Mapa

Tel Aviv: předvánoční návštěva Izraele - 1.400 Kč.

17 komentářů
2013-09-18T12:08:49+02:00

O akci

Obdivovat Betlém ve vánočním hávu nebo navštívit chrám Zrození Páně, to jsou přání nejen zasvěcených. Obdivovat budete určitě také nejposvátnější místa Jeruzaléma – Židovskou čtvrť se čtyřmi synagogami, Západní zeď nebo-li Zeď nářků, Chrámovou horu a další. Vstupní branou do Izraele bude zcela jistě hlavní město Izraele Tel Aviv, které rozhodně stojí za návštěvu.

Právě do Tel Avivu se v čase předvánočním můžete vydat na palubě dopravce WizzAir, který má ve svém rezervačním systému dostupné zpáteční letenky z Budapešti v ceně 16.180 forintů / 1.400 Kč, případně z Katowic za 308 polských zlotých / 1.890 Kč.

Rezervuj na www.wizzair.com (musí být anglická mutace)

Odlety z Budapešti

  • tam: 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16.prosinec
  • zpět: 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17.prosinec
Odlety z Katowic
  • tam: 5, 12, 14, 17, 19, 21.prosinec
  • zpět: 10, 14, 17, 19, 21, 24.prosinec
Cena je platná pro členy Wizz Discount Clubu, běžná cena je o 500 Kč dražší. Členství stojí 750 Kč, vyplatí se již při nákupu dvou letenek do Tel Avivu. Zakoupíte jej současně s letenkami nebo levněji samostatně při registraci, pak můžete nakupovat zlevněné „clubové“ letenky pro sebe a dalších 9 osob po dobu jednoho roku.

V ceně letenky je malé příruční zavazadlo max. rozměrů 42x32x25 cm, avšak neomezené hmotnosti. Standardní velké příruční zavazadlo nebo zavazadlo k odbavení je možné dokoupit později. Nyní WizzAir nabízí možnost upgrade z velkého příručního zavazadla na zavazadlo k odbavení.

TIP: Letenky plaťte platební kartou a v polských zlotých nebo maďarských forintech, nepoužívejte převod na české koruny v rezervačním systému, WizzAir má při přepočtu nevýhodný kurz!

Vstup do Izraele

Do Izraele je možné vycestovat bez víz na max. 90 dní s cestovním pasem platným minimálně 6 měsíců. Po příletu do Tel-Avivu obdržíte registrační kartu, kterou je třeba vyplnit a odevzdat při pasové/imigrační kontrole, která může být velmi přísná a důkladná.

Cesta do Jeruzaléma

Pro přesun z letiště Ben Gurion v Tel Avivu do Jeruzaléma využijte izraelských železnic, cesta trvá necelé dvě hodiny s jedním přestupem. Jednosměrná jízdenka stojí 22,5 nových izraelských šekelů, tj. asi 130 Kč.

Hotely v Izraeli

Ubytovací kapacity v Izraeli nabízejí nepřeberné množství hostelů, hotelů, penzionů apod. Ubytování dle požadavků vyhledáte na booking.com. Nebo můžete také sledovat akční nabídky, kde můžete rezervovat hotel s 50% slevou.

Doprava na letiště v Katovicích

K přesunu z Ostravy na letiště v Katovicích byste mohli využít dopravce Tigerexpress.eu, který 4x denně spojuje svými komfortními minibusy Severní Moravu s polskými letišti.

Do Budapešti jezdí autobusové spoje několika společností, ceny se pohybují do 800 Kč, přičemž nejlevnější nabídku poskytuje Eurolines.

Parkování na letišti v Katowicích

Pokud plánujete dopravu na letiště automobilem, pak vězte, že levnější parkování na letištích v celé Evropě nenaleznete. Letiště v Katovicích nabízí 90% slevu na parkování před letištním terminálem automobilům s českou poznávací značkou. Podmínkou k získání slevy je předložení slevové karty Fly Silesia, kterou obdržíte v informačním stánku letiště. Diskuze k tomuto tématu.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2013-09-18T12:08:49+02:00

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele kubecek
kubecek
před 10 lety

Do kdy je potreba to rezervovat? Asi to bude hned plne, ne? Diky.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 10 lety

Mrkni na aktuální ceny na webu www.wizzair.com ;)

Avatar uživatele
Jan Sigmund
před 10 lety

Jen bych Vám doporučil jednu věc. Víkend začíná v Izraeli od čtvrtka do soboty. A od soumraku a to teď nevim přesně kterýho dne, v Izraeli nefunguje hromadná doprava (autobusy, vlaky určitě a snad ani městská). Takže pokud to chcete mít bez problémů, tak si to poskládejte tak, ať Vám to letí neděle-čtvrtek. Od pátečního soumraku do sobotního soumraku je to fakt problémové... Jináč tágo z Tel avivu na letiště nás stálo cca 500kč dohromady, ale to za nás řešil místní u kterýho sme spali přes couchsurfing....a ten na Izrael vřele doporučuju

Avatar uživatele kaiza
kaiza
před 10 lety

Prosim Vas, tie busy, ci uz SA alebo Eurolines jazdia az k letisku, ale vas to vyhodi niekde v centre Budapesti a odtial sa musite dostat po svojom? Diky

Avatar uživatele
David Eiselt
před 10 lety

Musí se pak metrem k letišti a pak pěšky (?) nebo letištním busem - http://bit.ly/1eoVzaG

Avatar uživatele 10drakov
10drakov
před 10 lety

Nie je to trochu riskantne tam teraz ist, ked je tam konflikt v Syrii? Predsa len je to par kilometrov od hranic so Syriou.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 10 lety

Syrský konflikt, stejně tak jako všechny medializované konflikty, trvají na Blízkém východě po tisíciletí... Toto rozhodnutí si tedy musí každý cestovatel zhodnotit sám.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 10 lety

Od Radima z facebooku: Cestovali jsme busem z letiště Tel Aviv do Jeruzaléma. Je to cca 1 hodina jízdy, cenu si už nepamatuji, ale bylo to levné - cca do 150 Kč). Pak jsem jeli palestínským busem z Jeruzaléma do Betlehéma - cca 20 minut, cca do 100 Kč, opravdu už cenu neznám přesně). Pak jsme se rozkoukali a už jezdili jen stopem. Bezpečnost je v Izraeli v pohodě, akorát máme negativní zkušenost s Betlehémem. Když tam přijede autobus s turisty, tak si jich nevšímají. Ale když jedou samostatní cestovatelé, tak se na tebe nalepí různí taxikáři, průvodci, prodavač, atd... Jsou orpavdu hodně dotěrní. Nejprve nabízej extra cenu, ale stejně tě oberou. Chce to být obezřetný a důsledně kontrolovat když ti vracejí peníze zpět. Např. taxikář nám místo "korun" vracel "haléře" a čekal, že si toho nevšimnu. Nepochodil. Také v Nazaretě byli muslimské děcka dost protivné a nadávali nám do amerických sviní. Ale jak říkám, trochu jsem se bál jen v Nazaretě a Betlehémě. Jinak ostatní místa naprosto super, izralci jsou ochotní, milí, vřelí, rádi pomohou. Ubytování jsme měli přes www.hostelworld.com. Vyšlo na 300-500 Kč za osobu na noc. Fakt v pohodě. Jen jídlo bylo drahé. Tak snad jsem alespoň trochu pomohl. Hned bych se tam vrátil zas.

Avatar uživatele throwaway
throwaway
před 10 lety

jo tiež práve pozerám že sa priletí o polnoci, čiže bude asi treba prespať niekde v tel avive každopádne - dá sa letenka s wizz air stornovať? platí sa nejaké poistenie proti stornu? díky

Avatar uživatele
David Eiselt
před 10 lety

Letenky se stornovat nedají ani pojištění se nepřikupuje. Při takovýchto cenách je to zbytečné ;)

dopitak
před 10 lety

Dejme tomu, že se náš cestovatel dostane až na letiště do Tel Avivu (protože SA podle všeho každý den z Brna do Budapešti nejezdí a s Eurolines, abyste si byli jístí, že noční let stihnete, strávíte po dojezdu na letišti půl dne). Jakou zastávku byste pro ty izraelské vlaky doporučili. Podle jizdního řádu totiž do Jerusalem Biblical ZOO a Jerusalem Malha nejezdí nic později, než ve tři odpoledne. A vy budete na letišti... o půlnoci.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 10 lety

Z letiště Ben Gurion do stanice Tel Aviv HaHagana jezdí vlaky až do půlnoci, uděláte si jednodenní nebo dvoudenní přestávku v Tel Avivu či Jaffě a pak přes den vycestujete do Jeruzaléma. Mimo železnici existuje určitě i autobusové spojení.

dopitak
před 10 lety

"Vlaky jezdí do půlnoci.." - čili ho z letadla nestihneš, pokud by náhodou nepřiletělo o dost dřív, a to se nestane

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 10 lety

Přílet z Katowic 18:30, z Budapešti 20:20. Máte pocit, že vlak ve 23:20 nestihnete? Nebo si špatně rozumíme?!

Avatar uživatele petr969
petr969
před 10 lety

Při příletu de Tel Avivu pozdě večer je skoro lepší se vydat sherutem (taximinibus, který jezdí za pevnou sazbu a po naplnění kapacity http://tinyurl.com/sherut99) nejdřív do Jeruzaléma a pak po prohlídce Jeruzaléma, Mrtvého moře apod. se vrátit třeba do Tel Avivu linkovým autobusem společnosti Egged, který mezi těmito dvěma městy jezdí snad co patnáct minut.

Avatar uživatele b3t0n
b3t0n
před 10 lety

To Denisa: Pokud stihnete "promo" jízdenky, tak Eurolines vychází o hodně levněji. Teď jsem s přítelkyní rezervoval zpáteční jízdenku z Brna do Budapešti za cca 440 komplet.

Avatar uživatele d.morongova
d.morongova
před 10 lety

Do Budapešti jezdí ještě levněji než Eurolines autobusy Student Agency ;) Hledala jsem teda cestu z Brna - u EL za 375,- u SA za 350,- ;)

Další akce