Nepál

Nepál: letenky z Prahy do Káthmándú - 13.972 Kč.

0 komentářů
2014-02-19T08:20:24+01:00

O akci

Do hlavního města Nepálu, kde se mísí hinduismus a budhismus se svými chrámy, paláci a sochami všudypřítomných bdících Buddhů a meditujících mnichů vás naláká tarif indických aerolinií Jet Airways. Pokud se nevydáte na výpravu za osmitisíckovami do nepálských velehor, uvítáte ubytování, které v Káthmándú začíná na pouhých 60 Kč za noc v dvoulůžkovém pokoji.

Zpáteční letenka z Prahy do Káthmándú s návratem do Berlína nebo Mnichova vychází na senzační cenu 13.972 Kč.

Změnu cestujících a termínu jednoduše změníte kliknutím v horní nabídce Změnit. Pokud máte problém s vyhledáním termínu, můžete si napsat do komentářů níže.

Doprava z Německa

Z Berlína do Prahy se snadno a levně dopravíte autobusy společnosti Eurolines nebo Student Agency, jízdenky first minute nebo promo jsou k mání od 550 Kč, resp. 600 Kč. Není vyloučena ani možnost dopravit se vlakem, jízdenky zakoupíte na e-shopu ČD.

Z Mnichova do Prahy se dopravíte taktéž velmi snadno, spojení zajišťují rovněž Student Agency – jízdenky od 550 Kč, Eurolines – jízdenky od 500 Kč, pak ještě Flixbus za 33 € nebo DB za 29 €, přičemž nejpohodlnější přímé spojení z mnichovského letiště zajišťuje Student Agency.

Víza

Při přestupu v v Dillí nebo Bombaji nebudete potřebovat vízum, musíte setrvat v tranzitním prostoru letiště.

Vízum do Nepálu obdržíte po příletu na letišti. Je nutné mít pasovou fotografii a uhradit poplatek dle plánované délky pobytu: 15 dnů: 25 USD, 30 dnů: 40 USD, 90 dnů: 100 USD.

Pokud byste se chtěli vydat na treky do hor, klasické turistické vízum vám nebude stačit, musíte si vyřídit tzv. Trekking Permit a „zelenou kartu“ TIMS. Více informací dohledáte třeba na cestovatelském portálu Hedvábná stezka.

Hotel v Káthmándú od 60 Kč

Potraviny, služby, různé vstupy do chrámů v Nepálu jsou tak levné, že už vás nepřekvapí ani cena ubytování v Káthmándú, která začíná na 80 korunách na noc na osobu ve dvoulůžkovém pokoji ve standardním hotelu, případně 60 Kč za osobu a noc v dvoulůžkovém pokoji v ubytování typu hostelu.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2014-02-19T08:20:24+01:00

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce