Levné letenky z Prahy do Lyonu přes zimu - 1.897 Kč.

Jak akci využít?

Velmi zajímavé ceny nasadil do systému nízkonákladový dopravce HOP!, který je dceřinou společností Air France. V rámci aktuálně probíhající promo akce nabízí zpáteční letenky z Prahy do francouzského Lyonu, jehož historické centrum je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO, za méně jak 2 tisíce. Dostupnost letenek je více než dobrá, zejména v období zimního letového řádu, tedy od listopadu do konce března.

Vieux Lyon - Starý Lyon, je po Benátkách druhou největší renesanční oblastí v Evropě jehož uličky táhnoucí se podél břehů řeky Saôny nabízí skvostné budovy vystavené v 15. a 17. století. Pokud tedy pojmou návštěvu Lyonu jedním slovem, bude to historie.

Nejnižší ceny letenek dosáhneme pomocí prodejního kanálu Tripsta, který s sebou však nese patřičná úskalí. Při ceně nižší jak 2 tisíce však stojí nákup za zvážení.

  • Praha - Lyon přes skyscanner.com (poté pokračujte na Tripsta) za 1.946 1.897 Kč
  • Praha - Lyon přes letenky.cestujlevne.com (Student Agency) za 2.307 Kč (termíny prosinec-březen)
  • Cestovní období: 01.09.2015 - 26.03.2016
  • Prodej do 1.7. nebo vyprodání míst
Cena 1.946 Kč je platná v případě platby běžnou debetní kartou MasterCard, ostatní karty jsou zpoplatněny 39 korunami. Připomínáme, že při odmítnutí všech služeb při rezervaci přes Tripsta, se prodejce zříká povinnosti vás informovat o změně či zrušení letu a jakýkoliv dodatečný zásah do letenky je zpoplatněn 780 Kč.

Lety jsou operovány každé pondělí, středu, pátek a neděli.

Jak se dopravit z letiště do Lyonu a co ubytování?

Letiště v Lyonu je nově propojeno s centrem přímou tramvajovou linkou zvanou Rhonexpress, kde cesta zabere necelých 30 minut. Cena je však vyšší, a to 26 € za zpáteční cestu. Low-cost variantou je autobus č. 46, který vás zaveze na předměstí Meyzieu ZI, kde přestoupíte (150m vzdálenost mezi zastávkami) na tramvajovou linku mířící do na hlavní nádraží Lyonu v centru města. Cena je rovna dvěma lístkům po 2 €.

Lyon rozhodně nepatří k levnějším destinacím, proto počítejte s cenou za ubytování startující na 1.500 Kč za pokoj (zobrazit nabídky). Rozhodně proto doporučuji vyzkoušet i pronajmutí soukromého apartmánu přímo od obyvatel Lyonu pomocí služby Airbnb.com.

Sdílej akci s přáteli

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele vojta.med
vojta.med

Co je v Lyonu zajímavé?Je možná prohlídka fotbalového stadionu ?

před 3 lety
Avatar uživatele S4TW
S4TW

To už možná stojí za zvážení navštívit přímo zápas :-)

před 3 lety
Avatar uživatele zuzana.ebe
zuzana.ebe

ja muzu doporucit si tam zajet pres zimu na lyze. uz jsem tam takto byla 2x. ale bydlela jsem u kamaradky v Grenoble (takze si nejsem jista, jak by to vyslo cenove, kdyby se platilo ubytovani)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele hhmusic
hhmusic

26 euro za půl hodiny v tramvaji... To už snad ani není možný :D

před 3 lety
Avatar uživatele wojtyla.karel
wojtyla.karel

za dvě půlhodiny :-)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 41%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 45%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 40%
To budou fotky!
3805 starších akcí