Lotyšsko

Pobaltí přes celé léto (Riga, Vilnius, Helsinki) - 3.330 Kč.

32 komentářů
2015-05-25T18:52:39+02:00

O akci

Možná máte ještě v živé paměti část z mého cestopisu z Pobaltí, ve kterém jsem vám prezentoval krásy této části severu. Nevím, zda mne uchvátila víc městská kultura, rozmanitá příroda nebo výtečná gastronomie. Co ale vím, že Pobaltí mohu doporučit komukoliv, kdo vyhledává netradiční dovolenou v méně komerčních státech Evropy. Chybět nemusí ani písečné pláže u Baltu.

Letenky z Prahy do Helsinek s návratem z Rigy či Vilniusu zakoupíte za 3.330 Kč, a to včetně letů o letních prázdninách. Dostupnost v těchto exponovaných měsících již není taková, jako při podzimních cestách, avšak stále je z čeho vybírat.

Podrobný itinerář naleznete v cestopisu Riga, Tallinn a Helsinki. V ceně letenek je zahrnuto příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm. Případné další zavazadlo k odbavení do 20 kg stojí 70€, uhradíte jej po rezervaci letenek na airbaltic.com.

Jak se přemístit po Pobaltí (z Helsinek do Rigy či Vilniusu)

Pokud jste již přečetli cestopis, tak víte. Z Helsinek poplujeme lodí do estonského Tallinu, kde doporučuji jednu noc zůstat a poté cestovat dále, autobusy Simple Express od 3 eur za předpokladu, že budete kupovat v dostatečném předstihu. * cena 3 eura se aktuálně vztahuje na cesty během podzimu. V každém autobuse je prvních 5 míst za tuto cenu, následně se zdražuje. Prázdninové cesty podniknete za 16€ / jízda.

Pár tipů na závěr

Z letiště v Helsinkách jezdí autobusy za 5€, v létě pravděpodobně bude zprovozněna i železnice. Z Helsinek si můžete zaplout také do Petrohradu, kde lze získat 72 hodinový bezvízový pobyt. Jinak doporučuji pobyt ve Finsku co nejvíce zkrátit (min. 2 noci) - patří k nejdražším destinacím v tomto tripu.

Z Rigy nezapomeňte vyjet vlaky k pobřeží do Jurmaly a trochu na jih do městečka Jelgava, města ortodoxních kostelů. Hotely v Rize patří k nejlevnějším, proto bych směřoval podstatnou část výletu sem.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-05-25T18:52:39+02:00

32 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce