Cinqueterre

Paříž a Řím na jeden zátah z Prahy - 2.843 Kč.

2 komentáře
2015-03-09T14:05:45+01:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Paříž a Řím patří bezpochyby k nejnavštěvovanějším a nejžádanějším destinacím v Evropě a tak není nic snažšího, než tyto dvě metropole navštívit v rámci jedné cesty a užít si jejich skvělou a nezaměnitelnou atmosféru.

V Římě budete obdivovat Koloseum, Forum Romanum, Andělský hrad, Fontanu di Trevi, Vatikán s Náměstím a Bazilikou Svatého Petra, Vatikánská muzea, Španělské schody a další. V Paříži určitě hned zamíříte k Eiffelově věži a Vítěznému oblouku, pak se směrem po Champs Elysées vydáte k nejslavnější katedrále Notre Dame a do muzea Louvre. Navečer si užijete romantickou procházku ulicemi Montmartru a na závěr cesty si nenecháte ujít unikátní architektonickou čtvrť La Defénse.

Letenka z Prahy do Říma, z Říma do Paříže a z Paříže do Prahy vyjde na 2.843 Kč při nákupu současně pro 2 osoby, neboť mezi tyto osoby je rozpočítán administrativní poplatek ve výši 375 Kč.

  • Letenku Praha - Řím - Paříž - Praha za 2.843 Kč zakoupíte na www.easyjet.com postupným přidáním jednotlivých segmentů.
  • Termín: 11. - 14. - 17. června
Termín a cenu při rezervaci pro 2 osoby ilustruje následující screenshot:

Zavazadla a odbavení

U EasyJet máte bezplatnou přepravu jednoho kusu příručního zavazadla maximálních rozměrů 56 × 45 × 25 cm a neomezené hmotnosti. Jestliže chcete, aby se vaše zavazadlo dostalo na palubu s vámi, dodržte rozměry 50 × 40 × 20 cm, dopravce vám tak garantuje, že zavazadlo nepůjde do zavazadlového prostoru do podpalubí.

K jednotlivým letům se nejlépe odbavte až 30 dní před odletem z domova vč. vytištění palubních vstupenek. Pokud byste odbavení neprovedli, nemusíte se strachovat, na letišti je odbavení taktéž možné a bez poplatku.

Jak na dopravu z/na letiště v Paříží a Římě

Po přistání na římském letišti Fiumicino zamíříte na stanoviště autobusů, které se nachází napravo od Terminálu 3 a vyhledáte zastávku dopravce Terravision. V opačném směru pojedete z nádraží Termini. Zpáteční jízdenka v předprodeji na webu Terravision stojí 8 €.

Linkou z Říma přistanete na pařížském letišti Orly, ze kterého se dostanete tramvají č. 7 na konečnou stanici Villejuif-Louis Aragon, kde přestoupíte na metro směrem do centra Paříže. Na celou cestu vám vystačí 2 lístky ticket+, které nejlépe pořídíte např. v novinovém stánku na letišti v tzv. carnetu, který čítá 10 jízdenek a stojí aktuálně 14,10 €.

Z Paříže do Prahy poletíte z letiště Charlese de Gaulla, na které se nejlépe a rychle dopravíte vlakem RER s označením B, jednosměrná jízdenka vyjde na 10 €. O cca polovinu levnější jsou autobusy, ale jízda je neuvěřitelně zdlouhavá a únavná. Za úsporu pár eur to opravdu nestojí.

Doprava v Paříži a Římě

Dopravu v Římě nemusíte nijak zásadně řešit, Řím je tak kompaktní, že se stačí jen procházet, obdivovat, fotit, nasávat tu atmosféru.

Paříž má hustou síť metra a prakticky ke každé památce, objektu či monumentu se dostanete metrem. Jednotlivé jízdy můžete řešit jízdenkami ticket+ nebo si můžete pořídit turistickou jízdenku Paris Visité v mnoha variantách - podle počtu dnů a tarifních zón.

  • TIP: Paris Visité na 5 pařížských zón zároveň zahrnuje dopravu z/na letiště a do Versailles.

Ubytujeme se v Paříži a Římě

Tato města poskytují neuvěřitelné množství ubytování všeho druhu, záleží jen na vašich preferencích a možnostech. Zároveň se nenechte zlákat levnějšími nabídkami mimo centrum města, peníze za dopravu a čas strávený dojížděním do centra se nemusí vždy vyplatit. Alternativou pro menší či větší skupiny osob může být ubytování v soukromí, ve studiích, apartmánech apod. přes stále více populární server Airbnb. Přes náš odkaz zároveň získáte slevu ve výši 1.260 Kč na první rezervaci, jejíž minimální hodnota bude 200 dolarů.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-03-09T15:05:45+01:00

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce