Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nekonečné pláže, zábavní parky nebo také bujarý noční život, to je prosluněná Florida. Super cena za zpáteční letenku z Lipska do Miami vás určitě o návštěvě floridského poloostrova přesvědčí velice snadno.

Rezervuj letenku Lipsko – Miami:

Tarifní podmínky:
 • Cestovní období: 1.11.2014 - 22.3.2015 (mimo 16.12. – 6.1.)
 • Délka pobytu max. 3 měsíce
 • Omezení prodeje: do vyprodání nebo aktualizace
Změnu termínu nebo počtu cestujících na letuška.cz provedete kliknutím na "Změnit". S nalezením vhodného termínu vám rádi pomůžeme, napište si do komentářů níže.

Hotely jsou levnější mimo Miami

Ačkoliv je Miami jistě snem každého, kdo míří na Floridu, počítejte s tím, že ceny za ubytování jsou v této lokalitě mnohonásobně vyšší, než například jen o pár kilometrů severněji ve Fort Lauderdale a West Palm Beach.

Shlédněte nabídku dostupných hotelů v: Miami BeachFort LauderdaleWest Palm Beach či Boca Raton.

[start][zeme]USA[/zeme][odlet]Lipsko[/odlet][mezikrok][usa][lej][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele TomLi
TomLi

Tuto akci jsem využil s priatelkou letos v únoru a bombaaaa:)kupujeme znovu!!!diky cestujlevne!

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele kovalovsky.m
kovalovsky.m

Zdravim, mel bych dotaz zda se jeste do konce leta objeví nejaka akce na letenky pro zari do usa z prahy s tim, ze by byl prilet na vyhodni pobrezi a odlet na zapadni( nebo opacne) diky moc za odpoved

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 11009 komentářů
 • Poslat zprávu

S akcemi už nepočítej, září je za rohem.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Kickassone
Kickassone

Ahoj, jde prosim v tom tarifu udelat stopover v Atlante po ceste tam? diky

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Ahoj, podle tarifních podmínek je možný 1 stopover jen v Evropě, samozřejmě za zvýšenou cenu.

před 8 lety
Nuny

U některých pozdějších datumů tam byl stop-over v ATL na 22h.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 11009 komentářů
 • Poslat zprávu

Crazy přestupy má vyfiltrovaný pták http://bit.ly/1ke4Abr ;)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Jackub
Jackub

Zdravím, na říjen by nějaká podobná akce nebyla ? :) začátek října cca 1-13 +- ? Bohužel letenky do NY za 9 500 kč jsem nestihl :( děkuji za info.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Vesnička Pepka námořníka
ušetříš až 75%
Tam chceš!
Želva v Abu Dabbab, Marsa Alam
ušetříš až 11%
Všude dobře, co doma!
Náměstí Dam
ušetříš až 36%
Honem, dokud jsou místa!
Maják v Málaze
ušetříš až 58%
To musíš vidět!
5288 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké