Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Hledáte originální místo kde byste strávili letošní konec roku? Vydejte se například do hlavního města Slovenské republiky.

Ubytování na magickou noc z 31.12.2012 na 1.1.2013 zakoupíte v tomto odkazu. K dispozici je posledních několik pokojů. Hotel je vzdálen přibližně 3km od samotného geografického centra Bratislavy a nabízí možnost využití bazénu, fitness centra a sauny. K dispozici můžete také zvolit nabídku se stornem ZDARMA, tu však musíte provést nejpozději 28.prosince.

[important title="Jak do Bratislavy?"]

K hotelu můžete zajet vlastním automobilem a využít nabídky zaparkování zdarma. Je nutné však rezervovat předem a hlavně zvážit svůj novoroční apetit ;)

Mnohem jistější variantou je využití autobusových spojů společnosti Elines. Například zpáteční jízdenka z Prahy stojí pouhých 550 Kč na osobu. Na výběr máte ze 2 výhodných spojů:

z Prahy v 7:00 nebo v 13:00

zpět z Bratislavy v 12:30 nebo v 18:00

[/important]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Lapad
ušetříš až 66%
Jedem!
Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Hurá za zážitky!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
A už tam budem?
Almadraba
ušetříš až 49%
To bude jízda!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
5456 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Slovensko
Slovensko

Malé velké Slovensko

Slovensko je s přibližně 49.000 km2 rozlohou malá velká země na hranici mezi střední a východní Evropou. Uvidíte zde skoro všechno – na malém území můžete projít lužní lesy i alpské kopce, udělat si selfie na hradbách středověkého hradu i ochutnat lokální víno. Můžete si užít atmosféru města i venkova a přitom být stále v EU a platit eurem. Největší město Bratislava má jen 0,5 milionu obyvatel.

Leží mezi Maďarskem (na jihu), Ukrajinou (na východě), Polskem (na severu) a Českem a Rakouskem (na západě). Země mě tvar obdélníku, kde osa západ–východ je delší strana a osa sever–jih kratší strana. Společně se svými sousedy (kromě Ukrajiny a Rakouska) tvoří tzv. země Višegrádské čtyřky neboli V4.

Slovensko je rozděleno do 8 krajů, kterým se lidově říká župy. Hlavním městem je Bratislava, která má i vlastní kraj. Ostatní kraje nesou název lokálního centra, tedy Trnava, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Košice a Prešov. Často se však používají historické názvy pro jednotlivé oblasti Slovenska jako Hont, Abov, Gemer, Spiš, Zemplín apod.

Proč obětovat dny těžko získané dovolené a přijet na Slovensko? Zde nenarazíte na každém rohu na Starbucks, ale mix kultury a přírody který opravdu stojí za to, protože zde najdete dobré víno a lokální pivovary, vše je blízko a protože setkání západu a východu Evropy se podařilo právě na Slovensku. 

Užít si můžete relax v lázních, procházky ve starých uličkách měst, ale i moderní nákupní centra, adrenalin na horách a pohodu při dobrém jídle.

Průvodce pro Slovensko