Jak akci využít?

Cestovatelé tělem i duší, mající touhu procestovat jižní oblasti Afriky, jistě zaujme tarif aerolinek KLM směřující do zambijské Lusaky. Zambie je známa především díky řece Zambezi a Viktoriiným vodopádům, národním parkům a pravému safari. V Zambii potkáte všechny zástupce africké fauny - slony, hrochy, lvy, zebry, žirafy atd.

Letenky z blízkého Lipska do Lusaky zakoupíte za 13.816 Kč, což je o 10 tisíc méně než standardní cena z Prahy.

  • Rezervuj letenky Lipsko - Lusaka za 13.816 Kč
  • Cestovní období: 16.04. - 31.08.2014 (nejlevněji pro odlety do konce června)
  • Min. / Max. doba pobytu: 7 dní / 31 dní
  • Prodej do: 16.05.
V ceně jsou dva kusy zavazadel, každé o hmotnosti 23 kg. Kvalitní hotely v Lusace stojí několik stovek na noc, ty levnější pak nepřekročí 300 Kč za dvoulůžkový pokoj.

Cestu do Zambie není radno podceňovat. Očkování je doporučeno nejen proti žloutenkám, ale také žluté zimnici a prevence vůči malárii. Zambie se také řadí mezi nejpostiženější země s výskytem HIV a AIDS. Při cestě do těchto oblastí doporučuji sjednat cestovní pojištění u Allianz (verze Optimal / Exkluziv), kteří jako jediní mají neomezené limity.

Tip: pokud budete mít štěstí a hladina řeky Zambezi nebude příliš vysoká, můžete se vykoupat ve známém ďáblově bazénu nacházejícím se na Viktoriiných vodopádech.

Máte-li zkušenosti s cestováním v této oblasti, podělte se s námi a ostatními čtenáři, děkujeme.

[start][zeme]Zambie[/zeme][mezikrok][zmb][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele raketka.s
raketka.s

Na ubytování v Livingstonu určitě doporučuji http://www.backpackzambia.com/ Jollboys backpackers! :) Levné a moc hezké

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 56%
To bude jízda!
ušetříš až 28%
To budou fotky!
ušetříš až 28%
Honem, dokud jsou místa!
New York z Prahy rychlými lety
7 934 Kč
2019-08-21T16:57:00+02:00 2 komentáře
ušetříš až 31%
Honem, dokud jsou místa!
4428 starších akcí
Zavřít boční panel
Zambie

Místo, kde čas plyne pomaleji

Rovinatá země mnoha tváří. V létě vyprahlá a suchá krajina hraje všemi tóny hnědé, oranžové a žluté, naopak na jaře se celá země zazelená a změní k nepoznání. Na jedné straně žijí místní v nesmírné chudobě, na druhé se nachází nádherné resorty pro bohaté turisty poskytující veškerý luxus západního světa. Vlády se snaží podporovat vývoj, ale kvůli obrovské korupci z vlastních řad nejde půl roku pořádně elektřina.

Na wikipedii stojí, že Zambie patří mezi nejrychleji se ekonomicky rozvíjející porevoluční země, ale ve škole děti ve čtvrté třídě stále neumí číst a násobilku se nenaučí nikdy. Spousta věcí tu nefunguje, schází organizace a na vše je dost času – učitelé nechodí včas do tříd, autobusy odjíždí z nádraží o hodinu později, váš dokument se na úřadě ztratil a vy musíte znovu přijít druhý den. Země, nad jejímž stavem vás svírá úzkost a místní organizace vás možná rozčiluje, ale přitom nakazí dobrota a veselí místních lidí. Země, do níž se chcete vrátit.

Průvodce pro Zambie