Oceánie: Fidži, Tonga, Samoa - 20.168 Kč.

Před 4 lety

Jak akci využít?

Nároční cestovatelé prahnoucí po turisty neobjevených částech pevniny mohou tuto zimu vyrazit za teplem do Oceánie. Vedle nejspokojenějšího státu světa Fidži můžete navštívit také království Tonga, kde naprosto zapomenete na všední civilizaci, neboť Vás uchvátí nedotčené písčité pláže a průzračné moře. A v neposlední řadě stát Samoa, ležící v oblasti Francouzské Polynésie.

Aktuálně můžeme zakoupit letenky do této oblasti od 20.168 Kč, přičemž standardní ceny se pohybují i na dvojnásobku. V ceně je 30 kg zavazadlo a odlétat budeme z Mnichova.

Destinace a ceny: Za menší příplatek jsou možné odlety i z Frankfurtu. Na letiště do Mnichova a zpět můžeme jet se společností Student Agency, další spoje mířící do Mnichova z ČR objednáme u Eurolines, Flixbus či DB.

letenky fidži

Víza

Bezvízový styk platí pro jednotlivé státy za předpokladu nepřekročení maximální doby pobytu: Tonga - 30 dní, Samoa - 60 dní a Fidži - 120 dní.

Ceny za pobyt nejsou vysoké

Ačkoliv bývají často tyto exotické destinace cestovními kancelářemi pekelně předražené, ve skutečnosti jsou veškeré náklady podobné těm, které známe při cestování Evropou. Několik užitečných informací naleznete na webu cestadopacifiku.cz.

Nejlevnější ubytování naleznete v místních bungalovech, které lze objednat přes hostelworld.com. Klasické hotely naleznete na stránce booking.com, kde ceny za dvoulůžkový pokoj začínají na:

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Dostic

Je nějaká šance, že bude na tyto destinace v dohledné době zase akční nabídka? Plánoval jsem koupit Tongu či Samou, ale Vaše stránky jsem objevil až dnes...:-(

Toto byla opravdu výjimka.. Ačkoliv musím uznat, že i současné ceny okolo 30tis. se mi zdají na tyto destinace přijatelné. Standardní ceny nemají problém být dvojnásobné.

Avatar uživatele Marcel.svec

A máš s nima nějaký zkušenosti? Aby to nebylo jako před pár týdny, když Alitalia nechtěla své zákazníky odvézt zpět, že to byla chyba v systému a že cena letenky není platná a že musej doplatit....

Avatar uživatele petr969

Ne že by to mělo nějakou souvislost s tématem, ale s tou Alitalii to bylo tak trošku jinak... Tam šlo o to, že se do letadla cpali i čecháčkové, kterým Alitalia stornovala letenky protože je díky chybě systému "koupili" za 0 Kč. Oni to velmi dobře věděli stejně jako věděli, že letenky které měly díky chybě systému nenulovou cenu byly ze strany Alitalie akceptovány bez problémů. Takže to co popisuješ byla jen malá a zoufale potřebná lekce čecháčkovské nenažranosti.

to čecháčkovství mi moc nesedí - nezapomeň, že na východ máme polské kobylky :D

Avatar uživatele Marcel.svec

Dobrý den, máte někdo nějaké zkušenosti s leteckou společností Volareweb? podle čísel letů se jedná o lety Virgin Atlantic čili Volareweb je přeprodávaj? Koukal jsem že je to nějaká low costová společnost a ještě navíc odnož Alitalian tak se trošku bojím abych opravdu odletěl a hlavně přiletěl:-)

Volaraweb bych moc neřešil, je to přesně tak jak říkáš - první dva legy jsou s Etihadem a poslední je s Virgin Atlantic.. ;)

Avatar uživatele Marcel.svec

A máš s nima nějaký zkušenosti? Aby to nebylo jako před pár týdny, když Alitalia nechtěla své zákazníky odvézt zpět, že to byla chyba v systému a že cena letenky není platná a že musej doplatit….

s Alitalií to byla úplně jiná situace.. Zde letenky nestojí 0,- Navíc jak říkám, ty společnosti nemají s Alitalií vůbec nic společného. Etihad je 5* arabský dopravce, VAustralia neznám, ale žádné špatnosti jsem neslyšel. Zde se není čeho obávat. ;)

Avatar uživatele Marcel.svec

A proc je teda letecka spolecnost Volareweb? Moooooc dekuju

Jsou to code-share lety, tzn. jeden prodává, další letí.

Avatar uživatele Marcel.svec

A proč jsou u čísel letů zkratky které odpovídají Virginu a ty píšeš že jsou to Etihad? A jak mohou mít Volareweb levnější letenky než ten dopravce který ve skutečnosti službu zajištuje? sorry za dotazy furt dokola, ale nejak mi to hlava nebere a chtěl bych v tom mít jasno

Pokud bys letěl pouze do Sydney, letenky by byly pod názvem dopravce Etihad, jelikož jsou to ty první dvě části cesty. Ale jelikož letíš až třeba do Tonga, kam Etihad nelétá, ale pouze Virgin, tak je celá cesta pojmenována pod Virginem. Code-share znamená, že aerolinky si propůjčují kapacitu v letadle, aby mohly prodávat letenky i do takovýchto destinací.. Tzn. že letenky prodává klasicky Virgin, který zaplatí Etihadu za tvé místo v jejich letadle. Tím prosperují obě společnosti. TEDY letenky jsou prodané pod Virginem, ale některou část letů poletí Etihad díky spolupráci, kterou si zvětšily obslužnou síť. Volarawebu si vůbec nevšímej, to je nějaká nejasnost v systému, která nemá vliv na letenku – je to asi jako bys řešil, proč tam není logo – pouze informativní část webu. Hlavní je Kód dopravce u čísla letu.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Lyon s Ženevou jako víkendové 2v1 z Vídně
-60 %

Hurá za zážitky!

Na druhou stranu Země z Německa: Austrálie, Nový Zéland a ještě dál
-34 %

To bude jízda!

Ideální víkendové lety do Bergama z Prahy (so–ne)
-60 %

To bude jízda!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Fidži  

Tropický ráj uprostřed Pacifiku

Fidži (anglicky Fiji, fidžijsky Matanit ko Viti) naleznete 2.600 kilometrů východně od Austrálie a asi 1.800 kilometrů od Nového Zélandu. Nejbližším sousedem je ostrov Samoa ležící asi 700 kilometrů severovýchodním směrem.

Pacifický ráj jménem Fidži si získá srdce všech cestovatelů svými nádhernými souostrovími s nekonečně dlouhými bílými plážemi, azurově modrou vodou, barevnými korály a panenskou přírodou. Na slunečných plážích lemovaných kokosovými palmami potkáte srdečné místní obyvatele, kteří mají úsměv stále na tváři a rozhodně nikam nespěchají.

Průvodce pro Fidži

Zavřít
Ikona pinu
Samoa  

Ostrov, kde čas není veličinou

Samoa (dříve Západní Samoa) je ostrovní stát v jižní části Tichého oceánu, který se nachází v Polynésii přibližně napůl cesty mezi Novým Zélandem a Hawaií. Společně s Americkou Samoou tvoří Samojské souostroví.

Ostrov byl izolovaný od vývoje civilizace a nejen geograficky, ale také kulturně. Nezávislost na Novém Zélandu získala Samoa v 1962. Ostrovy jsou vyhledávaným dovolenkovým cílem mnoha Zélanďanů a Australanů, pro něž je Samoa něco jako pro Čechy Chorvatsko nebo Itálie. Poměrně malá rozloha státu je vynahrazena rozmanitostí krajiny. Ostrov je sopečného původu a je lemován korálovými útesy, které jsou ideální na šnorchlování.

Průvodce pro Samoa