Lotyšsko

Letní Skandinávie a Pobaltí z Prahy - 3.384 Kč.

23 komentářů
2015-03-03T09:52:09+01:00

O akci

Nebuďte skromní a užijte si léto putováním po Skandinávií a Pobaltí, aniž byste se museli vracet z místa na místo. Cestu započnete ve Finsku a ukončíte koupáním v Lotyšsku na písečných plážích v Jūrmale, mezitím se samozřejmě zastavíte také v Estonsku. Pokud by vám to bylo málo, můžete se do Prahy klidně vracet až z Vilniusu.

Letenka, jež umožňuje podniknout během letních prázdnin takovouto cestu vyjde na krásných 3.384 Kč.

Letenka zahrnuje bezplatnou přepravu kabinového zavazadla maximálních rozměrů 55 × 40 × 20 cm a hmotnosti 8 kg. Zapsané zavazadlo, přepravu kola a další služby můžete doobjednat na webu dopravce Air Baltic přes správu rezervace nebo o ně zažádáte přes tento formulář.

Nedaří se vám nalézt požadovaný termín, napište si do komentářů níže, rádi vám pomůžeme.

Z Helsinek do Tallinnu

Spojení mezi těmito metropolemi zajišťuje několik dopravců, srovnání cen v požadovaných termínech učiníte prostřednictvím tohoto webu. V letním období zajišťuje nejrychlejší spojení společnosti Linda Line. Jednosměrné jízdné začíná na 17 eurech. Přeprava kola je za příplatek.

Z Tallinu do Rigy a do Vilniusu

Pro tyto trasy seženete nejlevnější lístek na webu autobusového dopravce Simple Express, jízdenka v akci nebo předprodeji vyjde na každou cestu i na 3 eura, aktuálně jsou ceny 13 €. Jízdenky nemusíte kupovat nyní, vyčkejte na nějakou promo nabídku.

Ubytování

Ubytování v Pobaltí je ve znamení cen, na které jste zvyklí z Čech, proto se nemusíte příliš omezovat ve výběru. Přenocování v Helsinkách bude určitě o něco nákladnější, proto zkuste zapátrat v široké nabídce hostelů. Pokud vás bude na cestách více, zvažte možnost individuálního ubytování přes server Airbnb, k nalezení bývají zajímavé a netradiční nemovitosti. Na první rezervaci obdržíte bonus 614 Kč.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-03-03T10:52:09+01:00

23 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Roman _7
Roman _7
před 8 lety

Ahoj Když se koukám na tu verzi s návratem přes Vilnius, tak je tam vždy let s přestupem v Rize kdy přiletíš večer ale odlet je až druhý den odpoledne. Je v takovém případě ubytování v letištním hotelu v ceně nebo se musí přespat ve městě nebo v letištní hale? Díky

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Ahoj Romane, určitě jsou i varianty s krátkým mezipřistáním, něco ti klidně najdu, napiš mi termín. A kdyby se nedalo, nocleh či hotel si musíš zajistit sám, klidně můžeš přespat ve městě :-)

Avatar uživatele Roman _7
Roman _7
před 8 lety

Předběžně jsem hledal lety v termínech kolem 24-7.-3.8.2015. Ceny 3100 nebo 3400 jsou pěkné akorát řeším tu odletovku jestli Vilnius nebo Riga.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Kolem těchto termínů jsou ty nejlevnější tarify celkem vyprodané, jako ideální se mi jeví termín 29.7.-9.8., oba směry s krátkými přestupy - rezervace

Avatar uživatele torpy68
torpy68
před 8 lety

My sme ešte stihli kúpiť termín 28.7.-3.8. za 3100Kč s hodinovým prestupom v Rige takže super.Ďakujem za Vašu prácu ktorá nám umožnuje vidieť veľa miest vo svete za prijateľné peniaze :)

Avatar uživatele pietro.medici
pietro.medici
před 8 lety

Zdravím, pro mne zajímavá nabídka. Rád bych si ale přibral jízdní kolo. Koukal jsem na web dopravce a pokud bych si letenku zabukoval přes vaši stránku, měl bych doplácet nějakých 40 EUR. Tahle cena je ale za 1 cestu nebo celkově ? Mám zájem letět trasu Praha - Helsinki x Riga - Praha

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Petře, poplatek je v každém směru, přeprava kola Vás tedy vyjde na 80 €

Avatar uživatele a.mazankova
a.mazankova
před 8 lety

Ahoj, chtela bych se zeptat. Kdyz budu mit zpatecni letenku Prg - Hel (s prestupem v Rize) a Vno - Prg (s prestupem v Rize), stalo by se neco pokud bych nenastoupila let Riga - Helsinky? Zrusil by se mi zpatecni let?

Avatar uživatele Vendy
Vendy
před 8 lety

Ahoj, přesně tak, tento segment není možné vynechat, zrušil by se Ti zpáteční let.

Avatar uživatele xlc
xlc
před 8 lety

Ahoj, máte někod zkušenosti z výletem do Petrohradu z Rigy/Helsinek trajektem? Díky!

Avatar uživatele Koubkova.Michaela
Koubkova.Michaela
před 8 lety

Ahoj,mam..pokud ti staci tri dny,tak nepotrebujes vizum :-) jinak mam znamyho,co organizuje tento vylet pro studenty,co jsou ve Finsku na Erasmu a neni to zas tak drahy..velice doporucuji

Avatar uživatele travis.bickle1
travis.bickle1
před 8 lety

Trasa PRG-HEL a poté VNO-PRG se dá třeba na přelomu července a srpna nakombinovat i levněji. Např. 29.7. PRG-HEL s Norwegian za 56,5 Euro a 9.8. VNO-PRG za 47 Euro s Air Lithuanica, což by mělo být pod 3000 CZK... těch možností a kombinací v různých směrech je tam víc, kdy se dá dostat na lepší peníz než s Air Baltic, jen to chce trošku pohledat...

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Fantazii se meze nekladnou, nicméně já bych letenku s Air Lituanicou neriskoval, tato letecká společnost se potácí v problémech, často ruší spoje, mění časy atd., nechtěl bych mít kvůli tomu nabourané plány. Takto je vše na jedné letence s garancí přestupu.

Avatar uživatele veronika.markova
veronika.markova
před 8 lety

Dobrý den, mám nejspíš hloupý dotaz, ale jak se dostanu z Helsinek zpět do Riggy na zpáteční let? Diky V.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Dobrý den, o tom celý příspěvek je, že se z Helsinek přesunete až do Rigy po vodě a po zemi.

Avatar uživatele davitkovski
davitkovski
před 8 lety

Myslím, že jste si nerozuměli. Slečna má totiž zato, že se musí vracet do Helsinek na zpáteční let. Akce je to zajímavá právě proto, že nemusíte Veroniko. Přiletíte do Helsinek, trajektem doplujete do Estonska a nakonec odletíte zpět do Prahy z lotyšské Rigy.

Avatar uživatele linda.skalova
linda.skalova
před 8 lety

Asi jsem natvrdlá, mohl by někdo prosím napsat příklad, jak by to mohlo vypadat? Taky mi to úplně hlava nebere, i když chápu, v čem je akce skvělá, zajímala by mě přímo praxe :D

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Lindo :-) Je to všechno víceméně popsáno v příspěvku. Přiletíš do Helsinek, prohlídneš, případně přespíš, sedneš na trajekt a za dvě hodiny vystoupíš v Tallinnu, prohlídneš, přespíš, sedneš na autobus a pojedeš do Rigy, prohlídneš, přespíš, nasedneš do letadla a fičíš zpátky do Prahy :-) Na mapě to může vypadat takto http://www.rome2rio.com/trip/6cBw9T

Avatar uživatele linda.skalova
linda.skalova
před 8 lety

Děkuji :)

Avatar uživatele Kickassone
Kickassone
před 8 lety

Lukas bude cekat v Helsinkach s ceduli a s ruzovym destnikem a bude ukazovat cestu :-D

Avatar uživatele linda.skalova
linda.skalova
před 8 lety

:D :D :D skvělý

Avatar uživatele S4TW
S4TW
před 8 lety

Když zkouším jen Rigu, tak je letenka o 2000,- dražší, jak je to možné? :-)

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Jde o to, že tarify s přestupem jsou pár stovek levnější, než na přímý let Praha-Riga, proto je výsledná cena taková.

Další akce