Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Jen skuteční cestovatelé mají za cíl cestování, nikoliv jediný bod B. A právě pro vás jsem sestavil 100% pravou cestu kolem světa. Navštívíte jednu z nejrychleji rostoucích megapolí Dubaj, procestujete oblast jihovýchodní Asie v čele se Singapurem odkud se přímým letem přesunete na australský kontinent. Po nádechu klokaní atmosfery, pokud vám pohyb vzhůru nohama nebude dělat problémy, se přesunete na Havajské ostrovy, odkud budete pokračovat do americké Kalifornie. Zde kromě rudého mostu Golden Gate a jízdy tramvají po visutých kopcích se projdete ulicí slávy a navštívíte Hollywoodská studia. Závěr výpravy ukončíte se zbývající energií polibkem Malé mořské víly ležící na pobřeží v Kodani. Tak nějak bude vypadat i vaše cesta kolem světa.

Za skutečně směšnou částku získáte letenky kolem světa se zastávkami v těch nejvýznamnějších destinací, a to rovnou s odletem i návratem do Prahy.

Letenkami se pouze inspirujte a sestavte si cestu dle svých přání a preferencí. Brzy jistě sepíši další tip na RTW bez Austrálie a Havaje, což ušetří finance, ale také ubere na autentičnosti RTW letenek.

Příklad cesty kolem světa:

  • 1) Praha - Dubaj (27.02.) za 3.355 Kč rezervuj >>
  • 2) Dubaj - Singapur (03.03.) za 3.301 Kč rezervuj >>
  • 3) Singapur - Sydney (17.03.) za 4.052 Kč rezervuj >>
  • 4) Sydney - Honolulu (20.03.) za 5.970 Kč / 320 a$ rezervuj >>
  • 5) Honolulu - Oakland / San Francisco (25.03.) za 5.770 Kč rezervuj >>
  • 6) San Francisco - Los Angeles (28.03.) za 230 Kč / 10$ rezervuj >> (bus)
  • 7) Los Angeles - Kodaň (30.03.) za 3.945 Kč / 1298 NOK rezervuj >>
  • 8) Kodaň - Praha (01.04.) za 1.270 Kč / 418 NOK rezervuj >>
Příklad cesty je počítán s délkou cestování 1 měsíc a délka pobytu v jednotlivých destinací je mnou individuálně stanovena pro minimalizování počtu nocí v dražších destinací. Z toho vyplývá, že největší svobodu budete mít v jihovýchodní Asii. Znovu platí, jedná se pouze o inspiraci a cestu libovolně natáhnete či zkrátíte.

Budete potřebovat:

Čtěte celé:

Na cestě ze Sydney do Prahy již nejsou zahrnuta zavazadla v ceně. Vhodné je proto cestovat s menší krosnou. Prádlo si na cestách velmi snadno a levně vyperete, zejména v Asii jsou prádelny na každém rohu.

Na cestě z Dubaje vychází nejlevněji pouze let do Singapuru. Ostatní destinace jsou o 2 tisíce dražší (KUL, BKK). Ze Singapuru se můžete po zemi přesunout do Kuala Lumpur, odkud přeletíte za plážemi do některé z thajských či malajských lokalit za pár šupů. Např. může být zajímavá trasa KL - Krabi - Satun - Lagnkawi - Singapur.

V Kalifornii můžete zvolit letiště v oblasti Los Angeles, osobně mne ale láká varianta s příletem do oblasti San Francisca, neboť i zde najdete mnoho k vidění. Cesta autobusy v tuto chvíli stojí 5 - 10$, vyberete-li pozdější termín, jízdenky stojí i 1$. Vyplatí se zvolit noční spoj a ušetřit za 1 noc.

Zpět při přestupu v Kodani řešit ubytování nemusíte. Do Kodaně se přilétá okolo 16 hodiny a odlet do Prahy je druhý den ráno v 7 hodin. Přespíte na letišti.

