Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na základě dramatického propadu rublu (aktuálně 40 %), můžete využít ruské finanční krize a zakoupit ještě výhodněji tyto letenky s dopravcem Aeroflot. Vydejte se například na Maledivy nebo do Thajska za 8 tisíc případně do dalších destinací v jihovýchodní Asii. Hitem jsou také letenky na Kubu za 11.680 Kč.

 • Letenky z Prahy rezervujte na stránkách Aeroflot.com v rublech
Aktuální kurz si můžete ověřit např. v tomto přehledu na kb.cz. Komerčka nyní obchoduje s kurzem 31,1 Kč. Letenky musíte zakoupit v rublech - měnu si změníte při vyhledávání.

Aktualizace 17.12.: Před nákupem si ověřte kurz u své banky. Např. KB dnes obchoduje s kurzem 34,1 Kč za 100 RUB. Tento kurz tak není příliš výhodný a cena letenek do BKK by znamenala při 27.792 RUB cenu 9.480 Kč - ano, stále pecka cena, ale raději informuji o změnách kurzu s předstihem. Airbank naopak drží cenu kurzu 30,54 Kč.

Aktuální kurz své banky najdete v tomto přehledu.

 • Počítáme s aktuálním (16.12.) kurzem 100 RUB = 30 36 Kč - dnes již neplatí!!!
 • Maledivy za 27.264 RUB / 8.180 9.815 Kč
 • Bangkok za 27.792 RUB / 8.350 10.005 Kč
 • Soul za 29.233 RUB / 8.777 10.523 Kč
 • Dillí za 29.930 RUB / 8.980 10.775 Kč
 • Hongkong za 30.234 RUB / 9.070 10.885 Kč
 • Tokio za 30.889 RUB / 9.270 11.120 Kč
 • Ho Či Minovo město za 31.973 RUB / 9.590 11.510 Kč
 • Hanoj za 32.125 RUB / 9.640 11.565 Kč
 • Havana 38.891 RUB / 11.680 14.000 Kč
Pokud nenacházíte termín za uvedenou cenu, nejnižší cena již není dostupná! Ověřit si aktuálnost cen můžete napříč několika měsíci. Vyhledání spočívá pouze ve změně termínu.

Čtěte: Letenky objednávejte již nyní. Kurz rublu pravděpodobně bude padat i v následujících dnech, avšak k zaúčtování transakce u vaší banky nedochází ihned, nýbrž taktéž po několika dnech. Díky tomu se může stát, že cena letenek nebude dle zde uvedených přepočtů v CZK, ale může být ještě nižší, ale i vyšší (kurz samozřejmě může i posílit). Poprvé tak v našem tipu nespoléháme na palivové příplatky, nýbrž na finanční spekulaci!

Zpáteční letenka z Prahy do Bangkoku

[start][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][prg][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

215 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Vungoctuan
Vungoctuan

Dobrý den. Chci si koupit 2 vstupenky na 2 páry a 1 dítě do 7 let, aby zůstali dnem 19/05/2017 do 05/23/2017. Co můžete to zlomit?

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele Lt.nhat.trang
Lt.nhat.trang

Ahoj, jsem vietnamka a chtela bych jet o prazdninach do vietnamu.tuto nabidku jeste plati?a i pro leto? Dekuji

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

AHoj, bohužel už ne.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele blackeimi
blackeimi

Ahoj Dave, mám dotaz, letíme za pár dní s Aeroflotem (díky této akci, co byla) do Hongkongu. Jak je to prosím se zavazadly? Na letence je pouze napsáno 1 na osobu, ale co příruční, to můžu mít navíc ten mini kufřík? A jak je to s check-inem? Uděláme ho v Praze na přepážce a v Moskvě už nemusíme nic? Jinak budeme tam čekat 5 hodin, to nás z letiště ani nepustí ne? Díky Magda

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Magdo, 1) Zavazadla budou z Prahy odbavena až do cílové destinace, tedy Hongkongu 2) Příruční zavazadlo je samozřejmostí, k tomu klidně nějaké menší, např. brašna s notebookem 3) Check-in můžeš udělat online 24 hodin před odletem, tzn. doma si vytiskneš palubní vstupenky na všechny lety a na letišti odevzdáš pouze zavazadla. Odbavit se samozřejmě můžeš i na letišti, kde obdržíš palubní vstupenky až do cílové destinace. Doporučuji však první možnost, aby sis mohla vybrat sedadla na jednotlivé lety. Na check-in přepážce už mohou být dobrá místa rozebrána. 4) Při přestupu v Moskvě se budeš do dalšího letu zdržovat v tranzitním prostoru, tj. v neveřejné části, kde jsou odletové brány. Na území Ruské federace tě pustí jen s vízem vylepeným v pase.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele kareldodgeviper
kareldodgeviper

tak KB mi to po týdnu strhla ca. 17 400 CZK za 45108 RUB (letenka MUC-HAV). Čili kurz okolo 0,38. Jak tady čtu dikusi tak si hned po svátkách jdu otevřít účet u airbank. Je to celkem rozčilující, když si člověk uvědomí jaké obraty mají karetní společnosti a kolik na crashi rublu před týdnem museli našmelit...

před 7 lety
Avatar uživatele madlinecka
madlinecka

podle me si na tom moc nenasmelili nic. Karetni spolecnosti a banky jsou v tehle pripadech ziveny spready a poplatky, nikoliv spekulaci na kurzy men. Tomu kurzu od AirBank teda prilis neverim - bud to museli skutecne zasettlevat v den nakupu (coz pochybuju, predpokladam, ze tyhle platby Aeroflot nerealizuje prubezne, ale davkove vzdy k urcitemu dni), nebo je to hloupost. Jakmile si obchodnik strhne platbu, banka to zauctuje v ten den platnem kurzu - ale nikoliv v kurzu platbnem pro den, kdy jsi ty dal pokyn k platbe (pokud by to takto delala, byla by ta ztrata z pohybu kurzu zcela nelogicky na jeji vrub, coz by bylo velmi neobezretne podnikani stran te banky). Jedine mozne vysvetleni tedy toho kurzu 0,3 od AirBank je, že buď Aeroflot si strhl v tomto ojedinělém případě částku ihned z karty, nebo banka penize neblokovala, ale automatikcy ihned po tvem pokynu k platbe tu castu strhla z tveho uctu, poslala je na nejaky rublovy ucet a z tamtoho uctu by pak realizovala platbu pro Aeroflot (což teda se normalne nedeje), nebo má pán účet v rublech a poslal si tam ten CZK ekvivalent v den platby tou kartou a nebo se prostě spletl a platba se realizovala, tak jako nám všem, prostě o víkendu za páteční kurz (zaplaťpanbu za něj, protože pondělní kurz byl už mnohem vyšší)...

před 7 lety
Avatar uživatele kareldodgeviper
kareldodgeviper

samozřejmě že se hlavním zdrojem je bid-ask spread, ale je velmi pravděpodobné, že takoví velcí hráči na finančním trhu jako je MasterCard asi trochu věděli, že ten crash rublu je způsoben spekulací. Na druhou stranu zase nikdo nevěděl, kolik prostředků měla centrální banka Ruské federace na protiboj. Takže je to trochu "konspirační teorie". KB má v podmínkách, že dostanou částku od karetní společnosti v Eurech, pokud se platí v jakékoliv cizí měně. Přitom nemáš žádnou šanci ovlivnit settlement time. Takových klientů jako je KB mohla z mého názoru MasterCard zneužít k tomu, že by si 16.12. nakoupili hromadu rublů a settlement dali o těch pár dní později, kdy byl rubl zase o 30% výše. Pak jsou podle mě druhý tip klienta Karetních společností jako je Airbank nebo comdirect AG (německá banka, dceřinná spol. Commerzbank), které zaručují denní kurz podle svého kurzovního lístku. Tam to nejspíš musí fungovat tak, že nakoupí opce eventuelně futures za daný kurz a platbu karetním společnostem pak uskuteční v dané měně (zde v rublech). Bohužel, že comdirect AG u které mám také kartu to má udělané takhle férověji jsem zjistil až později. Nicméně je to poučení pro příště. Psychická ztráta 4400Kč zabolí :)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele teplyjaroslav
teplyjaroslav

V Airbank stále nemám odečteno. Má někdo zkušenost s tím, že bych v Airbank nechal zrušit transakci? Dokud není zaúčtovaná tak by to mělo jít.

před 7 lety
Avatar uživatele teplyjaroslav
teplyjaroslav

Update: transakce zaúčtována za parádní kurz 1 RUB = 0,305 CZK.

před 7 lety
Avatar uživatele madlinecka
madlinecka

To ti to zaúčtovali kdy? Hned druhý den nebo mají jiný systém plateb, než všechny ostatní banky?

před 7 lety
Avatar uživatele teplyjaroslav
teplyjaroslav

Za 5 dnů.

před 7 lety
Avatar uživatele klarag
klarag

Tak mame take zauctovano u Airbanky 2 letenky na Kubu za 27 504. :)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele frantapar
frantapar

