Miami + New York: na jedné letence i z Prahy - 8.916 Kč.

Jak akci využít?

Pokud se bavíme o východním pobřeží Spojených států amerických, tak si lze jen stěží představit lepší kombinaci než kosmopolitní New York s plážemi na Floridě, konkrétně pak Miami Beach. V rámci open-jaw letů aerolinií British airways si představovat nic nemusíme, ale můžeme si ji rovnou vyzkoušet. A to s odletem z Prahy za 9.998 Kč!

  • Varšava - New York / Miami - Berlín za 8.916 Kč rezervuj >>
  • Praha - New York / Miami - Berlín za 9.998 Kč rezervuj >>
  • Praha - Orlando / Miami - Berlín za 10.351 Kč rezervuj >>
  • Praha - Fort Lauderdale / Miami - Berlín za 11.141 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: 01.11.2014 - 31.03.2015
  • Přelet New York - Miami není v ceně
Vnitrostátní přelet z New Yorku do Miami (Fort Lauderdale) zakoupíte nejlevněji na Spirit.com, a to za 99$ / 2.000 Kč.

Zpět z Berlína pojedeme autobusy Student Agency, Orangeways nebo nejlevněji s Eurolines, a to za 600 Kč (jízdenky na listopad nejsou zatím v prodeji).

[start][zeme]USA[/zeme][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][usa][prg][konec]

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Jana.vitkova61

Ahoj, prosím Tě, nejde mi tady nic najít. Potřenuji koupit co nejlevněji 2 letenky Praha - NY na začátek prosince 2015. Je to možné? A kdyby byl odkaz na nějaký hotel, cca 3 noci, byla bych ráda. Dík. :-)))

Ahoj Jano, na toto období je čas a aktuálně se ani neprodává. Sleduj akce https://www.cestujlevne.com/newsletter a v průběhu příštího roku je kup.

Avatar uživatele Jana.vitkova61

Dík. V přípdě nouze volám SOS :-))))

Avatar uživatele tereza.slezakova

Ahoj, myslite, ze jeste budou nejake akce do NYC nebo na Floridu na zari 2014? Zatim je to vse od rijna dozadu...nevim, jestli vyckavat nebo radeji koupit ted. Diky, Tereza.

Osobně říkám ne.

Avatar uživatele iva.safrankova

Ahoj Dave, chci se zeptat znáš nějaký stránky jak se dostat z Miami na Bahamy, na netu nic nemůžu najít, Díky moc ;)

Avatar uživatele misaaa4351

Z Miami jsou moc pekne plavby lodi, zkus cruisedirect.com.

Avatar uživatele jan.tondl

Ahoj, potřebuji letenky Praha-New York-Miami- Berlín pro 5 osob v listopadu, cca 14- 20 dní za tu cenu 9998 mi to nic nechce vyhledat. Děkuji

Avatar uživatele michalkadvorak

co se stane, když bude mít první letadlo zpozdění, já nestihnu přestup a druhé letadlo mi uletí? Dá se to nějak řešit, nebo mi prostě propadla letenka?

Avatar uživatele Adam

Pokud máš všechny lety vystaveny na jedné letence, tak je automatické, že v případě zpoždění, se o vás musí letecká společnost postarat a umístí tě do dalšího možného letu.

Avatar uživatele mihalova.lucie

Ahoj, prosím najít něco přes Vánoce i Silvestr nebo jen Silvestr délka tak 10-14dní. moc mi to nejde děkuji Lucie

Avatar uživatele kure

Ahoj, Chteli bychom zacatkem listopadu tri klobasy tak na tri tydny na Floridu. V podstate odkudkoliv z okolnich metropoli (nejlepe kam jezdi busy). I s prestupem. Minuly tyden jsem zavahal a utekla nam letenka z Vidne s preskokem v Madridu do Miami za 9600,-Kc. Ted jsou do 13 000,-Kc. Myslite ze ma smysl vyckavat nebo radeji koupit. Dekuji za odpoved Petr

Avatar uživatele kure

nebo mozna z Berlina to bylo...

Avatar uživatele Ondrab

Ohledne preletu z Miami do NY, na JFK lita pouze Jetblue? Nebo je i jina spolecnost?

La Gardia je ještě blíže centru a snadno dostupná na Long Island City. Jinak krom jetblue to bude Delta, American..

Avatar uživatele Ondrab

no mne jde o to, ze budeme z NY odlitat z JFK a radeji bych z Miami priletel uz rovnou tam, nez jeste absolvovat cestu z la gardie na JFK

O jaké letence se bavíme? Pokud nebudeš v NY tak to je pak jasné a dává to hned smysl.

Avatar uživatele data7

to Ondrab: měl jsem loni stejný nápad, jenže Jetblue, je v řetězci až na posledním místě a tak měli takové zpoždění, že nám navazující let do ITA ulétl (ač jsme měli původně na přestup rezervu 4 hodiny) a museli jsme to řešit.

Avatar uživatele chvastek

A jak se vlastně taková situace potom řeší? Když to nemám na jedné letence, tak prostě smůla a musím koupit další letenky?

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Low-costově z Drážďan i Vídně na Kubu do konce roku
-35 %

Všude dobře, co doma!

Filipíny po celý rok s odletem z Krakova
-20 %

Honem, dokud jsou místa!

Z Pardubic do Londýna za pětikilo
-48 %

Tam to bude krásný!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Spojené státy americké  

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké