Levné letenky z Prahy do Istanbulu - 2.125 Kč.

Před 3 lety

Jak akci využít?

Konstantinopol, Cařihrad či Byzantion, tolik pojmenování nese úžasné město rozkládající se na dvou kontinentech, které od sebe odděluje bosporská úžina. Řeč je samozřejmě o Istanbulu, o městě, které vás překvapí úplně vším, je plné historie, kontrastů a vůní. Zažijete tu neopakovatelnou atmosféru, ať návštěvou Modré mešity či Hagie Sofie, tak i projížďkou lodí po Zlatém rohu (Haliči) při západu slunce. Věřte, že až zažijete Istanbul, budete se sem chtít vracet znovu a znovu.

Využijte aktuální nabídky turecké nízkonákladové společnosti Pegasus Airlines, se kterou se můžete do Istanbulu v zimních měsících dostat za cenu 77 €, to je cca 2.125 Kč, za předpokladu, že letenky zakoupíte přes německou mutaci celosvětově známého portálu Expedia. Na webu Pegasus Airlines jsou letenky za 92 €.

  • Rezervuj letenku Praha – Istanbul za 77 € / 2.125 Kč na expedia.de
  • Cestovní období 25. 10. 2015 – 26. 3. 2016
  • Prodej do 5. dubna nebo vyprodání
Nákup na Expedii nepodléhá žádným poplatkům navíc, můžete použít jakoukoli platební kartu, samozřejmě s povolenými internetovými platbami. Termín si nejprve vyhledejte na stránkách Pegasusu a pak jej zadejte na Expedii.

V ceně letenky s Pegasus Airlines je standardně přeprava jak příručního, tak odbaveného zavazadla do 20 kg.

Doprava z/na letiště a v Istanbulu

Pegasus Airlines nalétává na druhé istanbulské letiště Sabiha Gökçen, které je na asijské straně města. Nejpohodlnější a nejrychlejší dopravu nabízejí autobusy společnosti Havatas, se kterými se dopravíte do centra Istanbulu za 14 TL (140 Kč) v jednom směru. Existují i levnější varianty, kdy musíte využít kombinaci autobusů a metra či lodi, ale jedná o časově náročnější dopravu.

V Istanbulu si pořiďte „Istanbulkart“, pořídíte ji například v automatu nebo v kiosku na letišti za 10 TL, z toho 6 TL je záloha za kartu. Dobíjení karty je snadné a dá se provést na téměř každé větší zastávce, automaty berou 5 lirové bankovky. Karta platí na všechny prostředky hromadné dopravy v Istanbulu.

Ubytování

Při hledání ubytování se zaměřte na hlavní čtvrť Sultanahmet, soustředí se zde nejvíce hotelů a všechny památky budete mít doslova před nosem. [start][zeme]Turecko[/zeme][odlet]Praha[/odlet][prilet]Istanbul[/prilet][mezikrok][tur][prg][saw][konec]

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

33 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Prosím o radu, mám MC Debit a snažil jsem se zaplatit MC Debit, ale pořád mi to háže chybu, že mám MC Credit, čím to může bejt, nevíte? Díky.

Avatar uživatele Prezident sveta

Ahoj, věnuji istanbulkart, je na ní asi i par peněz.

Měl bych zájem, letíme v květnu ;-)

Avatar uživatele Prezident sveta

Jasne, ozvete se na marek.svagr@yahoo.com

Avatar uživatele hana.danova

Hledám a nenacházím:-( První týden v listopadu pro dva? Aspoň čtyři dny...Prosím pomoc! :-)

Avatar uživatele lukas

Např.: 6.-10. listopadu

Avatar uživatele hana.danova

Díky, já i když si přímo na flypgs.com zadám tento termín, přičtou se mi k ceně nesmyslné poplatky a jsem na min. 92 EUR, asi dělám něco špatně.

Avatar uživatele lhajkova1

dobrý den na tom holandském poratále mi to hodilo cenu 96,68eur nevíte co dělám špatně? děkuji předem za info

Avatar uživatele lukas

Dobrý den Lindo, jak už bylo řečeno, musíte nejprve vyhledat nejlevnější termín na webu aerolinky a pak teprve zkoušet rezervaci přes holandského prodejce. Stále je možné rezervovat letenku za 62,98 €, ale jen s kartou MC Debit

Avatar uživatele marbes

Od odpoledne, kdy mi upozornění na článek přilétlo do mailu, zkouším na Expedii v daném letovém období letenky vyhledat, ale na uvedených 77€ se u zpáteční letenky nejsem schopná dostat. Odpoledne tu dokonce visel komentář, že to někdo dokázal i za cca 1700kč, ale to už je úplně scifi :-o

Avatar uživatele lukas

Jitko, ověřuješ cenu nejprve na webu aerolinky? Na Expedii je pořád cena 77 €. Někdo tu zmiňoval holandský portál, na kterém je cena těchto letenek ještě o pár euro nižší, ale musíš mít platební kartu MC debit, jinak je cena 88 €.

Avatar uživatele marbes

Lukáši, díky za odpověď! Nevím, co dělám špatně - nejdřív si na .flypgs.com najdu termín (pro mě např. 30.10. - 3.11.) a pak si zdejším proklikem kouknu na cenu na Expedii (termíny už jsou předvyplněné) a momentálně mi to ukazuje cenu 81,98€ Za odkaz na holandský portál díky, ale po prolinku vidím akorát hlášku "Uletělo nám to.. Je nám líto, ale aktuálně zde není žádný příspěvek." :-)

Avatar uživatele marbes

tak holanský web www.edreams.nl už jsem rozklíčovala :-)

Avatar uživatele marbes

Tak se povedlo - u těch holanďanů jsem na ceně 62,98€, díky za tip! :-)

Avatar uživatele zuzanawon

Dobrý den, chci koupit letenky na tom holadském, je to bezpečné? a mohu koupit zároveň také ubytování? Vyplatí se to?

Obecně pro zkušeného cestovatele není problém koupit letenky i v čínštině, ale pro veřejnost to nedoporučujeme a dáváme raději ověřené prodejce, se kterými víme, že není problém. Samozřejmě, pokud cenový rozdíl není zásadního charakteru. ;)

Avatar uživatele theo2

Ty 2 nejprovařenější mešity, který jste zmínili, sice stojí za vidění, ale už bych se na ně nevrátil. Pravý kouzlo Istanbulu je mimo trasy vydupaný turistama. Ze svatostánků třeba Sulejmanova mešita v docházkové vzdálenosti od centra, přesto mimo pozornost návštěvníků. A posezení na střechách přilehlých čajoven a kaváren s panoramatickým výhledem má hlavně v noci to pravý orientální kouzlo

Avatar uživatele lukas

Petře, každý, kdo byl v Istanbulu by tady mohl napsat, že v něm zažil něco jiného. To bychom mohli napsat, nechoďte v Říme do Kolosea, protože je tam plno turistů a je to nejprovařenější památka. Úvodní odstavce mají základní informační hodnotu a mezi základy Istanbulu Modrá mešita a Hagia Sofia bezesporu patří.

Avatar uživatele emadrstickova

pro neněmčináře, koupila jsem na francouzské Expedii, ještě o 5 euro levněji :)

Avatar uživatele curda.net

nejsou tam žádné lety od března 2016

Avatar uživatele lukas

Martine, nikde není psáno, že by měly být. Letenky se většinou dají koupit vždy maximálně 365 dní dopředu!

Avatar uživatele pchairman

Jen pro upřesnění, časový rozdíl proti ČR je +1 hodina, nikoliv +2, jak je mylně uvedeno ;-)

Avatar uživatele lukas

Soporusi, nezlob se, ale tohle opravdu nemá cenu!

Mohu se zeptat , to je nějaká akce Expandie ? nebo mají vždy levnější letenky než přímo Pegasus ? Chci příští rok v květnu s nimi do Teheránu , tak jestli si mám hlídat i Expandii. dík

Avatar uživatele pletos

Jo, hlavně tu Expandii hlídej, tam toho bude hodně.. :D :D :D

Děkuji za hodnotnou odpověd , jistě mě pomohlo že mě tímto upozorňuješ na můj přepis v názvu expedia .

Děkuji moc za info .

Avatar uživatele theo2

já se chystám do íránu taky, ale přes expandii mi to vůbec nenajde teherán :(

Avatar uživatele guzii

Autobus E3 se Sabihy jezdi k Sapphire v lokaci Levent za 5.54tl :) ale potrebujete zminenou istanbul kart.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

S Regiojetem kamkoliv po Evropě (jen dnes)
-73 %

To musíš vidět!

Černý pátek u Ryanairu aneb poslední místa v letadle po Evropě za extrémní ceny
-74 %
Mega akce

A už tam budem?

Plavba lodí mezi Kanárskými ostrovy a Marokem včetně letenek a jídla
-28 %

Jedem!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Turecko  

Mezi Evropou a Asií, tam, kde leží Turecko

Turecko, jež se z velké části nachází na poloostrově Malá Asie, najdeme 2.000 km na jihovýchod od České republiky. Země zaujímá strategickou polohu, neboť sousedí jak se státy Evropské unie na západě (Řeckem a Bulharskem), tak s Íránem či Sýrií na jihovýchodě.

Turecko je považováno za skvělou zemi pro začínající baťůžkáře, neboť je poměrně levné, bezpečné a domů to není zase tak daleko. Pohostinnost lidí je ohromující, čím více na východ, tím více jsou lidé nápomocní. Země je plná historických památek, hory u gruzínských hranic stoupají od čajových plantáží a Středomoří láká svými písčitými plážemi a mořem teplým jako čaj.

Průvodce pro Turecko