Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Paříž a Řím patří bezpochyby k nejnavštěvovanějším a nejžádanějším destinacím v Evropě a tak není nic snažšího, než tyto dvě metropole navštívit v rámci jedné cesty a užít si jejich skvělou a nezaměnitelnou atmosféru.

V Římě budete obdivovat Koloseum, Forum Romanum, Andělský hrad, Fontanu di Trevi, Vatikán s Náměstím a Bazilikou Svatého Petra, Vatikánská muzea, Španělské schody a další. V Paříži určitě hned zamíříte k Eiffelově věži a Vítěznému oblouku, pak se směrem po Champs Elysées vydáte k nejslavnější katedrále Notre Dame a do muzea Louvre. Navečer si užijete romantickou procházku ulicemi Montmartru a na závěr cesty si nenecháte ujít unikátní architektonickou čtvrť La Defénse.

Letenka z Prahy do Říma, z Říma do Paříže a z Paříže do Prahy vyjde na 2.843 Kč při nákupu současně pro 2 osoby, neboť mezi tyto osoby je rozpočítán administrativní poplatek ve výši 375 Kč.

  • Letenku Praha - Řím - Paříž - Praha za 2.843 Kč zakoupíte na www.easyjet.com postupným přidáním jednotlivých segmentů.
  • Termín: 11. - 14. - 17. června
Termín a cenu při rezervaci pro 2 osoby ilustruje následující screenshot:

Zavazadla a odbavení

U EasyJet máte bezplatnou přepravu jednoho kusu příručního zavazadla maximálních rozměrů 56 × 45 × 25 cm a neomezené hmotnosti. Jestliže chcete, aby se vaše zavazadlo dostalo na palubu s vámi, dodržte rozměry 50 × 40 × 20 cm, dopravce vám tak garantuje, že zavazadlo nepůjde do zavazadlového prostoru do podpalubí.

K jednotlivým letům se nejlépe odbavte až 30 dní před odletem z domova vč. vytištění palubních vstupenek. Pokud byste odbavení neprovedli, nemusíte se strachovat, na letišti je odbavení taktéž možné a bez poplatku.

Jak na dopravu z/na letiště v Paříží a Římě

Po přistání na římském letišti Fiumicino zamíříte na stanoviště autobusů, které se nachází napravo od Terminálu 3 a vyhledáte zastávku dopravce Terravision. V opačném směru pojedete z nádraží Termini. Zpáteční jízdenka v předprodeji na webu Terravision stojí 8 €.

Linkou z Říma přistanete na pařížském letišti Orly, ze kterého se dostanete tramvají č. 7 na konečnou stanici Villejuif-Louis Aragon, kde přestoupíte na metro směrem do centra Paříže. Na celou cestu vám vystačí 2 lístky ticket+, které nejlépe pořídíte např. v novinovém stánku na letišti v tzv. carnetu, který čítá 10 jízdenek a stojí aktuálně 14,10 €.

Z Paříže do Prahy poletíte z letiště Charlese de Gaulla, na které se nejlépe a rychle dopravíte vlakem RER s označením B, jednosměrná jízdenka vyjde na 10 €. O cca polovinu levnější jsou autobusy, ale jízda je neuvěřitelně zdlouhavá a únavná. Za úsporu pár eur to opravdu nestojí.

Doprava v Paříži a Římě

Dopravu v Římě nemusíte nijak zásadně řešit, Řím je tak kompaktní, že se stačí jen procházet, obdivovat, fotit, nasávat tu atmosféru.

Paříž má hustou síť metra a prakticky ke každé památce, objektu či monumentu se dostanete metrem. Jednotlivé jízdy můžete řešit jízdenkami ticket+ nebo si můžete pořídit turistickou jízdenku Paris Visité v mnoha variantách - podle počtu dnů a tarifních zón.

  • TIP: Paris Visité na 5 pařížských zón zároveň zahrnuje dopravu z/na letiště a do Versailles.

Ubytujeme se v Paříži a Římě

Tato města poskytují neuvěřitelné množství ubytování všeho druhu, záleží jen na vašich preferencích a možnostech. Zároveň se nenechte zlákat levnějšími nabídkami mimo centrum města, peníze za dopravu a čas strávený dojížděním do centra se nemusí vždy vyplatit. Alternativou pro menší či větší skupiny osob může být ubytování v soukromí, ve studiích, apartmánech apod. přes stále více populární server Airbnb. Přes náš odkaz zároveň získáte slevu ve výši 1.260 Kč na první rezervaci, jejíž minimální hodnota bude 200 dolarů.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele iphone4usa
iphone4usa

Vypada to pekne, ale jak se ma stihnout ten bus, kdyz je tak blbej prilet do Rima? 15 min je opravdu malo.

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Milane, letadlo přistane zpravidla o 15-30 minut dříve oproti plánovanému příletu, takže bych to neviděl tak beznadějně. I kdyby se stalo, že to nestihnete, můžete chytnout autobus Autrostradale, který má odjezdy i později, např. 23:55, případně si objednejte dřívější let z Prahy :-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Barcelona
ušetříš až 70%
Jedem!
Barcelona z Prahy během října
1 065 Kč
2022-06-29T10:43:09+02:00 2 komentáře
Kostarika
ušetříš až 31%
Hurá za zážitky!
Turin
ušetříš až 73%
Tam to bude krásný!
Algarve
ušetříš až 46%
A už tam budem?
Prázdninové Faro z Prahy
4 328 Kč
2022-06-27T20:04:26+02:00 0 komentářů
5508 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie

Zavřít boční panel
Francie
Francie

Země galského kohouta

Francie se nachází v západní Evropě. Sousedí se Španělskem, Itálií, Švýcarskem, Německem, Lucemburskem a Belgií. Pobřeží Francie omývá na severu průliv La Manche, na západě Atlantský oceán a na jihu Středozemní moře. 

Francie vám může nabídnout vše, po čem vaše srdce cestovatele může toužit. Je libo přírodní parky s divokou nedotčenou přírodou, nádherné dlouhé pláže, útesy či největší písečnou dunu v Evropě? To vše zde najdete. A nejen to. Pro náročnější zde existuje možnost výstupu na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc, odkud získáte dechberoucí výhled do okolní krajiny. Milovníci historie si naopak přijdou na své při pohledu na okouzlující středověké hrady a prehistorické památky. A všichni pak zajisté ocení skvělou francouzskou kuchyni, která vám zaručí pravý gastronomický zážitek.

Průvodce pro Francie