Poznaň

Letní výlet do Polska za památkami a k moři: Vratislav, Varšava, Gdaňsk a Krakov z Prahy - 1.335 Kč.

8 komentářů
2016-05-09T13:27:25+02:00

O akci

Léto je za skoro za dveřmi, tak proč si už teď nenaplánovat nějaký levný výlet za městskou turistikou a koupáním v moři. Nemusíte kvůli tomu cestovat přes půl Evropy, stačí zajet do sousedního Polska, které vás nadchne stejně jako kterákoliv jiná evropská země, a přitom nemusíte utratit desetitisíce.

Pokud vás Polsko láká, třeba najdete inspirace v našem dnešní tipu na letní putování všemi kouty této země. Využijete k tomu kombinaci levných jízdenek a letenek, za které zaplatíte necelé půl druhé tisícovky.

Příkladem může být itinerář, který zahrnuje návštěvu Vratislavi, Varšavy, Gdaňsku a Krakova během červencových dní. Pro cestu započatou v Praze budete potřebovat:

  • 01. července / jízdenku Praha – Vratislav za 290 Kč se Student Agency
  • 03. července / letenku Vratislava – Varšava za 19 zł / 116 KčRyanairem
  • 05. července / letenku Varšava – Gdaňsk za 19 zł / 116 KčRyanairem
  • 08. července / letenku Gdaňsk – Krakov za 85,32 zł / 523 KčRyanairem
  • 10. července / jízdenku Krakov – Praha za 290 Kč se Student Agency
Cestu si můžete takto naplánovat kdykoli během léta, letenky i jízdenky jsou ve stejných cenách. Kdybyste chtěli vyrazit dříve, jízdenku z Prahy do Vratislavi byste museli shánět u Lux Expressu nebo u dopravce Polskibus. Na lety s Ryanairem si můžete vzít bezplatně dvě příruční zavazadla 55×40×20 cm / 10 kg a 35×20×20 cm. Doprava na letiště ve Vratislavi obnáší jízdu autobusem č. 106 za 3 zloté, z letiště Modlin ve Varšavě do centra se dopravíte společností Modlinbus za 18 zlotých tam i zpět. Z gdaňského letiště do města můžete nově využít vlakového spojení, jízdenka vyjde na 6 zlotých.

Vratislav

První zastávkou bude nejstarší polské město a někdejší hlavní město Slezska a Dolního Slezska. Vratislav nabízí nejen spoustu historických památek, ale mnoho dalších aktivit. Najdete tu akvapark, zoologickou zahradu s oceanáriem. Ve Vratislavi si budete možná připadat jako v Benátkách, neboť se tu nachází nespočet mostů, lávek, které propojují oba břehy Odry, ale jsou také spojnicemi mezi několika ostrovy. Lodní výlety po řece nabízí několik společností.

Varšava

Hlavní město Polska v posledních letech zažívá nebývalý rozmach, moderní výškové budovy tu rostou jako houby po dešti, proto má Varšava na první pohled tak kosmopolitní ráz. Varšavě každopádně dominuje Palác kultury a vědy, který vás tak trošku zavede do minulosti. Procházky Starým městem už jsou takovou třešničkou na dortu. I Polsko má svou Prahu - Pragu! Ne, nebojte se, není to název města, ale městské části Varšavy na druhém břehu Visly.

Gdaňsk a okolí, Helská kosa

Návštěvě tohoto bývalého hanzovního města, které patří spolu s Gdyní a Sopoty do tzv. Trojměstí, věnujte nejvíce času. Gdaňsk je zlatým hřebem programu, stačí jen projít Zlatou bránou a kochat se Starým městem, na náměstí Długi Targ narazíte na Neptunovu fontánu. Jakmile projdete Zelenou bránou, octnete se na velmi krásném nábřeží, které je lemováno historickými budovami a hlavně vám hned padne do oka starý přístavní jeřáb – Żuraw. I v Polsku si postavili své „londýnské oko“, které se tu jmenuje Ďábelský mlýn. Nachází na druhém břehu Motławy a zahlédnete ho už z dálky. Gdaňsk je také výchozím bodem pro plánování výletů do okolí. Kromě návštěvy Gdyně a Sopot si nesmíte nechat ujít Helskou kosu. Jde o úzký 35 km dlouhý poloostrov, který má v nejužším místě pouhých 150 m. Koncovým bodem Helské kosy je město Hel. V letním období spojuje Gdaňsk a Hel tzv. Tramwaj wodny, jde o nejrychlejší spojení. Po silnici i železnici se do Helu dostanete také. Helská kosa je skvělým místem pro relaxování a koupání v Baltském moři, po celé délce je lemována písčitými plážemi.

Krakov

Toto královské město snad ani nemusíme nijak zvlášť představovat. Bývalé hlavní město Polska se dá bez nadsázky přirovnat k Praze. Najdete tu tolik pamětihodností, že je záhodno v Krakově strávit jeden celý den, abyste stihli to nejdůležitější, doporučujeme však alespoň dva dny. Z Krakova můžete podniknout výlety do solných dolů Wieliczka či nechvalně proslulé Osvětimi.

Z vlastní zkušenosti vám mohu potvrdit, že je Polsko úžasná země, do které se kdykoli rád vracím, na některá místa i opakovaně. Najedete tu srdečné lidi i skvělou kuchyni. Polsko je ve všech směrech zárukou levné a bezpečné dovolené.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2016-05-09T14:27:25+02:00

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce