Tanzanie

Objevte africké perly s odletem z Prahy - 11.874 Kč.

18 komentářů
2015-01-03T18:26:54+01:00

O akci

V promo akci nejlepší aerolinky Evropy Turkish airlines uvízly nejen výhodné tarify na Srí Lanku, ale též do oblastí střední a východní Afriky. Pokud toužíte po návštěvě pravého afrického safari v podobě chráněných rezervací v Keni, třetího nejvýše položeného města světa Addis Abeba obehnaného eukalypty a vesnicemi s domorodými kmeny v Etiopii či odpočinku na písčitých pláží Tanzánie a Zanzibaru nebo doposud neobjevené destinace příštího desetiletí Ugandy, právě teď je ta pravá chvíle pro nákup letenek.

Rezervaci pro příštích 5 měsíců provedete pohodlně pomocí kalendáře. Termíny pro letní prázdniny a druhou polovinu roku vyhledejte standardně ve vyhledávači letenek.

Rezervuj zpáteční letenky z Prahy:

V ceně letenky jsou zahrnuta zavazadla o maximální hmotnosti až 46 kg. Let zahrnuje krátký přestup v Istanbulu, který lze libovolně prodloužit i na několik nocí v podobě tzv. stop-overu. Před výběrem destinace doporučuji pročíst též podmínky pro vstup a upozornění od MZV.

Vízum do Etiopie lze získat po příletu na mezinárodní letiště za poplatek 20$. Do Ugandy a Keni získáte taktéž na letišti za 50$, případně společné vízum i s Rwandou za 100$ v podobě East Africa Tourist Visa. Víza do Tanzánie stojí též 50$ a jsou dostupná po příletu do země.

Uganda je prozatím neobjevenou destinací

Dle zkušených cestovatelů a vizionářů čeká pravý turistický boom tuto destinaci v příštím desetiletí. Pokud nevěříte, přečtěte si tento článek. Mne doslova uchvátil. Destinace rozhodně není pro sváteční cestovatele, ale pro silnější povahy, kteří dokáží z lokality vytěžit maximum. Vrhnout se napříč národními parky až do hor za pozorováním volně žijících goril a šimpanzů je nyní mnohem dostupnější.

Z Dar Es Salaamu na ostrov Zanzibar

Mnohými obdivovaný dříve ostrovní stát Zanzibar je z Dar Es Salaamu opravdu co by kamenem dohodil. Z přístavu poplujete lodí zhruba 1,5 hodiny a cena za lístek činí 30-40$. Mezi lodní dopravce patří Azam Marine, Sea Express, Sea Star, Seagull Kilimanjaro a Sepideh Megaspeed Liners. Vyplouvají z přístavů několikrát denně.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-01-03T18:26:54+01:00

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Jana _2
Jana _2
před 8 lety

I ja naprosto souhlasim s Michalem. V Ugande jsem byla jiz v roce 2005, a v maloktere jine zemi jsem se citila tak bezpecne a prijemne. Jsou tam neskutecne mili lide (navzdory chudobe) zijici v prekrasne prirode. Nevim presne jak dnes, ale pred temi 10 lety byl zretelny rozdil jiz na hranicich s Kenou nebo Tanzanii, kde mistni lide chteji bile oskubat hned, jak je uvidi. Jsou proste na turisty uz davno navykli. A to bylo na Ugande nejkrasnejsi - ze byla (a verim, ze stale jeste je) takova nedotcena. Pro me jednoznacne srdecni zalezitost a zeme TOP1 :-)

Avatar uživatele mariekonradova
mariekonradova
před 8 lety

Ahoj, ráda bych do Keni, hlavně k jezeru Naivasha, byl jste někdo přímo tam? máte doporučení, kam se podívat a kolik si připravit peněz? Díky

Avatar uživatele 1piettro
1piettro
před 8 lety

Mám opravdu záludnou otázku. Je lepší Tanzánie, nebo Thajsko? :-D To je dilema...Co myslíte vy?

Avatar uživatele slovca
slovca
před 8 lety

Ahoj, každá země je úplně jiná, Thajsko je mnohem levnější, jídlo, doprava i ubytování, také bezpečnější, ale Tanzanie má zase své kouzlo, safari a indický oceán. Byla jsem v obou zemích a každá má to svoje. Tanzanie byla ovšem o 15 tisíc dražší

Avatar uživatele ejahnicky
ejahnicky
před 8 lety

Za mne rozhodně Thajsko, ve všech směrech. Z Tanzánie jsme se vrátili minulý týden a je to opravdu pro silné povahy!

Avatar uživatele 1piettro
1piettro
před 8 lety

Jak myslíš - pro silné povahy?

