Francie

Nová linka easyJetu z Vídně do francouzského Lyonu za 1.619 Kč.

5 komentářů
2016-06-30T14:27:37+02:00

O akci

Nízkonákladová společnost easyJet dnes zpřístupnila letenky na nové lince z vídeňského letiště Schwechat. Od 2.listopadu se začne třikrát týdně létat do francouzského regionu Rhône-Alpes, konkrétně do města Lyon. Zpáteční letenky do Lyonu jsou nyní dostupné od 1.404 Kč za osobu, je však nutné připočíst poplatek za platbu ve výši 430 Kč na rezervaci. V případě cesty dvou osob je pak cena za osobu 1.619 Kč.

  • Vídeň - Lyon od 1.404 Kč rezervuj na easyjet.com
  • Konečná cena zahrnuje poplatek 430 Kč
  • Cesty od 2.11.2016 dále
EasyJet umožňuje přepravu velkého příručního zavazadla o rozměrech 56x45x25 cm.

Z letiště do Lyonu

Letiště v Lyonu je nově propojeno s centrem přímou tramvajovou linkou zvanou Rhonexpress, kde cesta zabere necelých 30 minut. Cena je však vyšší, a to 26 € za zpáteční cestu. Low-cost variantou je autobus č. 46, který vás zaveze na předměstí Meyzieu ZI, kde přestoupíte (150m vzdálenost mezi zastávkami) na tramvajovou linku mířící do na hlavní nádraží Lyonu v centru města. Cena je rovna dvěma lístkům po 2 €.

Ubytování

Lyon rozhodně nepatří k levnějším destinacím, proto počítejte s cenou za ubytování startující na 1.500 Kč za pokoj (zobrazit nabídky). Rozhodně proto doporučuji vyzkoušet i pronajmutí soukromého apartmánu přímo od obyvatel Lyonu pomocí služby Airbnb.com.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2016-06-30T14:27:37+02:00

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Radka S.
před 6 lety

Ahoj, v obchodních podmínkách easy jet jsem našla, že "Požadovanými dokumenty pro cestující na mezinárodních letech (včetně letů v rámci EU) je platný cestovní pas, nebo bude za určitých okolností akceptován platný státní průkaz totožnosti EU za předpokladu, že je případně doplněn jakýmikoli dalšími relevantními dokumenty, jako jsou víza." Máme jen občanku (doplnit můžeme max. tak řidičákem - máte někdo zkušenosti, jestli je to problém? Letíme příští týden z Berlína na Mallorcu. Díky

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Ahoj Radko, občanka absolutně stačí.

Avatar uživatele
Radka S.
před 6 lety

Uf, díky moc :-)

Avatar uživatele verunizna.nej
verunizna.nej
před 6 lety

Ahoj, pokud jsem se spravne divala, tak doprava MHD na letiste od ledna uz neni mozna... :(

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 6 lety

Vypadá to skutečně tak. Zbývá jen ten Rhone Express nebo spíš vzít taxi, když bude víc lidí. Uznávám, že tak drahou dopravu z/na letiště jsem snad ještě nikde neviděl :-(

Další akce