Já nic nekoupil a asi jsem udělal dobře. Ale co tak sleduju, tak ti co měli AirBank kartu z toho vyšli tak nějak v plusu. Ostatních mi je docela líto, to je holt to impulsivní jednání, i když to nepotřebujem, tak to koupíme, protože to je levný. Mimochodem ta dnešní akce na krachující aerolinky byla taky pecka. Prostě MEGA ... :)

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Na světě je +- 90% krachujících aerolinek, včetně ČSA, AF/KLM, British, Iberie a dalších ;)

před 7 lety
Avatar uživatele puketapu
puketapu

Já jsem stejně chtěl ty letenky kupovat, tak jsem to risknul a na 4 letenkách jsem ušetřil 10.000,- Kč. Takže u mě dobrý ;-) Teda kupoval jsem to přes supersaver.ru, DXB-SIA a SIN-DPS.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele ruzickarendy
ruzickarendy

Já už prodělávám na letenkách i kalhoty. Původně mě měli stát letenky 26700Kč na Kubu a teď už natom prodělávám i kalhoty (cena teď 37000Kč) Kdybych se na to ja debil radši vykašlal a zaplatil to v korunách No jo dementi jako já těm štastlivcum, kteří maj letenky za pakatel musí někdo zaplatit. placeno 16.12.z GE MASTERCARD a platba ještě neproběhla)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele kareldodgeviper
kareldodgeviper

jak to vypadá u lidí, co to platili kartou od KB? (nejlépe MasterCard)? Zítra to bude týden a pořád mám jen peníze blokované, celkem mě to znervozňuje...

před 7 lety
Avatar uživatele puketapu
puketapu

Já mam tu komerčku (viz. níže)

před 7 lety
Avatar uživatele kareldodgeviper
kareldodgeviper

aha, a kupoval jsi to taky toho 16.12. večer? nějak pořádně nechápu proč mi to pořád nestrhnou a ten rubl pořád stoupá...

před 7 lety
Avatar uživatele puketapu
puketapu

No já to nekupoval přes Aeroflot, ale přes supersaver.ru. Takže asi proto Ti to ještě nestáhli...

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele puketapu
puketapu

No, mě jednu transakci strhli 18.12. kurzem 28,5 a druhou 19.12. s kurzem 35. Takže na jedný jsem vydělal a na druhý "prodělal", ale v součtu je to pořád super cena. Díky za tip.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele madlinecka
madlinecka

Ahoj, tak platba byla zaúčtována v přepočtu za 10 800 Kč via ČS. Což je tedy rozdíl oproti původnímu, ale i tak to je stále krásná cena. Jak jste na tom u ostatních bank?

před 7 lety
Avatar uživatele jarcek88
jarcek88

Mám to za stejně na 14 dní v červenci do Japonska :-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele polak.milan
polak.milan

Ludia, kolko krat mam pisat, ze natom nikto neprerobi z casoveho hladiska ani neziska, je to osetrene bankovymi dohodami, nebere sa do uvahy zuctovaci den ale den autorizacie a kurz daneho dna, teda den zaplatenia. Kurzy pri platbe kartou niesu kurzy stredove vedene bankami ale medzinarodnymi platobnymi spolocnostiami a su ich blizkym ekvivalentom

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele maddoc1986
maddoc1986

Chápu to správně, že se letí i na Kubu přes Moskvu??

před 7 lety
Avatar uživatele Vendy
Vendy

Dobrý večer, přesně tak, tento spoj letí přes Šeremeťjevo letiště.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele
twik

Moje zkusenost s FIO bankou... zauctovani transakce trva dva dny. Pozor Fio banka, a.s. vyhlašuje nově kurzovní lístek několikrát denně (obvykle ráno a odpoledne). Vzhledem k tomu, že k zaúčtování uvedené transakce platební kartou došlo v 11:20, proběhlo vypořádání kurzem stanoveným v čase 18.12.2014 10:47, který byl 76,17255 RUB za 1 EUR. Muj ucet je vedeny v EURech je pro informaci... Tohle jsou informace primo z pobocky...

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele blackeimi
blackeimi

Ahoj Dave, mám dotaz ohledně Macaa, kam se chystáme na výlet z Honkongu. Stačí se tam člověk podívat během 2 dní? Jinak my letenky koupili první den a Praha Hongkong za 9200 Kč za osobu :) zúčtování proběhlo hned :) (máme airbank)Díky Magda

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Magdo, zkuste spíše diskuzi - Macao za sebou nemám, i když možná ještě v únoru ten HK taky padne :)) Jinak díky za ten tip s účtováním u Airbank, už to tu také někdo psal a takto je to jen potvrzené.

před 7 lety
Avatar uživatele jackyrv2005
jackyrv2005

Ahoj Magda. Na Macao ti stačí jeden deň od rána do večera. Dostaneš sa tam s ferry z letiska, Kowloonu, alebo Hong Kong Islandu. Plavba trvá v jednom smere asi 90 minut. Doporučujem kúpiť spiatočný lístok. Po prichode do Macaa priamo vo ferry terminále si môžeš objednať tour.

před 7 lety
Avatar uživatele event
event

Tyjo, tak to je fakt parádní tip! To mě nenapadlo že se tam dá zajet takhle na otočku lodí. Budu muset využít až zase budu v Hong Kongu. A jen 90 minut? Super! Diky! :-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele jarcek88
jarcek88

Peníze ani po dvou dnech nemám stržené :-( Platil jsem přes Českou spořitelnu a prý je věcí obchodníka, kdy si částku strhne. Takže je to hodně spekulativní a pokud si platbu Aeroflot strhne za 14 dní, kdy bude kurz namísto kurzu 29 třeba 40, asi se s tím houby udělá. Jak jste na tom vy ostatní?

před 7 lety
Avatar uživatele jarcek88
jarcek88

tak ani po třech dnech, opravdu do byl s ČS pořádný gamble :(

před 7 lety
Avatar uživatele anonym
anonym

Jsem na tom u mBank stejně. Třetí den a stále nezaúčtováno a rubl posiluje. Otázka je jestli aeroflot jako obchodník, který si to může stáhnout kdy chce na toto nespekuluje. Nebo je to nějak dáno do kdy obchodník musí peníze stáhnout?

před 7 lety
Avatar uživatele jarcek88
jarcek88

Tak už :-) i když jsem nedoufal, že by to o víkendu mohli odtrhnout, stalo se.. takže Praha - Tokio s pojištěním zavazadel za 10.860 Kč.. Já myslím, že mohu být spokojený :)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele lumpik55
lumpik55

četl jsem tu názor, že jde reklamovat u banky nevýhodný kurz, kdy došlo třeba až po dvou dnech k zaúčtování transakce a rubl dost posílil. má s tím někdo zkušenost, nebo je to nesmysl? díky za info

před 7 lety
Avatar uživatele jmiksa
jmiksa

Ahoj Stando, Jsem zaměstnanec Čs, bohužel s reklamací asi neuspěješ, je opravdu věcí obchodníka kdy to stáhne, ona se zarezervuje jen předpokládaná výše transakce, a po pár dnech (2-3) si to stáhne s aktuálnim kurzem. Sám jsem týhle krize chtěl využít, ale kvůli problémům s dovolenou mi to nevyšlo. Druhá šance na kolaps rublu se dá čekat začátkem roku, kdy rusové musej zaplatit hodně dluhů, tim pádem přijdou o cizí měny a rubl by mohl opět padat. Ale u rusů nikdy nevíš jsou schopný všeho i když by je to mělo do budoucna poškodit

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Raven
Raven

Koukám, že Dave udělal rozhovor pro Novinky.

před 7 lety
Avatar uživatele Raven
Raven

http://www.novinky.cz/cestovani/356652-padajici-rubl-zlevnil-cechum-exotiku-s-ruskymi-aerolinkami.html

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele EvaEvelina
EvaEvelina

A co ty Dave, je to tak dobrá nabídka, že i ty letíš? :) nebo ještě čekáš na lepší nabídky? bo jinam.. pa*E

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dave má Seychely https://www.cestujlevne.com/hit-levne-letenky-seychely-milana-8-759-kc/ :D

před 7 lety
Avatar uživatele aliciaglavan
aliciaglavan

Nevyjdou ty seychely docela draho když je to z milana a pak o paříže? :) ale jinak cena je super

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Přískok do Milána za 329 Kč, zpět cca 12-15 stovek. Takže ne, nevyjdou :-) navíc jako vždy navštívím evropské metropole, kam už cíleně nelétám, ale beru je jen 'po cestě'.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele adresa.na.spam
adresa.na.spam

No rubl uz mate dnes za 0.36..vcera 0.30..tak uz jste zas v prumeru o 1500kc draz

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele janp18
janp18

Dají se najít i zajímavé ceny například u destinací na západě USA, ještě levněji než u akce s Turkish Airlines zmiňovanou Davem. Podařilo se mi najít například v březnu za 40tis RUB.

Odpovědět
před 7 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
Tam jsi ještě nebyl!
Jambiani
ušetříš až 39%
Honem, dokud jsou místa!
Enna
ušetříš až 71%
Všude dobře, co doma!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
To musíš vidět!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Thajsko
Thajsko

Krajina úsměvů i protikladů

Thajské království se nachází v jihovýchodní části Asie, jehož sousedy jsou ze severu Myanmar a Laos, z východu Kambodža a z jihu Malajsie.

