Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na evropském nebi v letošním roce přibyl nový letecký dopravce Air Lituanica, který od 20. září zavádí přímé letecké spojení mezi Prahou a hlavním městem Litvy, Vilniusem. Air Lituanica nabídne spojení mezi ČR a Litvou 4x týdně (po, st, pá, ne). U příležitosti zavedení nových linek jsou v rezervačním systému dostupné zpáteční letenky: Praha-Vilnius za cenu 388 LTL, resp. 2.895 Kč. Cena letenky zahrnuje standardní příruční zavazadlo do 8 kg a zavazadlo k odbavení o max. hmotnosti 23 kg. Cena nezahrnuje poplatek za platbu platební kartou 25 LTL / 187 Kč, bez poplatku je pouze bankovní převod. Lety budou operovány letouny Embraer 170 a 175.

  • rezervace letenek na www.airlituanica.com
  • cestovní období: 20. září 2013 - 29. bžřezna 2014

Doprava z/na letiště ve Vilniusu

Vilniuské letiště blízko centra a je napojeno na železnici, cesta na hlavní nádraží zabere 8 minut, lístek stojí 2,50 LTL / 19 Kč. Z letiště se také dostanete městskou hromadnou dopravou, spojení s městem je zajištěno několik autobusovými linkami. Více informací na www.vilniustransport.lt

Hotely ve Vilniusu

Ubytování ve Vilniusu Vám rozhodně neudělá čáru přes rozpočet, ceny začínají na 356 Kč za noc a osobu ve dvoulůžkovém pokoji. Pokud chcete ušetřit ještě více, hledejte v nabídce hostelů.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele alena.michkova
alena.michkova

Chtěla bych se zeptat, když si chci zarezervovat letentky na stránkách air Lituanica tak je to placeno v LTL přes bankovní účet, nebo je možnost platit i jinýmy způsoby?? Děkuji

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý den Aleno, pokud nemáte účet u litevské banky, pak je jediným dostupným způsobem úhrady platební karta.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele julcika
julcika

Ahoj, chtěla bych letět s mamkou 20.-23.9., tj. pátek odpoledne, sobota a neděle na prohlídku města Vilnius a výlety. Může mi někdo poradit, co bychom určitě neměly v Litvě vynechat (kromě Trakai, s tím už počítáme) a jak dlouho si vyhradit na prohlídku města (nepotřebujeme vidět každý kostel zevnitř)? Nebo je lepší pobyt o dva dny protáhnout a zkusit se přesunout někde na Kurskou kosu - případně máte někdo tip na nějaký takový schůdný přesun? Děkuji

před 9 lety
Avatar uživatele filip.radek
filip.radek

Ahoj, Vilnius má dost malé centrum, proto den v pohodě stačí. Přímo ve Vilniusu je teda taky dost parků, ale to už záleží.. Jinak Trakai je jistota, co se týče blízkých míst od Vilniusu, pak třeba Kernave (viz google); Moletai, kde sídlí observatoř, cca 20 km od Vilniusu je Europos Parkas - "muzeum" pod širým nebem, různé skulptury od evropských umělců. Vsadím se, že i tak jsem toho hodně zapomněl. Jinak Kurská kosa je super zážitek, jen je to dost z ruky. Jestli se nepletu, musí se vlakem do Klaipedy, což je cca 5 hodin cesty a odtamtud přívozem přes moře na onen poloostrov. Budu-li vědět, zodpovím i další věci :-)

před 9 lety
Avatar uživatele julcika
julcika

Děkuju za tipy, to Kernavé určitě stojí za to. Začínám mít pocit, že do Litvy budu muset ještě jednou, protože se nedá stihnout všechno, co bych chtěla :D Na tu Kurskou kosu nakonec teda jedem, našla jsme přímej autobus do Nidy a tam plánujeme jednu noc přespat, půjčit kola a snad je možný dojet na nich do Juodkranté. Tak snad to všechno klapne a ta dlouhá cesta bude stát za to :)

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam jsi vždycky chtěl!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Všude dobře, co doma!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam to bude krásný!
Gambie
ušetříš až 36%
Tam to bude krásný!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Litva - vodní hrad Trakkai
Litva

Země čápů a pasoucích se krav

Litva (litevsky Lietuvos Respublika) sousedí s Polskem, Běloruskem, Lotyšskem a ruskou Kaliningradskou oblastí. Naleznete zde přívětivé obyvatele a zachovalou krajinu drobných zemědělců. Na své si přijdou milovníci lesů, jezer a cykloturistiky.

Průvodce pro Litva