Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nemusíte být příznivci minulého režimu proto, abyste se mohli vydat obdivovat architektonické skvosty hlavního města Ruska. Návštěva chrámu Vasila Blaženého na Rudém náměstí či paláce v Kremlu je samozřejmostí.

Moskva však nabízí mnohem více vyžití, proto vám pouhý víkend na kompletní poznání rozhodně stačit nebude. S letenkami za 879 Kč je však i krátký pobyt výhrou.

Dostupné termíny za 879 Kč:
  • tam
  • červen: 17, 18, 19, 20, 21, 23, 24, 25, 26, 27
  • červenec: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 17, 21, 22
  • srpen: 1
  • zpět
  • červen: 18, 19, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 29, 30
  • červenec: 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 29, 30
  • srpen: 3, 5, 6
Cena se vztahuje na členy WDC. Pokud členství ještě nemáte, připočtěte si k celkové rezervaci částku 750 Kč za roční členství – po tuto dobu pak budete cestovat za 270 Kč / let levněji (vyplatí se tedy již při první cestě 2 a více osob). Zavazadlo lze bezplatně přepravit do rozměrů 42 x 32 x 25 cm.

Vízum do Ruska stojí 990 Kč, je však nutné připočíst náklady na získání zvacího dopisu (minimálně tedy vízum+zvací dopis za 1.490 Kč). Užitečné informace k zařizování individuálních víz do Ruska najdete např. na cesty.in/rusko.

Krátký cestopis z Moskvy si můžete přečíst na Jencyho blogu. Stejně tak se mohou hodit informace o dopravě a metru v Moskvě.

Do Budapešti se dopravíte z Prahy i Brna s autobusovými dopravci Eurolines či Student Agency. Z Prahy jezdí navíc také maďarský dopravce Orangeways. Cena zpáteční jízdenky z Prahy začíná u Eurolines na 680 Kč.

[start][zeme]Rusko[/zeme][mezikrok][rus][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

25 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele margarita.sidash
margarita.sidash

Ja jen nechapu, proc kdyz vlezu ma wizz air a dam oba terminy jak jsou v nabidce uvedene, tak cenu mam ne 800 a neco, ale tri tisice

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Protože byl příspěvek publikován 10.dubna..

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Humpolec.Michael
Humpolec.Michael

Ahoj! Já jsem takhle letěl s kamarády loni v listopadu, víza jsme si pro jistotu začali dělat měsíc dopředu, ale bohatě stačí 15 dní, víza dělají i expresně do pěti dnů, ale je to za další příplatky. Vše se dá vyřešit na jednom místě v Praze - Karlíně, 100metrů od metra Křížíkova v budově Zirkon Office Center. (Na Ruské ambasádě vás vyhodí a pošlou sem). Pokud nemáte v Rusku příbuzné, musíte si zařídit pozvání. Vše jde udělat online na adrese http://www.viza-ruska-federace.cz/poskytovane-sluzby/objednavka-viza-do-ruska, kde si vše objednáte a následně domluvíte datum a čas, kdy přijdete s pasy a fotografiemi. Cena za vízum i s pozváním by měla vyjít do 3000,-. Doufám, že jsem tím někomu ulehčil práci při zařizování víz. Sám jsem si to vše předtím musel vyhledat a vyběhat, tak vím, že tyhle úřední obštrukce jsou pěknej vopruz :o)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele jachym.petrik_2
jachym.petrik_2

S ohledem na časy odletů bych se chtěl zeptat, jak nejlépe do a z Budapešti? Jezdí něco z Prahy přímo na letiště? Zatím jsem nic nenašel.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele kralicekpo
kralicekpo

Nechtěl jsem, ale přece jen zareaguji na některé příspěvky. Cestuji hodně a cestuji kvůli poznání. Nevynechávám žádné země z toho důvodu, abych si udělal vlastní názor na místní poměry. Média, ani hlupáky moc neposlouchám, protože od těch se člověk nic nenaučí a nikam se nedostane. A vím, že nejvíc vykřikují ti, kteří nic nepoznali, ale "všechno vědí nejlépe", protože to je jediný způsob, jak se dokáží zviditelnit.

před 8 lety
Avatar uživatele Kickassone
Kickassone

Souhlas.. Ja osobne Rusko zatim vynechavam z duvodu viz - do zemi ktere chteji viza jezdim pouze sluzebne - jakmile je rusove zrusi, hned tam vyrazim.. Uz davno me laka Petrohrad..

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Shari
Shari

Jako památky mají hezké, ovšem to vybudoval car, než ho svrhli, o to se současní Rusové nezasloužili. Jejich kulturu jsem viděla před měsícem v Karibiku. Fakt to ze mě ještě nevyprchalo. Ale co je úchylka, to je placení zvacího dopisu. Respektive už jen to, že musí být. Pokud mě někdo musí pozvat, abych si směla koupit vízum, abych viděla Kreml, tak ho neuvidím. Jsem nerada, když mě něco limituje :)

před 8 lety
Avatar uživatele JohnyPavic
JohnyPavic

Ano, to tak u památek bývá, současná generace je většinou nevybuduje :)

před 8 lety
Avatar uživatele Shari
Shari

Jj, a je tomu tak dobře, protože jak by potom vypadal Kreml, je dnes dobře patrné v Karlovarském kraji :) Mám zkrátka s Moskvou smůlu. Do Rigy, Tallinnu ani Kieva mě nikdo zvát nemusel, prostě stačila letenka. Za 800 z Maďarska bych překousla i ty nové Rusy. Vízum beru jako pochopitelnou záležitost. Ale zvací dopis, dnes? Ne, to nedám :) Rusové si každopádně na zvací dopisy potrpí, zejména v opačném směru, to je historicky zjevné, ale nechci zde vířit politiku, jak správně píše Yeah, a proto už mlčím. Kromě jediné odpovědi: ad Mercurius: Když někdo projeví odlišný názor od Tvého, znamená to, že je hloupá ovce bez názoru? Svérázná konotace :)

před 8 lety
Proky

Šárko, já třeba beru zvací dopis jako součást víza, zaplatím to dohromady jako jeden poplatek a dál to neřeším. Do některých zemí jsou nejspíš víza ještě dražší než do Ruska a žádný zvací dopis nezahrnují. Já to prostě beru tak, že pokud se chci do nějaké země dostat, tak vidím, kolik musím celkem zaplatit za vyřízení víza. A pak se rozhoduju podle toho, jestli mi to za to stojí nebo ne. Já si do Moskvy koupil letenku z Budapešti za tisícovku před měsícem, letím na konci května, a vím, že za takovou cenu se mi to vyplatí. Kvůli tomu, že se mi nelíbí, že součástí žádosti o vízum je zvací dopis, si přece nebudu upírat možnost za slušný peníz Moskvu navštívit.

před 8 lety
Avatar uživatele Shari
Shari

Ale jo, u mě tady nejde o peníze :) Vadí mi už jen princip zvacího dopisu - pokud se dá koupit za pět stovek a nemusíš hledat strýčka Váňu, který pozvání pošle, proč tedy nestojí o tu cenu vízum víc a je to? Cena je určitě skvělá a ani to vízum i s tímhle není drahé - já mám zkrátka v sobě určitý blok s původem v roce 68, kdy jsem, na rozdíl od většiny z vás tady, už byla na světě. Takže zvací dopisy prostě nemám ráda :-D

před 8 lety

Ono se musíte nejdříve podívat, jaké podmínky jsou pro Rusy, když chtějí cestovat do Česka. Jsou na tom o poznaní hůře. Jsou to bohužel reciproční diplomatická opatření. Na rozdíl od ruských úřadů, naše ambasáda požaduje při osobních pozváních pouze originály pozvání podaných přes naši cizineckou policii, takže se tento doklad prodraží o minimálně cenu poštovného přes DHL, což je ca 1000 -1300 Kč. Doručí však do 24 hodin, což je časová výhoda. Jiná pošta tam v rozumné době nedorazí. Do Ruska jezdím více než 20 let, služebně. Pokud jedete jako turista a víte, že se chcete ubytovat v nějakém hotelu, žádný zvací dopis podle mne nepotřebujete, jako pozvání slouží potvrzený zvací dopis od hotelu s fixní rezervací. Stejné je to pokud jede rus do ČR. Problém s pozváním nastane až v případě, že chcete bydlet někde "na divoko". To už vás musí pozvat buď konkrétní osoba s ruskou registrací na místě pobytu.... to ale obnáší komplikace s registrací nejen při příjezdu (stejně jako u nás), ale i při odjezdu. Jednodušší a pohodlnější je proto si pozvání při cestě bez rezervace hotelu koupit. Takže pokud chcete cestovat jako turista, směle si předplaťte ubytování a požádejte hotel o zaslání zvacího dopisu. Seriozní hotel vám je zašle obratem. Pohodlnějším nezbývá, než platit agentuře za tuto službu poněkud více.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele mercurius10
mercurius10

Džon a jím podobní jsou jen hloupé ovce, bez vlastní hlavy a názorů, aneb stupidní média nám ukážou kdo je "hodný" a "zlý" :D

před 8 lety
Avatar uživatele Offloaded
Offloaded

Zatímco "osvícení" rusofilové typu Mercurius uvědoměle vidí za vším pletky zlých medií, které zlovolně ukazují báťušku Putina a veliký Sovětský svaz ve špatném světle a přitom on nechce nic jiného než mír a ochranu pro 5 kolonu svých soukmenovců, které v bývalých republikách CCCP zanechal Stalin a jeho následovníci.

před 8 lety
Avatar uživatele yeah
yeah

myslim si, ze je to web o cestovani a ne o politice .. takze pokud tam nekdo cestovat z jakychkoli osobnich duvodu nechce, tak by se mel asi zdrzet komentaru..

před 8 lety
Avatar uživatele wichterle.m66
wichterle.m66

Proč bez vlastní hlavy a názoru? Já mám na Rusáky a Putina naprosto jasný názor a nepotřebuju k jeho utváření média. Jediný způsob, kterým můžu svůj nesouhlas např. s tím co předvádějí vůči Ukrajině je, že coby jedna kupí síla nebudu režim se kterým nesouhlasím finančně podporovat. To znamená, že zásadně netankuju u Lukoilu, nelítám Aeroflotem, vodku piju finskou, polskou nebo švédskou a včera jsem musel do regálu vrátit deodorant Rexona protože obal tvrdil že Made in Russia. Naprosti sdílím Džonův názor a z logiky věci tudíž pro mne nepřipadá v úvahu jet do Ruska jako turista a ještě jim dávat víc peněz než chtě nechtě musím - nemaje jiné volby - kdykoli nastartuju auto nebo otočím kohoutkem u sporáku.

před 8 lety
Avatar uživatele jankajfosz
jankajfosz

Ano, bojkotujme hříšníky, avšak podle stejných měřítek pro všechny - padni komu padni. Příklad: nelétejme do Washingtonu za rozdělení Srbska a, pokud možno, mimopražští vyhýbejte se Praze za uznání kosovské nezávislosti českou vládou. Co však doporučit nebohým pražákům? - Snad ať nevychází z domu, leda snad do práce, a ať nekupují české výrobky. Ty slovenské jsou O.K., jelikož Bratislava nezávislost Kosova zatím neuznala. Ve vykazování absurdity závěrů typu "nejezdím do Moskvy kvůli Krymu" bych mohl pokračovat donekonečna...

před 8 lety
Avatar uživatele martin.w66
martin.w66

Problém těch kteří se zastávají Rusáků a jedním dechem jako protiargument vytahují Kosovo je, že srovnávají příslovečná jablka a hrušky a balkánský konflikt pro ně začíná až v březnu 1999, když se karta konečně obrátila a bolševik Miloševič dostal konečně lekci... které se mu mělo dostat už v roce 1991. Kde jste byl mezi 1991 a 1999, když Srbové... takoví Rusáci Balkánu, začínali jednu válku za druhou vůči svým bývalým federálním sousedům, obléhali 4 roky Sarajevo, masakrovali Srebrenici, útočili na Slovinsko??? To vše za neschopného přihlížení celé Evropy a tiché i aktivní (v OSN) podpory Srbska Kremlem?

před 8 lety
Avatar uživatele jankajfosz
jankajfosz

Tvůj požadavek, aby se rozlišovalo mezi jablky a hruškami je vcelku dobrý nápad. Pro začátek si stačí uvědomit, že ne všichni "Rusáci" - jak jim říkáš - jsou Putinovými voliči, a že zde nelze šermovat představou nějaké celoruské kolektivní viny. Takový výlet do Moskvy může ostatně leckoho naučit, že mezi představami o Jiných a bezprostředním smyslovým zakoušením Jiných je zpravidla podstatný rozdíl. Pokud díky cestování kamkoliv někdo toto pochopí, nebyla jeho cesta zbytečná...

před 8 lety
Avatar uživatele yeah
yeah

a do Nemecka jezdite? .. nejsem sice tak znalej historie, ale nejaky valky maj taky na svedomi ne ? :D ..

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele bapavel
bapavel

ahoj, v jakém termínu jsou tam lety za těch 899? Nic jsem nenašel. Dík Pavel

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Však jsem je uvedl v příspěvku. Je to ve forintech, tak hledej ceny za let 4tis. forintů.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele mudrcsks
mudrcsks

:D tak tak Džone

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele JirkaRotoped
JirkaRotoped

Podpořit byť jedinou korunou tuhle zpropadenou zemi? Nikdy.

před 8 lety
Avatar uživatele dzejms
dzejms

Svatá prostoto!

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
To musíš vidět!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Všude dobře, co doma!
Wall Street
ušetříš až 36%
Honem, dokud jsou místa!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Všude dobře, co doma!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Moskva
Rusko

Země neomezených možností

Rusko je i po rozpadu SSSR zdaleka největší zemí světa, vždyť se svými 17.000.000 kilometry čtverečními takřka dvakrát strčí do kapsy druhou Kanadu. Země se táhne přes deset časových pásem od východní Evropy, až po nejvýchodnější výspy Asie. Od subtropů, až po arktický pás. To asi nejlépe vystihuje, jak obrovská je.

Do Ruska zatím neplynou davy turistů, ať už kvůli předsudkům, nebo vízové povinnosti. Každopádně je faktem, že tak trochu pejorativní úsloví z dob minulých, že „Rusko je zemí neomezených možností“, je vlastně pravdivé. Najdete tu naprosto vše, co od cestování očekáváte. Skvostná historická města, tisíce kilometrů člověkem nedotknuté přírody, cestování v čase, kdy si na spoustě míst připomenete, jak to u nás vypadalo před 30 lety, ale i pro mnohé netušené možnosti sportovního a kulturního vyžití.

Při cestách širou Rusí poznáte, že předsudky vůči obyčejným Rusům jsou opravdu ve valné většině případů jen předsudky. Zjistíte také, že kulturou je nám Rusko velmi podobné a zároveň velmi vzdálené. Jen obtížně se tahle obrovská země popisuje, musíte zkrátka na vlastní kůži zažít, zda budete Rusko milovat, nebo nenávidět. Nic mezi tím obvykle neexistuje.

Průvodce pro Rusko