Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vydejte se na prodloužený víkend do hlavního města Irska, kde nesmíte vynechat Dublinský hrad, Ha‘penny Bridge či O’Connel Street se stodvacet metrů vysokým ocelovým sloupem Spire of Dublin. Taktéž musíte okusit neopakovatelnou atmosféru zdejších pubů, které symbolizuje především známý The Temple Bar.

Ke strávení prodlouženého víkendu v Dublinu vás jistě vybídne nabídka zpátečních letenek z Prahy za 1.750 Kč, termín za tuto cenu je jen jeden, tak neváhejte!

  • Rezervuj letenku Praha – Dublin za 1.750 Kč na www.ryanair.com, termín 02.-04. října nebo 02.-06.října
  • Další termíny za 1.910 Kč naleznete v průběhu listopadu.
! Při nákupu letenek si dávejte pozor v posledním kroku, kdy se může stát, že se vám po vyplnění čísla vaší platební karty objeví nabídka přepočtení českých korun na eura nevýhodným kurzem Ryanairu. Jak netratit a nesouhlasit s nabídkou přepočtu se dozvíte v našem návodu, hledejte „Krok pátý“.

Omezení zavazadel a odbavení u Ryanair

Ryanair umožňuje bezplatnou přepravu 2 kusů příručních zavazadel, první kus musí být maximálních rozměrů 55x40x20 cm a hmotnosti 10 kg. Druhý kus zahrnuje kabelky, tašky na notebook či nákupy v dute-free obchodech a je limitováno rozměry 35x20x20 cm.

Nově Ryanair umožňuje odbavení přes novou verzi mobilní aplikace. Nyní si při nástupu do letadla vystačíte s potvrzením a kódem na displeji, nemusíte již tisknout klasickou papírovou palubní vstupenku.

Z mezinárodního letiště Dublin do centra se dopravíte linkou Airlink 747, jednosměrné jízdné 6 €, zpáteční 10 €.

Hotely v Dublinu

Při hledání ubytování v Dublinu se zaměřte především na centrum města, byť zaplatíte o něco více. Doprava v Dublinu není nejlevnější a nejrychlejší, a tak není nic lepšího, než dojít do hotelu „po svých“.

Hotely v Dublinu

[start][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][prg][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jvesely81
jvesely81

Cus chlapi, potrebuju se dostat do dublinu a zpet kvuli akci, kde jsme pres vas koupili letenky z dublinu na NZ s emiratama, mame termin konec rijna (22.) a nazpatek jsme v dublinu tusim 13.11.. ma cenu jeste cekat na lepsi ceny nez jsou ted??? Nasel jsem tam 21.10. a nazpatek 13.11. za cca 2000 na osobu bez zavazadel... Diky moc za odpoved a skvele nabidky!!!

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele
borshop

Nika to sepsala celkem důkladně :). Přidal bych do itineráře ještě návštěvu Phoenix Parku a hlavně prezidentského paláce Áras an Uachtaraín, prohlídky jsou ve pevně stanovenou dobu tuším jen v soboty. Doplním ještě, že pokud máte dobré počasí, vyplatí se jet na výběžek Howth (jezdí MHD), odkud jsou pěkné výhledy na zátoku a taková malá ochutnávka toho "zeleného Irska", dále výletní resort okolo hradu Malahide. Mě se líbil i historický celkem zachovalý a fotogenický hrad Trim (jezdí Bus Éireann, cca 30 min cesty). Pokud tam jste déle, zvažte výlet (solo nebo organizovanou tour) buď na sever do Belfastu, nebo na jih do Wicklow Mountains National Park (točily se tam filmy, krásná krajina).

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele domigarbarova
domigarbarova

Dublin Castle teda nic moc, ale zase cena vstupného odpovídá - pokud dobře pamatjji, tak to byly 4€. Doporučuji Guiness Storehouse, Trinity College, Old Jameson Distillery, podívat se na Molly Malone, projít se Grafton Street, tam zajít do Bewley's Cafe (nejstarší kavárna v Irsku). Pro ubytování mohu doporučit Abraham House na Gardiner Street, pokoje jsou sice malé, ale je tam čisto, snídaně v ceně a na O'Connel Street jste za cca 5 min. Cestou tam je malé Tesco, ale radši nakupujte v Dealz (hned naproti Tescu). Nezapomeňte ochutnat Carrot cake a určitě se choďte podívat do St Stephen's Green Park, krásný malý park, kde si můžete vychutnat kafe z nedaleké kavárny jménem Beanhive, přesně na 26 Dawson Street (a že vás posílá učitelka z ČR, možná si vzpomene, fakt úžasná obsluha i přístup). Asi 20m odtud je Mansion House a asi 5 min chůze zmíněná Grafton Street. Určitě je ještě fajn navštívit vězení Kilmainham Gaol. A pokud se vám nechce pěšky, městem jezdí speciální turistické linky (tzv. Hop-on, hop-off busy), za 2 dny pro studenta při nákupu online mě to stálo cca 14€ (jízdenku koupíte na konkrétní den, platí ještě i den potom a busy jezdí v intervalu cca 10min a někteří řidiči mají velmi hezký komentář). Jinak je fajn objednávat vstupenky online, vychází to levněji než na místě, jen pozor na kurz. A nelekejte je cen, oběd za 10 a vic € je docela normální cena, u fast food je to většinou polovina. Takže užívejte, je to krásné město. Na nákupy doporučuji obchod Pennys na O'Connel Street a určitě navštivte i poštu, taky tam :)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele martini.musil
martini.musil

už to zdražili.. zpátky za 1335

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Lapad
ušetříš až 66%
Hurá za zážitky!
Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Honem, dokud jsou místa!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Honem, dokud jsou místa!
Almadraba
ušetříš až 49%
To bude jízda!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
5456 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Irsko
Irsko

Země zelené barvy

Není Irsko jako Irsko, název ostrova se v tomto případě nerovná názvu státu. A mnohá klišé o Irsku a o Irech už dávno neplatí. Třeba že Irové jsou chudí příbuzní Britů (ti by vám dali!) nebo že jde o zemi, kde se většina obyvatel pachtí při práci na farmách.

Irsko udělalo od počátku druhé poloviny 20. století fantastický pokrok a i přes nedávné hospodářské potíže mají Irové do budoucna dobře našlápnuto. Země přitom neztratila mnoho ze své autentičnosti – pořád je tolik odlišná od Británie a vlastně od všech ostatních evropských zemí.

Už to by stačilo jako důvod pro návštěvu; přidejte k tomu krásnou, zadumanou krajinu, srdečné a hrdé obyvatele i mimořádné památky a máte turistickou destinaci, o jaké je v Evropě pomalu už nouze.

Průvodce pro Irsko