Levné letenky z Prahy do Lyonu přes zimu - 1.897 Kč.

Před 3 lety

Jak akci využít?

Velmi zajímavé ceny nasadil do systému nízkonákladový dopravce HOP!, který je dceřinou společností Air France. V rámci aktuálně probíhající promo akce nabízí zpáteční letenky z Prahy do francouzského Lyonu, jehož historické centrum je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO, za méně jak 2 tisíce. Dostupnost letenek je více než dobrá, zejména v období zimního letového řádu, tedy od listopadu do konce března.

Vieux Lyon - Starý Lyon, je po Benátkách druhou největší renesanční oblastí v Evropě jehož uličky táhnoucí se podél břehů řeky Saôny nabízí skvostné budovy vystavené v 15. a 17. století. Pokud tedy pojmou návštěvu Lyonu jedním slovem, bude to historie.

Nejnižší ceny letenek dosáhneme pomocí prodejního kanálu Tripsta, který s sebou však nese patřičná úskalí. Při ceně nižší jak 2 tisíce však stojí nákup za zvážení.

  • Praha - Lyon přes skyscanner.com (poté pokračujte na Tripsta) za 1.946 1.897 Kč
  • Praha - Lyon přes letenky.cestujlevne.com (Student Agency) za 2.307 Kč (termíny prosinec-březen)
  • Cestovní období: 01.09.2015 - 26.03.2016
  • Prodej do 1.7. nebo vyprodání míst
Cena 1.946 Kč je platná v případě platby běžnou debetní kartou MasterCard, ostatní karty jsou zpoplatněny 39 korunami. Připomínáme, že při odmítnutí všech služeb při rezervaci přes Tripsta, se prodejce zříká povinnosti vás informovat o změně či zrušení letu a jakýkoliv dodatečný zásah do letenky je zpoplatněn 780 Kč.

Lety jsou operovány každé pondělí, středu, pátek a neděli.

Jak se dopravit z letiště do Lyonu a co ubytování?

Letiště v Lyonu je nově propojeno s centrem přímou tramvajovou linkou zvanou Rhonexpress, kde cesta zabere necelých 30 minut. Cena je však vyšší, a to 26 € za zpáteční cestu. Low-cost variantou je autobus č. 46, který vás zaveze na předměstí Meyzieu ZI, kde přestoupíte (150m vzdálenost mezi zastávkami) na tramvajovou linku mířící do na hlavní nádraží Lyonu v centru města. Cena je rovna dvěma lístkům po 2 €.

Lyon rozhodně nepatří k levnějším destinacím, proto počítejte s cenou za ubytování startující na 1.500 Kč za pokoj (zobrazit nabídky). Rozhodně proto doporučuji vyzkoušet i pronajmutí soukromého apartmánu přímo od obyvatel Lyonu pomocí služby Airbnb.com.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele vojta.med

Co je v Lyonu zajímavé?Je možná prohlídka fotbalového stadionu ?

Avatar uživatele S4TW

To už možná stojí za zvážení navštívit přímo zápas :-)

Avatar uživatele zuzana.ebe

ja muzu doporucit si tam zajet pres zimu na lyze. uz jsem tam takto byla 2x. ale bydlela jsem u kamaradky v Grenoble (takze si nejsem jista, jak by to vyslo cenove, kdyby se platilo ubytovani)

Avatar uživatele hhmusic

26 euro za půl hodiny v tramvaji... To už snad ani není možný :D

Avatar uživatele wojtyla.karel

za dvě půlhodiny :-)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Na úchvatný ostrov Réunion z Prahy přes Paříž
-32 %

To bude jízda!

Na MS v hokeji 2018 do Kodaně proti Rusku

Tam chceš!

Přímé low-cost lety z Mnichova do Namibie
-40 %

Všude dobře, co doma!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Francie  

Země galského kohouta

Francie se nachází v západní Evropě. Sousedí se Španělskem, Itálií, Švýcarskem, Německem, Lucemburskem a Belgií. Pobřeží Francie omývá na severu průliv La Manche, na západě Atlantský oceán a na jihu Středozemní moře. 

Francie vám může nabídnout vše, po čem vaše srdce cestovatele může toužit. Je libo přírodní parky s divokou nedotčenou přírodou, nádherné dlouhé pláže, útesy či největší písečnou dunu v Evropě? To vše zde najdete. A nejen to. Pro náročnější zde existuje možnost výstupu na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc, odkud získáte dechberoucí výhled do okolní krajiny. Milovníci historie si naopak přijdou na své při pohledu na okouzlující středověké hrady a prehistorické památky. A všichni pak zajisté ocení skvělou francouzskou kuchyni, která vám zaručí pravý gastronomický zážitek.

Průvodce pro Francie