Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Rekordně nízké ceny na západní pobřeží Spojených států amerických naleznete nyní při odletech z Vídně či vzdálenějších Košic. Doposud platí, že ceny do Kalifornie pod 12 tisíc jsou k nezahození, co ale potom, když zpáteční letenky nestojí ani deset tisíc? Do Los Angeles nebo San Francisca si můžete udělat cestu téměř po celý rok, limitováni tak budete maximálně vaší dovolenou.

K dispozici jsou taktéž open-jaw varianty, tedy odlety z jiného místa. Např. Vídeň - San Francisco a Los Angeles - Vídeň za 10.021 Kč. Mezi městy pak jezdí Megabus za 1$.
  • Termíny bez omezení
  • Dostupnost do aktualizace
V nabídce je mnoho dostupných variant, lišící se délkou letu i přestupními místy. Nezapomeňte, že pro vstup do USA je nutné mít vystavené povolení ESTA - online jej vyřídíte za 14 $.

Do Vídně na letiště

Vídeňské letiště Schwechat je velmi dobře dostupné z Česka i Slovenska, autobusové spoje zastavují přímo před terminálem. Pohodlně se na letiště dostaneme i na brzké ranní odlety.
  • Z Bratislavy nám poslouží Regiojet nebo Slovak Lines. Jízdenky jsou dostupné již od 1 €.
  • Z Brna jezdí na letiště přímo Regiojet (340 Kč)
  • Z Prahy se sem dostaneme rovněž autobusy Regiojet (590 Kč)
Parkování přímo na letišti je možné už od 1 € při rezervaci online na webu letiště. Akce ale platí pouze pro prvních 100 rezervací v měsíci.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele lucie.krautova
lucie.krautova

Ahoj a krásné léto všem.)) netušíte prosim někdo něco do LAX/SFO s odletem v srpnu od 22-26 a návratem kolem 15.9? Nebo něco do Mexika ve stejném termínu kolem 20 tisíc? Hledám, hledám, ale nemůžu nic hezkého najit ...

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele Klaruz
Klaruz

Má někdo zkušenost s cestováním po západním pobřeží v zimě (únor)? Jsou otevřené NP, popřípadě je stanování až moc optimistická vyhlídka? Díky :)

před 5 lety
Avatar uživatele neji
neji

Byl jsem v 5 amerických národních parcích a snad ve všech uvádí, že jsou otevřeny 365 dní v roce.:-) Jen v zimě jsou mnohé silnice v nich uzavřeny, typicky třeba v Yosemitském či Sequoia. A co se týče stanování, to můžeš snad jen v povolených místech, rozhodně ne všude - ale to bys snad sama neriskla, protože např. v Yosemitském jsem viděl několik cedulí s pozor na "KILLER BEARS".:-)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele jstrnad1
jstrnad1

Na US expedii se dají najít konkurenční ceny třeba s Deltou/KLM a cestovním časem jen 14h...

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele pavel.banar_1
pavel.banar_1

ma nekdo zkušenosti cestovani dalkovych tras jako je san francisco s malymi detmi?

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele Libor _2
Libor _2

Také si brousíme zuby na letenku v polovině dubna. Navíc potřebujeme jen jednosměrnou (San Francisco/Vegas/Angeles → Vídeň/Praha...). Bohužel zatím všechny akce byli na letenky zpáteční a tak se částka za jednosměrnou nedostala pod 10t :( neporadil by prosím někdo? Díky za jakoukoli radu a pomoc!

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jasně :) wowair nebo norwegian nabízí lowcost jednosměrné letenky do Evropy :)

před 5 lety
Avatar uživatele Libor _2
Libor _2

Díky! Norwegian vypadá zajímavě. Cena i s kufrem ze San Francisca až do Prahy kolem 8t. Bohužel mají naceněné letenky jen do konce října :( Levněji asi jednosměrnou letenku nejspíše neseženeme že?

před 5 lety
Avatar uživatele
mirjur

Vydržte. Po novém roce by se mohla objevit podobná akce jako tato: https://www.cestujlevne.com/low-cost-letenky-do-kalifornie-z-prahy-los-angeles-san-francisco-8-609-kc/

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele hadch
hadch

Ahoj, není tam ještě nějaký let střední Evropa - LA, San Francisco, San Diego etc i na přelom srpen září? Konkrétně okolo 21.8. - 1.9.? Neměl jste někdo větší štěstí při hledání než já? :*

před 5 lety
Avatar uživatele quimpy
quimpy

Na prázdniny přeci bývají skoro vždy nejdražsí letenky. :) Přeci nelze čekat, Helčo, levné letenky do Kalifornie na srpen pod 10 000... :) Navíc San Diego si přímo kupovat nemusíš - můžeš to udělat jako já, že si koupíš letenky do San Francisca a pak u nízkonákl. aerolinky Southwest dokoupíš levně San Diego. :)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele j.o.n.y.3
j.o.n.y.3

Ahoj, jak je to stím možností parkování ve Vídni na letišti za 1€/den? Když mám odlet 1.9.2016 ráno v 6:30 zadám si tam příjezd dejme tomu v 03:00 tak mi to nenabídne za tuto cenu, znamená to, že už těch prvních 100 je vyprodaných nebo jak?

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele
cali

Ještě za podobnou cenu teď v babím létě ze Salzburgu s Luftwaffe s mnohem lepšími časy.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele quimpy
quimpy

Kombinuju ty termíny a dá se to pod 10 tisíc v mnoha možnostech. :) Někdy je to z těch Košic lehce nad 10 tisíc, někdy kolem 11 tisíc, ale pořád super. :) Zrovna začátek září to bere v pohodě. :) A pěkné je taky pozorovat ten rozdíl, když změníte San Francisco třeba za Las Vegas či San Diego - v obou jsem byl a chtěl bych se tam vrátit - a ty ceny už jdou nad 30 tisíc... :))

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele Darecek
Darecek

Je tato nabídka aktuální i na rok 2017 konkrétně duben/květen? Nebo je to moc dopředu? Při zadání ve Vašem vyhledávači mi to najde pouze kolem 15K s AirBerlin. Díky

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Přišlo mi, že jsem tam Air Berlin viděl za 11 tisíc, ale teď také nic pod 15 tis.

před 5 lety
Avatar uživatele jstrnad1
jstrnad1

AB tam byl i kolem 10k, ale u sousedů to visí dva dny, tak už to bude probraný. Hlášení pro jedlíky: lety s Canada airl. jsou při přeletech Kanada-USA operovány hladolety :)

před 5 lety
Avatar uživatele RamonCosta
RamonCosta

Nenašli jste někdo termín v červnu 2017 (open-jaw varianta) Vídeň – San Francisco a Los Angeles – Vídeň (možno obrátit města v USA). Já nic nemůžu najít... Děkuji za pomoc!

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
To musíš vidět!
Jambiani
ušetříš až 39%
To bude jízda!
Enna
ušetříš až 71%
Tam to bude krásný!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Hurá za zážitky!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké