Jamajka

Sestav si sám – z Prahy na Jamajku – 9.810 Kč.

5 komentářů
2016-03-08T10:34:06+01:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Jedinečnou exotickou atmosféru můžete zažít jen na Jamajce, neboť k nekonečným písečným plážím, azurovému moři, rozmanité přírodě a historickým památkám vám bude navíc znít typická jamajská reggae hudba.

Letenky na Jamajku jsou dlouhodobě doménou cestovních kanceláří, neboť standardní ceny z Prahy atakují hranici 25 tisíc. Pokud zvolíme taktiku „sestav si sám“, můžeme se na Jamajku dopravit za méně než polovinu (autobus + letenka). Aktuální promo nabídka belgické aerolinky Jetairfly z Bruselu do jamajského Montego Bay je o to lákavější, že máte na výběr termíny až do letošního října.

  • letecky Brusel – Montego Bay za 299,98 € / 8.120 Kč na jetairfly.com
  • autobusem Praha - Brusel za 1.690 Kč se Student Agency
  • Cestovní období: duben – říjen (mimo hlavních letních prázdnin)
Letenka zahrnuje bezplatnou přepravu zapsaného zavazadla do 20 kg, občerstvení během letu a odbavení na letišti. K ceně rezervace je potřeba připočíst administrativní poplatek 30 € bez ohledu na počet osob.

Jak do Bruselu

Autobusem

Jak už je zmíněno v úvodu, za zpáteční jízdenku na autobus u Student Agency zaplatíte 1.690 Kč (tarif First minute). Autobusový spoj výhodně navazuje na odlet i přílet bez nutnosti nocování v Bruselu. Z autobusu jdete rovnou na nádraží, na letiště to trvá vlakem jen 10 minut. Jízdenka stojí 3 eura.

Letecky

Pokud se zaměříme na dopravu vzduchem, určitě začneme letenkami Ryanairu z Prahy do Charleroi, které lze pořídit do tisícovky. K letenkám je nutné připočíst autobusový transfer z letiště Charleroi do Bruselu. V předprodeji omezený počet jízdenek za 5 eur jednosměrně. Ryanair také létá na hlavní bruselské letiště Zaventem, avšak z Bratislavy, což nemusí být a priori výhodné jen pro Slováky.

Doporučujeme volit cestu klasickými aerolinkami, máte podstatně větší výběr termínů a zpravidla i několik letů denně. Zpáteční letenky s ČSA či Brussels Airlines lze pořídit za 3-4 tisíce za v závislosti na zvoleném tarifu, ty nejlevnější nemusí zahrnovat odbavená zavazadla.

Vzhledem k rannímu odletu z Bruselu na Jamajku budete muset na cestě tam přenocovat v Bruselu. Toto rozhodně nepokládejte za nevýhodu, Brusel určitě stojí za minimálně jednodenní zastávku.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2016-03-08T11:34:06+01:00

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce