Mapa

Máte letenky do NY od Alitalie? ČTĚTE.

6 komentářů
2012-11-01T19:54:46+01:00

O akci

[notice]Tento příspěvek je psán pro ty, kteří letí se společností Alitalie v rámci nedávné akce do New Yorku či jiných měst v USA a neví si rady s přípoji a ubytováním.[/notice]

Jelikož již máme všichni letenky ve své e-mailové stránce a pořádně pod zámkem, můžeme si dovolit přikoupit spojení z Milána a noclehy! Připomínám, že se věnuji letence Praha - Milán a další den Milán - New York a zpět.

Letiště v Milánu: Odlet do New Yorku je v 12.25 z letiště Malpensa (MXP). Dle dostupných informací je nejlevnější cesta mezi letištěm a centrem autobusovými linkami. Cena se pohybuje okolo 7€, lístek zakoupíte na letišti a pojedete 60minut.

Nocování v Milánu: pokud si rádi dopřejete kvalitu za nízkou cenu - sledujte nabídku se slevou 50% zde >> Dáváte-li však přednost jistotě levného ubytování před čekáním na to, co kdyby - rezervujte pokoj již nyní. Za noc zaplatíte v průměru 1.100 Kč pro 2 osoby. Doporučuji tento 3* hotel >> 150m od nádraží, odkud pojedete na letiště.

Letiště v New Yorku: společnost létá na letiště New York (JFK). Zde jděte za cedulí směřující k "Air Train" - jedná se o plně automatizovaný vláček jezdící mezi letištěm a stanicí metra. Po pár minutách dojedete na stanici Jamaica. Zde je nutné zaplatit 5$ při výlezu z Air Trainu (stejný poplatek zaplatíte při cestě na letiště). Není nutné mít hotovost, v USA se všude a za vše platí platebními kartami. V automatech si zaplatíte buďto jednorázovou jízdenku za 2,25$ nebo 7-denní NY Metro Card za cca 20$. Je zde také možnost nabít kartu jako kredit, ale vzhledem k rozloze NY nedoporučuji, budete jezdit MHD velmi často. No a metrem už pojedete tak dlouho jak budete potřebovat.

Nocleh v NYC: Ubytování v NY lze dlouhodobě zakoupit od 1.400 Kč na noc pro 2 osoby. Dá se říct, že jakákoliv cena za dvoulůžkový pokoj pod 2 tisíce je cena dobrá. Vzhledem k rozmanitosti cen v daných období se spíše zaměřím na 3 varianty dle polohy hotelu. Hledat hotel v centru je naprostý nesmysl, neboť definovat centrum v takto rozsáhlém městě ani nejde ;)

BW Prospekt Park Hotel***

+ snídaně, stanice metra přímo u hotelu, snadná dostupnost k Soše svobody a nákupáku Century 21 (viz. níže), china town na dosah (levné a kvalitní jídlo!), wifi zdarma

- delší doba přejezdu letiště - hotel

BW Plaza*** (můj oblíbený)

+ na letiště přibližně 30 minut, Central Park 5 minut, Penn Station 20 minut (odtud se jezdí na nákupy do outletu), a vesměs celá severní část Manhattanu je dosažitelná do 30 minut (Rockefeler, 5th ave), Wifi zdarma, snídaně, metro před hotelem, samoobsluha taktéž

- snídaně jen sladkou formou (koblihy, jogurty, ovoce, džusy),  na jižní část Manhattanu si vyhraďte 45minut jízdy metrem. Alternativou může být hotel Howard Johnson***

Chelsea Star**

+ v centru Manhattanu u Penn station !

- bez snídaně,  společná koupelna, spíše se jedná o hostel

[notice]Nejlevnější nabídku hotelu naleznete zde >> (upravte si datum pobytu)[/notice]

Při výběru ubytování však dbejte na dostupnost k metru a vzdálenost od "centra". Je zbytečné trávit každý den na cestě o hodinu více a ušetřit pár korun. Vhodné lokality: Long Island City, Brooklyn, SoHo, China Town

Co v NY? Snad každý z Vás ví co kde a jak. Ovšem před mou cestou jsem měl dost otázek, které jsem dlouhosáhle hledal - proto se s Vámi o ně podělím a ušetřím pár minut hledání :)

MHD v NY - odpovězena v příspěvku o letišti JFK

Socha svobody zdarma - pokud se dokážete obejít bez výstupu na sochu, využijte převozu na State Island. Jedná se o trajekt, který je zdarma a jede kolem ostrůvky se starší dámou. Jakmile se vylodíte, oběhněte rychle odbavení a naloďte se zpět. Stihli jsme to v pohodě a důvod byl jen jeden, další jede za 20 minut a není zde co dělat!

Nákupy v NY - když už letíme za 1400 Kč do NY a zpět, tak by byla škoda nezúročit ušetřené finance. Pokud přeskočíme 5th ave, kde je krámků více než dost, tak se může vrhnout na 3 nejdůležitější místa!

MACY - obchodák v centru Manhattanu, osobně NEdoporučuji - ceny jsou zde pouze o 20% levnější než u nás a lidí 3x tolik jak na Václaváku při hokejovém finále. (ale jasně - taky jsem si i zde nakoupil ;) )

Century21 - spíše než obchodák lze nazvat tento projekt otevřeným skladem s přebytky. Oblečení naleznete po kusech - sváží se sem zbylé kousky, které se jinde neprodaly. Je dobré sem nakouknout pokaždé, když máte cestu kolem, denně se zboží zaváží. Čeho je zde však dostatek jsou obleky, kabelky atd.

Jersey Gardens - největší outlet centrum v okolí NY. Dostanete se sem autobusem č.111 ze zastávky 222 na Penn station - lístek stojí tuším 4$. Jízda busem trvá cca 30minut, jednou jsme ale jeli 2 hodiny! Při vstupu do centra si na informacích vyzvedněte kartičku, na které je nepřeberné množství slev! Kartičku dostanete při prokázání pasu. Slevy jen násobí drtivé výprodeje které se zde konají a není problém zakoupit značková trička za 5$, boty za 20$ atd.

DPH neboli VAT - vždy, když si budete něco kupovat, počítejte s tím, že cena je bez taxy. Taxa se v USA liší stát od státu, v NY je cca 10%. Je tedy zbytečné si připravit 2$ na hamburgra, protože stojí 2,20$ :)

Co je ovšem na USA nejlepší je fakt, že i coca colu z automatu zaplatíte kartou! Nezadáváte žádný PIN nic, transakce probíhají velmi rychle ;) občas je nutný akorát podpis při větším objemu.

[alert]A finální informace nakonec ! Jak z Milána do Prahy.[/alert]

Ačkoliv je Miláno spojeno s Prahou velmi dobře a levně, je zde však problém. Letadlo z NY přílétá do MXP v 9:20 a riskovat nestihnutí spoje easyJet není na pořadu dne. Stejně tak Wizzair nepřipadá do noty. Pokud nemáte namířeno do Prahy, zvolte odlet z Bergama (BGY) kamkoliv se společností Ryanair. Nabízí se také možnost dalšího nocování v Milánu a využití tohoto fígle na levnější letenky u easyJetu >>

A do Prahy? Takřtka ideální volbou je přímý odpolední let se společností ČSA. Díky bohu se začaly hýbat ledy a jednosměrnou letenku zakoupíte za 1/2 zpáteční! Letenka se zavazadlem do 23kg tedy vyjde na 1.222 Kč >>

Další možností pro ty, kterým nestačí poznat pouze USA je cesta přes Berlín. Na stránkách lufthansy za pomocí 20€ slevy >> zakoupíte letenku z letiště Linate - pěšky sem dorazíte z nádraží - za 29€ ! Z Berlína do Prahy následně pojedete v akci za 5€ u společnosti Eurolines.de ;) celkem se budou náklady pohybovat někde mezi 800 -1.000 Kč (ale tuto variantu nechť zvolí pouze ti, pro které je cesta cíl).

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2012-11-01T20:54:46+01:00

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce