Makedonie

Léto v Makedonii (Ohridské jezero, kaňon Matka) s letenkami z okolí ČR - 540 Kč.

7 komentářů
2016-05-04T16:12:06+02:00

O akci

Na víkend do Skopje a k jezeru Matka nebo týdenní dovolená v kombinaci s koupáním v Ohridském jezeře? Výběr bude na vás a díky levným letenkám společnosti Wizz Air i příjemnou variantou k monotónním dovoleným v Bulharsku či Chorvatsku. Levné letenky do Skopje jsou k dostání během června, o něco dražší do 1.000 Kč pak naleznete i během letních prázdnin. K dosažení nejnižší ceny budete potřebovat členství WDC.

  • Norimberk - Skopje od 20 € / 540 Kč rezervuj na wizzair.com
  • Bratislava - Skopje od 30 € / 810 Kč rezervuj na wizzair.com
  • Cesty bez omezení
  • Dostupnost dle obsazenosti spojů
U Wizz Air máte v ceně malé příruční zavazadlo s rozměry 42x32x25 cm. Větší je za 9 euro, zapsané zavazadlo za 25 eur v jednom směru.

Centrum Skopje

Při svém putování napříč Makedonií se zastavte i na jeden den v hlavním městě. Skopje vás uvítá kýčovitým centrem, které svou historickou tváří jen klame. Většina památek a budov byly totiž vybudované v současném století. To upřímně nevadí tomu, abyste si celé centrum v klidu prošli a večer se zaposlouchali do symfonických skladeb linoucí se z reproduktorů podél břehu řeky Vardar. Noční centrum je úchvatně osvětlené.

Kříž tisíciletí a kaňon Matka

Na celodenní výlet ze Skopje se vydejte zrána na horu Vodno, kde naleznete vyhlídku pod Křížem tisíciletí, kam se dopravíte místní autobusovou linkou (Millenium Cross) a dále lanovkou. Pokračujte turistickou trasou dlouhou 13 kilometrů k jezeru Matka.

Kaňon láká turisty k plavbám v kajaku či treku podél vody za místními kostelíky. Zpět do Skopje pojedete znovu autobusem.

Ohridské jezero

Při delším pobytu v Makedonii doslova neváhejte a vydejte se do města Ohrid ležícího u stejnojmenného jezera. Letní dovolenková destinace nabídne spoustu pláží se scénickým výhledem na okolní pohoří. Jižně od Ohridu se lze vypravit i na průzkum národního parku Galičica.

Do Ohridu jezdí téměř každou hodinu autobusy při ceně do 10 eur, cesta trvá 3 hodiny.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2016-05-04T17:12:06+02:00

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce