Red Bull Air Race v Budapešti. Jízdenky od 800 Kč

Zpáteční
Před 7 měs

Jak akci využít?

Nemusíte být příznivci adrenalinových sportů ani letectví, ale pokud se vydáte o víkendu 1.-2.7. do Budapešti, měli byste si rychle zabrat místo u břehu Dunaje. Tento první červencový víkend se totiž koná v Budapešti světově proslulý závod Red Bull Air Race World Championship 2017.

Jedná se o masovou záležitost. V roce 2015 tu přihlíželo 650 tisíc diváků!

Co je Red Bull Air Race? Jedná se o mistrovství světa leteckých závodů, které se během série koná na 8 různých místech po celém světě. Letos mimo Budapešti můžete zamířit také do německého Lausitzu nedaleko Drážďan. Další závody se konají např. v USA, Číně, Rusku a SAE.

Cílem je co nejrychleji proletět trať určenou vzdušnými pylony. V Budapešti navíc musejí závodící proletět pod ikonickým Řetězovým mostem.

Závodu se účastní 14 pilotů, kteří absolvují trénink s kvalifikací určující pořadí. Druhý den se koná samotný závod složený ze tří kol, ve kterém proti sobě soutěží dvojice pilotů:

 • Round of 14 – během 7 duelů postupuje do dalšího kola vítěz a jeden nejrychlejší poražený jako Lucky loser
 • Round of 8 – ze 4 duelů postupují poslední 4 piloti do závěrečného kola
 • Final 4 – poslední let určující vítězné pořadí

Rozhodně s sebou na závod nezapomeňte české trikolóry. V závodu jsou totiž dva čeští piloti Martin Šonka a Petr Kopfstein, z nichž Martin po dvou kolech vede letošní sérii.

To chci vidět na vlastní oči! Jak nejlépe do Budapešti? Po zemi, a to buď vlastním autem nebo vlakem či autobusem. Jízda bude trvat 7,5 hodiny a zpáteční jízdenky začínají na 800 Kč.

 • Autobusem 2x denně s Eurolines od 800 Kč / zpáteční
 • Autobusem 8x denně s Regiojet od 860 Kč / zpáteční
 • Vlakem s ČD od 1.206 Kč / zpáteční

Jezdí přes 10 spojů za den a ačkoliv se můžete vydat pouze na samotný závod (ráno tam, přes noc zpět), doporučuji si první prázdninový víkend užít v plné parádě a poznat i Budapešť. V Budapešti jsou navíc velmi levné hotely okolo 800 Kč za pokoj, a to i ty luxusnějšího rázu (např. 4* okolo 1.500 Kč/pokoj).

A co lístky? Ty neřešte – podél břehu Dunaje (mezi Alžbětiným a Markétiným mostem) je spoustu míst ke sledování závodu zdarma. Místa si však zaberte ideálně co nejdříve, případně si kupte za 50 € lístek na oficiální tribuny.

Jízdenky

 • Praha - Budapešť
Kam Budapešť Maďarsko
 • Zpáteční jízdenka
 • Na Červenec
 • 0 přestupú
 • 7 hodin jízdy

Cena od 860 Kč

Vyhledej jízdenky od 860 Kč

jizdenky.regiojet.cz

Ukázka jízdenek z 17. 05. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Platnost

Cena jízdenek je kontinuálně stejná, dá se však počítat s vyprodáním dostupných kapacit.

Termíny

Red Bull Air Race 2017 se koná v termínu 1. a 2. července (sobota–neděle).

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

super, právě jsem rezervoval, děkuji za doporučení :-)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

3v1: Hopsání po jihovýchodní Asii s EVA Air
-24 %

To bude jízda!

Nejen červencové přímé lety z Prahy na Maltu
-48 %

Tam to bude krásný!

Za pozemským rájem na Seychely
-21 %

Hurá za zážitky!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Česká republika  

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika

Zavřít
Ikona pinu
Maďarsko  

To není jen guláš

Maďarská republika je středoevropský vnitrozemský stát, jehož sousedy jsou Slovensko, Ukrajina, Rumunsko, Srbsko, Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko.

V Maďarsku se určitě nudit nebudete, na nepříliš velké rozloze nabízí nečekanou škálu příležitostí. Na své si přijde jak návštěvník historických památek, tak sportovně založený jedinec. Zklamán nebude ani vyznavač odpočinkově pojatého výletu za dobrým vínem nebo termálními prameny. Nepřestane vás udivovat, jak je tato geograficky blízká země v mnoha aspektech podobná té naší, a zároveň v jiných ohledech tak moc odlišná.

Průvodce pro Maďarsko