Objevte africké perly s odletem z Prahy - 11.874 Kč.

Tanzanie , Keňa , Uganda , Etiopie
Před 2 lety

Jak akci využít?

V promo akci nejlepší aerolinky Evropy Turkish airlines uvízly nejen výhodné tarify na Srí Lanku, ale též do oblastí střední a východní Afriky. Pokud toužíte po návštěvě pravého afrického safari v podobě chráněných rezervací v Keni, třetího nejvýše položeného města světa Addis Abeba obehnaného eukalypty a vesnicemi s domorodými kmeny v Etiopii či odpočinku na písčitých pláží Tanzánie a Zanzibaru nebo doposud neobjevené destinace příštího desetiletí Ugandy, právě teď je ta pravá chvíle pro nákup letenek.

Rezervaci pro příštích 5 měsíců provedete pohodlně pomocí kalendáře. Termíny pro letní prázdniny a druhou polovinu roku vyhledejte standardně ve vyhledávači letenek.

Rezervuj zpáteční letenky z Prahy:

V ceně letenky jsou zahrnuta zavazadla o maximální hmotnosti až 46 kg. Let zahrnuje krátký přestup v Istanbulu, který lze libovolně prodloužit i na několik nocí v podobě tzv. stop-overu. Před výběrem destinace doporučuji pročíst též podmínky pro vstup a upozornění od MZV.

Vízum do Etiopie lze získat po příletu na mezinárodní letiště za poplatek 20$. Do Ugandy a Keni získáte taktéž na letišti za 50$, případně společné vízum i s Rwandou za 100$ v podobě East Africa Tourist Visa. Víza do Tanzánie stojí též 50$ a jsou dostupná po příletu do země.

Uganda je prozatím neobjevenou destinací

Dle zkušených cestovatelů a vizionářů čeká pravý turistický boom tuto destinaci v příštím desetiletí. Pokud nevěříte, přečtěte si tento článek. Mne doslova uchvátil. Destinace rozhodně není pro sváteční cestovatele, ale pro silnější povahy, kteří dokáží z lokality vytěžit maximum. Vrhnout se napříč národními parky až do hor za pozorováním volně žijících goril a šimpanzů je nyní mnohem dostupnější.

Z Dar Es Salaamu na ostrov Zanzibar

Mnohými obdivovaný dříve ostrovní stát Zanzibar je z Dar Es Salaamu opravdu co by kamenem dohodil. Z přístavu poplujete lodí zhruba 1,5 hodiny a cena za lístek činí 30-40$. Mezi lodní dopravce patří Azam Marine, Sea Express, Sea Star, Seagull Kilimanjaro a Sepideh Megaspeed Liners. Vyplouvají z přístavů několikrát denně.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele jana.majerova

I ja naprosto souhlasim s Michalem. V Ugande jsem byla jiz v roce 2005, a v maloktere jine zemi jsem se citila tak bezpecne a prijemne. Jsou tam neskutecne mili lide (navzdory chudobe) zijici v prekrasne prirode. Nevim presne jak dnes, ale pred temi 10 lety byl zretelny rozdil jiz na hranicich s Kenou nebo Tanzanii, kde mistni lide chteji bile oskubat hned, jak je uvidi. Jsou proste na turisty uz davno navykli. A to bylo na Ugande nejkrasnejsi - ze byla (a verim, ze stale jeste je) takova nedotcena. Pro me jednoznacne srdecni zalezitost a zeme TOP1 :-)

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele mariekonradova

Ahoj, ráda bych do Keni, hlavně k jezeru Naivasha, byl jste někdo přímo tam? máte doporučení, kam se podívat a kolik si připravit peněz? Díky

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele 1piettro

Mám opravdu záludnou otázku. Je lepší Tanzánie, nebo Thajsko? :-D To je dilema...Co myslíte vy?

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele slovca

Ahoj, každá země je úplně jiná, Thajsko je mnohem levnější, jídlo, doprava i ubytování, také bezpečnější, ale Tanzanie má zase své kouzlo, safari a indický oceán. Byla jsem v obou zemích a každá má to svoje. Tanzanie byla ovšem o 15 tisíc dražší

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele ejahnicky

Za mne rozhodně Thajsko, ve všech směrech. Z Tanzánie jsme se vrátili minulý týden a je to opravdu pro silné povahy!

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele 1piettro

Jak myslíš - pro silné povahy?

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele sissikoubik

Jak píše Alena, každá země je úplně jiná, nejde to příliš porovnat, přitom obě jsou nádherné. Nebyla jsem v Tanzánii, ale byla jsem v Keni (což je hned vedle) a byla jsem i v Thajsku. Opět souhlas s Alenou, že výhodou Asie je výrazně větší bezpečnost a mnohem nižší ceny. Na druhou stranu Afrika je neopakovatelný zážitek. Procestovala jsem toho mnoho a Keňa je moje srdcovka. Pokud bych se já rozhodovala mezi Thajskem a Tanzánií, volila bych rozhodně Tanzánii a zaletěla bych si v rámci toho na pár dní i na Zanzibar, to vám Thajsko určitě vynahradí ;) Ale záleží na tom, jaký jste tip cestovatelů a co hledáte.

Přidal se 09. 12. 2014
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele andrewcz

Já bych teda nerad rejpal, ale pokud se někdo ptá takhle, tak bych zůstal u toho Thajska, fakt..

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele veronika.krahulikova

Ahoj Aleno, v únoru jedeme do Tanzanie účastnit se Kilimanjaro maratonu, spojíme to s cestou na Zanzibar a po severu Tanzanie. Byla by jsi ochotna se podělit o nějaké své poznatky ohledně Tanzanie? Nevím co jsi navštívila, ale každá informace přijde určitě vhod. Kdyžtak mi prosím napiš na email veronika.krahulikova@seznam.cz. Děkuji a hezký den! Veronika

Přidal se 15. 11. 2014
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele dada-amater

V Ugande jsme byli v koncem prosince 2014. Vzali jsme to po cestě KENA-UGANDA-RWANDA-CONGO. Je to nádherná země, velmi chudá a i děti umí moc dobře anglicky (ne jako Rwanda, kde Aj ani Frj nikdo neumí. Doporučil bych hlavně vulkany na jiho západě v Gorilla NP. Za $80 si je můžete vylézt. Přijde vám to moc? Pozorování goril stojí $600 (mimo sezónu $350) za hodinu. Když máte koule, pojedete do Virunga NP v Kongu na hranicich s Ugandou, to je úplně jiný zážitek ...

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele machy.honza

Ahoj Michale, do Virungy na konžské straně jsem se chtěl podívat vloni v září s tím, že vyjedeme z Gomy. Bohužel tam v té době nebylo moc bezpečno. Jak vypadala situace teď? Děkuji

Přidal se 15. 11. 2014
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele dada-amater

V Gome je to ok, můžeš tam fungovat sám nebo s gajdem, pokud se bojis. Po setmění se nedoporučuje chodit ven, jinak tě skoro jistě okradou. Nebezpečno je na serveru okolo Beni, myslím že tam teď skončilo příměří a řežou tam macetama v noci hlavy. Aktualni info na webu parku: www.gorilla.cd

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele m

Uchvátil vás placenej článek cestovní kancceláře. Bravo!!! Za chvíli tu máme čekat její nabídky? Co kdybyste si radši přečetl o zemi něco objektivního, pane??? https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/uganda Terorismus http://www.africaw.com/major-problems-facing-uganda-today Naprostá nesvoboda Atd. atd. atd.

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4247 příspěvků
Aktivní před 14 hod
Zobrazit profil

Kamile, opravdu nejsem v branži prvně, abych neviděl, že článek je placený. Ale také vidím, že článek vychází ze samé podstaty, kdy se nejedná o masovou záležitost jako v případě zájezdů do Bulharska. Doufám, že jsi si i ty přečetl objektivně text, na který odkazuješ. "Around 15,000 British nationals visit Uganda every year. Most visits are trouble-free."

Přidal se 23. 09. 2014
Napsal 48 příspěvků
Aktivní před 9 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele Ivan

Od dob Idiho Amina uz snad udělali nějaký pokrok a už (doufejme) neházejí lidí krokodýlům ;-)

Přidal se 30. 08. 2013
Napsal 327 příspěvků
Aktivní před 18 hod
Zobrazit profil
Avatar uživatele Petr76

A kolik z těch 15,000 jsou skutečně Britové a kolik místní populace žijící v Británii už s britským pasem?

Přidal se 24. 11. 2013
Napsal 1 příspěvků
Aktivní před 2 lety
Zobrazit profil
Avatar uživatele fop360

Kamile, kdybych se řídil informacemi na "vládních" stránkách, tak bych se nejspíš nepodíval nikam. Chápu, že žádná vláda nechce řešit únosy nebo přepadení svých občanů v cizině, ale většinou reálná situace není tak dramatická, jak se píše. Důležité je řídit se zdravým rozumem a dodržovat základní bezpečnostní pravidla, která platí pro cestu kamkoli. Byl jsem v San Pedro Sula v Hondurasu nebo v Caracasu ve Venezuele, které podle statistických ukazatelů patří mezi TOP10 nejnebezpečnějších měst na světě a necítil jsem se nějak zásadně ohrožen. Ale je na tobě, kam se rozhodneš jet. Jen si myslím, že podobné "útočné" výkřiky jsou zbytečné.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele gabina.dominova

souhlasím s Michalem!

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Na Island během letních prázdnin z Polska
-69 %

Tam to bude krásný!

Babí léto v Miláně, Bergamu či u italských jezer
-60 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Z Ženevy na keňské safari do Nairobi
-35 %

Tam chceš!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Tanzanie  

Afrika pro začátečníky

Tanzanie má rozlohu 947.000 km2, největší město a zároveň ekonomické centrum Dar es Salaam se nachází na východním pobřeží, vláda však sídlí v Dodomě, v centrální Tanzanii.

Tanzanci používají jako oficiální jazyk angličtinu a svahilštinu. Tanzanie sousedí na severu s Keňou a Ugandou. Západní hranici tvoří s Rwandou a Burundi, jižní hranice má se Zambií a Malawi.

Pokud někoho táhne poznání afrického kontinentu, měl by začít s Tanzanií. Tato země nabízí snad vše, co může běžný turista na své cestě po světě chtít vidět. Neuvěřitelné snímky divoké zvěře, adrenalin při stoupání na vrchol Kilimandžára či potápění s korálovými žraloky. Směs místního obyvatelstva, které je navíc k cizincům poměrně přátelské, posunuje tuto zemi v oblíbenosti na první příčky celého kontinentu. Bezpečnostní situace je velmi dobrá, nehrozí vám žádné útoky na turisty, po tanzanské divočině i ve městech se dá pohybovat bezpečně. Pro milovníky nákupů je tato země rájem, nabízí nepřeberné množství suvenýrů od sošek makonde až po umění místních malířů zvané tinga tinga. Každý si v Tanzanii najde své.

Tanzanie je se svými parky jednou z mála zemí, která lidem toužícím zažít dobrodružství a setkat se s divokými zvířaty zaručuje škálu možností. Nejnavštěvovanější Ngorongoro je sice z pohledu nezávislého cestovatele poněkud turističtější, ale můžete zde zahlédnout nosorožce dvourohého, nebo v brzkém ranním oparu sledovat Masaje se svými obrovskými stády krav sestupující do kráteru, aby zvěř napojili. To, že ve vzdálenosti 200 m od vody leží smečka lvů, Masaje, ozbrojené pouze dřevěnými palicemi, absolutně nerozruší.

Průvodce pro Tanzanie

Zavřít
Ikona pinu
Keňa  

To nejlepší z černé Afriky

Keňa se nachází ve východním cípu Afriky. Na severu sousedí s Jižním Súdánem a Etiopií, na západě s Ugandou, na jihu s Tanzanií a na východě s nestabilním Somálskem. Keňské východní pobřeží pak omílá Indický oceán.

Keňa v sobě snoubí to nejlepší z pravé Afriky, kterou známe z cestopisných dokumentů, a moderního vzkvétajícího státu poskytujícího západním turistům dostatečný komfort. Díky tomu lze v jedné zemi vidět rozlehlá safari plná volně pobíhajících lvů, slonů či zeber, tradiční vesničky plné hliněných chýší, v nichž jako by se zastavil čas, ale zároveň i moderní velkoměsta plná širokých a dlouhých bulvárů a prosklených mrakodrapů.

Průvodce pro Keňa

Zavřít
Ikona pinu
Etiopie  

Nejen kolébka lidstva

Etiopie (Aethiopia – je řeckého původu a znamená země opálených lidí) se nachází na východě Afriky, kde sousedí s pěti dalšími státy. Na východě se Somálskem a Džibuti, na severu s Eritreou, na západě se Súdánem a na jihu s Keňou. 

Od roku 1991, kdy se od Etiopie odtrhla Eritrea, se Etiopie stala vnitrozemním státem bez přímého kontaktu s mořem.

Etiopie, to není pouze historie a vývoj lidstva. Etiopie je překrásnou zemí, která je nejen historicky, ale i přírodně jednou z nejzajímavějších ze všech zemí afrického kontinentu. Obecně bychom doporučili severní část země, která skrývá nejen poutavé pohledy z hor Etiopské vrchoviny a kde v Simienských horách naleznete Ras Dašen (nejvyšší vrchol Etiopie vyčnívají do výšky přes 4.500 m), ale zároveň Danakislkou proláklinu, jež je jedním z nejníže položených míst světa se stále aktivní vulkanickou činností. 

Etiopie je zemí mnoha hor, proláklin, údolí, řek, jezer a endemických rostlin a živočichů. Též je to země s bohatou a zajímavou historií, která nebyla ovlivněna kolonizací Afriky. Každý, kdo se vydá do této pozoruhodné země, si najde to své, to co doopravdy hledá a chce najít. 

Průvodce pro Etiopie