Thajsko

Ruská krize a letenky z Prahy do Thajska za 8.350 Kč.

215 komentářů
2014-12-16T14:49:50+01:00

O akci

Na základě dramatického propadu rublu (aktuálně 40 %), můžete využít ruské finanční krize a zakoupit ještě výhodněji tyto letenky s dopravcem Aeroflot. Vydejte se například na Maledivy nebo do Thajska za 8 tisíc případně do dalších destinací v jihovýchodní Asii. Hitem jsou také letenky na Kubu za 11.680 Kč.

 • Letenky z Prahy rezervujte na stránkách Aeroflot.com v rublech
Aktuální kurz si můžete ověřit např. v tomto přehledu na kb.cz. Komerčka nyní obchoduje s kurzem 31,1 Kč. Letenky musíte zakoupit v rublech - měnu si změníte při vyhledávání.

Aktualizace 17.12.: Před nákupem si ověřte kurz u své banky. Např. KB dnes obchoduje s kurzem 34,1 Kč za 100 RUB. Tento kurz tak není příliš výhodný a cena letenek do BKK by znamenala při 27.792 RUB cenu 9.480 Kč - ano, stále pecka cena, ale raději informuji o změnách kurzu s předstihem. Airbank naopak drží cenu kurzu 30,54 Kč.

Aktuální kurz své banky najdete v tomto přehledu.

 • Počítáme s aktuálním (16.12.) kurzem 100 RUB = 30 36 Kč - dnes již neplatí!!!
 • Maledivy za 27.264 RUB / 8.180 9.815 Kč
 • Bangkok za 27.792 RUB / 8.350 10.005 Kč
 • Soul za 29.233 RUB / 8.777 10.523 Kč
 • Dillí za 29.930 RUB / 8.980 10.775 Kč
 • Hongkong za 30.234 RUB / 9.070 10.885 Kč
 • Tokio za 30.889 RUB / 9.270 11.120 Kč
 • Ho Či Minovo město za 31.973 RUB / 9.590 11.510 Kč
 • Hanoj za 32.125 RUB / 9.640 11.565 Kč
 • Havana 38.891 RUB / 11.680 14.000 Kč
Pokud nenacházíte termín za uvedenou cenu, nejnižší cena již není dostupná! Ověřit si aktuálnost cen můžete napříč několika měsíci. Vyhledání spočívá pouze ve změně termínu.

Čtěte: Letenky objednávejte již nyní. Kurz rublu pravděpodobně bude padat i v následujících dnech, avšak k zaúčtování transakce u vaší banky nedochází ihned, nýbrž taktéž po několika dnech. Díky tomu se může stát, že cena letenek nebude dle zde uvedených přepočtů v CZK, ale může být ještě nižší, ale i vyšší (kurz samozřejmě může i posílit). Poprvé tak v našem tipu nespoléháme na palivové příplatky, nýbrž na finanční spekulaci!

Zpáteční letenka z Prahy do Bangkoku

[start][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][prg][konec]

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2014-12-16T14:49:50+01:00

215 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Vungoctuan
Vungoctuan
před 7 lety

Dobrý den. Chci si koupit 2 vstupenky na 2 páry a 1 dítě do 7 let, aby zůstali dnem 19/05/2017 do 05/23/2017. Co můžete to zlomit?

Avatar uživatele Lt.nhat.trang
Lt.nhat.trang
před 8 lety

Ahoj, jsem vietnamka a chtela bych jet o prazdninach do vietnamu.tuto nabidku jeste plati?a i pro leto? Dekuji

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

AHoj, bohužel už ne.

Avatar uživatele blackeimi
blackeimi
před 8 lety

Ahoj Dave, mám dotaz, letíme za pár dní s Aeroflotem (díky této akci, co byla) do Hongkongu. Jak je to prosím se zavazadly? Na letence je pouze napsáno 1 na osobu, ale co příruční, to můžu mít navíc ten mini kufřík? A jak je to s check-inem? Uděláme ho v Praze na přepážce a v Moskvě už nemusíme nic? Jinak budeme tam čekat 5 hodin, to nás z letiště ani nepustí ne? Díky Magda

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Ahoj Magdo, 1) Zavazadla budou z Prahy odbavena až do cílové destinace, tedy Hongkongu 2) Příruční zavazadlo je samozřejmostí, k tomu klidně nějaké menší, např. brašna s notebookem 3) Check-in můžeš udělat online 24 hodin před odletem, tzn. doma si vytiskneš palubní vstupenky na všechny lety a na letišti odevzdáš pouze zavazadla. Odbavit se samozřejmě můžeš i na letišti, kde obdržíš palubní vstupenky až do cílové destinace. Doporučuji však první možnost, aby sis mohla vybrat sedadla na jednotlivé lety. Na check-in přepážce už mohou být dobrá místa rozebrána. 4) Při přestupu v Moskvě se budeš do dalšího letu zdržovat v tranzitním prostoru, tj. v neveřejné části, kde jsou odletové brány. Na území Ruské federace tě pustí jen s vízem vylepeným v pase.

Avatar uživatele kareldodgeviper
kareldodgeviper
před 8 lety

tak KB mi to po týdnu strhla ca. 17 400 CZK za 45108 RUB (letenka MUC-HAV). Čili kurz okolo 0,38. Jak tady čtu dikusi tak si hned po svátkách jdu otevřít účet u airbank. Je to celkem rozčilující, když si člověk uvědomí jaké obraty mají karetní společnosti a kolik na crashi rublu před týdnem museli našmelit...

Avatar uživatele madlinecka
madlinecka
před 8 lety

podle me si na tom moc nenasmelili nic. Karetni spolecnosti a banky jsou v tehle pripadech ziveny spready a poplatky, nikoliv spekulaci na kurzy men. Tomu kurzu od AirBank teda prilis neverim - bud to museli skutecne zasettlevat v den nakupu (coz pochybuju, predpokladam, ze tyhle platby Aeroflot nerealizuje prubezne, ale davkove vzdy k urcitemu dni), nebo je to hloupost. Jakmile si obchodnik strhne platbu, banka to zauctuje v ten den platnem kurzu - ale nikoliv v kurzu platbnem pro den, kdy jsi ty dal pokyn k platbe (pokud by to takto delala, byla by ta ztrata z pohybu kurzu zcela nelogicky na jeji vrub, coz by bylo velmi neobezretne podnikani stran te banky). Jedine mozne vysvetleni tedy toho kurzu 0,3 od AirBank je, že buď Aeroflot si strhl v tomto ojedinělém případě částku ihned z karty, nebo banka penize neblokovala, ale automatikcy ihned po tvem pokynu k platbe tu castu strhla z tveho uctu, poslala je na nejaky rublovy ucet a z tamtoho uctu by pak realizovala platbu pro Aeroflot (což teda se normalne nedeje), nebo má pán účet v rublech a poslal si tam ten CZK ekvivalent v den platby tou kartou a nebo se prostě spletl a platba se realizovala, tak jako nám všem, prostě o víkendu za páteční kurz (zaplaťpanbu za něj, protože pondělní kurz byl už mnohem vyšší)...

Avatar uživatele kareldodgeviper
kareldodgeviper
před 8 lety

samozřejmě že se hlavním zdrojem je bid-ask spread, ale je velmi pravděpodobné, že takoví velcí hráči na finančním trhu jako je MasterCard asi trochu věděli, že ten crash rublu je způsoben spekulací. Na druhou stranu zase nikdo nevěděl, kolik prostředků měla centrální banka Ruské federace na protiboj. Takže je to trochu "konspirační teorie". KB má v podmínkách, že dostanou částku od karetní společnosti v Eurech, pokud se platí v jakékoliv cizí měně. Přitom nemáš žádnou šanci ovlivnit settlement time. Takových klientů jako je KB mohla z mého názoru MasterCard zneužít k tomu, že by si 16.12. nakoupili hromadu rublů a settlement dali o těch pár dní později, kdy byl rubl zase o 30% výše. Pak jsou podle mě druhý tip klienta Karetních společností jako je Airbank nebo comdirect AG (německá banka, dceřinná spol. Commerzbank), které zaručují denní kurz podle svého kurzovního lístku. Tam to nejspíš musí fungovat tak, že nakoupí opce eventuelně futures za daný kurz a platbu karetním společnostem pak uskuteční v dané měně (zde v rublech). Bohužel, že comdirect AG u které mám také kartu to má udělané takhle férověji jsem zjistil až později. Nicméně je to poučení pro příště. Psychická ztráta 4400Kč zabolí :)

Avatar uživatele teplyjaroslav
teplyjaroslav
před 8 lety

V Airbank stále nemám odečteno. Má někdo zkušenost s tím, že bych v Airbank nechal zrušit transakci? Dokud není zaúčtovaná tak by to mělo jít.

Avatar uživatele teplyjaroslav
teplyjaroslav
před 8 lety

Update: transakce zaúčtována za parádní kurz 1 RUB = 0,305 CZK.

Avatar uživatele madlinecka
madlinecka
před 8 lety

To ti to zaúčtovali kdy? Hned druhý den nebo mají jiný systém plateb, než všechny ostatní banky?

Avatar uživatele teplyjaroslav
teplyjaroslav
před 8 lety

Za 5 dnů.

Avatar uživatele klarag
klarag
před 8 lety

Tak mame take zauctovano u Airbanky 2 letenky na Kubu za 27 504. :)

Avatar uživatele frantapar
frantapar
před 8 lety

Já nic nekoupil a asi jsem udělal dobře. Ale co tak sleduju, tak ti co měli AirBank kartu z toho vyšli tak nějak v plusu. Ostatních mi je docela líto, to je holt to impulsivní jednání, i když to nepotřebujem, tak to koupíme, protože to je levný. Mimochodem ta dnešní akce na krachující aerolinky byla taky pecka. Prostě MEGA ... :)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Na světě je +- 90% krachujících aerolinek, včetně ČSA, AF/KLM, British, Iberie a dalších ;)

Avatar uživatele puketapu
puketapu
před 8 lety

Já jsem stejně chtěl ty letenky kupovat, tak jsem to risknul a na 4 letenkách jsem ušetřil 10.000,- Kč. Takže u mě dobrý ;-) Teda kupoval jsem to přes supersaver.ru, DXB-SIA a SIN-DPS.

Avatar uživatele ruzickarendy
ruzickarendy
před 8 lety

Já už prodělávám na letenkách i kalhoty. Původně mě měli stát letenky 26700Kč na Kubu a teď už natom prodělávám i kalhoty (cena teď 37000Kč) Kdybych se na to ja debil radši vykašlal a zaplatil to v korunách No jo dementi jako já těm štastlivcum, kteří maj letenky za pakatel musí někdo zaplatit. placeno 16.12.z GE MASTERCARD a platba ještě neproběhla)

Avatar uživatele kareldodgeviper
kareldodgeviper
před 8 lety

jak to vypadá u lidí, co to platili kartou od KB? (nejlépe MasterCard)? Zítra to bude týden a pořád mám jen peníze blokované, celkem mě to znervozňuje...

Avatar uživatele puketapu
puketapu
před 8 lety

Já mam tu komerčku (viz. níže)

Avatar uživatele kareldodgeviper
kareldodgeviper
před 8 lety

aha, a kupoval jsi to taky toho 16.12. večer? nějak pořádně nechápu proč mi to pořád nestrhnou a ten rubl pořád stoupá...

Avatar uživatele puketapu
puketapu
před 8 lety

No já to nekupoval přes Aeroflot, ale přes supersaver.ru. Takže asi proto Ti to ještě nestáhli...

Avatar uživatele puketapu
puketapu
před 8 lety

No, mě jednu transakci strhli 18.12. kurzem 28,5 a druhou 19.12. s kurzem 35. Takže na jedný jsem vydělal a na druhý "prodělal", ale v součtu je to pořád super cena. Díky za tip.

Avatar uživatele madlinecka
madlinecka
před 8 lety

Ahoj, tak platba byla zaúčtována v přepočtu za 10 800 Kč via ČS. Což je tedy rozdíl oproti původnímu, ale i tak to je stále krásná cena. Jak jste na tom u ostatních bank?

Avatar uživatele jarcek88
jarcek88
před 8 lety

Mám to za stejně na 14 dní v červenci do Japonska :-)

Avatar uživatele polak.milan
polak.milan
před 8 lety

Ludia, kolko krat mam pisat, ze natom nikto neprerobi z casoveho hladiska ani neziska, je to osetrene bankovymi dohodami, nebere sa do uvahy zuctovaci den ale den autorizacie a kurz daneho dna, teda den zaplatenia. Kurzy pri platbe kartou niesu kurzy stredove vedene bankami ale medzinarodnymi platobnymi spolocnostiami a su ich blizkym ekvivalentom

Avatar uživatele maddoc1986
maddoc1986
před 8 lety

Chápu to správně, že se letí i na Kubu přes Moskvu??

Avatar uživatele Vendy
Vendy
před 8 lety

Dobrý večer, přesně tak, tento spoj letí přes Šeremeťjevo letiště.

Avatar uživatele
twik
před 8 lety

Moje zkusenost s FIO bankou... zauctovani transakce trva dva dny. Pozor Fio banka, a.s. vyhlašuje nově kurzovní lístek několikrát denně (obvykle ráno a odpoledne). Vzhledem k tomu, že k zaúčtování uvedené transakce platební kartou došlo v 11:20, proběhlo vypořádání kurzem stanoveným v čase 18.12.2014 10:47, který byl 76,17255 RUB za 1 EUR. Muj ucet je vedeny v EURech je pro informaci... Tohle jsou informace primo z pobocky...

Avatar uživatele blackeimi
blackeimi
před 8 lety

Ahoj Dave, mám dotaz ohledně Macaa, kam se chystáme na výlet z Honkongu. Stačí se tam člověk podívat během 2 dní? Jinak my letenky koupili první den a Praha Hongkong za 9200 Kč za osobu :) zúčtování proběhlo hned :) (máme airbank)Díky Magda

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ahoj Magdo, zkuste spíše diskuzi - Macao za sebou nemám, i když možná ještě v únoru ten HK taky padne :)) Jinak díky za ten tip s účtováním u Airbank, už to tu také někdo psal a takto je to jen potvrzené.

Avatar uživatele jackyrv2005
jackyrv2005
před 8 lety

Ahoj Magda. Na Macao ti stačí jeden deň od rána do večera. Dostaneš sa tam s ferry z letiska, Kowloonu, alebo Hong Kong Islandu. Plavba trvá v jednom smere asi 90 minut. Doporučujem kúpiť spiatočný lístok. Po prichode do Macaa priamo vo ferry terminále si môžeš objednať tour.

Avatar uživatele event
event
před 8 lety

Tyjo, tak to je fakt parádní tip! To mě nenapadlo že se tam dá zajet takhle na otočku lodí. Budu muset využít až zase budu v Hong Kongu. A jen 90 minut? Super! Diky! :-)

Avatar uživatele jarcek88
jarcek88
před 8 lety

Peníze ani po dvou dnech nemám stržené :-( Platil jsem přes Českou spořitelnu a prý je věcí obchodníka, kdy si částku strhne. Takže je to hodně spekulativní a pokud si platbu Aeroflot strhne za 14 dní, kdy bude kurz namísto kurzu 29 třeba 40, asi se s tím houby udělá. Jak jste na tom vy ostatní?

Avatar uživatele jarcek88
jarcek88
před 8 lety

tak ani po třech dnech, opravdu do byl s ČS pořádný gamble :(

Avatar uživatele anonym
anonym
před 8 lety

Jsem na tom u mBank stejně. Třetí den a stále nezaúčtováno a rubl posiluje. Otázka je jestli aeroflot jako obchodník, který si to může stáhnout kdy chce na toto nespekuluje. Nebo je to nějak dáno do kdy obchodník musí peníze stáhnout?

Avatar uživatele jarcek88
jarcek88
před 8 lety

Tak už :-) i když jsem nedoufal, že by to o víkendu mohli odtrhnout, stalo se.. takže Praha - Tokio s pojištěním zavazadel za 10.860 Kč.. Já myslím, že mohu být spokojený :)

Avatar uživatele lumpik55
lumpik55
před 8 lety

četl jsem tu názor, že jde reklamovat u banky nevýhodný kurz, kdy došlo třeba až po dvou dnech k zaúčtování transakce a rubl dost posílil. má s tím někdo zkušenost, nebo je to nesmysl? díky za info

Avatar uživatele jmiksa
jmiksa
před 8 lety

Ahoj Stando, Jsem zaměstnanec Čs, bohužel s reklamací asi neuspěješ, je opravdu věcí obchodníka kdy to stáhne, ona se zarezervuje jen předpokládaná výše transakce, a po pár dnech (2-3) si to stáhne s aktuálnim kurzem. Sám jsem týhle krize chtěl využít, ale kvůli problémům s dovolenou mi to nevyšlo. Druhá šance na kolaps rublu se dá čekat začátkem roku, kdy rusové musej zaplatit hodně dluhů, tim pádem přijdou o cizí měny a rubl by mohl opět padat. Ale u rusů nikdy nevíš jsou schopný všeho i když by je to mělo do budoucna poškodit

Avatar uživatele Raven
Raven
před 8 lety

Koukám, že Dave udělal rozhovor pro Novinky.

Avatar uživatele Raven
Raven
před 8 lety

http://www.novinky.cz/cestovani/356652-padajici-rubl-zlevnil-cechum-exotiku-s-ruskymi-aerolinkami.html

Avatar uživatele EvaEvelina
EvaEvelina
před 8 lety

A co ty Dave, je to tak dobrá nabídka, že i ty letíš? :) nebo ještě čekáš na lepší nabídky? bo jinam.. pa*E

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Dave má Seychely https://www.cestujlevne.com/hit-levne-letenky-seychely-milana-8-759-kc/ :D

Avatar uživatele aliciaglavan
aliciaglavan
před 8 lety

Nevyjdou ty seychely docela draho když je to z milana a pak o paříže? :) ale jinak cena je super

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Přískok do Milána za 329 Kč, zpět cca 12-15 stovek. Takže ne, nevyjdou :-) navíc jako vždy navštívím evropské metropole, kam už cíleně nelétám, ale beru je jen 'po cestě'.

Avatar uživatele adresa.na.spam
adresa.na.spam
před 8 lety

No rubl uz mate dnes za 0.36..vcera 0.30..tak uz jste zas v prumeru o 1500kc draz

Avatar uživatele janp18
janp18
před 8 lety

Dají se najít i zajímavé ceny například u destinací na západě USA, ještě levněji než u akce s Turkish Airlines zmiňovanou Davem. Podařilo se mi najít například v březnu za 40tis RUB.

Načíst všechny komentáře

Další akce