Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nevšední destinací kam se lze o letních prázdninách vydat je jistě ostrovní stát Malta. Vykoupat se v průzračné laguně, navštívit historické město Mdina nebo vesničku Pepka námořníka můžete jedině na Maltě.

Aktuální promo ceny na trase Praha - Malta nabízí španělský dopravce Iberia, který prodává lety operované Vuelingem již za 3.882 Kč, dostupnost je omezená - proto s rezervací příliš neotálejte. Výhodou rezervací letenek přes Iberii je zavazadlo v ceně.

Nejlevnější letenky jsou s odletem 1.července a variabilní délkou pobytu. Některé termíny však zahrnují přenocování na letišti v Římě. Rezervovat v EUR můžete přímo přes web dopravce Vueling, kde naleznete více termínů avšak bez zavazadel.

Chcete-li po cestě strávit pár dní v Římě, rezervujte letenky odděleně přes Vueling.com

Malta je členem EU, při cestě Vám tedy postačí občanský průkaz a eura. Zaparkovat auto u letiště v Praze můžete u společnosti Goparking.cz u kterých uplatníte promo kód CLC001.

Dovolená na Maltě

Malta je maličký ostrov, vesměs si vystačíte s místní autobusovou sítí, která začíná i končí v hlavním městě Valleta. Mezi nejvýznamnější oblasti, kde hledat ubytování patří následující tři lokality: Nejnižší cena za pokoj a noc se pohybuje mezi 600 - 900 Kč. Procestovat ostrov křížem krážem díky vypůjčenému automobilu. Vyzvednutí i vrácení provedete před / po příletu na letišti na Maltě. Auto na týden můžete mít od 2.000 Kč. Srovnejte si ceny půjčení auta na letišti Luqa.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele mesialbum
mesialbum

Autobusem se člověk dostane všude. Autem je to rychlejší, na druhou stranu v aglomeraci mezi Vallettou a St. Julian´s bývá problém zaparkovat. Jo a jezdí se tu vlevo :o) Kromě Italů jsem tu jeden z mála s volantem na "špatné" straně. Ale s českou SPZ zaručeně jediný :o) Pro běžného turistu ale bohatě stačí autobusová doprava, která je levná a v turistických oblastech jezdí téměř neustále. Pokud byste potřebovali nějaké informace, fotky, snad pomůže web http://www.mesialbum.wz.cz/

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele creyman
creyman

Historická města jsou tam mnohá, ale to nejzajímavější je Mdina. Luqa je "jen" městečko u letiště. Jinak mimo sezónu auto doporučuji, je to rychlejší komfortnější a levné, měl sem ho na Maltě půjčené už mnohokrát. Teď v lednu čtyři dny za 1 700,- s půlkou nádrže, vrátit prázdné :-) Uznávám, že síť busů nabízí spojení naprosto také luxusní.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jasně, máš pravdu :) bývalé město je Mdina.. nevím kde jsem vyštrachal Luqu.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele dsfsfsd
dsfsfsd

Autor nebyl na Maltě! Směšný propagovat zisk přes autopůjčovnu, když na Maltě jsou levné a dostupné autobusy.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Díky za informaci, na Maltě jsem byl, pravdě několik let zpátky to je, tehdy se ještě tahalo za šnůrku ke zvonku aby řidič zastavil.. Doporučuji lépe číst... "Malta je maličký ostrov, vesměs si vystačíte s místní autobusovou sítí, která začíná i končí v hlavním městě Valleta."

před 8 lety
Avatar uživatele kokos
kokos

Milý pane M. , místo aby jste byl rád za to , že dostanete zdarma bez sebemenšího úsilí hledání tip na cestovatelský zážitek, budete to kritizovat . Nikdo Vás k ničemu nenutí tak neosočujte. Takové lidi jako Vy je třeba nakopat do prd...

před 8 lety
Avatar uživatele Kickassone
Kickassone

Njn typickej cech.. :) Jinak souhlas kohout.. Kazdej kdo byl autobusem v Bulharsku je dneska expert na Thajsko a vsechno vi nejlip :-D

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Jambiani
ušetříš až 39%
Tam jsi ještě nebyl!
Enna
ušetříš až 71%
To bude jízda!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Tam jsi ještě nebyl!
Skaftafell
ušetříš až 30%
Tam chceš!
5284 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Comino
Malta

Rozmanitý ostrovní stát ve Středozemním moři

Málokterý ostrov ve Středozemí toho může nabídnout tolik jako Malta. I přes to, že se jedná o nejmenší stát v Evropské unii a s rozlohou 316 kmdokonce 10. nejmenší na světě, naleznou tu své snad všechny věkové skupiny s rozličnými zájmy.

Rodinám s dětmi poskytne moře, pláže, teplo, slunce, mladším rušný noční život a starším naopak klid ve slunci souostroví. Na každém rohu na vás navíc bude dýchat bohatá historie se všudypřítomnými památkami, které ani nestihnete všechny projít. To vše pouhé 2,5 hodiny letu z Prahy.

Maltské souostroví se skládá ze tří obydlených ostrovů, z nichž každý nabídne jedinečné zážitky a i přes svoji (ne)velikost vás zabaví klidně na týden.

Malta leží ve stejném časovém pásmu jako ČR.

Průvodce pro Malta