Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Upozornění! Tento tarif využívá techniky fuel dump 3X - nejedná se tak o standardní tarif ani žádnou akci, ale CHYBU v matrixu.

Co je to fuel dumping? Čtěte.

Přečtěte si různé scénáře, které při využití FD 3X hrozí (na konci článku) a sami posuďte nákup.

Týden zpět jsem upozornil na opravdu úžasnou akci, kdy jsme na multi-city trase mohli letět do Asie od 9.240 Kč... Dnes však tento tarif přebíjí všechny levné letenky, které jsme kdy směrem z Prahy na východ publikovali!

FD 3X - fígl spočívá v přidání "ocásku" ke klasickému routingu, tedy Praha-Bangkok-Praha + přelet v náhodný datum například Lombok-Bali (tento routing již nemusí fungovat, využijte např. CGK-TKG) Tím základní tarif snížíme o několik stovek Eur. Tento poslední přelet neproletíme, propadne jako no-show a žádné sankce nehrozí *. Dbejte však na to, aby byl přelet s odstupem alespoň jednoho týdne, lépe měsíc, a jako poslední úsek!

PS: i já zakoupil multi-city s vámi, proto mě prosím nekamenujte :-)

Letenky z Prahy (tam i zpět) + přelet LOM-DPS:

LOM-DPS vypadá býti zablokován. Využijte např. o pár eur dražší Jakarta - Bandar L. (CGK-TKG) nebo zkuste najít letenky na ebookers.at!

AKCE BYLA UKONČENA! Na mail vám přijde pouze potvrzení o rezervaci. Žádné další e-maily nechodí. Výběr sedadel a jídel provedete skrz emirates.com

Čína, Japonsko a Korea

Jihovýchodní Asie Indie, Omán a SAE Afrika
  • Odlety v období: 07/2014 - 02/2015 (mimo 11.12.-15.1.)
  • Lze mezi sebou kombinovat letiště (např. Peking+Šanghaj, Tokio+Osaka a jiné)
Fígl funguje prakticky na všechny destinace obsluhované aerolinkami Emirates. NELZE: Mauricius, Seychely, Maledivy

Pár tipů na závěr:

(1) Klikněte u letů na "Flugdaten" a zjistíte tak, kterým letadlem poletíte - doporučuji A380. (2) Lze vložit stop-over v Dubaji za pár jednotek eur (pouze rozšíříte počet letů). (3) Při přestupu v Dubaji využijte občerstvení zdarma. (4) Změnu termínu i počtu osob taktéž jednoduše provedete ve vyhledávacím formuláři. (5) Upřednostňujte všední dny (po-čt). (6) Nezapomeňte na vízové povinnosti pro jednotlivé destinace.

(7) S nákupem přípojů a hotelů nespěchejte! Týden, dva, klidně měsíc počkejte.

◄◄◄ Nenech si akci pro sebe a sdílej tento příspěvek. Děkujeme.

* V komentářích se nám začínají shromažďovat i negativní postřehy. Pojďme si tedy říci, co vše reálně hrozí při cestování na "chybné tarify".

Edit: veškerý rozruch vznikl na základě komentáře "Yiriny", která je zaměstnancem EK. Jednalo se o trapný vtip jednoho z nepřejících. Sama Yirina se od komentářů distancovala.

(1) Kupujete pouze letenku - ve slevě, v promo akci nebo snad v chybě? Či dokonce za nákladovou cenu? Pokud můžeme letět z Brna do Londýna za 3 stovky, proč ne z Prahy do Pekingu za 6 tisíc? Kdo ví, třeba má expedia dnes s Emirates akci a proto stojí letenky co stojí. Není váš problém, co kupujete, ale je to problém aerolinek, co prodávají.

(2) Neproletím poslední segment, měl jsem to v plánu a proto mi hrozí doplacení rozdílu ceny letenek? Skutečně jste to měli v plánu? Neplánujete náhodou ještě jeden výlet do Asie, ale nakonec jste si to rozmysleli? Morální blok je překážkou, ale rozhodně ne nepřítelem. Krásně to popisuje Lukáš v komentáři.

(2.a) Reakce k doplatkům: I kdyby došlo k nejčernějšímu scénáři, tak rozdíl v ceně letenek je mnohdy pod úrovní 5 tisíc. Navíc k tomu není žádný právní důvod, pokud vás o to požádají, odmítnete.

(2.b) Pokud se vás zeptají na důvod 3. letu, jednoduše řekněte právě přelet při plánované dovolené. Cenový rozdíl není markantní, aby někdo chtěl dělat problémy. (ano, cena je luxusní, ale rozhodně to není USA za 1.400 Kč apod.)

(2.c) Využili jste techniku FD 3X, to se nesmí.. Coo? Jakou techniku, o ničem nevím - jen jsme si koupili letenky ;) (Nepochybuji o našich vykrucovacích schopnostech)

(3) Hrozí mi blacklistem, co budu dělat? Změníme si identitu - nechám si nastřelit vlasy, nasadím brýle a změním jméno. A co kdybych si jen změnil pas? A nebo dokonce v těch stovkách milionů cestujících mě nikdo nenajde? Ne, nebudou vás hledat kvůli tomu, že jste si koupili letenku. Tato informace byla pouhý flame.

(4) Co tedy skutečně hrozí a bude nás mrzet? Letecká společnost nemusí nakonec letenku vystavit a tím vystornuje rezervace. Peníze se vrátí a nepřijdete o nic (pokud jste tedy již nenakoupili přípoje ;) ). Řekněme, že minimálně 14 dní do odletu není nikdy nic jisté a je nutné s touto variantou skutečně počítat. To však platí jak pro chybné, tak i klasické letenky.

(5) Prodaly se desítky / stovky rezervací... Bude je někdo v desítkách tisíců hledat? Ne, nebude. Jsme jen zrnkem písku na pískovišti.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

733 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Každému občanovi, ktorý môže splácať včas bez akéhokoľvek protokolu, ponúkam všetky druhy pôžičiek od 5 000 EUR do 500 000 EUR s úrokovou sadzbou iba 3% na celé obdobie splácania. Kontaktujte ma, som vám k dispozícii 24 hodín denne. E -mail:

Dellastaylors@yahoo.com

whatsapp na +1 (209) 251-1529

Odpovědět
před 11 měs

Moje meno je Gary Jones, som tu, aby som vypovedal o hackerovi pána Harryho, hackera ATM Blank Card. Predtým som bol veľmi chudobný a nemal som prácu. Videl som toľko svedectiev o tom, ako im Harry posielal prázdnu kartu bankomatu a používal ju na zhromažďovanie peňazí v akomkoľvek stroji ATM a zbohatnutie. Pošlu mu aj e-mailom a on mi poslal prázdnu kartu. Použil som ho na získanie 700 000 dolárov. vyberajte maximum 5 000 dolárov denne. Harry rozdáva kartu len preto, aby pomohol chudobným. Hackujte a berte peniaze priamo z akéhokoľvek bankomatu ATM pomocou programovanej karty ATM, ktorá beží v automatickom režime. e-mail (harrylee62@live.com), ako to získať a aké sú jeho náklady, ako aj hackovať kreditné karty a posielať peniaze sebe.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele bendar_1
bendar_1

Praha - Dubaji - Colombo bez problémů :-) díky moc

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele
borshop

Máme za sebou výlet Praha - Dubaj - Delhi / Mumbai - Dubaj - Praha (7700 Kč) a vše bez problémů. Díky Davovi & Lukášovi a všem, kteří se teprve chystají, přeju šťastnou cestu

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele
Ivan

Zdravím Dava a redakci z výletu do Kambodže s megahitem s Emirates.... momentálně relaxujeme v Sihanoukville a jedinou starost, kterou dnes večer máme, je zda si dát barakudu, tuňáka, krevety či chobotnice ;-)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele plzen.v
plzen.v

Ahoj, penalizace za nenastoupeni k tretimu "ocaskovemu" letu predpokladam u nikoho nenastala?

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele Mentoska
Mentoska

Moc dekuji autorum teto stranky. Praha - Singapur - Praha, bez problemu, voucher v Dubaji na jidlo obdrzen, nikdo za celou dobu nic nerikal. Uzasne Emirates a skvela 14denni dovolena! Diky!

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele kajtus
kajtus

šechno je v pořádku? Má někdo měl problémy s těmito vstupenky? Mám za týden PRG DXB HKG Myslíte si zažádat o poukaz na jídlo v Dubaji je hrubost a riziko? ;) Zdravim z Polska

před 8 lety
Avatar uživatele palio2_1
palio2_1

Ahoj. Let praha dubai bangkok a spat uplne bez problemov. Na ceste spat v dubaji sme dostali meal voucher na tranzit check in. Treba sa pytat. Sami ti ho neponuknu. Dik dave sa super tipy :)

před 8 lety
Avatar uživatele EvaEvelina
EvaEvelina

Ahoj, my jsme si v Dubaji normálně zažádali o jídlo a bez problémů, pak jsme šli do Mekáče a dali nám tam toho tolik, že jsme to ani nedojedli. Určitě si pro to dojděte, nikdo tam s tím problém neměl..

před 8 lety
Avatar uživatele ligus.martin
ligus.martin

Nám minule v Abu Dhabi dávali meal vouchery sami od sebe, asi jsme natrefili na pohodáře :)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele fermata
fermata

Zkoušeli jste někdo koupit přes internet jízdenky na vlak po Číně? Musím to udělat přes nějakou agenturu? Prý kdo si ještě nikdy nekupoval jízdenku, musí si ji koupit přímo na přepážce kvůli kontrole údajů.

před 8 lety
Avatar uživatele Lucijana
Lucijana

ahoj Jani, ano koupili jsme celkem šest jízdenek pres http://www.travelchinaguide.com/cityguides/ Dle informaci je to seriozni web a cenove nejdustepnejsi :-) Lu

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele koko
koko

Ahoj. Proletěli jsme 29.9.÷8.10. Praha-Dubaj-Shanghai a zpět naprosto v pohodě.Perfektní výlet. Díky Dave! Taky bych se přimlouval, za zrušení rozhodnutí nezveřejňovat fuel dumping.

před 8 lety
Avatar uživatele kajtus
kajtus

Všechno je v pořádku? Má někdo měl problémy s těmito vstupenky? Mám za týden PRG DXB HKG Myslíte si zažádat o poukaz na jídlo v Dubaji je hrubost a riziko? ;) Zdravim z Polska

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele EvaEvelina
EvaEvelina

Ahoj, taky jsme letěli na Srí Lanku a naprosto v pohodě, letěl s námi i Hanzlík, ale pochybuji, že měl tak levnou letenku jako my :) moc dík za super dovču, která vyšla na necelou dvacku, s cestovkou minimum padede :) mějte se

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele mabre
mabre

PRG-DXB-PEK a zpět proletěno bez problémů 29.09 - 06.10. A prosím o zvážení přehodnocení nezveřejňování fuel dumpingů. Nebo není-li možno alespoň zasílání takto nalezených chybovek na soukromý e-mail. Příp. i nějak rozumně zpoplatněných. :-)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele divally
divally

Ahoj, podařilo se nám s přítelkyní taky nakoupit v této akci zpáteční letenky do BKK. Je vhodné se registrovat do programu Skywards a sbírat první míle za tyhle letenky? Raději se ptám na zkušenosti ostatních, protože nerad bych tímhle na nás nějak přivolala storno :)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jojo, v pohodě ;)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele xricky
xricky

Dobrý den. Pomozte prosim. BKK v breznu 2015 pro 9 osob?

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele evifil
evifil

Pro pořádek taky hlásím, že PRG-DXB-NRT a zpět proběhlo naprosto bez problémů. Dave, ještě jednou díky!!!

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele mr.gagarin
mr.gagarin

Zdravím ze Sumatry! Moc díky za tip! ;-)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele zobacovi
zobacovi

Dave, bude nějaký report z Tokia?

před 8 lety
Avatar uživatele evifil
evifil

Tokijské info by bylo prima ;-) Byly v srpnu velké pařáky? My tam budem od středy (tedy jestli nezačne soptit Bardabunga) a každý zajímavý tip berem všema deseti!

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele jakubhh
jakubhh

Nekdo zkusenosti se zmenou data letu? Mel jsem vazny uraz a musim letenku posunout. :( Nevite kolik, jestli vubec neco stoji zmena data?

před 8 lety
Avatar uživatele palio2
palio2

Ahoj tiez potrebujem prebookovat a je to takmrr nemozne. V expedii mi povedali ze prebookobanie je mozne za 99eur plus rozdiel v tarife ale nasledne nenasli ziadny volny let. Na nete som ale s emirates nasiel let ktory bol presne v ten isty den. Volal som aj do emirayes a nedalo sa prebookovat. Pisal som do garudy. Odposali mi aby som zavolal. Viac info nemam

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Vzhledem k tomu, že jste to kupovali jako 3X, je nereálné aby vám někdo s letenkou hýbal. Co se stane je max to, že vám vše zruší bez nároku na cokoliv.

před 8 lety
Avatar uživatele jakubhh
jakubhh

Bohuzel je to tak, Emirates s tim neudelaji. Dokonce se slecna rozpovidala a rikala, jak jsou na Garudu v Praze vsichni nastvani kvuli teto chybe, ze ted volaji zakaznici kvuli letenkam a oni jim nemuzou pomoct. Garuda mi napsala ,ze to mam resit s Expedii. Expedia ma poplatek za cancel svinskych 200EUR a change 100EUR plus rozdil letenek. Takze lepsi dat ten cancel a dostat aspon par EUR zpatky. Bohuzel. Ze jsem to kupoval jako 3x je jejich problem, ne muj.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Ondra14
Ondra14

Rozumím tomu dobře, že už se takhle levná letenka neá sehnat? A proč už to teda najednou nejde? Chtěl jsem si sehnat letenku na prosinec do Ho Chi Minh city, ale s jakýmkoliv "ocáskem" mi to už dávalo klasický ceny :/

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den, ano letenky již nelze koupit. Chyba byla opravena.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele spoli53
spoli53

tak dable.... myslim dejve ,,, vitej na zakladne v cechach ,,,,,,,,,,,,ja te vitam ne vůbec proto ze to co se vyhonilo s EMIRATES ,,,,,cekal jsem o to vic ze te tady budeme vic vitat, protože jsou tu nejaky pochybnosti a ty jsi toho taky nelitoval ze jsi to zkusil

Odpovědět
před 8 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Další akční letenky

Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
To musíš vidět!
Wall Street
ušetříš až 36%
Tam chceš!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Tam jsi ještě nebyl!
Hagia Sophia, Istanbul
ušetříš až 62%
Tam to bude krásný!
Istanbul nejlevněji z Prahy
1 155 Kč
2022-08-16T15:49:43+02:00 10 komentářů
5567 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Thajsko
Thajsko

Krajina úsměvů i protikladů

Thajské království se nachází v jihovýchodní části Asie, jehož sousedy jsou ze severu Myanmar a Laos, z východu Kambodža a z jihu Malajsie.

Thajsko, to je svoboda, kterou má země přímo zakomponovanou ve svém názvu. Populárnější i dostupnější cíl dovolenkářů má rozhodně co nabídnout i nezávislým dobrodruhům a digitálním nomádům. Romantická svůdnost v kombinaci s jedinečným poznáním naservírovaná na orientálním podnose. Země mnohých možností, kde se moderní velkoměsta mísí s buddhistickou tradicí, aby tak vytvořila správný koktejl toho, co duše 21. století hledá.

Thajsko je zemí dýchající exotikou, kde pláže s bílým pískem střídají hory nebo čajovníkové plantáže. Ráj na zemi, kde starosti a problémy mizí ve vánku mořských vln nebo je přehluší pulzující džungle Bangkoku. A k tomu usměvavý národ, který svou otevřeností a pohostinností umocní sílu zažitého.

Průvodce pro Thajsko

Zavřít boční panel
Srí Lanka - rybáři
Srí Lanka

Perla v Indickém oceánu

Srí Lanka (do roku 1972 Cejlon) je ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii. Od Indie je oddělen tzv. Adamovým mostem, řetězem korálových útesů v délce asi 20 kilometrů. Na východě se nachází Bengálský záliv, na jihu Indický oceán.

Srí Lanka má nádherné pláže, hory, čajové plantáže i historické památky. Během několika dnů z ní můžete uvidět to nejzajímavější a projet ostrov skrz naskrz. Pokud budete chtít, můžete se dostat na místa, kde je minimum turistů. Výhodou je také to, že ostrov se dá navštívit celoročně.

Průvodce pro Srí Lanka

Zavřít boční panel
Japonsko
Japonsko

Střet moderní kultury i staré tradice, to je země vycházejícího slunce

Země vycházejícího slunce se nachází na východním okraji asijského kontinentu. Japonsko je země plná tradic a nezaměnitelné kultury. Setkává se zde moderní popkultura i staré tradice.

Průvodce pro Japonsko

Zavřít boční panel
Velká čínská zeď
Čína

Nejlidnatější země světa plná kontrastů

O Číně se často mluví jako o zemi kontrastů a je tomu skutečně tak. V Číně můžete navštívit krásnou neposkvrněnou přírodu, ale i moderní metropole, chudý venkov i obrovská nákupní centra, ochutnat jídla, kde se nechává vyniknout chuť hlavní suroviny, ale i jídla, která jsou tak pálivá, až se vám zatočí hlava.

Můžete jít na tradiční představení pekingské opery, ale i na divokou rave party. V Číně může být uspokojeno srdce dobrodruha, ale i těch, kteří si potrpí na komfortnější cestování. 

Průvodce pro Čína

Zavřít boční panel
Kuala Terrangu
Malajsie

Vyspělá kráska jihovýchodní Asie

Malajsie se rozkládá na jižní části malajského poloostrova, kde sousedí s Thajskem na severu a Singapurem na jihu. K zemi rovněž patří severní část ostrova Borneo, který sdílí s Indonésií a Brunejí. Přilehlé ostrovy sahají téměř až k Filipínám, s nimiž má Malajsie mořské hranice.

Ačkoli stále ve stínu populárnějšího Thajska, Malajsie je jedna z „nejstravitelnějších” asijských zemí. Díky svému ekonomickému rozvoji posledních desetiletí má infrastrukturu plně připravenou pro své návštěvníky, na druhé straně je to fascinující směsice tří hlavních etnických skupin a několika podskupin. V kombinaci s nádhernou přírodou, neposkvrněnými plážemi, chutným jídlem a tepajícím velkoměstem Kuala Lumpur je tu jen málo důvodů, proč říci Malajsii ne.

Průvodce pro Malajsie

Zavřít boční panel
Indie
Indie

Země divů, příběhů a nekonečného objevování

Indická republika je největší zemí regionu jižní Asie. Hranice i historii sdílí s Pákistánem na západě, Nepálem, Bhútánem a Čínou na severu a Bangladéšem a Myanmarem na východě. Střechou Indie je Himálaj, přičemž její břehy omývá Bengálský záliv a Indický oceán. 

Je důležité si uvědomit, že Indie není ani černá, ani bílá, ale že je barevná. Její krásou je diverzita, jejím kouzlem nespoutanost a schopnost cestovatele vždy nečím překvapit a uvést ho v údiv. Bohatá historie od dob Harappy přes Buddhu, mocné říše a jejich maharádže, sultány, nizámy a později koloniální doby plné rozvoje i úpadku, zanechala Indii nespočet dechberoucích památek a příběhů, které touží po obdivu výměnou za nezapomenutelné zážitky. Indie je dynamická země, která se zejména v posledních letech vyvíjí závodní rychlostí a cestovateli tedy nabízí jak komfort modernity, tak půvab dávných dob.

Při cestě do Indie se člověk musí připravit na to, že uvidí věci, které nebude chápat, budou mu připadat nesmyslné, dokonce i divné. Není však setkání s něčím takovým fascinující? Indie skrývá potenciál pro každého cestovatele, ať už jde o dobrodruha, klidného dovolenkáře, sportovce či objevitele. Přijdou si zde na své jak „lowcost“ výletníci, tak milovníci luxusu. Když má správný cestovatel oči i mysl otevřené, Indie se pro něj stane místem inspirace, poznání a hlavně jedinečných zážitků.

Průvodce pro Indie

Zavřít boční panel
Jižní Korea
Jižní Korea

Země kimchi

Jižní Korea je moderní zemí s odlišnými zvyky, ale jakmile zmíníte, odkud jste, dostane se vám většinou vřelého přijetí, neboť Praha je proslulá díky korejské telenovele Milenci v Praze. Možná je to i jeden z důvodů, proč naopak my v Praze potkáváme všudypřítomné fotící Korejce.

Průvodce pro Jižní Korea

Zavřít boční panel
Indonésie
Indonésie

Smaragdový náhrdelník na rovníku

Indonésie je ostrovním státem v jihovýchodní Asii, který tvoří ho více než 17.000 ostrovů, z nichž největší jsou Sumatra, Jáva, Kalimantan (o ten se Indonésie dělí s Malajsií a Brunejí), Sulawesi a Nová Guinea (k Indonésii patří západní polovina ostrova). Na severu přes moře sousedí s Malajsíí a Filipínami, na jihu s Austrálií. Hlavním městem je Jakarta na ostrově Jáva.

Indonésie je neskutečně rozmanitá země, na její národní heslo „jednota v rozdílnosti“ budete narážet všude – na každém ostrově se setkáte s jinými kulturami, zvyky, jazyky, lidmi i jejich obyčeji. Ačkoliv je tato země republikou, najdete zde sultanáty, království nebo kmeny, jejichž způsob života se od doby kamenné příliš nezměnil, v kontrastu s moderními a pohodlnými velkoměsty přetíženými dopravou.

Milujete-li přírodu, jste tu správně, je to nádherná zelená země s druhou nejrozmanitější biodiverzitou na světě, mnoha přírodními parky a rezervacemi. Můžete se sem vydat s cestovkou, nebo na vlastní pěst – Indonésie vás přijme s otevřenou náručí. Jak moc dobrodružná bude vaše cesta touto zemí, záleží jen a pouze na vás.

Průvodce pro Indonésie

Zavřít boční panel
FIlipíny
Filipíny

Rozmanité a zábavné, to jsou Filipíny

Filipíny jsou ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii v Tichém oceánu. Nejbližsími sousedními státy jsou Taiwan na severu, Indonésie na jihu a Malajsie na jihozápadě.

Cestovatelé na Filipíny jezdí kvůli jejich biodiverzitě. Najdete zde překrásné pláže, hory, vodopády, rýžová pole, deštné pralesy, jeskyně a především místa na šnorchlování a potápění, která patří k nejvyhledávanějším a nejkrásnějším na světě.

Průvodce pro Filipíny

Zavřít boční panel
Mešita Šejcha Zayeda
Spojené arabské emiráty

Země všeho nej a kde nic není nemožné

Spojené arabské emiráty (zkráceně SAE), jakožto federace 7 emirátů, se nachází na Blízkém Východě ve východní části Arabského poloostrova. Pevninské hranice sdílí s Ománem a Saudskou Arábií, námořní s Katarem, Íránem a Pákistánem. 

V minulosti zde byl hlavním způsobem obživy rybolov, lov perel a dálkový obchod. V současné době je to čím dál méně ropa a naopak více turismus. SAE je absolutistickou monarchií v čele s prezidentem a viceprezidentem, kteří jsou voleni emíry jednotlivých Emirátů.

Průvodce pro Spojené arabské emiráty

Zavřít boční panel
Vietnam
Vietnam

Stále neobjevená kráska jihovýchodní Asie

Vietnam se nachází v jihovýchodní Asii. Jeho sousedy jsou Kambodža, Laos a Čína. Nabízí jednu z nejlepších asijských kuchyní, fantastické hory, největší jeskyni světa, zajímavé vodopády a nekonečné prázdné pláže díky svým skoro 3.000 kilometrů pobřeží.

Průvodce pro Vietnam

Zavřít boční panel
Singapur
Singapur

Ekonomická džungle Asie, kterou chcete vidět

Singapur je městským státem v jihovýchodní Asii na jižním cípu Malajského poloostrova oddělený od pevniny Johorským průlivem. Ze severu sousedí s Malajsií a jih země omývá Jihočínské moře. Název Singa-pura znamená v překladu Lví město.

Město, které se stalo ekonomickým zázrakem posledních desetiletí, jednoduše nesmíte minout při svých cestách jihovýchodní Asií. Krátká dvou- až třídenní zastávka nabídne to nejdůležitější, co z celé země můžete zažít.

Pokochejte se krásou zahrad v Gardens by the Bay s fantasy nočním představením, navštivte největší vodní akvárium světa na ostrově Sentosa a večer se posaďte v okouzlující čtvrti Marina Bay nebo si vychutnejte drink v baru 1-Altitude. Náročnější cestovatelé se vykoupají v nekonečném bazénu na střeše nejznámějšího asijského hotelu Marina Bay Sands. Singapur prostě chcete zažít.

Průvodce pro Singapur

Zavřít boční panel
Hongkong
Hong Kong

Speciální administrativní oblast

Hong Kong se nachází na jihovýchodním pobřeží Číny. Rozkládá se na rozloze přibližně 1.100 km2 na severním ústí Perlové řeky. Pro většinu lidí znamená významný přístav a mezinárodní obchodní centrum s jednou z nejvyších hustot zalidnění, ale i milovnící přírody a opuštěných pláží si mohou přijít na své, jelikož přibližně 70 % území tvoří přírodní plochy. Hong Kong je rozmanité město spojující čínskou a západní kulturu, město vyhlášených restaurací, rušného nočního života a město s nikdy neutichajícím pulzem.

Průvodce pro Hong Kong

Zavřít boční panel
Omán
Omán

Pravá Arábie

Omán leží na jihovýchodě Arabského poloostrova mezi Jemenem, Saúdskou Arábií a Spojenými arabskými emiráty.

Jde o zemi, která se už částečně modernizovala, ale stále žije napůl v historii. Nenajdete zde žádné mrakodrapy jako v nedaleké Dubaji a místní ještě zcela nepodlehli kouzlu moderních technologií. V Ománu tak i dnes můžete poznat autentickou Arábii jako za starých časů.

Zároveň tato země nabízí snad všechny možnosti turistického vyžití, snad kromě lyžování a bohatšího nočního života. Jakékoli předsudky o bezpečnosti v oblasti a o aroganci Arabů hoďte za hlavu. V Ománu vám hrozí zranění nejspíše při nějaké sportovní aktivitě a sami poznáte, jak jsou Ománci přátelští a ochotní pomoct. Navštivte Omán dříve, než si jeho výjimečnost uvědomí i ostatní.

Průvodce pro Omán