Mapa

New York v červenci, srpnu - 15.700 Kč.

5 komentářů
2013-04-18T14:08:05+02:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Foto: Manhattan by Jan Kábrt / honzikkk.cz

Na žádost několika čtenářů jsem se rozhodl sepsat tento informativní příspěvek k aktuálně dostupným letenkám do New Yorku v červenci. Na místě není očekávání nejnižší celoroční ceny, ale spíše jak ušetřit, pokud chceme na výlet v tomto měsíci.

Nejlevnější letenky, okolo 15,5 tisíc, jsou k dostání z letišť v Budapešti (BUD) a Krakově (KRK). Díky odletu z těchto letišť ušetříte okolo 3 až 5 tisíc na letence vč. dodatečného přípoje oproti cenám z Prahy, kde se ceny pohybují +/- 21.000 Kč. Doba jízdy jak do Budapešti, tak i do Krakova z Prahy činí necelých 5 hodin autem. Parkování na obou letištích vychází v průměru okolo 700 Kč na týden. V případě, že se chcete vydat na letiště pomocí veřejné dopravy, doporučuji zvolit Budapešť, kde s Eurolines zaplatíte za zpáteční jízdenku 670 Kč. Případně s Orangeways nezaplatíte více jak 800 Kč. Krakov je z tohoto hlediska špatně dostupný.

  • Rezervujte na cestujlevne.com/letenky
  • Krakov - New York za 15.700 Kč
  • Budapešť - New York za 15.860 Kč
  • Lety jsou operovány dopravcem Aeroflot
  • Termíny téměř na celý červenec, po vyhledání můžete rozšířit o lety +/- 1 den
V případě delšího přestupu v Moskvě, doporučuji zakoupit vstup do VIP salónků - cca 500 Kč - a pobýt zde. Návratnost ku občerstvení je na místě. Výhodou letů s Aeroflotem je možnost odbavení až 2 kusů zavazadel! Letenky jsou na hlavní letiště New York (JFK).

ESTA a hotely

Před cestou do USA je nutné mít vstupní povolení, které vyplníte během pár minut v online formuláři na této adrese - esta.cbp.dhs.gov

Akční nabídky hotelů naleznete v tomto odkaze. Osobně mohu doporučit hotel Best Western Plaza nebo Howard Johnson Inn, který naleznete ihned vedle předchozího hotelu v Queensu. Hotely jsou 1 minutu chůze od metra F, kterým jste za 5 minut u Central Parku, za 10 minut u Rockefellerova centra nebo do 15 minut u nákupního domu Macy´s. Navíc není nutné přesedat. Na letiště JFK jedete taktéž stejnou linkou metra s 1 přestupem a cesta z letiště do hotelu trvá cca 30 minut.

V případě, že neradi stojíte fronty a máte v plánu návštěvu minimálně 2 vyhlášených atrakcí v New Yorku, podívejte se na NY Pass nebo NY City pass.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2013-04-18T15:08:05+02:00

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce