Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Máte chuť zajít si na pořádné povánoční výprodeje, ale tuzemské obchody vás ničím nenadchly? Zkuste změnu a zapátrejte po nových značkách v módní ulici Oxofrd street či na Picadilly circus.

Aktuálně lze zakoupit lednové zpáteční letenky z Brna či Ostravy do Londýna za 838 Kč.

 • Rezervuj letenky z Brna/Ostravy do Londýna za 838 Kč (ryanair.com)
 • Dostupné termíny v lednu (419 Kč / cesta):
  • Brno - Londýn: 14, 18, 21, 22, 23, 25
  • Londýn - Brno: 15, 19, 21, 22, 23, 26, 28
  • Ostrava - Londýn: 14, 16, 18, 21, 23, 25
  • Londýn - Ostrava: 16, 18, 23, 25, 28, 30
Ačkoliv z Brna můžete letět i v jiných termínech za nepatrně vyšší ceny, z Ostravy jsou výše uvedené termíny striktní. Nechce-li se Vám cestovat za nižší cenou na Moravu, využijte dopravce Wizzair, který nabízí letenky z Prahy do Londýna a zpět za 1.058 Kč.

V ceně letenky je palubní zavazadlo max. rozměrů 55 x 40 x 20 cm do 10 kg a druhé menší: kabelka nebo taška na notebook či nákupy v duty-free o max. rozměru 35 x 20 x 20 cm.

Dokoupení zavazadla na cestu zpět provedete po výběru termínu a poplatek činí 420 Kč / 15 kg, případně 700 Kč / 20 kg.

Z letiště do centra města

Ryanair přistává na letišti Stansted (STN), odkud se do centra Londýna nejlevněji dostanete autobusy společnosti easyBus, případně Terravision. Zpáteční jízdenka nepřijde na více jak 15 liber. Pokud dáváte přednost časové úspoře, další možností je přímé vlakové spojení Stansted Expressem z letiště na nádraží Liverpool Street v Londýně.

Londýn a ubytování / doprava po městě

Řešíte-li otázku levné dopravy po centru města, výsledkem bude pravděpodobně turistická karta Oyster card.

Londýn je město velké, proto doporučuji nehledět pouze na výši ceny ubytování, ale zejména na polohu. Mnohdy je výhodnější o několik stovek na noc dražší hotel v centru města, než levnější na kraji Londýna. Přehled ubytování v ověřených hotelech naleznete zde - Londýn a hotely.

Pokud Vám nevadí sdílet pokoj s ostatními turisty, vyzkoušejte místní hostely. V takovém případě není problém se vejít do 600 Kč / noc v oblasti Hyde Parku.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele mariekonradova
mariekonradova

Ahoj, chci se zeptat, jestli nevíte o úplně nejlevnějším ubytku v Londýně, všechni se to pohybuje průměrně 1000kč za noc na osobu. A jetě otázečka, jsou ted z Londýna docela levné letenky, přesto před týdnem byly poloviční, myslíte, že budou do května ještě zlevňovat? Díky za odpovědi;;)

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Ahoj Maruško, jsou to celkem standardní ceny na Londýn, ale dají se určitě najít levnější třeba v hostelech. Já jedu příští týden do Londýna a mám hotel na Paddingtonu za 1.250 Kč na noc za dvoulůžák i se snídaní. Co se týče cen, ty určitě ještě půjdou dolů, běžně tak 1-2 měsíce před odletem.

před 8 lety
Avatar uživatele mariekonradova
mariekonradova

Super, díky za info.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele kubicova.michaela
kubicova.michaela

Dobrý den, Chci jen napsat, že z Brno jde letět i Wizzair 22. a 24. 1. za 399 do LUTONu. :) A zpět "Ryanerem" za 499 26.1. :) A ted má otázka myslíte, že slevy budou i v květnu? Cca v období od 1. do 8. 5., nebo je to docela nepředpovídatelné? A jěšte jestli nemáte nějaký tip na levný hotel, kdyz jsem koukala na váš tip tak jsem to asi nějak chybně zadala jelikožmi vyjel hotel za 55 000Kč. Což by mě položilo :D Bylo to za 3 osoby a 5dní. P.S. Jak často bývají akce na letenky do USA?

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele ddermacol
ddermacol

využijte dopravce Wizzair, který nabízí letenky z Prahy do Londýna a zpět za 1.058 Kč. Nemohu to tam nikde najít, poradí mi nekdo?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 11169 komentářů
 • Poslat zprávu

Evo, například datum 18.-20.leden je za 1.058 Kč, ceny jsou platné pro členy WDC.. Jak členství funguje se dočtete v každém příspěvku o letenkách přes wizzair, např. - https://www.cestujlevne.com/benatky-na-valentyna-s-odletem-z-prahy-458-kc/

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
To budou fotky!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Tam to bude krásný!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Jedem!
Ibiza
ušetříš až 87%
Tam jsi vždycky chtěl!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Londýn
Spojené Království

Země královských paláců i divokých vřesovišť

Spojené Království Velké Británie a Severního Irska je suverénní ostrovní stát, který se rozkládá na větší části Britských ostrovů v severním Atlantiku severozápadně od kontinentální Evropy. Jedná se o parlamentní monarchii, kterou tvoří Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko.

Jakkoli je vzdálenost Spojeného Království od kontinentální Evropy zanedbatelná a ostrovy jsou s kontinentem spojeny pomocí Eurotunelu, Britové člověka často zmatou výroky, které působí, jako by si mysleli, že obývají samostatný britský kontinent, který s Evropou pouze sousedí. Opak je pravdou a Británie se skutečně nachází v Evropě.

V každém případě se jedná o historií nabitou a velmi rozmanitou zemi, kde naleznete vše od přepychových královských paláců, světoznámých galerií a typických zapadlých hospůdek až po kamenité pobřeží místy lemované ostrými útesy, divoká vřesoviště i pláže s bělostným pískem. V Británii si jednoduše každý najde to své.

Průvodce pro Spojené Království