Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

V rámci dvou denní promo akce letecké společnosti Pegasus můžete rezervovat všechny prosincové lety se slevou 30%. Nejlevnější zpáteční letenky z Prahy míří do tureckého Istanbulu, a to od 83€ / 2.300 Kč. Mimo Turecka můžete za zvýhodněnou cenu zamířit do Teheránu, Libanonu, Gruzie či Kuvajtu.

Sleva se vztahuje pro členy bezplatného programu Pegasus Plus. Členem musí být každý cestující a v průběhu rezervace uvedené telefonní číslo u všech osob.

  • Rezervuj letenky se slevou 30% na flypgs.com
  • Cestovní období: 01. - 25.12. 2014
  • Platnost slevy: 06. - 07.11.2014
Některé příklady dostupných destinací:
  • Praha - Istanbul za 83€ / 2.300 Kč
  • Praha - Tbilisi za 157€ / 4.370 Kč
  • Praha - Bejrút za 173€ / 4.810 Kč na doporučení MZV necestovat
  • Praha - Teherán za 176€ / 4.890 Kč
  • Praha - Kuvajt za 177€ / 4.920 Kč
  • Praha - Biškek za 206 € / 5.726 Kč
  • a jiné
Nejnižší tarif zahrnuje též zavazadlo o maximální hmotnosti 20 kg.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele sandrakr
sandrakr

Absolvovala jsem S Pegasus Airlines let do Istanbulu pred 14 dny. Pegasus Airlines uz ne. Letadla špinavá, roletky rozbité, steward roznášel noviny a lepicí pásku abyste si okénko zalepili, když nesla stahnout roletka. Letiste Sabiha Gokcen je pomerne daleko od centra, cesta do centra Vám verejnou dopravou zabere minimalne 2,5 hodiny a pocitejte na osobu 13 TL za bus + 2 zetony za dalsi bus a tram po 4 TL, tj 21 TL jen za cestu z letiste. Opravdu zvazte , já už bych s nimi neletěla. A to opomíjím někalikahodinnové zpoždění cestou zpět.

Odpovědět
před 8 lety
theo2 Pištěk

ok,dík

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele sdhx
sdhx

sleva 30% je aplikovana az v poslednik kroku. Koupil jsem do istanbulu a zpatky nakonec za 79 EUR = 2200

Odpovědět
před 8 lety
theo2 Pištěk

i když se regnu, nejnižší cena co byla na Praha-Istanbul ( 6.-9.12.) je nějakých 112 EUR :(

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Canal Grande most
ušetříš až 66%
Tam jsi ještě nebyl!
Sicílie
ušetříš až 59%
Jedem!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
A už tam budem?
Bordeaux most
ušetříš až 66%
To budou fotky!
5551 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Gruzie
Gruzie

Nedotčená horská krajina a pohostinnost místních obyvatel

Gruzie je asijská země nacházející se při východním okraji Černého moře. Jejími sousedy jsou na severu a severovýchodě Rusko, na jihu Turecko a Arménie a na jihovýchodě Ázerbájdžán.

Dějiny země se datují už do 1. století našeho letopočtu, kdy byla Gruzie známá jako Kolchida na západě a Iberie na východě. Gruzie, jak ji známe dnes, nabízí svým návštěvníkům rozmanité kulturní i přírodní vyžití. Od kopců Velkého Kavkazu přes prastaré architektonické památky až po koupání v sirných lázních či vlnách Černého moře. 

Průvodce pro Gruzie

Zavřít boční panel
Antalya
Turecko

Mezi Evropou a Asií

Turecko, jež se z velké části nachází na poloostrově Malá Asie, najdeme 2.000 km na jihovýchod od České republiky. Země zaujímá strategickou polohu, neboť sousedí jak se státy Evropské unie na západě (Řeckem a Bulharskem), tak s Íránem či Sýrií na jihovýchodě.

Turecko je považováno za skvělou zemi pro začínající baťůžkáře, neboť je poměrně levné, bezpečné a domů to není zase tak daleko. Pohostinnost lidí je ohromující, čím více na východ, tím více jsou lidé nápomocní. Země je plná historických památek, hory u gruzínských hranic stoupají od čajových plantáží a Středomoří láká svými písčitými plážemi a mořem teplým jako čaj.

Průvodce pro Turecko

Zavřít boční panel
Kuvajt
Kuvajt

Synonymum blahobytu

Malá monarchie na konci Perského zálivu, staletí utlačovaná a dnes jeden z nebohatších států. Ač hodně tradiční, kromě alkoholu velmi vstřícná západnímu světu. Kuvajt mohutně buduje efektní mrakodrapy. Může si to dovolit – jeho zásoby ropy jsou v celosvětovém měřítku odhadovány na neskutečných 8 %. 

Průvodce pro Kuvajt

Zavřít boční panel
Libanon
Libanon

Krásná, ale nestabilní země s „pěti P“

Na nepatrné ploše Libanonu (sotva 10.500 km2) se najde mimořádná různorodost krajinná, kulturní i náboženská. Vždyť v které jiné zemi můžete ráno lyžovat a týž den se koupat v moři; kde jinde vedle sebe žijí v ohromující směsici křesťané, muslimové i příslušníci jiných náboženství?

Mimořádné je bohužel také bezpečnostní napětí, které na libanonském území již mnoho let panuje a které v posledních ještě eskalovala válka v sousední Sýrii. Cestu do Libanonu je proto nutné dobře zvážit a vždy sledovat aktuální vývoj.

Průvodce pro Libanon

Zavřít boční panel
Írán
Írán

Tajemstvím opředená Perská říše

Stát nacházející se v jihozápadní Asii, ostrov relativní stability a bezpečí v jinak turbulentním a konflikty zmítaném regionu. Na severu sousedí s Tureckem, Arménií, Azerbajdžánem a Turkeminstánem. Na východě jsou jeho sousedy Afghánistán a Pákistán. Výčet sousedících států pak uzavírá v současnosti nejrozvrácenější země region – Irák.

Írán má na severu přístup ke Kaspickému moři a na jihu pak k zálivu Perskému (dle arabských států Arabskému), jež je součástí Indického oceánu. Jedná se o poměrně rozsáhlý a velmi hornatý, převážně ve vysoké nadmořské výšce položený stát, s výraznými horskými celky (Elbroz na severu, Zagros na jihozápadě a Íránská vysočina v centrální části), a tudíž i odlišným podnebím v jednotlivých regionech.

I dnes částečně opředený tajemstvími, pro mnohé těžko pochopitelný, mnoha médii západního světa prezentovaný většinou nikoli v dobrém světle, takový je z pohledu neobeznámeného Evropana dnešní Írán. Díky svému jadernému programu, a tudíž určité mezinárodní politické a ekonomické izolaci, je Írán jen v porovnání s tradičními evropskými destinacemi turismem jen málo dotčen.

Přitom se jedná o zemi neuvěřitelně pestrou. A to z mnoha a mnoha různých pohledů. Vzpomeňme jen na neuveřitelnou pestrost krajiny – už zdejší pouště se svými mnoha podobami a datlovými oázami desítky kilometrů vzdálenými od nejbližších měst, se všudypřítomnými, mnohdy bizarními vyprahlými horskými celky okolo nebo dokonce nejvyšší, stále zasněžený kužel Damávand.

V ostrém kontrastu je pak se svými rýžovými poli a čajovými plantážemi svěže zelený pobřežní pás Kaspického moře nebo lesy na severozápadě, při hranici s Tureckem. Extrémními teplotami a vlhkostí pak zaskočí Středoevropana realita letního Perského zálivu. Celé území obývá nemálo různých národností hovořícími svými jazyky pyšnícími se svoji kulturou i náboženstvím. Množství zachovalých památek mnohdy i světového významu pak doplňuje takovou nabídku, ze které by si žádný cestovatel jen těžko nevybral něco pro sebe.

Průvodce pro Írán