Avatar uživatele sissikoubik
sissikoubik
před 8 lety

Jak píše Alena, každá země je úplně jiná, nejde to příliš porovnat, přitom obě jsou nádherné. Nebyla jsem v Tanzánii, ale byla jsem v Keni (což je hned vedle) a byla jsem i v Thajsku. Opět souhlas s Alenou, že výhodou Asie je výrazně větší bezpečnost a mnohem nižší ceny. Na druhou stranu Afrika je neopakovatelný zážitek. Procestovala jsem toho mnoho a Keňa je moje srdcovka. Pokud bych se já rozhodovala mezi Thajskem a Tanzánií, volila bych rozhodně Tanzánii a zaletěla bych si v rámci toho na pár dní i na Zanzibar, to vám Thajsko určitě vynahradí ;) Ale záleží na tom, jaký jste tip cestovatelů a co hledáte.

Avatar uživatele andrewcz
andrewcz
před 8 lety

Já bych teda nerad rejpal, ale pokud se někdo ptá takhle, tak bych zůstal u toho Thajska, fakt..

Avatar uživatele veronika.krahulikova
veronika.krahulikova
před 8 lety

Ahoj Aleno, v únoru jedeme do Tanzanie účastnit se Kilimanjaro maratonu, spojíme to s cestou na Zanzibar a po severu Tanzanie. Byla by jsi ochotna se podělit o nějaké své poznatky ohledně Tanzanie? Nevím co jsi navštívila, ale každá informace přijde určitě vhod. Kdyžtak mi prosím napiš na email veronika.krahulikova@seznam.cz. Děkuji a hezký den! Veronika

Avatar uživatele dada-amater
dada-amater
před 8 lety

V Ugande jsme byli v koncem prosince 2014. Vzali jsme to po cestě KENA-UGANDA-RWANDA-CONGO. Je to nádherná země, velmi chudá a i děti umí moc dobře anglicky (ne jako Rwanda, kde Aj ani Frj nikdo neumí. Doporučil bych hlavně vulkany na jiho západě v Gorilla NP. Za $80 si je můžete vylézt. Přijde vám to moc? Pozorování goril stojí $600 (mimo sezónu $350) za hodinu. Když máte koule, pojedete do Virunga NP v Kongu na hranicich s Ugandou, to je úplně jiný zážitek ...

Avatar uživatele machy.honza
machy.honza
před 8 lety

Ahoj Michale, do Virungy na konžské straně jsem se chtěl podívat vloni v září s tím, že vyjedeme z Gomy. Bohužel tam v té době nebylo moc bezpečno. Jak vypadala situace teď? Děkuji

Avatar uživatele dada-amater
dada-amater
před 8 lety

V Gome je to ok, můžeš tam fungovat sám nebo s gajdem, pokud se bojis. Po setmění se nedoporučuje chodit ven, jinak tě skoro jistě okradou. Nebezpečno je na serveru okolo Beni, myslím že tam teď skončilo příměří a řežou tam macetama v noci hlavy. Aktualni info na webu parku: www.gorilla.cd

Avatar uživatele m_2
m_2
před 8 lety

Uchvátil vás placenej článek cestovní kancceláře. Bravo!!! Za chvíli tu máme čekat její nabídky? Co kdybyste si radši přečetl o zemi něco objektivního, pane??? https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/uganda Terorismus http://www.africaw.com/major-problems-facing-uganda-today Naprostá nesvoboda Atd. atd. atd.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Kamile, opravdu nejsem v branži prvně, abych neviděl, že článek je placený. Ale také vidím, že článek vychází ze samé podstaty, kdy se nejedná o masovou záležitost jako v případě zájezdů do Bulharska. Doufám, že jsi si i ty přečetl objektivně text, na který odkazuješ. "Around 15,000 British nationals visit Uganda every year. Most visits are trouble-free."

Avatar uživatele
Ivan
před 8 lety

Od dob Idiho Amina uz snad udělali nějaký pokrok a už (doufejme) neházejí lidí krokodýlům ;-)

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 8 lety

A kolik z těch 15,000 jsou skutečně Britové a kolik místní populace žijící v Británii už s britským pasem?

Avatar uživatele fop360
fop360
před 8 lety

Kamile, kdybych se řídil informacemi na "vládních" stránkách, tak bych se nejspíš nepodíval nikam. Chápu, že žádná vláda nechce řešit únosy nebo přepadení svých občanů v cizině, ale většinou reálná situace není tak dramatická, jak se píše. Důležité je řídit se zdravým rozumem a dodržovat základní bezpečnostní pravidla, která platí pro cestu kamkoli. Byl jsem v San Pedro Sula v Hondurasu nebo v Caracasu ve Venezuele, které podle statistických ukazatelů patří mezi TOP10 nejnebezpečnějších měst na světě a necítil jsem se nějak zásadně ohrožen. Ale je na tobě, kam se rozhodneš jet. Jen si myslím, že podobné "útočné" výkřiky jsou zbytečné.

Avatar uživatele gabina.dominova
gabina.dominova
před 8 lety

souhlasím s Michalem!

Další akce