Red Bull Air Race v Budapešti

Red Bull Air Race v Budapešti. Jízdenky od 800 Kč

1 komentář
2017-05-17T19:36:55+02:00

O akci

Nemusíte být příznivci adrenalinových sportů ani letectví, ale pokud se vydáte o víkendu 1.-2.7. do Budapešti, měli byste si rychle zabrat místo u břehu Dunaje. Tento první červencový víkend se totiž koná v Budapešti světově proslulý závod Red Bull Air Race World Championship 2017.

Jedná se o masovou záležitost. V roce 2015 tu přihlíželo 650 tisíc diváků!

Co je Red Bull Air Race? Jedná se o mistrovství světa leteckých závodů, které se během série koná na 8 různých místech po celém světě. Letos mimo Budapešti můžete zamířit také do německého Lausitzu nedaleko Drážďan. Další závody se konají např. v USA, Číně, Rusku a SAE.

Cílem je co nejrychleji proletět trať určenou vzdušnými pylony. V Budapešti navíc musejí závodící proletět pod ikonickým Řetězovým mostem. 

Závodu se účastní 14 pilotů, kteří absolvují trénink s kvalifikací určující pořadí. Druhý den se koná samotný závod složený ze tří kol, ve kterém proti sobě soutěží dvojice pilotů:

  • Round of 14 – během 7 duelů postupuje do dalšího kola vítěz a jeden nejrychlejší poražený jako Lucky loser
  • Round of 8 – ze 4 duelů postupují poslední 4 piloti do závěrečného kola
  • Final 4 – poslední let určující vítězné pořadí

Rozhodně s sebou na závod nezapomeňte české trikolóry. V závodu jsou totiž dva čeští piloti Martin Šonka a Petr Kopfstein, z nichž Martin po dvou kolech vede letošní sérii.

To chci vidět na vlastní oči! Jak nejlépe do Budapešti? Po zemi, a to buď vlastním autem nebo vlakem či autobusem. Jízda bude trvat 7,5 hodiny a zpáteční jízdenky začínají na 800 Kč.

  • Autobusem 2x denně s Eurolines od 800 Kč / zpáteční
  • Autobusem 8x denně s Regiojet od 860 Kč / zpáteční
  • Vlakem s ČD od 1.206 Kč / zpáteční

Jezdí přes 10 spojů za den a ačkoliv se můžete vydat pouze na samotný závod (ráno tam, přes noc zpět), doporučuji si první prázdninový víkend užít v plné parádě a poznat i Budapešť. V Budapešti jsou navíc velmi levné hotely okolo 800 Kč za pokoj, a to i ty luxusnějšího rázu (např. 4* okolo 1.500 Kč/pokoj).

A co lístky? Ty neřešte – podél břehu Dunaje (mezi Alžbětiným a Markétiným mostem) je spoustu míst ke sledování závodu zdarma. Místa si však zaberte ideálně co nejdříve, případně si kupte za 50 € lístek na oficiální tribuny.

  • Hledej v období Red Bull Air Race 2017 se koná v termínu 1. a 2. července (sobota–neděle).
Praha
Budapešť
Zpáteční jízdenky
7 hodin jízdy (bez přestupu)
Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2017-05-17T13:33:18+02:00

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Filip
před 7 lety

super, právě jsem rezervoval, děkuji za doporučení :-)

Další akce