Mapa

New York v červenci, srpnu - 15.700 Kč.

5 komentářů
2013-04-18T14:08:05+02:00

O akci

Foto: Manhattan by Jan Kábrt / honzikkk.cz

Na žádost několika čtenářů jsem se rozhodl sepsat tento informativní příspěvek k aktuálně dostupným letenkám do New Yorku v červenci. Na místě není očekávání nejnižší celoroční ceny, ale spíše jak ušetřit, pokud chceme na výlet v tomto měsíci.

Nejlevnější letenky, okolo 15,5 tisíc, jsou k dostání z letišť v Budapešti (BUD) a Krakově (KRK). Díky odletu z těchto letišť ušetříte okolo 3 až 5 tisíc na letence vč. dodatečného přípoje oproti cenám z Prahy, kde se ceny pohybují +/- 21.000 Kč. Doba jízdy jak do Budapešti, tak i do Krakova z Prahy činí necelých 5 hodin autem. Parkování na obou letištích vychází v průměru okolo 700 Kč na týden. V případě, že se chcete vydat na letiště pomocí veřejné dopravy, doporučuji zvolit Budapešť, kde s Eurolines zaplatíte za zpáteční jízdenku 670 Kč. Případně s Orangeways nezaplatíte více jak 800 Kč. Krakov je z tohoto hlediska špatně dostupný.

  • Rezervujte na cestujlevne.com/letenky
  • Krakov - New York za 15.700 Kč
  • Budapešť - New York za 15.860 Kč
  • Lety jsou operovány dopravcem Aeroflot
  • Termíny téměř na celý červenec, po vyhledání můžete rozšířit o lety +/- 1 den
V případě delšího přestupu v Moskvě, doporučuji zakoupit vstup do VIP salónků - cca 500 Kč - a pobýt zde. Návratnost ku občerstvení je na místě. Výhodou letů s Aeroflotem je možnost odbavení až 2 kusů zavazadel! Letenky jsou na hlavní letiště New York (JFK).

ESTA a hotely

Před cestou do USA je nutné mít vstupní povolení, které vyplníte během pár minut v online formuláři na této adrese - esta.cbp.dhs.gov

Akční nabídky hotelů naleznete v tomto odkaze. Osobně mohu doporučit hotel Best Western Plaza nebo Howard Johnson Inn, který naleznete ihned vedle předchozího hotelu v Queensu. Hotely jsou 1 minutu chůze od metra F, kterým jste za 5 minut u Central Parku, za 10 minut u Rockefellerova centra nebo do 15 minut u nákupního domu Macy´s. Navíc není nutné přesedat. Na letiště JFK jedete taktéž stejnou linkou metra s 1 přestupem a cesta z letiště do hotelu trvá cca 30 minut.

V případě, že neradi stojíte fronty a máte v plánu návštěvu minimálně 2 vyhlášených atrakcí v New Yorku, podívejte se na NY Pass nebo NY City pass.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2013-04-18T14:08:05+02:00

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jency
před 10 lety

Zajímavou variantou do Krakowa může být jízdenka s ČD koupená dopředu. Vlakem přes noc na sedadle za 500 nebo na lůžku za 895.

Avatar uživatele martintejkal
martintejkal
před 10 lety

Ahoj, ma cenu cekat na jeste nizsi ceny letenek (podobná akce jako tato, nebo moznost koupit letenky par dni pred odletem, atd)? Radi bychom do NY 5.8 - 5.9., prijde nam vsak, ze vetsina akci se tomuto datu vyhýbá. Díky moc za odpoved Martin

Avatar uživatele martintejkal
martintejkal
před 10 lety

případně do San Francisca, Los Angeles nebo Las Vegas

Avatar uživatele
David Eiselt
před 10 lety

Ahoj, právě červenec je totálně bez akcí. Proto jsem nahodil aspoň tento příspěvek, jak získat o pár tisícovek lepší cenu. Osobně s žádnou akcí nepočítám. Není ani důvod, sezona v plné síle a letenky okolo 20 tisíc tomu jen odpovídají.

Avatar uživatele MarkiM
MarkiM
před 10 lety

Ahoj, a mohu se zeptat na tip, jak se nejlevněji dostat z letiště Newark na Manhattan?

Další akce