Tip: na cestě budete minimálně 7x na letišti, což znamená 7 možností navštívit VIP salónek během jednoho měsíce. Za 369€ tak můžete pořídit roční členství u Priority pass s neomezeným vstupem.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

103 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele mam
mam

Lidi,nechci vam do toho kecat,ale cesta kolem sveta na jeden mesic?To je jako joke?Za tu kratkou dobu nic nezazijete,neuvidite.Jsou to vyhozeny penize.Potkal jsem na svych cestach lidi,ktery tohle delali a vubec si to neuzili,nic nevideli,jen behali ve stresu od pamatky k pamatce,na pet minut,udelali carku v checklistu a jeli dal.Poslouchat je byla naprosta nuda,protoze ono to nudne bylo nemluve o Jetlagu,tj. byli totalne rozjeti z tech preletu.Za ty prachy jedte radsi na mesic do jedny zeme kam chcete nejvic a tu procestujte,poznejte mistni,neco opravdovyho zazijte.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele thesarach
thesarach

Předně děkuji za rychlou odpověď  Cílové destinace mám již vybrané, je to o něco obsáhlejší soupis než ten, který je zde máš uvedený pro inspiraci. Letenky tedy zajistit dopředu - od odletu z Prahy až po návrat cca za 2 měsíce zpět do Prahy? Pokud jsi mi schopný na takový dotaz odpovědět, prosím ještě o radu: jen pro představu, pokud nebudu počítat letenky, když v každé destinaci budu chtít zůstat cca 5 dní (tj.ubytování a jídlo) kolik to může stát, když zůstanu u vzorové cesty viz níže. 1 –Praha - Dubaj 2 -Dubaj – Colombo (Srí Lanka) 3 -Colombo – Singapore (Singapur) 4 -Singapore – Sydney (Austrálie) 5 -Sydney – Honolulu (Havaj – USA) 6 -Honolulu – Los Angeles (USA)) 7 -Los Angeles – Oslo (Norsko) 8 -Oslo – Praha (Česko) Děkuji.

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Osobně bych to stavěl na: Dubaj 2 noci (cca 3000 Kč za pokoj + 3000 Kč za jídlo/os.) Colombo 7 nocí (cca 3.500 Kč za pokoj + 4000 Kč za jídlo, výlety/os.) Singapur 2 noci (cca 4.000 Kč za pokoj + 3000 za jídlo. vstup na Santosa/os.) Sydney - tady nevím co je v plánu, ale město taky cca 3 noci (4500 Kč za pokoj) Hawaii - zase záleží co je v plánu, ale počítej 2000 Kč na pokoj a noc Kalifornie je taky dražší, konkrétně v LA toho moc k vidění není. Nám stačil jeden den :) Oslo bych nezůstával déle jak 1 noc, takže cca 2000 Kč hotel + 1000 jídlo Ceny hotelů najdeš klasicky na http://hotely.cestujlevne.com, případně bookingu.

před 6 lety
Avatar uživatele thesarach
thesarach

Děkuju :)

před 6 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Předpokládám, Dave, že těch 3500 Kč v Colombu na pokoj myslíš dohromady za 7 nocí, což ale z toho není jasné. Jinak i 5* hotel stojí méně za 1 noc. A samozřejmě spát se dá i levněji v hostelech, když už jsme na portálu o levném cestování. Než abych cestoval stylem, že místo aspoň krátkého poznání Srí Lanky, budu tvrdnout v nezajímavém a špinavém Colombu, raději bych snad zůstal doma. Podle mě takováto cesta má smysl jen v tom, aby "cestovatel" mohl ukázat všem okolo, že na to má a že mu mají závidět. Jinak zmatek v hlavě, kosmopolitní velkoměsta, která se zas tak od sebe neliší, a tuny zbytečně spáleného leteckého petroleje. Ve městech se na cestách moc nezdržuju, ale určitě bych neříkal, že v LA není nic k vidění. Minimálně v sezóně příjemné koupání na plážích (i když po Havaji se tak neocení), Getty Center, Aquarium of the Pacific na Long Beach, Venice a ta místa spojená s filmovým průmyslem, která jsem já nenavštívil, ale většina lidí ano.

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ceny jsou přibližné za pokoj a uvedený počet nocí. Není úmyslem poskytnout nejnižší možný rozpočet, ale raději obecný přehled o finanční náročnosti.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele thesarach
thesarach

Ahoj, snad sem píšu správně, ráda bych vás zkušené požádala o rady se zařízením cesty kolem světa, nevím kde začít. Nevím, zda mám zabookovat všechny lety a ubytování najednou, případně objednat. Nebo to řešit operativně. Nebo na kolik peněz taková cesta vyjde, kolik mám mít sebe hotovosti či zda se člověk domluví základní angličtinou? Pokud mi někdo umíte a chcete poradit, budu velice ráda za cokoliv.

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj.. Prvně je si třeba říci, že taková cesta je trochu náročnější na logistiku a obecně očekávání... Rozmyslel bych si, co skutečně chceš vidět a prožít, dle toho si vypsal jednotlivá místa a pak zkoušel sestavit letenky. Nejprve si vypsat jednotlivé ceny, k tomu i orientační ceny hotelů a vše vynásobit minimálně dvěma. To je hrubý rozpočet. Pak už kupuješ jednotlivé služby, ideálně od nejdražších.

před 6 lety
Avatar uživatele tomicekxy
tomicekxy

Pokud nejsi schopná učinit sama tak základní věci jako booking letenek/hotelů příp. kalkulaci nákladů dle tvých požadavků (možností) a radíš se o takto základních věcech na internetu pochybuji o realizaci tvé cesty, případně bych se v tvém případě bál na takovou cestu vydat. Raději začni klasickým cestováním kde poznáš základní principy a finanční potřeby. Nechci být zbytečně negativní a pokud je to jinak přeji hodně štěstí (jakože ho budeš asi potřebovat)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele rudyal
rudyal

ahoj chci vijet jako 6ti clena rodina rozpocet je cc 44000tisic a chci projet a uzit plno veci mate typ dik moc

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Uf, to je rozpočet spíš na Evropu, než cestu kolem světa :))

před 7 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

Za 44 mega už se dá pořídit pěkná cesta :-) (44000tisic)

před 6 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Za 7 tisíc na osobu pěkná cesta?To asi tezko.S tímhle rozpočtem aby jste aspoň něco viděli a mohli si něco dovolit a bylo to na delší dobu bez víkend bych se smeroval někam na východ - UKrajina,Gruzie apod.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele
Vena Lískovec

Akce Jetstar do 20.4. 23:59 na jednosměrné letenky vhodné na Cestu kolem světa ze Sydney do Honolulu v termínech od 7.6.do 6.8. a od 29.9. do 14.12. za 249,- AUD

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele j.sancova
j.sancova

Zdravim všechny zúčastněné . CESTA KOLEM světa je úžasná, ať letitě za million s panem Kolbabou nebo vlastní ose. Jste mladí,lette sami.Závidím vám, že nemáte strach.Ale opatrní buďte. Mam na let za milión ,ale, nevíte s kým budete od rána do večera celou dobu. A fakt problém,znám mnoho zbohatlíků,ani minutu. Přeji si tolik odvahy a pevné zdraví, co maže vy. Jste super a Dave šikovný.Držím všem palce.Judy .

před 7 lety
Avatar uživatele postovaeva
postovaeva

Jitko, spojte se se mnou. Mæm otazky. Děkuji..:)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele
Vena Lískovec

Levnější (cena cca 27.000,- Kč) a kratší varianta (16 dnů) 14.4. Praha – Stockholm (Švédsko) 54,9 EUR (www.norwegian.com) 14.4. Stockholm – Bangkok (Thajsko) 137,20 EUR (www.norwegian.com) 17.4. Bangkok – Singapore (Singapur) 1.675,00 THB (www.flyscoot.com) 19.4. Singapore – Sydney (Austrálie) 213,04 SGD (www.flyscoot.com) 22.4. Sydney – Honolulu (Havaj USA) 329,00 AUD (www.jetstar.com) 27.4. Honolulu – Los Angeles (USA) 185,00 USD (www.allegiantair.com) 29.4. Los Angeles – Oslo (Norsko) 167,10 EUR ((www.norwegian.com) 29.4. Oslo – Mnichov (Německo) 36,20 EUR (www.norwegian.com) 30.4. Mnichov – Praha (Česko) 550,00 Kč (www.studentagency.cz) - autobus

před 7 lety
Avatar uživatele marek.raus
marek.raus

Ahoj Véno, chtěl bych se max 20 denní cesty kolem světa zúčastnit v lednu 2016, je to možné?

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele
Vena Lískovec

Varianta Cesty kolem světa (cena cca 32.000,- Kč): 7.4. Praha - Dubaj (Spojené Arabské Emiráty) = 3.063,- Kč (www.tripsta.cz) 9.4. Dubaj - Colombo (Srí Lanka) = 3.025,- Kč (www.flydubai.com) 12.4. Colombo – Singapore (Singapur) = 3.911,- Kč (www.srilankan.com) 14.4. Singapore – Sydney (Austrálie) = 3.878,- Kč (www.flyscoot.com) 19.4. Sydney – Honolulu (Havaj - USA) = 5.836,- Kč (www.airtickets.com) 27.4. Honolulu – Los Angeles (USA) = 4.607,- Kč (www.allegiantair.com) 29.4. Los Angeles – Oslo (Norsko) = 5.223,- Kč (http://www.norwegian.com) 1.5. Oslo – Praha (Česko) = 2.463,- Kč (http://www.tripsta.cz)

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Tak to je slušný počin, to by si zasloužilo i samostatný článek :-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele pe_novak
pe_novak

No tak B737 asi nepoletej, ta by na tu Jamajku asi ani nedoletela:-) No možná s mezi přistáním na Azorech, ale s takovýmto komfortem už by ta cena byla vázne přestřelena :-(

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele saichiro
saichiro

Tak mě napadlo, šla by podobná cesta udělat třeba jen jako "Cesta kolem Evropy/Asie"?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele fucik
fucik

Zdravim, omlouvám se za OT, ale nevis jak na tom budou v létě Maledivy, nějaké akce atd.? Zatím jsem nic nenašel...Díky

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, aktuálně jen akce Turkish http://letenky.cestujlevne.com/booking/action-pricer?offer=17374&id_dealer=4504 (více termínů přes klasický vyhledávač https://www.cestujlevne.com/letenky)

před 7 lety
Avatar uživatele fucik
fucik

Jéé dík moc...ale jsem vůl, myslel jsem Madeiru...:)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele dianakarska
dianakarska

Ahoj, cesta kolem světa zní skvěle! Mám ale trochu jiný dotaz, hledám letenky do Dominikánské Republiky, na odlet kolem 5.3. a přílet zpět kolem 31.3. a nemůžu najít nic uspokojujícího, budu moc ráda za tipy!!! Díky, Dia.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele luckycesta
luckycesta

Ty vogo! Já jsem jen za letištní poplatky na své letence kolem světa dala 25k :) A trasa je super. Ale určitě bych jí věnovala min. 2-3 měsíce. A zas posílám malý spam - kdyby vás zajímal denní budget kolem světa:) http://www.luckycesta.cz/jak-si-vydelat-na-cestu-kolem-sveta/#more-305

před 7 lety
Avatar uživatele
- Fonzi -

super inspirace... ))

před 7 lety
Avatar uživatele luckycesta
luckycesta

:)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Fixeram
Fixeram

Dave přestože tvůj web sleduju, nikdy sem ho zatim nevyužil protože nebyl čas, ale to co děláš je boží !!! Tady tenhle příspěvek konkrétně mě ohromně zaujal, a pokud mě vylejou ze školy a budu mít konečně volnost, jdu do toho :D. Prosím, zvaž možnost zavedení pravidelnýho seriálu cesta kolem světa :D držim palce s tim co děláš a díky

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele svobodova.nikolaa
svobodova.nikolaa

Zajímá mě jenom část cesty.. :) Plánujem s přítelem Austrálii, tak hledám, jak se tam nejlevěji dodstat. Nevím, jak dlouho tam pobydem, takže asi jen jednosměrnou letenku. Jestli dobře počítám, tak tady tím způsobem bychom se tam dostali cca za 10 tisíc, což je fajn, ale ne v tomhle termínu. Chci se jen orientačně zeptat, jestli je reálné, že něco obdobného seženem i na léto. A jak moc dopředu je vhodné letenky pořizovat? Díky..

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Nada.o
Nada.o

Dobrý den, potřebovali bychom pomoci s letenkami na Kubu(Havana) nebo do Mexika(Cancun) v období od 20.dubna do konce května s délkou pobytu cca 14dni. Chtěli bychom navštívit obě destinace, takže popřípadě i přelet mezi jednotlivými městy. Dekuju za radu. Naďa

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ještě by se dal zneužít jednosměrný tarif od Transaera na trase Pardubice-Bangkok za 6.410 Kč (pozor na přestup v rámci stejného letiště) http://bit.ly/14qwomb

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele a.j.23
a.j.23

DAev slo by zachranit? schanim letenky do Bangkoku na unor a Aeroflot ma nejaky problemy s prevodem a placenim kartou. Umime nejake letenky na unor za dobre?

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, bohužel se obávám, že levnější Thajsko už nenajdeš.. Sezona je v plném proudu a většina dobrý tarifů je pryč.

před 7 lety
Avatar uživatele bukelak
bukelak

zkus TURKISH AIRLINES maj ted akci na BKK

před 7 lety
Avatar uživatele kaina
kaina

Jestli najdeš, dej vědět, mají tam odlety únor, ale žádné zpátečky. :(

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele krus
krus

S těmi salónky to nebude tak jednoduché. Priority Pass v některých zemích funguje velice omezeně. Třeba v Sydney nemají nic. Navíc na mnoha místech nelze navštívit salónek na příletu. Chci tím říct, že 16 je nadhodnocené číslo. A při menším počtu vstupů se neomezený PP nevyplatí. To si ale každý může spočítat sám.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Díky Pepo za tu Austrálii, skutečně v celé zemi jsou jen 2 salonky... :/ A máš svatou pravdu s tou 16 - spočítal jsem to jak trubka. Příletovou návštěvu jsem neměl vůbec na mysli, nevím co jsem vlastně spočítal :D

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele rasg
rasg

Cau Dejve, prosim te, nesla by najit zajimava letenka na Havaj? Mame ji v planu od 14.3. do 10.4., ale zatim se nam nepovedlo se dostat pod 23k s letenkama. Diky

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, dostanu se k 20tis., ale za cenu 1 vnitrostátního přeletu mezi ostrovy.. Což se míjí s úsporou.

Přidat odpověď
před 7 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius pláže
ušetříš až 26%
To budou fotky!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Hurá za zážitky!
Almadraba
ušetříš až 49%
Tam to bude krásný!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
To bude jízda!
5455 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Austrálie
Austrálie

Země protinožců

Austrálie je země nepodobná žádné jiné. S určitostí to bude vaše životní dovolená, na níž budete vzpomínat a o které budete vyprávět celý život. Austrálie je rozmanitá paleta barev, země Krokodýla Dundee, opálového bohatství a dlouhých písečných pláží. Dobrodružství je přesně tam, kde ho hledáme. Nestačí o tom číst, musíte to zažít.

Průvodce pro Austrálie

Zavřít boční panel
Mešita Šejcha Zayeda
Spojené arabské emiráty

Země všeho nej a kde nic není nemožné

Spojené arabské emiráty (zkráceně SAE), jakožto federace 7 emirátů, se nachází na Blízkém Východě ve východní části Arabského poloostrova. Pevninské hranice sdílí s Ománem a Saudskou Arábií, námořní s Katarem, Íránem a Pákistánem. 

V minulosti zde byl hlavním způsobem obživy rybolov, lov perel a dálkový obchod. V současné době je to čím dál méně ropa a naopak více turismus. SAE je absolutistickou monarchií v čele s prezidentem a viceprezidentem, kteří jsou voleni emíry jednotlivých Emirátů.

Průvodce pro Spojené arabské emiráty

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké

Zavřít boční panel
Singapur
Singapur

Ekonomická džungle Asie, kterou chcete vidět

Singapur je městským státem v jihovýchodní Asii na jižním cípu Malajského poloostrova oddělený od pevniny Johorským průlivem. Ze severu sousedí s Malajsií a jih země omývá Jihočínské moře. Název Singa-pura znamená v překladu Lví město.

Město, které se stalo ekonomickým zázrakem posledních desetiletí, jednoduše nesmíte minout při svých cestách jihovýchodní Asií. Krátká dvou- až třídenní zastávka nabídne to nejdůležitější, co z celé země můžete zažít.

Pokochejte se krásou zahrad v Gardens by the Bay s fantasy nočním představením, navštivte největší vodní akvárium světa na ostrově Sentosa a večer se posaďte v okouzlující čtvrti Marina Bay nebo si vychutnejte drink v baru 1-Altitude. Náročnější cestovatelé se vykoupají v nekonečném bazénu na střeše nejznámějšího asijského hotelu Marina Bay Sands. Singapur prostě chcete zažít.

Průvodce pro Singapur

Zavřít boční panel
Dánsko
Dánsko

Nejmenší evropská severská země s nejšťastnějším obyvatelstvem

Dánsko je nejmenší z evropských severských zemí. Leží na Jutském poloostrově a na stovkách ostrovů a ostrůvků v okolí, z nichž největší je Sjælland, na němž se nachází i hlavní město Kodaň a soustřeďuje se zde nejvíce obyvatel, protože 6 z 10 Dánů osidluje právě území kodaňské aglomerace. Dánsko má dvě autonomní území – Faerské ostrovy a Grónsko, tento celek se pak nazývá Dánské království. Dánsko patří do EU, zatímco Faerské ostrovy a Grónsko tam nepatří. Jediným pevninským sousedem Dánska je Německo, dalšími zeměmi v těsné blízkosti jsou Polsko, Norsko a Švédsko.

Dánové patří k nejšťastnějším národům na světě a není se čemu divit, protože kvalita života v Dánsku je podle celosvětových statistik jedna z nejvyšších. Dánsko je země Hanse Christiana Andersena, země ikonické stavebnice lego, můžete se zde kochat nádhernými přírodními scenériemi, malebnými vesničkami na venkově nebo navštěvovat starobylé hrady a pevnosti připomínající dřívější vliv Vikingů. Dánsko je posedlé kvalitním designem, detaily a dokonalým zpracováním i v něčem tak všedním, jako je kodaňské metro nebo dánské vlaky. 

Kodaň sama o sobě je opravdovou výkladní skříní Dánska a každý si zde přijde na své. Pokud vás omrzí dánský venkov, tak můžete strávit (nejen) v Kodani noc v jednom z místních nejvyhlášenějších barů, nebo alespoň při teplém letním večeru navštívit s přáteli nějakou z místních restaurací, protože ty mají nejvíce michelinských hvězd ze všech měst severní Evropy. Noční život je v dánských velkých městech velice pestrý a často je k němu i nějaký kulturní doprovod. Dánsko je zkrátka ideální zemí prakticky pro každého cestovatele, jedinou vadou na kráse jsou místní poměrně vysoké ceny.

Průvodce pro Dánsko