New York

Letenky na havajský ostrov Maui z Prahy včetně Vánoc - 17.690 Kč.

20 komentářů
2016-06-21T09:36:10+02:00

O akci

Ceny zpátečních letenek na Havajské ostrovy málokdy klesají pod hranici 22 tisíc, a o to větší máme radost, když vidíme letenky z Prahy na Havaj pouze za 17.690 Kč. Využijte je k návštěvě druhého největšího ostrova Maui s vyhaslou sopkou Haleakala, národními parky, nejlepšími plážemi pro surfing, podmořským životem a pokud se vydáte na cestu v průběhu zimy, budete mít příležitost pozorovat velryby. Více už však musíte objevit sami.

  • Cestovní období: 1.9.2016 - 31.3.2017 (včetně Vánoc, např. 19.12. - 8.1.)
  • Prodej do 3.7. nebo aktualizace
Na cestu si pohodlně sbalíte do 23 kg zavazadla, které si při prvním kontaktu s americkou pevninou znovu odbavíte. Zároveň nepromarněte šance a připište si míle do věrnostních programů některé z aerolinek aliance One World (např. British Airways).

Lety můžete vybírat z mnoha variant, níže např. naleznete celodenní stop ve Phoenixu, ideální pro průzkum města.

Přelety a ESTA

Pokud byste chtěli přeletět na některý z dalších ostrovů nebo si naplánovat nějaký „island hopping“, počítejte s cenami jednosměrných letenek od 60 do 100 dolarů. Na havajských ostrovech operují společnosti Hawaiian, Mokulele Airlines a Island Air.

Nezapomeňte také na povinnou cestovní registraci ESTA, kterou si musíte zajistit ještě před cestou do USA, a to online za 14$.

Pronájem auta, noclehy

Na ostrově najdete legendární silnici Hana Highway, která jednou z hlavních atrakcí ostrova. Právě proto byste si měli v každém případě vypůjčit auto. Na ostrově sice funguje autobusová doprava, ale ve velmi omezeném režimu a denní pronájem auta vás na Maui vyjde od cca 850 Kč.

Ubytování na havajských ostrovech patří mezi tu dražší položku, proto dobře zvažte celkovou délku pobytu. Nejnižší ceny najdete u hostelů, nejvyšší pak u řetězců a hotelových rezortů.

Na spaní v autě už předem zapomeňte, v celých USA je zakázáno. Prakticky nejlevnější variantou noclehů je stan rozložený v některém z mnoha více či méně vybavených kempů.

Nejautentičtější ubytování vám poskytnou místní, kteří pronajímají mnoho plážových chatek nebo apartmánů, k této možnosti směřujte na portál Airbnb - Airbnb a naše zkušenosti s ním.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2016-06-21T10:36:10+02:00

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce