00

O akci

Přestože se Rumunsko může chlubit bohatou historií, krásnou přírodou, pěknými městy a letovisky, patří všeobecně mezi opomíjenou zemi. Abyste se na vlastní kůži přesvědčili, že i Rumunsko má každému, co nabídnout, musíte se do něj samozřejmě vydat.

Výchozím bodem za poznáváním Rumunska může být v tomto případě jeho hlavní město, neboť právě do Bukurešti lze pořídit zpáteční letenky z Prahy za hezkou baťovku 2.998 Kč.

Výhodnost této nabídky ještě umocňuje fakt, že cestovní období zahrnuje i hlavní letní prázdniny, což může přijít vhod těm, kteří chtějí zamířit k černomořskému pobřeží a užít si pár dní slunění a relaxu v letovisku Mamaia.

  • Praha - Bukurešť za 2.998 Kč kalendář termínů >>
  • Cestovní období: únor - říjen 2015
  • Délka pobytu max. 14 dní
  • Prodej do 15. února
Budete cestovat s rumunskou národní aerolinií TAROM, u které je samozřejmostí přeprava odbaveného zavazadla do 23 kg a taktéž občerstvení během letu.

Po příletu do Bukurešti

Z letiště do centra města vedou dvě expresní autobusové linky, ta s číslem 780 má konečnou na stanici Gara de Nord, tedy na hlavním bukurešťském vlakovém nádraží. Druhá linka 783 končí v centru Bukurešti na Piața Unirii, což je takový středobod Bukurešti, odkud už v dáli zahlédnete druhou, po americkém Pentagonu, největší budovu na světě, kterou je Ceaușescův palác.

Zastávky autobusů jsou v přízemí na příletech, kde se taktéž nachází stánek RATB, ve kterém zakoupíte jízdenku na dvě jízdy těmito expresními linkami za 7 lei / 45 Kč. Jízdné na tyto linky je odlišné od toho standardního v systému bukurešťské hromadné dopravy.

V Bukurešti

V Bukurešti se můžete ubytovat v centru nebo u vlakového nádraží, neboť všechny pamětihodnosti a důležitá místa se nesoustředí v pomyslném jádru města. Pro snadnější poznávání města proto doporučuji využít turistický double decker autobus "Bucharest City Tour" s otevřenou palubou, který provozuje bukurešťský dopravní podnik. Jízdenku zakoupíte v autobusu za hotové nebo kartou za 25 lei / 160 Kč, platí 24 hodin od označení přiložením ke čtečce v autobusu. Tato autobusová okružní linka za vás víceméně naplánuje prohlídku Bukurešti, takže stačí jen vystoupit a zase nastoupit u každého důležitého bodu. Více informací poskytnou stránky RATB.

Pokud byste se chtěli v Bukurešti svézt metrem, musíte si pořídit jinou jízdenku, neboť systém podzemní dopravy provozuje jiná společnost.

Rumunská kuchyně

Výbornou typickou rumunskou kuchyni můžete ochutnat v jedné z šesti restaurací La Mama, které se nacházejí v různých částech Bukurešti. Ceny pokrmů odpovídají těm, na které jsme zvyklí z českých restaurací, takže se nemusíte bát průvanu v peněžence. Jídla jsou opravdu výborná a poctivá.

Přesunujeme se do Konstance

Pokud vám bude Bukurešť málo, sedněte na vlak nebo autobus a zajeďte si do přístavního a starobylého města Konstance, ve kterém najdete mnoho antických památek a historických budov, ať už jde o mešitu krále Karla I. či slavné Kasino na promenádě u přístavu. Na centrálním Ovidiově náměstí, jemuž dominuje socha básníka samého, se nachází významné archeologické muzeum, které nesmíte vynechat.

Jak jsem psal v úvodu, Konstanta je především o trávení příjemné dovolené u moře, a proto vaše kroky nejspíš povedou na 8 km dlouhou riviéru Mamaia, kde se soustředí mnoho hotelů a zábavních center. Najdete zde i delfinárium s malou zologickou zahradou, rovněž doporučuji navštívit.

Vlaky z Bukurešti do Konstance jezdí několikrát denně, doba jízdy činí cca 2 hodiny. Autobusy do Konstance jezdí velmi často, jednosměrné jízdné od 30 lei / 190 Kč, doba jízdy je asi 3 hodiny.

Všechny autobusy najdete na webu autobusového nádraží v Bukurešti.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-02-03T10:08:04+01:00

26 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce