Austrálie

Pravá cesta kolem světa z Prahy (sestav si sám) - 27.893 Kč.

103 komentářů
2015-01-04T12:36:10+01:00

O akci

Jen skuteční cestovatelé mají za cíl cestování, nikoliv jediný bod B. A právě pro vás jsem sestavil 100% pravou cestu kolem světa. Navštívíte jednu z nejrychleji rostoucích megapolí Dubaj, procestujete oblast jihovýchodní Asie v čele se Singapurem odkud se přímým letem přesunete na australský kontinent. Po nádechu klokaní atmosfery, pokud vám pohyb vzhůru nohama nebude dělat problémy, se přesunete na Havajské ostrovy, odkud budete pokračovat do americké Kalifornie. Zde kromě rudého mostu Golden Gate a jízdy tramvají po visutých kopcích se projdete ulicí slávy a navštívíte Hollywoodská studia. Závěr výpravy ukončíte se zbývající energií polibkem Malé mořské víly ležící na pobřeží v Kodani. Tak nějak bude vypadat i vaše cesta kolem světa.

Za skutečně směšnou částku získáte letenky kolem světa se zastávkami v těch nejvýznamnějších destinací, a to rovnou s odletem i návratem do Prahy.

Letenkami se pouze inspirujte a sestavte si cestu dle svých přání a preferencí. Brzy jistě sepíši další tip na RTW bez Austrálie a Havaje, což ušetří finance, ale také ubere na autentičnosti RTW letenek.

Příklad cesty kolem světa:

  • 1) Praha - Dubaj (27.02.) za 3.355 Kč rezervuj >>
  • 2) Dubaj - Singapur (03.03.) za 3.301 Kč rezervuj >>
  • 3) Singapur - Sydney (17.03.) za 4.052 Kč rezervuj >>
  • 4) Sydney - Honolulu (20.03.) za 5.970 Kč / 320 a$ rezervuj >>
  • 5) Honolulu - Oakland / San Francisco (25.03.) za 5.770 Kč rezervuj >>
  • 6) San Francisco - Los Angeles (28.03.) za 230 Kč / 10$ rezervuj >> (bus)
  • 7) Los Angeles - Kodaň (30.03.) za 3.945 Kč / 1298 NOK rezervuj >>
  • 8) Kodaň - Praha (01.04.) za 1.270 Kč / 418 NOK rezervuj >>
Příklad cesty je počítán s délkou cestování 1 měsíc a délka pobytu v jednotlivých destinací je mnou individuálně stanovena pro minimalizování počtu nocí v dražších destinací. Z toho vyplývá, že největší svobodu budete mít v jihovýchodní Asii. Znovu platí, jedná se pouze o inspiraci a cestu libovolně natáhnete či zkrátíte.

Budete potřebovat:

Čtěte celé:

Na cestě ze Sydney do Prahy již nejsou zahrnuta zavazadla v ceně. Vhodné je proto cestovat s menší krosnou. Prádlo si na cestách velmi snadno a levně vyperete, zejména v Asii jsou prádelny na každém rohu.

Na cestě z Dubaje vychází nejlevněji pouze let do Singapuru. Ostatní destinace jsou o 2 tisíce dražší (KUL, BKK). Ze Singapuru se můžete po zemi přesunout do Kuala Lumpur, odkud přeletíte za plážemi do některé z thajských či malajských lokalit za pár šupů. Např. může být zajímavá trasa KL - Krabi - Satun - Lagnkawi - Singapur.

V Kalifornii můžete zvolit letiště v oblasti Los Angeles, osobně mne ale láká varianta s příletem do oblasti San Francisca, neboť i zde najdete mnoho k vidění. Cesta autobusy v tuto chvíli stojí 5 - 10$, vyberete-li pozdější termín, jízdenky stojí i 1$. Vyplatí se zvolit noční spoj a ušetřit za 1 noc.

Zpět při přestupu v Kodani řešit ubytování nemusíte. Do Kodaně se přilétá okolo 16 hodiny a odlet do Prahy je druhý den ráno v 7 hodin. Přespíte na letišti.

