Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Velmi zajímavé ceny nasadil do systému nízkonákladový dopravce HOP!, který je dceřinou společností Air France. V rámci aktuálně probíhající promo akce nabízí zpáteční letenky z Prahy do francouzského Lyonu, jehož historické centrum je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO, za méně jak 2 tisíce. Dostupnost letenek je více než dobrá, zejména v období zimního letového řádu, tedy od listopadu do konce března.

Vieux Lyon - Starý Lyon, je po Benátkách druhou největší renesanční oblastí v Evropě jehož uličky táhnoucí se podél břehů řeky Saôny nabízí skvostné budovy vystavené v 15. a 17. století. Pokud tedy pojmou návštěvu Lyonu jedním slovem, bude to historie.

Nejnižší ceny letenek dosáhneme pomocí prodejního kanálu Tripsta, který s sebou však nese patřičná úskalí. Při ceně nižší jak 2 tisíce však stojí nákup za zvážení.

  • Praha - Lyon přes skyscanner.com (poté pokračujte na Tripsta) za 1.946 1.897 Kč
  • Praha - Lyon přes letenky.cestujlevne.com (Student Agency) za 2.307 Kč (termíny prosinec-březen)
  • Cestovní období: 01.09.2015 - 26.03.2016
  • Prodej do 1.7. nebo vyprodání míst
Cena 1.946 Kč je platná v případě platby běžnou debetní kartou MasterCard, ostatní karty jsou zpoplatněny 39 korunami. Připomínáme, že při odmítnutí všech služeb při rezervaci přes Tripsta, se prodejce zříká povinnosti vás informovat o změně či zrušení letu a jakýkoliv dodatečný zásah do letenky je zpoplatněn 780 Kč.

Lety jsou operovány každé pondělí, středu, pátek a neděli.

Jak se dopravit z letiště do Lyonu a co ubytování?

Letiště v Lyonu je nově propojeno s centrem přímou tramvajovou linkou zvanou Rhonexpress, kde cesta zabere necelých 30 minut. Cena je však vyšší, a to 26 € za zpáteční cestu. Low-cost variantou je autobus č. 46, který vás zaveze na předměstí Meyzieu ZI, kde přestoupíte (150m vzdálenost mezi zastávkami) na tramvajovou linku mířící do na hlavní nádraží Lyonu v centru města. Cena je rovna dvěma lístkům po 2 €.

Lyon rozhodně nepatří k levnějším destinacím, proto počítejte s cenou za ubytování startující na 1.500 Kč za pokoj (zobrazit nabídky). Rozhodně proto doporučuji vyzkoušet i pronajmutí soukromého apartmánu přímo od obyvatel Lyonu pomocí služby Airbnb.com.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele vojta.med
vojta.med

Co je v Lyonu zajímavé?Je možná prohlídka fotbalového stadionu ?

před 6 lety
Avatar uživatele S4TW
S4TW

To už možná stojí za zvážení navštívit přímo zápas :-)

před 6 lety
Avatar uživatele zuzana.ebe
zuzana.ebe

ja muzu doporucit si tam zajet pres zimu na lyze. uz jsem tam takto byla 2x. ale bydlela jsem u kamaradky v Grenoble (takze si nejsem jista, jak by to vyslo cenove, kdyby se platilo ubytovani)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele hhmusic
hhmusic

26 euro za půl hodiny v tramvaji... To už snad ani není možný :D

před 6 lety
Avatar uživatele wojtyla.karel
wojtyla.karel

za dvě půlhodiny :-)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Zanzibar
ušetříš až 43%
Hurá za zážitky!
Punta Cana
ušetříš až 39%
Honem, dokud jsou místa!
Zimní Bergamo
ušetříš až 73%
A už tam budem?
Na espresso do Bergama a zpět
398 Kč
2021-12-02T08:08:51+01:00 0 komentářů
Pláže v Hurghadě
ušetříš až 50%
Všude dobře, co doma!
5231 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Francie
Francie

Země galského kohouta

Francie se nachází v západní Evropě. Sousedí se Španělskem, Itálií, Švýcarskem, Německem, Lucemburskem a Belgií. Pobřeží Francie omývá na severu průliv La Manche, na západě Atlantský oceán a na jihu Středozemní moře. 

Francie vám může nabídnout vše, po čem vaše srdce cestovatele může toužit. Je libo přírodní parky s divokou nedotčenou přírodou, nádherné dlouhé pláže, útesy či největší písečnou dunu v Evropě? To vše zde najdete. A nejen to. Pro náročnější zde existuje možnost výstupu na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc, odkud získáte dechberoucí výhled do okolní krajiny. Milovníci historie si naopak přijdou na své při pohledu na okouzlující středověké hrady a prehistorické památky. A všichni pak zajisté ocení skvělou francouzskou kuchyni, která vám zaručí pravý gastronomický zážitek.

Průvodce pro Francie