Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nemusíte být příznivci adrenalinových sportů ani letectví, ale pokud se vydáte o víkendu 1.-2.7. do Budapešti, měli byste si rychle zabrat místo u břehu Dunaje. Tento první červencový víkend se totiž koná v Budapešti světově proslulý závod Red Bull Air Race World Championship 2017.

Jedná se o masovou záležitost. V roce 2015 tu přihlíželo 650 tisíc diváků!

Co je Red Bull Air Race? Jedná se o mistrovství světa leteckých závodů, které se během série koná na 8 různých místech po celém světě. Letos mimo Budapešti můžete zamířit také do německého Lausitzu nedaleko Drážďan. Další závody se konají např. v USA, Číně, Rusku a SAE.

Cílem je co nejrychleji proletět trať určenou vzdušnými pylony. V Budapešti navíc musejí závodící proletět pod ikonickým Řetězovým mostem. 

Závodu se účastní 14 pilotů, kteří absolvují trénink s kvalifikací určující pořadí. Druhý den se koná samotný závod složený ze tří kol, ve kterém proti sobě soutěží dvojice pilotů:

  • Round of 14 – během 7 duelů postupuje do dalšího kola vítěz a jeden nejrychlejší poražený jako Lucky loser
  • Round of 8 – ze 4 duelů postupují poslední 4 piloti do závěrečného kola
  • Final 4 – poslední let určující vítězné pořadí

Rozhodně s sebou na závod nezapomeňte české trikolóry. V závodu jsou totiž dva čeští piloti Martin Šonka a Petr Kopfstein, z nichž Martin po dvou kolech vede letošní sérii.

To chci vidět na vlastní oči! Jak nejlépe do Budapešti? Po zemi, a to buď vlastním autem nebo vlakem či autobusem. Jízda bude trvat 7,5 hodiny a zpáteční jízdenky začínají na 800 Kč.

  • Autobusem 2x denně s Eurolines od 800 Kč / zpáteční
  • Autobusem 8x denně s Regiojet od 860 Kč / zpáteční
  • Vlakem s ČD od 1.206 Kč / zpáteční

Jezdí přes 10 spojů za den a ačkoliv se můžete vydat pouze na samotný závod (ráno tam, přes noc zpět), doporučuji si první prázdninový víkend užít v plné parádě a poznat i Budapešť. V Budapešti jsou navíc velmi levné hotely okolo 800 Kč za pokoj, a to i ty luxusnějšího rázu (např. 4* okolo 1.500 Kč/pokoj).

A co lístky? Ty neřešte – podél břehu Dunaje (mezi Alžbětiným a Markétiným mostem) je spoustu míst ke sledování závodu zdarma. Místa si však zaberte ideálně co nejdříve, případně si kupte za 50 € lístek na oficiální tribuny.

Sdílej akci s přáteli

Akční jízdenky

Karlův most v Praze
Praha
Česká republika
Budapešť
Maďarsko
Maďarsko - Balaton
Zpáteční 7 hod jízdy (bez přestupu)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

super, právě jsem rezervoval, děkuji za doporučení :-)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Všude dobře, co doma!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam jsi ještě nebyl!
Ragusa
ušetříš až 60%
Všude dobře, co doma!
Gambie
ušetříš až 36%
Tam jsi vždycky chtěl!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika

Zavřít boční panel
Budapešť
Maďarsko

To není jen guláš

Maďarská republika je středoevropský vnitrozemský stát, jehož sousedy jsou Slovensko, Ukrajina, Rumunsko, Srbsko, Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko.

V Maďarsku se určitě nudit nebudete, na nepříliš velké rozloze nabízí nečekanou škálu příležitostí. Na své si přijde jak návštěvník historických památek, tak sportovně založený jedinec. Zklamán nebude ani vyznavač odpočinkově pojatého výletu za dobrým vínem nebo termálními prameny. Nepřestane vás udivovat, jak je tato geograficky blízká země v mnoha aspektech podobná té naší, a zároveň v jiných ohledech tak moc odlišná.

Průvodce pro Maďarsko