Jak akci využít?

Jestliže cíleně vyhledáváte masovým turismem nepolíbené země, zkuste zamířit na sever Afriky, do země přírodních krás, nekonečné Sahary s oázami, historie a především velké pohostinnosti, tou zemí je Alžírsko. Právě do Alžírska a jeho hlavního města jsme našli letenky s velmi atraktivní cenou, která rozhodně vybočuje z průměru.

Zpáteční letenky z Mnichova do Alžíru se španělskou Iberií jsou dostupné za 3.586 Kč. Za tuto cenu jsou letenky dostupné na vybrané termíny v dubnu a květnu a pak na podzim.

Tarif Iberie je bez bližích omezení, není stanovena minimální/maximální délka pobytu. Prodej letenek v daném tarifu do vyprodání.

V ceně letenky je bezplatná přeprava standardního odbaveného zavazadla do max. hmotnosti 23 kg.

Víza do Alžírska

Pro občany ČR platí pro vstup na území Alžírska vízová povinnost. Žádost o vízum je potřeba osobně podat na Alžírském velvyslanectví v Praze. Poplatek za vízum pro pobyt do 90 dní činí 1.800 Kč.

K vyřízení turistického víza bude potřebovat:

  • Platný pas (minimálně 6 měsíců) se třemi volnými stránkami.
  • Žádost o vízum ve 2 vyhotoveních, která bude správně vyplněná a podepsaná žadatelem
  • 2 nové a stejné fotografie pasového formátu.
  • Doklad o cestovním pojištění
  • Pozvání od osoby, která žadatele zve do Alžírska, nebo potvrzení o rezervaci hotelu.
Informace převzaty z webu Alžírského velvyslanectví, kde je taktéž ke stažení žádost o vízum.

[start][odlet]Mnichov[/odlet][mezikrok][muc][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele petr.nicek
petr.nicek

V Alžíru jsem strávil 7 let života a je to úžasná země, byť momentálně spíš pro odvážné individuální cestovatele. Doporučuji. Petr

před 5 lety
Avatar uživatele stanleys
stanleys

Mohl bych ziskat nejake dalsi informace tykajici se cestovani?

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele saprinus
saprinus

Je to absolútna pecka a kebyže nemám už zaplnený kalendár na 2015 tak to okamžite vezmem. Termíny sú skvelé. Slováci musía pre viza do Viedne, ale to je v pohode. Treba si na jednu dve noci zarezervovať hotel v Alžíri, potom to zrušiť. Na thorntree.lonelyplanet.com sú recentné správy o Alžírsku. De facto, okrem oblasti Grande Kabylie a hlbokého juhu je celá krajina prostá problémov i turistov, je tam lacno a ľudia sú priateľskí a privetiví. Moja veľká túžba. Prezident je na zomretie-treba ísť kým žije, pretože potom može nastať všeličo. Skutočnú moc v Alžírsku má však armáda, ktorá kontroluje bohatstvo zeme: ropu atď. Ľudia sú chudobní a držaní nakrátko. Aj tak, toto je úplná pecka cena aj destinácia.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele jan.zubaty
jan.zubaty

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje vzhledem k přetrvávajícímu riziku bezpečnostních incidentů, a to včetně teroristických útoků a únosů, dbát při cestách do země velké opatrnosti a dodržovat zvýšené zásady individuální bezpečnosti. V Alžírsku přetrvávají nebezpečí a rizika spojená s individuální turistikou. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto striktně nedoporučuje pohyb mimo městské aglomerace na severu země za účelem provozování individuální turistiky v neobydlených místech, které nejsou pod stálou kontrolou místních bezpečnostních složek. Do jižních oblastí cesty nedoporučujeme. Nabádáme ke zvýšené ostražitosti a dodržování elementárních bezpečnostních pravidel i ve městech (nepohybovat se nikde sám bez průvodce). Cestovatelé a pracovníci obchodních společností jsou alžírskou stranou striktně žádáni, aby o svých přesunech po Alžírsku informovali – rovněž ve vlastním zájmu – místní policii, případně četnictvo. Cestovatele vybízíme, aby tento požadavek respektovali. Doporučujeme tudíž ve spolupráci s místním partnerem či zvoucí osobou informovat předem o itineráři cesty místní policii. Rovněž je vhodné registrovat se před cestou do Alžírska v databázi DROZD (http://drozd.mzv.cz) a před příjezdem do země konzultovat zastupitelský úřad ČR v Alžíru. http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/alzirsko_bezpecnostni_situace.html

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele Baruse
Baruse

Zrovna včera dávali o oblasti severní Afriky zajímavý dokument: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10609313828-kolem-sveta-po-obratniku-raka/214382558180002/

před 5 lety
Avatar uživatele dziny
dziny

Jj ten byl super a zrovna jsem si říkala, že bych se tam jela podívat :)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 74%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 25%
Honem, dokud jsou místa!
Na slunnou Floridu v zimě z Prahy
9 336 Kč
2019-11-15T11:07:57+01:00 1 komentář
ušetříš až 67%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 54%
Tam jsi vždycky chtěl!
4572 starších akcí
Zavřít boční panel
Alžírsko

Země, kde se zastavil čas

Alžírsko, anglicky Algeria, se rozprostírá na severu Afriky na pobřeží Středozemního moře a se svou rozlohou 2 miliony km2 je největším státem Afriky a desátou největší zemí na světě. Na severovýchodě sousedí s Tuniskem, na východě s Lybií, na jihu s Nigérií, na jihozápadě s Mali a Mauritánií a na západě se Západní Saharou
a Marokem. 

Ačkoli zde donedávna panoval výjimečný stav způsobený občanskou a politickou situací, v poslední době se Alžírsko stává zajímavou destinací pro turisty. Pravděpodobně tomu napomohli odvážní cestovatelé, kteří do Alžírska zavítali, a díky nim se zvětšilo povědomí o krásných římských památkách a obrovských písečných dunách pouště Sahary. Nyní se Alžírsko pomalu vrací zpět na cestovatelské mapy. Alžírsko je domovem Berberů a Tuaregů, kteří vývoj pozorovali ze svých horských a pouštních útočišť. Alžírská Sahara je nejkrásnější částí největší pouště světa s nekonečnými panoramaty, starým skalním uměním a vesnicemi v oázách.

Alžírsko je levná země, kde je teplo, hezká krajina a příroda, dobré zdravé jídlo a kdo umí francouzsky, tak se zde bez problémů domluví. Na druhou stranu to není země pro vyznavače pohodlí. V některých situacích je třeba zachovat chladnou hlavu a uvědomit si, že kultura, do níž jste přijeli, je zcela odlišná a mnohdy až anarchistická.

Určitě by vás neměl překvapit letící kámen do okna vlaku, pokus některého z místních o okradení nebo zdlouhavé vyptávání policie, co je účelem vaší cesty. Pro ty, kteří to dokážou skousnout, nabízí Alžírsko krásnou krajinu s mnohými antickými památkami, které nejsou prakticky vůbec turisticky okoukané.

Průvodce pro Alžírsko