Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Foto: Manhattan by Jan Kábrt / honzikkk.cz

Na žádost několika čtenářů jsem se rozhodl sepsat tento informativní příspěvek k aktuálně dostupným letenkám do New Yorku v červenci. Na místě není očekávání nejnižší celoroční ceny, ale spíše jak ušetřit, pokud chceme na výlet v tomto měsíci.

Nejlevnější letenky, okolo 15,5 tisíc, jsou k dostání z letišť v Budapešti (BUD) a Krakově (KRK). Díky odletu z těchto letišť ušetříte okolo 3 až 5 tisíc na letence vč. dodatečného přípoje oproti cenám z Prahy, kde se ceny pohybují +/- 21.000 Kč. Doba jízdy jak do Budapešti, tak i do Krakova z Prahy činí necelých 5 hodin autem. Parkování na obou letištích vychází v průměru okolo 700 Kč na týden. V případě, že se chcete vydat na letiště pomocí veřejné dopravy, doporučuji zvolit Budapešť, kde s Eurolines zaplatíte za zpáteční jízdenku 670 Kč. Případně s Orangeways nezaplatíte více jak 800 Kč. Krakov je z tohoto hlediska špatně dostupný.

  • Rezervujte na cestujlevne.com/letenky
  • Krakov - New York za 15.700 Kč
  • Budapešť - New York za 15.860 Kč
  • Lety jsou operovány dopravcem Aeroflot
  • Termíny téměř na celý červenec, po vyhledání můžete rozšířit o lety +/- 1 den
V případě delšího přestupu v Moskvě, doporučuji zakoupit vstup do VIP salónků - cca 500 Kč - a pobýt zde. Návratnost ku občerstvení je na místě. Výhodou letů s Aeroflotem je možnost odbavení až 2 kusů zavazadel! Letenky jsou na hlavní letiště New York (JFK).

ESTA a hotely

Před cestou do USA je nutné mít vstupní povolení, které vyplníte během pár minut v online formuláři na této adrese - esta.cbp.dhs.gov

Akční nabídky hotelů naleznete v tomto odkaze. Osobně mohu doporučit hotel Best Western Plaza nebo Howard Johnson Inn, který naleznete ihned vedle předchozího hotelu v Queensu. Hotely jsou 1 minutu chůze od metra F, kterým jste za 5 minut u Central Parku, za 10 minut u Rockefellerova centra nebo do 15 minut u nákupního domu Macy´s. Navíc není nutné přesedat. Na letiště JFK jedete taktéž stejnou linkou metra s 1 přestupem a cesta z letiště do hotelu trvá cca 30 minut.

V případě, že neradi stojíte fronty a máte v plánu návštěvu minimálně 2 vyhlášených atrakcí v New Yorku, podívejte se na NY Pass nebo NY City pass.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jency

Zajímavou variantou do Krakowa může být jízdenka s ČD koupená dopředu. Vlakem přes noc na sedadle za 500 nebo na lůžku za 895.

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele martintejkal
martintejkal

Ahoj, ma cenu cekat na jeste nizsi ceny letenek (podobná akce jako tato, nebo moznost koupit letenky par dni pred odletem, atd)? Radi bychom do NY 5.8 - 5.9., prijde nam vsak, ze vetsina akci se tomuto datu vyhýbá. Díky moc za odpoved Martin

před 9 lety
Avatar uživatele martintejkal
martintejkal

případně do San Francisca, Los Angeles nebo Las Vegas

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, právě červenec je totálně bez akcí. Proto jsem nahodil aspoň tento příspěvek, jak získat o pár tisícovek lepší cenu. Osobně s žádnou akcí nepočítám. Není ani důvod, sezona v plné síle a letenky okolo 20 tisíc tomu jen odpovídají.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele MarkiM
MarkiM

Ahoj, a mohu se zeptat na tip, jak se nejlevněji dostat z letiště Newark na Manhattan?

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
To budou fotky!
Jambiani
ušetříš až 39%
Tam jsi vždycky chtěl!
Enna
ušetříš až 71%
Tam to bude krásný!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Tam chceš!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?