Thajsko, to je svoboda, kterou má země přímo zakomponovanou ve svém názvu. Populárnější i dostupnější cíl dovolenkářů má rozhodně co nabídnout i nezávislým dobrodruhům a digitálním nomádům. Romantická svůdnost v kombinaci s jedinečným poznáním naservírovaná na orientálním podnose. Země mnohých možností, kde se moderní velkoměsta mísí s buddhistickou tradicí, aby tak vytvořila správný koktejl toho, co duše 21. století hledá.

Thajsko je zemí dýchající exotikou, kde pláže s bílým pískem střídají hory nebo čajovníkové plantáže. Ráj na zemi, kde starosti a problémy mizí ve vánku mořských vln nebo je přehluší pulzující džungle Bangkoku. A k tomu usměvavý národ, který svou otevřeností a pohostinností umocní sílu zažitého.

Průvodce pro Thajsko

Zavřít boční panel
Japonsko
Japonsko

Střet moderní kultury i staré tradice, to je země vycházejícího slunce

Země vycházejícího slunce se nachází na východním okraji asijského kontinentu. Japonsko je země plná tradic a nezaměnitelné kultury. Setkává se zde moderní popkultura i staré tradice.

Průvodce pro Japonsko

Zavřít boční panel
Maledivy
Maledivy

Ráj v Indickém oceánu

Maledivy (anglicky Maldives) se nachází v Indickém oceánu v oblasti rovníku asi 500 km jihozápadně od břehů Indie. Maledivy jsou zapsány v Guinessově knize rekordů jako nejplošší země světa (žádné místo neleží více než 2,5 m nad mořskou hladinou).

Maledivy tvoří tisíce malých ostrůvků, které jsou omývány křišťálově průzračnou vodou a písek na plážích je jemný a bílý tak jako nikde jinde na světě. To celé dokresluje azurově modré nebe bez jediného mráčku a vzrostlé kokosové palmy.

Průvodce pro Maledivy

Zavřít boční panel
Kuba
Kuba

Karibský ráj plný doutníků, rumu a salsy, který vás vždy dokáže překvapit

Kuba je největší ostrov souostroví Velké Antily nacházející se v srdci Střední Ameriky. Jeden z posledních států světa ovládaný totalitním režimem láká návštěvníky svou pestrou historií, obdivuhodnou přírodou i specifickou kulturou. Jen na Kubě naleznete plně funkční automobily z 50. let jezdící po poloprázdných silnicích, krásné písečné pláže k odpočinutí si při popíjení světoznámých koktejlů či panenskou přírodu v oblastech vnitrozemských tropických parků. Veškeré klady i zápory socialistického systému v kontrastu s otevíráním se zahraničním impulsům činí z Kuby unikátní místo k poznání i vzhledem k rychlému tempu změn v posledních letech.

Průvodce pro Kuba

Zavřít boční panel
Jižní Korea
Jižní Korea

Země kimchi

Jižní Korea je moderní zemí s odlišnými zvyky, ale jakmile zmíníte, odkud jste, dostane se vám většinou vřelého přijetí, neboť Praha je proslulá díky korejské telenovele Milenci v Praze. Možná je to i jeden z důvodů, proč naopak my v Praze potkáváme všudypřítomné fotící Korejce.

Průvodce pro Jižní Korea

Zavřít boční panel
Vietnam
Vietnam

Stále neobjevená kráska jihovýchodní Asie

Vietnam se nachází v jihovýchodní Asii. Jeho sousedy jsou Kambodža, Laos a Čína. Nabízí jednu z nejlepších asijských kuchyní, fantastické hory, největší jeskyni světa, zajímavé vodopády a nekonečné prázdné pláže díky svým skoro 3.000 kilometrů pobřeží.

Průvodce pro Vietnam

Zavřít boční panel
Hongkong
Hong Kong

Speciální administrativní oblast

Hong Kong se nachází na jihovýchodním pobřeží Číny. Rozkládá se na rozloze přibližně 1.100 km2 na severním ústí Perlové řeky. Pro většinu lidí znamená významný přístav a mezinárodní obchodní centrum s jednou z nejvyších hustot zalidnění, ale i milovnící přírody a opuštěných pláží si mohou přijít na své, jelikož přibližně 70 % území tvoří přírodní plochy. Hong Kong je rozmanité město spojující čínskou a západní kulturu, město vyhlášených restaurací, rušného nočního života a město s nikdy neutichajícím pulzem.

Průvodce pro Hong Kong