Tip: na cestě budete minimálně 7x na letišti, což znamená 7 možností navštívit VIP salónek během jednoho měsíce. Za 369€ tak můžete pořídit roční členství u Priority pass s neomezeným vstupem.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-01-04T12:36:10+01:00

103 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele mam
mam
před 7 lety

Lidi,nechci vam do toho kecat,ale cesta kolem sveta na jeden mesic?To je jako joke?Za tu kratkou dobu nic nezazijete,neuvidite.Jsou to vyhozeny penize.Potkal jsem na svych cestach lidi,ktery tohle delali a vubec si to neuzili,nic nevideli,jen behali ve stresu od pamatky k pamatce,na pet minut,udelali carku v checklistu a jeli dal.Poslouchat je byla naprosta nuda,protoze ono to nudne bylo nemluve o Jetlagu,tj. byli totalne rozjeti z tech preletu.Za ty prachy jedte radsi na mesic do jedny zeme kam chcete nejvic a tu procestujte,poznejte mistni,neco opravdovyho zazijte.

Avatar uživatele thesarach
thesarach
před 7 lety

Předně děkuji za rychlou odpověď  Cílové destinace mám již vybrané, je to o něco obsáhlejší soupis než ten, který je zde máš uvedený pro inspiraci. Letenky tedy zajistit dopředu - od odletu z Prahy až po návrat cca za 2 měsíce zpět do Prahy? Pokud jsi mi schopný na takový dotaz odpovědět, prosím ještě o radu: jen pro představu, pokud nebudu počítat letenky, když v každé destinaci budu chtít zůstat cca 5 dní (tj.ubytování a jídlo) kolik to může stát, když zůstanu u vzorové cesty viz níže. 1 –Praha - Dubaj 2 -Dubaj – Colombo (Srí Lanka) 3 -Colombo – Singapore (Singapur) 4 -Singapore – Sydney (Austrálie) 5 -Sydney – Honolulu (Havaj – USA) 6 -Honolulu – Los Angeles (USA)) 7 -Los Angeles – Oslo (Norsko) 8 -Oslo – Praha (Česko) Děkuji.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Osobně bych to stavěl na: Dubaj 2 noci (cca 3000 Kč za pokoj + 3000 Kč za jídlo/os.) Colombo 7 nocí (cca 3.500 Kč za pokoj + 4000 Kč za jídlo, výlety/os.) Singapur 2 noci (cca 4.000 Kč za pokoj + 3000 za jídlo. vstup na Santosa/os.) Sydney - tady nevím co je v plánu, ale město taky cca 3 noci (4500 Kč za pokoj) Hawaii - zase záleží co je v plánu, ale počítej 2000 Kč na pokoj a noc Kalifornie je taky dražší, konkrétně v LA toho moc k vidění není. Nám stačil jeden den :) Oslo bych nezůstával déle jak 1 noc, takže cca 2000 Kč hotel + 1000 jídlo Ceny hotelů najdeš klasicky na http://hotely.cestujlevne.com, případně bookingu.

Avatar uživatele thesarach
thesarach
před 7 lety

Děkuju :)

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 7 lety

Předpokládám, Dave, že těch 3500 Kč v Colombu na pokoj myslíš dohromady za 7 nocí, což ale z toho není jasné. Jinak i 5* hotel stojí méně za 1 noc. A samozřejmě spát se dá i levněji v hostelech, když už jsme na portálu o levném cestování. Než abych cestoval stylem, že místo aspoň krátkého poznání Srí Lanky, budu tvrdnout v nezajímavém a špinavém Colombu, raději bych snad zůstal doma. Podle mě takováto cesta má smysl jen v tom, aby "cestovatel" mohl ukázat všem okolo, že na to má a že mu mají závidět. Jinak zmatek v hlavě, kosmopolitní velkoměsta, která se zas tak od sebe neliší, a tuny zbytečně spáleného leteckého petroleje. Ve městech se na cestách moc nezdržuju, ale určitě bych neříkal, že v LA není nic k vidění. Minimálně v sezóně příjemné koupání na plážích (i když po Havaji se tak neocení), Getty Center, Aquarium of the Pacific na Long Beach, Venice a ta místa spojená s filmovým průmyslem, která jsem já nenavštívil, ale většina lidí ano.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Ceny jsou přibližné za pokoj a uvedený počet nocí. Není úmyslem poskytnout nejnižší možný rozpočet, ale raději obecný přehled o finanční náročnosti.

Avatar uživatele thesarach
thesarach
před 7 lety

Ahoj, snad sem píšu správně, ráda bych vás zkušené požádala o rady se zařízením cesty kolem světa, nevím kde začít. Nevím, zda mám zabookovat všechny lety a ubytování najednou, případně objednat. Nebo to řešit operativně. Nebo na kolik peněz taková cesta vyjde, kolik mám mít sebe hotovosti či zda se člověk domluví základní angličtinou? Pokud mi někdo umíte a chcete poradit, budu velice ráda za cokoliv.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Ahoj.. Prvně je si třeba říci, že taková cesta je trochu náročnější na logistiku a obecně očekávání... Rozmyslel bych si, co skutečně chceš vidět a prožít, dle toho si vypsal jednotlivá místa a pak zkoušel sestavit letenky. Nejprve si vypsat jednotlivé ceny, k tomu i orientační ceny hotelů a vše vynásobit minimálně dvěma. To je hrubý rozpočet. Pak už kupuješ jednotlivé služby, ideálně od nejdražších.

Avatar uživatele tomicekxy
tomicekxy
před 7 lety

Pokud nejsi schopná učinit sama tak základní věci jako booking letenek/hotelů příp. kalkulaci nákladů dle tvých požadavků (možností) a radíš se o takto základních věcech na internetu pochybuji o realizaci tvé cesty, případně bych se v tvém případě bál na takovou cestu vydat. Raději začni klasickým cestováním kde poznáš základní principy a finanční potřeby. Nechci být zbytečně negativní a pokud je to jinak přeji hodně štěstí (jakože ho budeš asi potřebovat)

Avatar uživatele rudyal
rudyal
před 8 lety

ahoj chci vijet jako 6ti clena rodina rozpocet je cc 44000tisic a chci projet a uzit plno veci mate typ dik moc

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Uf, to je rozpočet spíš na Evropu, než cestu kolem světa :))

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 7 lety

Za 44 mega už se dá pořídit pěkná cesta :-) (44000tisic)

Avatar uživatele eremi
eremi
před 7 lety

Za 7 tisíc na osobu pěkná cesta?To asi tezko.S tímhle rozpočtem aby jste aspoň něco viděli a mohli si něco dovolit a bylo to na delší dobu bez víkend bych se smeroval někam na východ - UKrajina,Gruzie apod.

Avatar uživatele
Vena Lískovec
před 9 lety

Akce Jetstar do 20.4. 23:59 na jednosměrné letenky vhodné na Cestu kolem světa ze Sydney do Honolulu v termínech od 7.6.do 6.8. a od 29.9. do 14.12. za 249,- AUD

Avatar uživatele j.sancova
j.sancova
před 9 lety

Zdravim všechny zúčastněné . CESTA KOLEM světa je úžasná, ať letitě za million s panem Kolbabou nebo vlastní ose. Jste mladí,lette sami.Závidím vám, že nemáte strach.Ale opatrní buďte. Mam na let za milión ,ale, nevíte s kým budete od rána do večera celou dobu. A fakt problém,znám mnoho zbohatlíků,ani minutu. Přeji si tolik odvahy a pevné zdraví, co maže vy. Jste super a Dave šikovný.Držím všem palce.Judy .

Avatar uživatele postovaeva
postovaeva
před 8 lety

Jitko, spojte se se mnou. Mæm otazky. Děkuji..:)

Avatar uživatele
Vena Lískovec
před 9 lety

Levnější (cena cca 27.000,- Kč) a kratší varianta (16 dnů) 14.4. Praha – Stockholm (Švédsko) 54,9 EUR (www.norwegian.com) 14.4. Stockholm – Bangkok (Thajsko) 137,20 EUR (www.norwegian.com) 17.4. Bangkok – Singapore (Singapur) 1.675,00 THB (www.flyscoot.com) 19.4. Singapore – Sydney (Austrálie) 213,04 SGD (www.flyscoot.com) 22.4. Sydney – Honolulu (Havaj USA) 329,00 AUD (www.jetstar.com) 27.4. Honolulu – Los Angeles (USA) 185,00 USD (www.allegiantair.com) 29.4. Los Angeles – Oslo (Norsko) 167,10 EUR ((www.norwegian.com) 29.4. Oslo – Mnichov (Německo) 36,20 EUR (www.norwegian.com) 30.4. Mnichov – Praha (Česko) 550,00 Kč (www.studentagency.cz) - autobus

Avatar uživatele marek.raus
marek.raus
před 8 lety

Ahoj Véno, chtěl bych se max 20 denní cesty kolem světa zúčastnit v lednu 2016, je to možné?

Avatar uživatele
Vena Lískovec
před 9 lety

Varianta Cesty kolem světa (cena cca 32.000,- Kč): 7.4. Praha - Dubaj (Spojené Arabské Emiráty) = 3.063,- Kč (www.tripsta.cz) 9.4. Dubaj - Colombo (Srí Lanka) = 3.025,- Kč (www.flydubai.com) 12.4. Colombo – Singapore (Singapur) = 3.911,- Kč (www.srilankan.com) 14.4. Singapore – Sydney (Austrálie) = 3.878,- Kč (www.flyscoot.com) 19.4. Sydney – Honolulu (Havaj - USA) = 5.836,- Kč (www.airtickets.com) 27.4. Honolulu – Los Angeles (USA) = 4.607,- Kč (www.allegiantair.com) 29.4. Los Angeles – Oslo (Norsko) = 5.223,- Kč (http://www.norwegian.com) 1.5. Oslo – Praha (Česko) = 2.463,- Kč (http://www.tripsta.cz)

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 9 lety

Tak to je slušný počin, to by si zasloužilo i samostatný článek :-)

Avatar uživatele pe_novak
pe_novak
před 9 lety

No tak B737 asi nepoletej, ta by na tu Jamajku asi ani nedoletela:-) No možná s mezi přistáním na Azorech, ale s takovýmto komfortem už by ta cena byla vázne přestřelena :-(

Avatar uživatele saichiro
saichiro
před 9 lety

Tak mě napadlo, šla by podobná cesta udělat třeba jen jako "Cesta kolem Evropy/Asie"?

Avatar uživatele fucik
fucik
před 9 lety

Zdravim, omlouvám se za OT, ale nevis jak na tom budou v létě Maledivy, nějaké akce atd.? Zatím jsem nic nenašel...Díky

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Ahoj, aktuálně jen akce Turkish http://letenky.cestujlevne.com/booking/action-pricer?offer=17374&id_dealer=4504 (více termínů přes klasický vyhledávač https://www.cestujlevne.com/letenky)

Avatar uživatele fucik
fucik
před 9 lety

Jéé dík moc...ale jsem vůl, myslel jsem Madeiru...:)

Avatar uživatele dianakarska
dianakarska
před 9 lety

Ahoj, cesta kolem světa zní skvěle! Mám ale trochu jiný dotaz, hledám letenky do Dominikánské Republiky, na odlet kolem 5.3. a přílet zpět kolem 31.3. a nemůžu najít nic uspokojujícího, budu moc ráda za tipy!!! Díky, Dia.

Avatar uživatele luckycesta
luckycesta
před 9 lety

Ty vogo! Já jsem jen za letištní poplatky na své letence kolem světa dala 25k :) A trasa je super. Ale určitě bych jí věnovala min. 2-3 měsíce. A zas posílám malý spam - kdyby vás zajímal denní budget kolem světa:) http://www.luckycesta.cz/jak-si-vydelat-na-cestu-kolem-sveta/#more-305

Avatar uživatele
- Fonzi -
před 9 lety

super inspirace... ))

Avatar uživatele luckycesta
luckycesta
před 9 lety

:)

Avatar uživatele Fixeram
Fixeram
před 9 lety

Dave přestože tvůj web sleduju, nikdy sem ho zatim nevyužil protože nebyl čas, ale to co děláš je boží !!! Tady tenhle příspěvek konkrétně mě ohromně zaujal, a pokud mě vylejou ze školy a budu mít konečně volnost, jdu do toho :D. Prosím, zvaž možnost zavedení pravidelnýho seriálu cesta kolem světa :D držim palce s tim co děláš a díky

Avatar uživatele svobodova.nikolaa
svobodova.nikolaa
před 9 lety

Zajímá mě jenom část cesty.. :) Plánujem s přítelem Austrálii, tak hledám, jak se tam nejlevěji dodstat. Nevím, jak dlouho tam pobydem, takže asi jen jednosměrnou letenku. Jestli dobře počítám, tak tady tím způsobem bychom se tam dostali cca za 10 tisíc, což je fajn, ale ne v tomhle termínu. Chci se jen orientačně zeptat, jestli je reálné, že něco obdobného seženem i na léto. A jak moc dopředu je vhodné letenky pořizovat? Díky..

Avatar uživatele Nada.o
Nada.o
před 9 lety

Dobrý den, potřebovali bychom pomoci s letenkami na Kubu(Havana) nebo do Mexika(Cancun) v období od 20.dubna do konce května s délkou pobytu cca 14dni. Chtěli bychom navštívit obě destinace, takže popřípadě i přelet mezi jednotlivými městy. Dekuju za radu. Naďa

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Ještě by se dal zneužít jednosměrný tarif od Transaera na trase Pardubice-Bangkok za 6.410 Kč (pozor na přestup v rámci stejného letiště) http://bit.ly/14qwomb

Avatar uživatele a.j.23
a.j.23
před 9 lety

DAev slo by zachranit? schanim letenky do Bangkoku na unor a Aeroflot ma nejaky problemy s prevodem a placenim kartou. Umime nejake letenky na unor za dobre?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Ahoj, bohužel se obávám, že levnější Thajsko už nenajdeš.. Sezona je v plném proudu a většina dobrý tarifů je pryč.

Avatar uživatele bukelak
bukelak
před 9 lety

zkus TURKISH AIRLINES maj ted akci na BKK

Avatar uživatele kaina
kaina
před 9 lety

Jestli najdeš, dej vědět, mají tam odlety únor, ale žádné zpátečky. :(

Avatar uživatele krus
krus
před 9 lety

S těmi salónky to nebude tak jednoduché. Priority Pass v některých zemích funguje velice omezeně. Třeba v Sydney nemají nic. Navíc na mnoha místech nelze navštívit salónek na příletu. Chci tím říct, že 16 je nadhodnocené číslo. A při menším počtu vstupů se neomezený PP nevyplatí. To si ale každý může spočítat sám.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Díky Pepo za tu Austrálii, skutečně v celé zemi jsou jen 2 salonky... :/ A máš svatou pravdu s tou 16 - spočítal jsem to jak trubka. Příletovou návštěvu jsem neměl vůbec na mysli, nevím co jsem vlastně spočítal :D

Avatar uživatele rasg
rasg
před 9 lety

Cau Dejve, prosim te, nesla by najit zajimava letenka na Havaj? Mame ji v planu od 14.3. do 10.4., ale zatim se nam nepovedlo se dostat pod 23k s letenkama. Diky

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Ahoj, dostanu se k 20tis., ale za cenu 1 vnitrostátního přeletu mezi ostrovy.. Což se míjí s úsporou.

Načíst všechny komentáře

Další akce