Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Do hlavního města Nepálu, kde se mísí hinduismus a budhismus se svými chrámy, paláci a sochami všudypřítomných bdících Buddhů a meditujících mnichů vás naláká tarif indických aerolinií Jet Airways. Pokud se nevydáte na výpravu za osmitisíckovami do nepálských velehor, uvítáte ubytování, které v Káthmándú začíná na pouhých 60 Kč za noc v dvoulůžkovém pokoji.

Zpáteční letenka z Prahy do Káthmándú s návratem do Berlína nebo Mnichova vychází na senzační cenu 13.972 Kč.

Změnu cestujících a termínu jednoduše změníte kliknutím v horní nabídce Změnit. Pokud máte problém s vyhledáním termínu, můžete si napsat do komentářů níže.

Doprava z Německa

Z Berlína do Prahy se snadno a levně dopravíte autobusy společnosti Eurolines nebo Student Agency, jízdenky first minute nebo promo jsou k mání od 550 Kč, resp. 600 Kč. Není vyloučena ani možnost dopravit se vlakem, jízdenky zakoupíte na e-shopu ČD.

Z Mnichova do Prahy se dopravíte taktéž velmi snadno, spojení zajišťují rovněž Student Agency – jízdenky od 550 Kč, Eurolines – jízdenky od 500 Kč, pak ještě Flixbus za 33 € nebo DB za 29 €, přičemž nejpohodlnější přímé spojení z mnichovského letiště zajišťuje Student Agency.

Víza

Při přestupu v v Dillí nebo Bombaji nebudete potřebovat vízum, musíte setrvat v tranzitním prostoru letiště.

Vízum do Nepálu obdržíte po příletu na letišti. Je nutné mít pasovou fotografii a uhradit poplatek dle plánované délky pobytu: 15 dnů: 25 USD, 30 dnů: 40 USD, 90 dnů: 100 USD.

Pokud byste se chtěli vydat na treky do hor, klasické turistické vízum vám nebude stačit, musíte si vyřídit tzv. Trekking Permit a „zelenou kartu“ TIMS. Více informací dohledáte třeba na cestovatelském portálu Hedvábná stezka.

Hotel v Káthmándú od 60 Kč

Potraviny, služby, různé vstupy do chrámů v Nepálu jsou tak levné, že už vás nepřekvapí ani cena ubytování v Káthmándú, která začíná na 80 korunách na noc na osobu ve dvoulůžkovém pokoji ve standardním hotelu, případně 60 Kč za osobu a noc v dvoulůžkovém pokoji v ubytování typu hostelu.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
To musíš vidět!
Ibiza
ušetříš až 87%
Tam chceš!
Podmořský život
ušetříš až 31%
To bude jízda!
Plage d'Agadir
ušetříš až 24%
To musíš vidět!
5463 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Nepál
Nepál

Krajina Himalájí 

Nepál leží v jižní Asii a sousedí na jihu s Indií a na severu s Čínou (Tibetem). Jeho severní hranici vytyčují Himaláje, v nichž se nachází nejvyšší hora světa Mt. Everest a dalších sedm nepálských osmitisícovek. Země je proto vyhledávaná především nadšenci vysokých hor a krásných himálajských scenerií.

Toto majestátní pohoří spolu s obrovskými údolími obklopenými nejvyššími horami světa jsou lákadly, kterým jen málokdo odolá. Pro každého milovníka přírody a zaníceného turistu je Nepál zemí zaslíbenou.

Průvodce pro Nepál